Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:25 25.05.24 
Непрофесионални
   >> Училище
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯ  
АвторMaмa (Нерегистриран)
Публикувано21.05.07 15:39



Здравейте, опитвам се да открия информация за прием в НУКК ГОРНА БАНЯ.
Моля да не ми давате тарифи за подкупи, а сериозно, който знае да сподели как се влиза честно?
Има ли такси? Колко струват допълнителните занимания на децата, транспортът?
Разбрах, че към 16ч. качват децата на микробуси и ги карат до определени места в София и оттам човек може да си вземе детенцето. Знаете ли кои са маршрутите?



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: Maмa]  
Автор 3a3y (непознат)
Публикувано22.05.07 20:14



Здравей,
Напълно сериозно, имам четвъртокласник в НУКК. Има една наредба за прием на деца в НУКК, потърси я в мрежата, аз съм я намирала, когато ми трябваше. Отпреди година като че ли, имаше тема тук, ако искаш, прочети я, но чак толкова не й вярвай. Моичкият влезе без връзки и плащане, но със сериозна подготовка, по време на която научи много и това му беше полезно по нататък.
Не знам какво да ти кажа за качеството на обучението. Имаме усещането в къщи, че много ги жалят, директорката е забранила на малките да се дават домашни и според мен това не им си отразява добре. Ще имаме проблеми в 5 клас. Началната ни учителка, макар и прекрасен преподавател, беше лош педагог, слава богу, че се отърваваме от нея след седмица. Но това не значи, че всички са такива.
На училище са от 8.20 до 17 ч., ако остава на занималня. От 1 клас имат по 7 часа, но програмата не е тежка, закото редуват български и математика с бални и народни танци, рисуване, керамика, музика и въобще кой на каквото се е записал. Първите автобуси тръгват в 14.30, вторите в 16, а последните след занималнята в 17 ч. В тази връзка наистина нямат време да готвят домашни като се приберат в София към 18 ч. Имат много разнообразни СИП-ове и ЗИП-ове, само да искаш да се занимаваш с някое изкуство или спорт. Чудесна материална база, на чист въздух и в строго охраняем периметър, което за малки деца е важно според мен. По отношение на парите - за малките е задължително да ходят на стол/много хубав/ - ок.60 лв са купоните. За транспорт, медицинско обслужване и охрана - 50-60 мисля че е, и за занималня - 3.50 на ден. Общо идват към 150-180 на месец, различно е, но те изчакват с плащането, то не е проблем. По отношение на маршрутите - толкова са много, че и шефа на шофьорите мисля не ги знае наизуст. Винаги ще има нещо да минава край вас. Засега сме общо взето доволни, ако изключим гафовете на класната. При по-големите казват, че било много взискателно и ги карали да учат до побъркване италиански и английски, имали практики в Италия за усъвършенстване, имат и някакви договори за прием във висши училища, но с тях още не съм запозната. Може би някой друг знае повече.
Питай още, ако те интересува нещо конкретно.
А, и нещо много интересно. Детската градина там има много ниска успеваемост на изпитите за 1 клас. В нашия клас има само 5 деца оттам от общо 28.



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: Maмa]  
Автордoлopec (Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 11:02



имам първокласник там.живеем в района, но не мислех да кандидатства ,защото ми се виждаше невероятно да влезе без връзки.Когато настъпи времето да го записвам в пълви клас обиколих кварталните училища и изпаднах в депресия от деградацията на българското училище.По дворовете се мотаеха 10-15 годишни деца с цигари в ръка,а учителите минаваха поклай тях без да реагират,сградата беше като дом за сираци след бомбардировки,а мърсотията в двора и в сградата беше отчайваща /описвам 151 у-ще/.В кабинета на зам.директора висеше плакат на Бойко Борисов,а тя ми обясняваше,че детето ми ще държи тест ?!?! за първи клас....

Споделих ужаса си с г-жата от предучилищната на детето ми /2-ро ОДЗ"Звънче"-много съм доволна от тях,благодаря им за всичко !!/и тя ме попита"Защо не го пуснеш на изпит в НУКК ?".
казах,че не е готвен за тестовете ,но тя миказа,че от началото на предучилищната всеки ден ги решавали ,тъй като една друга майка ги донесла и те готвели всички деца ...


