Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:12 24.04.24 
Непрофесионални
   >> Училище
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯ  
АвторMaмa (Нерегистриран)
Публикувано21.05.07 15:39



Здравейте, опитвам се да открия информация за прием в НУКК ГОРНА БАНЯ.
Моля да не ми давате тарифи за подкупи, а сериозно, който знае да сподели как се влиза честно?
Има ли такси? Колко струват допълнителните занимания на децата, транспортът?
Разбрах, че към 16ч. качват децата на микробуси и ги карат до определени места в София и оттам човек може да си вземе детенцето. Знаете ли кои са маршрутите?



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: Maмa]  
Автор 3a3y (непознат)
Публикувано22.05.07 20:14



Здравей,
Напълно сериозно, имам четвъртокласник в НУКК. Има една наредба за прием на деца в НУКК, потърси я в мрежата, аз съм я намирала, когато ми трябваше. Отпреди година като че ли, имаше тема тук, ако искаш, прочети я, но чак толкова не й вярвай. Моичкият влезе без връзки и плащане, но със сериозна подготовка, по време на която научи много и това му беше полезно по нататък.
Не знам какво да ти кажа за качеството на обучението. Имаме усещането в къщи, че много ги жалят, директорката е забранила на малките да се дават домашни и според мен това не им си отразява добре. Ще имаме проблеми в 5 клас. Началната ни учителка, макар и прекрасен преподавател, беше лош педагог, слава богу, че се отърваваме от нея след седмица. Но това не значи, че всички са такива.
На училище са от 8.20 до 17 ч., ако остава на занималня. От 1 клас имат по 7 часа, но програмата не е тежка, закото редуват български и математика с бални и народни танци, рисуване, керамика, музика и въобще кой на каквото се е записал. Първите автобуси тръгват в 14.30, вторите в 16, а последните след занималнята в 17 ч. В тази връзка наистина нямат време да готвят домашни като се приберат в София към 18 ч. Имат много разнообразни СИП-ове и ЗИП-ове, само да искаш да се занимаваш с някое изкуство или спорт. Чудесна материална база, на чист въздух и в строго охраняем периметър, което за малки деца е важно според мен. По отношение на парите - за малките е задължително да ходят на стол/много хубав/ - ок.60 лв са купоните. За транспорт, медицинско обслужване и охрана - 50-60 мисля че е, и за занималня - 3.50 на ден. Общо идват към 150-180 на месец, различно е, но те изчакват с плащането, то не е проблем. По отношение на маршрутите - толкова са много, че и шефа на шофьорите мисля не ги знае наизуст. Винаги ще има нещо да минава край вас. Засега сме общо взето доволни, ако изключим гафовете на класната. При по-големите казват, че било много взискателно и ги карали да учат до побъркване италиански и английски, имали практики в Италия за усъвършенстване, имат и някакви договори за прием във висши училища, но с тях още не съм запозната. Може би някой друг знае повече.
Питай още, ако те интересува нещо конкретно.
А, и нещо много интересно. Детската градина там има много ниска успеваемост на изпитите за 1 клас. В нашия клас има само 5 деца оттам от общо 28.



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: Maмa]  
Автордoлopec (Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 11:02



имам първокласник там.живеем в района, но не мислех да кандидатства ,защото ми се виждаше невероятно да влезе без връзки.Когато настъпи времето да го записвам в пълви клас обиколих кварталните училища и изпаднах в депресия от деградацията на българското училище.По дворовете се мотаеха 10-15 годишни деца с цигари в ръка,а учителите минаваха поклай тях без да реагират,сградата беше като дом за сираци след бомбардировки,а мърсотията в двора и в сградата беше отчайваща /описвам 151 у-ще/.В кабинета на зам.директора висеше плакат на Бойко Борисов,а тя ми обясняваше,че детето ми ще държи тест ?!?! за първи клас....

Споделих ужаса си с г-жата от предучилищната на детето ми /2-ро ОДЗ"Звънче"-много съм доволна от тях,благодаря им за всичко !!/и тя ме попита"Защо не го пуснеш на изпит в НУКК ?".
казах,че не е готвен за тестовете ,но тя миказа,че от началото на предучилищната всеки ден ги решавали ,тъй като една друга майка ги донесла и те готвели всички деца ...


От 6 деца от нашата група приеха 4,едно от другите записаха в "Мария Монтесори "/платеното/,а детенцето,което не влезе беше с много добър резултат/в първата 100-тица/.
Примерните тестове се продават в книжарницата на НУКК.Моето дете е много доволно,с желание ходи /засега/.
В момента в блока ни са петима първокласници,а само моят е на училище-другите са много разстроени ,защото още им се ходи на училище ..Това по повод стачката.Не подкрепям стачката -срещу това,което вършат учителите и тези пари са им много.ако не им изнася-да напуснат.моите учители навремето бяха високо ерудирани хора с любов към децата и чувство за собствено достойнство,а сета като гледам репортажите от стачката се кръстя някаква "Г-жа "с изрисувани вежди да не се среща с мен по никакъв повод.Пълна скръб....



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: Maмa]  
Авторedin (Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 14:06



Здравейте!

Мина доста време от годината, когато искахме дъщеря ни да постъпи в детската градина към това училище (става дума за 1999 - 2000 г.). Имам претенции, че сме средно интелигентни хора, с висше образование, получено с много залягане над учебниците и безсънни нощи.
Ходихме на консултации във въпросната градина, за да ни обяснят от какво естество ще бъде изпитът и как да се подготвя детето. Смея да кажа, че се отнесохме сериозно и детето доста се потруди.
Резултатът: място под чертата, т.е. в първите резерви. Не я приеха, защото не използвахме най-силният лост в тази държава - връзки.

