Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:56 25.05.24 
Непрофесионални
   >> Училище
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: В НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: iulia]  
АвторДpyra мaмa (Нерегистриран)
Публикувано23.09.08 11:08



учат децата на цялата първенюшка и фолк прослойка в Бг.
Всеки взел се на сериозно, току що измъкнал се от село и мизерия се бута да си вреди детенце там ... Как пък все на тая новопръкнала се ..... децата са най-умни, бе?
Аз не искам такава компания за децата си!
Не коментирам самото училище, а записващите се там.
Пък има и други критерии: лъскав джип, тоалет на мама от световно призната марка и т.н.





Тема Re: В НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: Дpyra мaмa]  
Авторeдин бaщa (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 00:01



Мислех си че ходенето при психолог е за хора с психичен проблем или нужда, но явно не за българите и особено амбициозните мами





Тема Re: В НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: Дpyra мaмa]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано25.09.08 17:20



Глупости пълни!



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: edna majka]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано26.09.08 20:39



Не споделям последните мнения във форума. Говорим за психолог, а не за психиатър моля последните мама и татко. Надявам се, че от тук на татък ще правите разлика. Детската психология е наука, която е доказала своите ценности. Аз водих детето си на уроци при психолог и го подготвях за изпита. Не съм с джип и скъпи маркови дрехи, нито пък съм дошла от село. Реших, че детето ми трябва да бъде в тази среда, която вярвайте ми не никак лоша, а просто за някой хора високата ограда е недостъпна и злобата им се засилва след като децата не успеят. Давах много пари за уроци, но виждах промяната в дете си и това ме караше да продължа напред. Пожелавам успех на всички, които ще кандидатстват и на тези, които вече са приети. И моля нека във форума пишат нормални хора, за да си бъдем полезни.



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: Toни]  
Авторeдин бaщa (Нерегистриран)
Публикувано28.09.08 07:51



Тони, от кога да си критичен е ненормално?

И тук в С. Америка онези ученици с по-високи амбиции посещават частни уроци и в това не виждам нищо лошо, но това в България е някаква истерия която минава границата на НОРМАЛНОТО и здравословното. Приемни изпити, конкурси, тестове за прием в 1-ви клас

Да това е лудост, но още по-голяма лудост е с подготвителни курсове, че сега и ПСИХОЛОГ! Е те това го няма НИКЪДЕ по белия свят и моля ви не хвърляйте отново вината в/у учители, министерство, държава защото само и единствено болните родителски амбиции създават този парадокс и довеждат децата до стрес и произтичащите от това последици. Та вие забравихте ли че и вие някога сте били деца или смятате, че детството е излишен етап от човешкият живот.

Желая успех на всички, но повече и по-щастливо детство за скъпите ни деца!

Поздрав,



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: eдин бaщa]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано01.10.08 23:04



Виж сега ще го кажа по ясно. Самата аз бях ученичка в това училище. Завърших и висше образование и сега имам дете, което държах да беде там, където аз се чуствах щастлива. Дано на вашето дете не изискват толкова много в кварталното училище, че да не го стресирате. Ако не го стресират учебните програми ще го стресират добрите хулигани. Не ви го пожелавам, но след време ще разберете за какво говоря. Аз обичам и харесвам училището си. Ако това е болна амбиция, то аз благодаря на моите мама и татко, че са били такива, че да ме насочат в това училище. Завърших в Италия, но не за Италия ми е мъчно сага, а за училището ми, което ми даде не само знания, но и приятели.



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: Toни]  
Авторeдин бaщa (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 01:23



ЗдравеЙ Тони,

Наистина се радвам, за хубавите думи и топли спомени от твоето училище и това, че го предаваш на детето си. Аз смятам, че учениците трябва да се трудят усилно и да не ги жалим по отношение на учението. Моята дума е за това, че децата имат естествена нужда от детство, но това с приемните изпити, подготвителни класове за прием в 1-ви клас, че сега и модерното "психолог" е НЕнормално и в дългосрочен план вредно за децата. Детето трябва да учи в райна в който живее за да може да създаде трайни и дълбоки приятелски взаимоотношения със съученици и комшии. Ако вие живеете в Горна Баня чудесно, но както са повечето случаи първолаци пътуват от другия край на София до "Престижното" училище в центъра или някъде другаде. Тази практика у нас дето всеки да може да учи където му скимне без значение на местоживеенето е нещо лошо и небивало за съвременият свят. Редене на опашки, списъци, рушвети

луда балканска работа. И само оплакване, самосъжаление и упреци от страна на родителското тяло.

В Канада, както на всякъде има добри и лоши училища, всеки обаче може да запише детето си в районното училище по адресната си регистрация. За това цената на къщите в район с добро училище са с 20% по-високи от другите. За снобите има частни училища, но това е др. тема.
Май няма смисъл.
Хайде със здраве!



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: eдин бaщa]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 07:48



Здравето е най-важно. Затова Горна Баня има и тези предимства от кварталното. Защо ограничавате възможностите на детето си господине. Защо в глобалния свят говорите за граници. И в това училище се създават трайни контакти. Моят брат може би не трябваше да заминава да учи в Вашингтон и то със стипендия за да си стои в Софийския университет? Странни разбирания. Но ме надеждат на мисълта, че детето Ви все още не е вкусило както и вие от кварталното училище. Но и това ще стане вероятно в бъдеще. Но ми се струваше, че този форум е да се подпомагаме с информация, а не да плюете и коментирате нещо, от което и представа си нямате. Аз бих се доверила на хора, на които децата са там, а не на хора, които са извън оградата на училището. Ще кажа още веднъж дано всички квартални училища станат като това, за да може и вашето ограничено в квартала от вас дете да се чуства щастливо и да има своето детство. Там не отнемат детството. Това не е мракобесническо училище моля.



Тема Re: Условия за приемане в НУКК ГОРНА БАНЯнови [re: Toни]  
Авторeдин бaщa (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 20:07



Струва муи се че е безсмислено, но за последно ще си направя труда да взема отношение.
За границите струва ми се тези като Вас ги поставят пред децата си. Колкото до глобалният свят и глобалната икономика са все клишета киоито взеха да се поизтъркват, но за българските "Космополити" са светая светих. Брат ви бил във Вашинктон, еми браво на него, но тук говорим за деца на 6, 7, 10 години. Колкото до "вкусването" на кварталното училище съм го вкусил и още как, но мога да кажа, че там се учат не по-различни деца от онези "отвъд оградата" и от там също излизат умни и добри хора. Е, аз ли поставям граници



Бъди жива и здрава, детето ти също, както и всички деца от двете страни на твоята ограда. Поздрави и на брат ти за стипендията и добрите успехи, както и на хилядите знайни и незнайни българчета независимо от коя страна на оградата са расли и ставали човеци



Тема Re: моля, ако имате възможност!нови [re: Maмa]  
АвторLlRA.. (Нерегистриран)
Публикувано03.10.08 22:13



пратете ми координати за връзка с госпожата , която подготвя за тестовете! Благодаря!

belle_vue@abv.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.