От 6 деца от нашата група приеха 4,едно от другите записаха в "Мария Монтесори "/платеното/,а детенцето,което не влезе беше с много добър резултат/в първата 100-тица/.
Примерните тестове се продават в книжарницата на НУКК.Моето дете е много доволно,с желание ходи /засега/.
В момента в блока ни са петима първокласници,а само моят е на училище-другите са много разстроени ,защото още им се ходи на училище ..Това по повод стачката.Не подкрепям стачката -срещу това,което вършат учителите и тези пари са им много.ако не им изнася-да напуснат.моите учители навремето бяха високо ерудирани хора с любов към децата и чувство за собствено достойнство,а сета като гледам репортажите от стачката се кръстя някаква "Г-жа "с изрисувани вежди да не се среща с мен по никакъв повод.Пълна скръб....



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: Maмa]  
Авторedin (Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 14:06



Здравейте!

Мина доста време от годината, когато искахме дъщеря ни да постъпи в детската градина към това училище (става дума за 1999 - 2000 г.). Имам претенции, че сме средно интелигентни хора, с висше образование, получено с много залягане над учебниците и безсънни нощи.
Ходихме на консултации във въпросната градина, за да ни обяснят от какво естество ще бъде изпитът и как да се подготвя детето. Смея да кажа, че се отнесохме сериозно и детето доста се потруди.
Резултатът: място под чертата, т.е. в първите резерви. Не я приеха, защото не използвахме най-силният лост в тази държава - връзки.

Може и да са се променили нещата оттогава, но на мен не ми се вярва...



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: edin]  
Автор cimbal (разсеян)
Публикувано05.10.07 02:36



Сичко си е с пари...не сте намерили мутра която да ви свърже с директорката






Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: cimbal]  
Автордoлopec (Нерегистриран)
Публикувано05.10.07 11:44



е, насочи ни към някоя мутра ?аз поне не съм с това впечатление от децата там - има деца на хора от политиката,артисти,журналисти и др.,ама на мутри ?
пък и понятието"мутри"леко се измени.не знам.може и да не съм права,но не съм с такова впечатление.засега.



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: дoлopec]  
Авторedin (Нерегистриран)
Публикувано07.10.07 21:14



Ееееееееееех, Долорес, Долорес.......................



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: Maмa]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано05.01.08 20:11



Аз уча там от 1ви клас, сега съм 8-ми. За приемането в 1ви клас какво мога да кажа. Мислех да не се хваля, но е неизбежно :) . Бях първа на изпита, но преди това ходех на курсове една седмица. Те бяха в училишната сграда, не при някой частен учител. За изпита мога да кажа, че е на логическа основа, но е важно да се знае за последната задача - да нарисуваш нещо, че трябва да е възможно с повече детайли. На мен ми се падна да рисувам бебе. Всъщност представляваше един голям квадрат (там трябваше да се рисува) и над него нарисувани балон, елха, балон, елха и условието беше (по памет, все пак е било преди 8 години) "Нарисувайте образувалата се дума от първите букви на картинките." . И наистина най-много точки дават на детайлите. Аз имах късмет, защото бях 2ра група - 1ва е от 8 сутринта, а аз бях в 10 (не съм сигурна дали така бяха часовете) и докато чакахме с баща ми чухме излизащите деца да обясняват "трябваше да рисуваме бебе" и тати ме накара да го нарисувам с всичко възможно, което се сетих. И това и направих беше завито в пелена, но краката му стърчаха и се виждаха нокти и пръсти, имаше шапчица с панделка, на пелената също имаше панделка, лицето беше с всякакви детайли - вежди, мигли носле устни, бях нарисувала и стърчащи уши и коса под шапката, също и дрънкалка с панделка в едната ръка... За това мисля ми дадоха много точки. Естествено не мога да кажа, че слуховете за влизане с пари са грешни.. Има и такива случеи, но не са много често. За обученитео до 4ти клас мога да кажа, че единственият ми проблем беше стола - аз съм много злояда, а учителката ни караше да ядем... Но като цяло ми харесваше базата и всичко. Има много физкултурни салони.. Хубав голям двор, външни игрища.. катерушки... Вече от 5ти клас има друг стол, който е с купони и си купуваш за следващия ден. Готвят нормално - всеки ден има супа, 2 готвени и десерт. Но ако не си харесаш нищо има 2 барчета - външно и вътрешно :) . Не ми се обеснява за изпита след 7ми клас :) имаш много време до тогава, може да се променят нещата :)



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: :)]  
Автор 3a3y (непознат)
Публикувано07.01.08 10:23



Моля те, разкажи за изпита за лицея. Колко класа по колко човека остават, какво включва този изпит, как се готви, всички ли кандидатстваха. Вече сме пети клас и всичко това ни интересува.