Може и да са се променили нещата оттогава, но на мен не ми се вярва...



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: edin]  
Автор cimbal (разсеян)
Публикувано05.10.07 02:36



Сичко си е с пари...не сте намерили мутра която да ви свърже с директорката






Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: cimbal]  
Автордoлopec (Нерегистриран)
Публикувано05.10.07 11:44



е, насочи ни към някоя мутра ?аз поне не съм с това впечатление от децата там - има деца на хора от политиката,артисти,журналисти и др.,ама на мутри ?
пък и понятието"мутри"леко се измени.не знам.може и да не съм права,но не съм с такова впечатление.засега.



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: дoлopec]  
Авторedin (Нерегистриран)
Публикувано07.10.07 21:14



Ееееееееееех, Долорес, Долорес.......................



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: Maмa]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано05.01.08 20:11



Аз уча там от 1ви клас, сега съм 8-ми. За приемането в 1ви клас какво мога да кажа. Мислех да не се хваля, но е неизбежно :) . Бях първа на изпита, но преди това ходех на курсове една седмица. Те бяха в училишната сграда, не при някой частен учител. За изпита мога да кажа, че е на логическа основа, но е важно да се знае за последната задача - да нарисуваш нещо, че трябва да е възможно с повече детайли. На мен ми се падна да рисувам бебе. Всъщност представляваше един голям квадрат (там трябваше да се рисува) и над него нарисувани балон, елха, балон, елха и условието беше (по памет, все пак е било преди 8 години) "Нарисувайте образувалата се дума от първите букви на картинките." . И наистина най-много точки дават на детайлите. Аз имах късмет, защото бях 2ра група - 1ва е от 8 сутринта, а аз бях в 10 (не съм сигурна дали така бяха часовете) и докато чакахме с баща ми чухме излизащите деца да обясняват "трябваше да рисуваме бебе" и тати ме накара да го нарисувам с всичко възможно, което се сетих. И това и направих беше завито в пелена, но краката му стърчаха и се виждаха нокти и пръсти, имаше шапчица с панделка, на пелената също имаше панделка, лицето беше с всякакви детайли - вежди, мигли носле устни, бях нарисувала и стърчащи уши и коса под шапката, също и дрънкалка с панделка в едната ръка... За това мисля ми дадоха много точки. Естествено не мога да кажа, че слуховете за влизане с пари са грешни.. Има и такива случеи, но не са много често. За обученитео до 4ти клас мога да кажа, че единственият ми проблем беше стола - аз съм много злояда, а учителката ни караше да ядем... Но като цяло ми харесваше базата и всичко. Има много физкултурни салони.. Хубав голям двор, външни игрища.. катерушки... Вече от 5ти клас има друг стол, който е с купони и си купуваш за следващия ден. Готвят нормално - всеки ден има супа, 2 готвени и десерт. Но ако не си харесаш нищо има 2 барчета - външно и вътрешно :) . Не ми се обеснява за изпита след 7ми клас :) имаш много време до тогава, може да се променят нещата :)



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: :)]  
Автор 3a3y (непознат)
Публикувано07.01.08 10:23



Моля те, разкажи за изпита за лицея. Колко класа по колко човека остават, какво включва този изпит, как се готви, всички ли кандидатстваха. Вече сме пети клас и всичко това ни интересува.



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: 3a3y]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 14:14



Ми за изпита задължително трябва да се готвиш, не може без уроци. Някои ходят при частни учители, но и в самото училище се предлагат курсове веднъж седмично. Има и по български и по математика. Аз лично имах повече проблеми с българския, математиката повече ми се отдаваше. И ходех и на 2-та курса, но от втория срок ходех и на частни уроци по български. Не се плаши, просто на мен наистина ми беше много трудно да пиша теми. Самият изпит е отговор на литературен въпрос върху изучените произведения в 7 клас. Ние бяхме само 2 паралелки и за това бяхме 4 групи в 4 стаи с по 14 човека. Всеки сам на чин. Още преди да е почнал доиде класната и ни накара всички чанти да ги сложим до прозореца и да имаме само химикалки. После раздадоха по 5 листа, темата трябва да е околко 3. Самото избиране на темите има няколко правила: Има 3 билетчета - всяко с 2 литературни въпроса. Темите върху едно билет4е, не може да са от един автор, не може и да са 2 стихотворения. Директорката влиза в някоя стая и извиква дете да тегли билетче и после се съобщава на другите стаи кои теми са се паднали. И децата трябва да изберат една и да пишат върху нея, имат 4 часа и могат да ползват учебника по литература. До тоалетна може да се ходи след като са минали първите 2 часа.
Аз лично много се притеснявах още от началото на годината за изпита по литература, защото знаех, че не ми е силната страна и бях на тръни докато обевят резултатие. Оказа се че от всички деца - оклко 50, само едно момче не беше успяло да го мине (за да го минеш трябва да имаш поне 5ца). Тоест трябва да си наистина много тъп, за да не го минеш.
По математика беше същото пак имаше 3 билетчета със задачи. Задачите всяка година са 4 (2 алгебра и 2 геометрия) с по 2 подточки. Отново имаш 4 часа и можеш да ходиш до тоалетна след 2.
Имаше начини за преписване, но повечето включваха ходене до тоалетната. По математика си бяхме скрили учебници и сборници с решени задачи в тоалетната и по литература можеш да оставиш някоя готова тема, за да се подсетиш ... и така...
Общо взето целия 7 клас е за поготвяне за изпитите. Учителите по другите премети не натоварват мн децата и изискват по-малко, за да могат да учат по български и математика... Това е общо взето :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.