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: 3a3y]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 14:14



Ми за изпита задължително трябва да се готвиш, не може без уроци. Някои ходят при частни учители, но и в самото училище се предлагат курсове веднъж седмично. Има и по български и по математика. Аз лично имах повече проблеми с българския, математиката повече ми се отдаваше. И ходех и на 2-та курса, но от втория срок ходех и на частни уроци по български. Не се плаши, просто на мен наистина ми беше много трудно да пиша теми. Самият изпит е отговор на литературен въпрос върху изучените произведения в 7 клас. Ние бяхме само 2 паралелки и за това бяхме 4 групи в 4 стаи с по 14 човека. Всеки сам на чин. Още преди да е почнал доиде класната и ни накара всички чанти да ги сложим до прозореца и да имаме само химикалки. После раздадоха по 5 листа, темата трябва да е околко 3. Самото избиране на темите има няколко правила: Има 3 билетчета - всяко с 2 литературни въпроса. Темите върху едно билет4е, не може да са от един автор, не може и да са 2 стихотворения. Директорката влиза в някоя стая и извиква дете да тегли билетче и после се съобщава на другите стаи кои теми са се паднали. И децата трябва да изберат една и да пишат върху нея, имат 4 часа и могат да ползват учебника по литература. До тоалетна може да се ходи след като са минали първите 2 часа.
Аз лично много се притеснявах още от началото на годината за изпита по литература, защото знаех, че не ми е силната страна и бях на тръни докато обевят резултатие. Оказа се че от всички деца - оклко 50, само едно момче не беше успяло да го мине (за да го минеш трябва да имаш поне 5ца). Тоест трябва да си наистина много тъп, за да не го минеш.
По математика беше същото пак имаше 3 билетчета със задачи. Задачите всяка година са 4 (2 алгебра и 2 геометрия) с по 2 подточки. Отново имаш 4 часа и можеш да ходиш до тоалетна след 2.
Имаше начини за преписване, но повечето включваха ходене до тоалетната. По математика си бяхме скрили учебници и сборници с решени задачи в тоалетната и по литература можеш да оставиш някоя готова тема, за да се подсетиш ... и така...
Общо взето целия 7 клас е за поготвяне за изпитите. Учителите по другите премети не натоварват мн децата и изискват по-малко, за да могат да учат по български и математика... Това е общо взето :)



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: 3a3y]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 14:19



Сега видях, че си питала и за след това...
Аз сабравих да спомена, че след 7 клас има само 2 паралеки. Ако вашия клас сте 3, тогава има по-голяма конкуренция, защото понягока не е достатъчно да имаш само над петица, а да си сред първите. Но сегашния 9клас също бяха 3 паралелки, но не успяха да запълнят всички места. Когато останат още места има външен изпит... Той е със същите правила, но за деца от други училища. Ако не те приемат на вътрешен можеш да се явиш на външен изпит.
И сигурно знаеш, но изпита за моето у-ще е по-различен от този за другите училища. Преди бяха горе-долу еднакви, но сега за останалите са с тестове. Аз много се притеснявах ако не ме приемат кво ще правя, защото не бях учила за тестове, но понеже нашия изпит е по-рано имаш време (оклко 1 месец) да се подготвиш за другите изпити.



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: :)]  
Авторeдин бaщa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 00:08



Бихте ли дали web адреса на училището, не мога да го открия.

Благодаря



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: :)]  
Автор 3a3y (непознат)
Публикувано09.01.08 12:04



Благодаря ти за изчерпателния отговор.
Но сегашния 9клас също бяха 3 паралелки, но не успяха да запълнят всички места.
Защо не са успели да ги запълнят - недостатъчно хора са изкарали петици или много ученици са кандидатствали и са били приети на други места?
Вие осмите класове, сте 2 паралелки по колко души в тях?



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: eдин бaщa]  
Автор 3a3y (непознат)
Публикувано09.01.08 12:05



Нямат сайт. Има само един с учителски бисери, но едва ли ти върши работа.



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: eдин бaщa]  
Авторjiji (Нерегистриран)
Публикувано17.01.08 21:29



синът ми е на 5 г.септември тази година ще направи 6г.моля ви бихте ли ми казали кога трябва да го запиша за тестовете и има ли тестове за предучилище



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: jiji]  
Автор3a3y (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 09:53



9578678 е номерът на централата, а 9572025 е на секретарката на училището. Обади се да ти кажат сроковете. За детската градина има приемен изпит, но на 4-годишните. Мисля, че няма отделен прием за предучилищните групи. Може би ако има свободни места..... не знам, честно казано. Попитай ги най-добре.



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: 3a3y]  
Авторjiji (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 22:01



благодаря за телефоните.надявам се да получа необходимата ми информация



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: 3a3y]  
Авторjiji (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 22:04



благодаря за телефоните,



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: Maмa]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 00:07



цялата информация за приема можете да намерите на сайта на министерството на културата.
лично на мен секретарките ми казаха, че ако детето ми не е карало предучилищна не могат да го запишат в 1 клас.
а дъщеря ми учи в 1 клас в чужбина в момента така че не мога да я върна в предучилищна .алтернативи няма. пардон, има - частното училище ''Монтесори" което е под наем в тяхната сграда. 3900 евро на година за 1 клас.



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: мaйka]  
Автор petyad (непознат)
Публикувано30.03.08 12:22



Търсих из сайта на министерството на културата,но никъде не попаднах на такава информация.Можеш ли да ми дадеш някакъв линк ?Много благодаря предварително.



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: petyad]  
Автор3a3y (Нерегистриран)
Публикувано06.04.08 15:25







Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: cimbal]  
АвторДoбpи (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 21:24



Моя син влезе без връзки и протекции, но учи доста включително взимаше уроци...Дано да е добро училището...



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: 3a3y]  
Авторfifthclass (Нерегистриран)
Публикувано09.06.08 12:46



Здравейте! Знаете ли дали има прием за пети клас? От скоро живеем в Горна баня и пред нас стои въпросът къде да продължи да уче детето ни след началния курс. Не зная дали не сме изпуснали и някакви срокове - за документи, изпити и пр.
Благодаря предварително за помощта



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: fifthclass]  
АвторMepи (Нерегистриран)
Публикувано03.09.08 00:12



Здравейте! В НУКК, Г.баня няма прием от 5ти клас. Има приемна процедура за първи клас. Провежда се в периода от 1 до 10 май. Децата решават тестове за внимание, памет, мислене, въображение. Едно дете може да се подготви за изпита като решава задачи от комплекта "Азбука на мисленето". Продава се в книжарницата в НУКК. Най-добре е детето да се подготвя с помощта на специалист-психолог.Успех!



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: Mepи]  
Авторeдин бaщa (Нерегистриран)
Публикувано03.09.08 20:45



Мислех, че ще се размина ама явно няма как ще трябва да хвана Аристотел да подготвя наследника за НУКК


Да бъдел "психолог", Абе хора какво ви стана



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: дoлopec]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано09.09.08 19:54



Аз водих дъщеря си на частни уроци при една учителка. Не ми беше ефтино, но от тази подготовка тя напълно се промени. Тестовете не са никак лесни и дават много на децата. Тя започна да мисли и работи, нещо, което преди да тръгне на уроци не беше изградила в детската градина. За радост тя се представи добре на изпита, е не чак толкова добре - не беше от първите в списъща, но какво от това. Важното е че успя. Мина и първата родителска среща. Чакаме с нетърпение първия учебен ден. Мога да помогна с телефон на учителката, който желае. Трябва постоянство и упоритост при тази подготовка. Децата възприемат много добре тези тестове, но искам да ви кажа, че книжките, които продават в училището нямат нищо общо с изпита. Това са само упражнение от преди няколко година. Тази учителка си създава сама тестовете.Мойте кординати peter99@mail.bg

Успех на всички



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: eдин бaщa]  
Авторedna majka (Нерегистриран)
Публикувано16.09.08 18:09



Testovete za 1-vi klas sa razraboteni ot psiholozi, i s edno 6-god. dete e po-vajno da mojesh da podhodish pravilno pri podgotovkata mu, otkolkoto prosto da go nauchish na "izusteno" reshavane na tipovite zadachi/testove za priem v 1-vi klas. Dushteria mi sega e v 4 klas v NUKK, hodihme na podgotvitelni uroci tochno pri psiholog i toj opredeleno znae koi sa kriteriite po koito se oceniava umstvenoto razvitie na edno 6/7 god. dete - ne e vajno ovladiavaneto na znania pridobiti s povtorenie (azbuka, chisla, pisane i t.n) a dokoloko ima dobre razvito prostranstveno mislene, fina motorika i t.n. Taka che opredeleno konsultaciata s psiholog si zaslujava otdelenoto vreme i usilia.



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: edna majka]  
Авторнaдя (Нерегистриран)
Публикувано19.09.08 19:23



Моят син догодина ще бъде в първи клас и ще кандидатства в НУКК.Ако желаете бихте ли ми дали координати на психолога?Ако имате съвет или препоръка може да ми пишете на имейл: nadya08@abv.bg БЛАГОДАРЯ ВИ!



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: edna majka]  
АвторMaмa (Нерегистриран)
Публикувано22.09.08 07:22



Здравейте,
Определено споделям мнението на госпожата, че за тези тестове трябва да се търси помощ от психолог. Готовите книжки са само упражнителни и нищо повече. Те са универсални и не са съобразени с конкретно дете. Ние ходихме при една госпожа на подготовка, която създаваше тестове конкретно за всяко от децата, които подготвя и може би имено там се криеше тайната на успеха при нас. Моят син знаеше много, но мислеше хаотичко като всяко дете на тази възраст, не успяваше да се концентрира и да даде всичко от себе си. Той вече е втори клас в НУКК и съм доволна, защото тестовете играя роля и в по-нататъшното обучение. Има отговорността за това, че ходи на училище. Подготвя сам домашните си и всичко останало. Това е голям плюс. Аз мисля, че си заслужава, защото с по-голямата дъщеря имам точно този проблем в кварталното училище и до сега аз готвя домашните с нея. Мога да помогна с кординати на госпожата.



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: edna majka]  
Авторiulia (Нерегистриран)
Публикувано22.09.08 08:23



Видях темата във форума и реших да бъда полезна.
Синът ми е в 3-ти клас в НУКК. Преди три години готвих детето си при една жена и които се интересува мога да му дам нейните координати.
Пишете ми на iulia.petrova@gmail.com



Тема Re: В НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: iulia]  
АвторДpyra мaмa (Нерегистриран)
Публикувано23.09.08 11:08



учат децата на цялата първенюшка и фолк прослойка в Бг.
Всеки взел се на сериозно, току що измъкнал се от село и мизерия се бута да си вреди детенце там ... Как пък все на тая новопръкнала се ..... децата са най-умни, бе?
Аз не искам такава компания за децата си!
Не коментирам самото училище, а записващите се там.
Пък има и други критерии: лъскав джип, тоалет на мама от световно призната марка и т.н.





Тема Re: В НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: Дpyra мaмa]  
Авторeдин бaщa (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 00:01



Мислех си че ходенето при психолог е за хора с психичен проблем или нужда, но явно не за българите и особено амбициозните мами





Тема Re: В НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: Дpyra мaмa]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано25.09.08 17:20



Глупости пълни!



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: edna majka]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано26.09.08 20:39



Не споделям последните мнения във форума. Говорим за психолог, а не за психиатър моля последните мама и татко. Надявам се, че от тук на татък ще правите разлика. Детската психология е наука, която е доказала своите ценности. Аз водих детето си на уроци при психолог и го подготвях за изпита. Не съм с джип и скъпи маркови дрехи, нито пък съм дошла от село. Реших, че детето ми трябва да бъде в тази среда, която вярвайте ми не никак лоша, а просто за някой хора високата ограда е недостъпна и злобата им се засилва след като децата не успеят. Давах много пари за уроци, но виждах промяната в дете си и това ме караше да продължа напред. Пожелавам успех на всички, които ще кандидатстват и на тези, които вече са приети. И моля нека във форума пишат нормални хора, за да си бъдем полезни.



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: Toни]  
Авторeдин бaщa (Нерегистриран)
Публикувано28.09.08 07:51



Тони, от кога да си критичен е ненормално?

И тук в С. Америка онези ученици с по-високи амбиции посещават частни уроци и в това не виждам нищо лошо, но това в България е някаква истерия която минава границата на НОРМАЛНОТО и здравословното. Приемни изпити, конкурси, тестове за прием в 1-ви клас

Да това е лудост, но още по-голяма лудост е с подготвителни курсове, че сега и ПСИХОЛОГ! Е те това го няма НИКЪДЕ по белия свят и моля ви не хвърляйте отново вината в/у учители, министерство, държава защото само и единствено болните родителски амбиции създават този парадокс и довеждат децата до стрес и произтичащите от това последици. Та вие забравихте ли че и вие някога сте били деца или смятате, че детството е излишен етап от човешкият живот.

Желая успех на всички, но повече и по-щастливо детство за скъпите ни деца!

Поздрав,



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: eдин бaщa]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано01.10.08 23:04



Виж сега ще го кажа по ясно. Самата аз бях ученичка в това училище. Завърших и висше образование и сега имам дете, което държах да беде там, където аз се чуствах щастлива. Дано на вашето дете не изискват толкова много в кварталното училище, че да не го стресирате. Ако не го стресират учебните програми ще го стресират добрите хулигани. Не ви го пожелавам, но след време ще разберете за какво говоря. Аз обичам и харесвам училището си. Ако това е болна амбиция, то аз благодаря на моите мама и татко, че са били такива, че да ме насочат в това училище. Завърших в Италия, но не за Италия ми е мъчно сага, а за училището ми, което ми даде не само знания, но и приятели.



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: Toни]  
Авторeдин бaщa (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 01:23



ЗдравеЙ Тони,

Наистина се радвам, за хубавите думи и топли спомени от твоето училище и това, че го предаваш на детето си. Аз смятам, че учениците трябва да се трудят усилно и да не ги жалим по отношение на учението. Моята дума е за това, че децата имат естествена нужда от детство, но това с приемните изпити, подготвителни класове за прием в 1-ви клас, че сега и модерното "психолог" е НЕнормално и в дългосрочен план вредно за децата. Детето трябва да учи в райна в който живее за да може да създаде трайни и дълбоки приятелски взаимоотношения със съученици и комшии. Ако вие живеете в Горна Баня чудесно, но както са повечето случаи първолаци пътуват от другия край на София до "Престижното" училище в центъра или някъде другаде. Тази практика у нас дето всеки да може да учи където му скимне без значение на местоживеенето е нещо лошо и небивало за съвременият свят. Редене на опашки, списъци, рушвети

луда балканска работа. И само оплакване, самосъжаление и упреци от страна на родителското тяло.

В Канада, както на всякъде има добри и лоши училища, всеки обаче може да запише детето си в районното училище по адресната си регистрация. За това цената на къщите в район с добро училище са с 20% по-високи от другите. За снобите има частни училища, но това е др. тема.
Май няма смисъл.
Хайде със здраве!



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: eдин бaщa]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 07:48



Здравето е най-важно. Затова Горна Баня има и тези предимства от кварталното. Защо ограничавате възможностите на детето си господине. Защо в глобалния свят говорите за граници. И в това училище се създават трайни контакти. Моят брат може би не трябваше да заминава да учи в Вашингтон и то със стипендия за да си стои в Софийския университет? Странни разбирания. Но ме надеждат на мисълта, че детето Ви все още не е вкусило както и вие от кварталното училище. Но и това ще стане вероятно в бъдеще. Но ми се струваше, че този форум е да се подпомагаме с информация, а не да плюете и коментирате нещо, от което и представа си нямате. Аз бих се доверила на хора, на които децата са там, а не на хора, които са извън оградата на училището. Ще кажа още веднъж дано всички квартални училища станат като това, за да може и вашето ограничено в квартала от вас дете да се чуства щастливо и да има своето детство. Там не отнемат детството. Това не е мракобесническо училище моля.



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: Toни]  
Авторeдин бaщa (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 20:07



Струва муи се че е безсмислено, но за последно ще си направя труда да взема отношение.
За границите струва ми се тези като Вас ги поставят пред децата си. Колкото до глобалният свят и глобалната икономика са все клишета киоито взеха да се поизтъркват, но за българските "Космополити" са светая светих. Брат ви бил във Вашинктон, еми браво на него, но тук говорим за деца на 6, 7, 10 години. Колкото до "вкусването" на кварталното училище съм го вкусил и още как, но мога да кажа, че там се учат не по-различни деца от онези "отвъд оградата" и от там също излизат умни и добри хора. Е, аз ли поставям граници



Бъди жива и здрава, детето ти също, както и всички деца от двете страни на твоята ограда. Поздрави и на брат ти за стипендията и добрите успехи, както и на хилядите знайни и незнайни българчета независимо от коя страна на оградата са расли и ставали човеци



Тема Re: моля, ако имате възможност!нови [re: Maмa]  
АвторLlRA.. (Нерегистриран)
Публикувано03.10.08 22:13



пратете ми координати за връзка с госпожата , която подготвя за тестовете! Благодаря!

belle_vue@abv.bg



Тема детската градина към училищетонови [re: LlRA..]  
Автор CarminaGreen (Jedi Knight)
Публикувано06.11.08 11:46



аз съм завършила това училище и много ми се иска сина ми да учи там, не толкова заради самото училище, колкото заради нивото на всички други училища...
ще бъда много благодарна, ако споделите нещо от опит от последните години за приема/подготовката за детската градина към училището? разбрах, че имало някакъв подготвителен курс...?

if only i'd thought of the right words...


Тема Re: детската градина към училищетонови [re: CarminaGreen]  
АвторAннa (Нерегистриран)
Публикувано29.11.08 17:33



Здравейте на всички,
случайно видях темата и си спомних на нашите премеждия около кандидатстването на моята дъщеря в НУКК. Сега сме втори клас в държавното училище и исках да споделя, че всички съмнения да ли това училище е добро или не трябва да ви отпаднат, защото мога да Ви уверя, че си заслужаваше цялато напрежение, което изживях в личен план около подготовката на момиченцето ми. Тя се чуства щастлива там, а това ми стига, но не така стоят нещата с по-голямата ми дъщеря, която учи в 25-то училище. За тези, които ще кандидатстват в НУКК искам да им кажа, че трябва много добре да се подготвят, защото на изпита отиват страшно подготвени деца. Аз лично си подготвях детето при една психоложка. Работехме и по тези три тетрадки, от които само една мрежа, в която трябваше да се прерисува една фигура се падна. Нищо друго. Добре, че беше тази жена, която работеше с други тестове иначе ми се струва, че нещата щяха да се получат както при по-голямата ми дъщеря. Тя не успя, но и не я бях подготвяла допълнително. Ако някой още иска информация на среща съм.



Тема към Анна -Re: детската градина към училищетонови [re: Aннa]  
Авторлyлa (Нерегистриран)
Публикувано30.11.08 13:57



Искам да попитам - какво е предимството детето да се подготвя от психолог и колко месеца са нужни за добра подготовка?



Тема към Лула -Re: детската градина към училищетонови [re: лyлa]  
АвторAннa (Нерегистриран)
Публикувано30.11.08 16:02



Здравей Лула,
както и написах за нас подготовката се оказа решаваща. Има значение от подготовката. В този форум прочетох и неща, които отричат подготовката, но това значи да отречеш и това, че детето ти ще ходи в първи клас. Та нали там също се подготвят децата. Разликата е в това, че в първи клас ги учат на букви и цифри, а тук подготовката е в областта на това да научат децата да вземат решение и да мислят, чрез тези тестове. А това е много важно нещо. Но това вие сама ще си решите. Само ще кажа, че си заслужава. Ако искаш нещо повече пиши ми на an_na11@mail.bg
Само ще допълня, че ние се подготвяхме за първи клас.
Поздрави



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: edna majka]  
Авторjiji (Нерегистриран)
Публикувано08.01.09 23:47



много щесъм ви благодарна ако ми дадете кординатите на учителката която подготвя децата за прием в първи клас в нукк



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: Maмa]  
Автордpyra мaмa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.09 18:47



Във същото това "елитно школо" миналата година група ученици от 5 или 6 клас удушиха и одраха съсъ собствените си ръце едно нещастно улично куче,като са заснели геройството си на един от телефоните си!

Питам : Що за човеци са тези копелета? Що за родители ги възпитават? Грандомански,комплексарски, мегаломански и тъмни страсти движат голяма част от децата там и тежко на онези от тях,които идват от обикновени и нормални семейства.



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: jiji]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано24.01.09 22:19



Казва се Мария и нейният телефон е 0887975746



Тема Re: Какво става“..подавате ли си вече документите)нови [re: Maмa]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано01.04.09 12:29



Понеже записванията започват от днес за изпита на 8-ми май))...тамън се наканихме да идем, преди малко...и гледам те приемали докИменти само от 8,30 до 12, 30 часа))...хехе...))






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.