Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:24 01.05.24 
Фен клубове
   >> Руски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано21.02.06 15:26



Не гледам телевизия, или ако го правя е изключително рядко.
Дори зимната олимпиада не ми прави впечатление и сега ще Ви обясня защо.

Бях много малко дете, когато гледах подобен род мероприятия. Баща и майка ми са заклети фенове на фигурното пързаляне (и не само). Гледал съм с удоволствие програмите. Обаче още от време оно помня, че българските коментатори бяха под всякаква критика. И това меко казано.

Все с някой се заяждат, все някой им виновен.. Верно че сме страна малка и пълна с комплекси поради безброй причини като - бедни и малка, кадърни хора кът... но мисля, че всяко нещо си има граници, които не трябва да се прекрачват.

Съвсем случайно скоро попаднах на фигурно пързаляне. Като чух коментаторите се отвратих и за пореден път се убедих колко правилно правя че не гледам телевизия....

Между коментаторите:

- Абе ти защо мразиш поляците?

- На тая баща и е мултимилионер и плаща, за да побеждава (съжалявам, че не мога да използвам конкретни имена - запомнянето на такъв род информация не ми е силна страна)....

- Една наша читателка ни е изпратила писмо, в което призовава всички зрители да правят магии и заклинания Плющенко да не победи....



Баси, това е много срамно. Факт, който показва, че сме светлинни години от Европа (назад, естествено) във всяко отношение и най-вече в културно.

А Верка Маринова (мисля че така се казваше)... тая змия що хора е оплюла сигурно само оня горе знае.

И какво мислите Вие? Това поведение достойно ли е? Нормално ли е?

Футболни мачове по ОРТ гледам 2-3 пъти годишно. Удоволствие ми прави как протича мача... Аз гледам какво стана на терена, а коментаторът ми разказва ИСТОРИЯ, ИНТЕРЕСНИ ФАКТИ, а не кой тиквеник на кой пуснал, кой кого спънал, кой бек или халф къде бягал.....

С една дума мога да кажа, че коментаторите ни са ГОЛА ВОДА... за съжаление

Редактирано от Cтaниcлaв! на 21.02.06 15:28.



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано21.02.06 15:43



То, че коментаторите ни, както почти всичките ни журналя са гола вОда - гола вОда са.
Ама, че ни орязаха яко на фигурното - орязаха ни.

П.С. Аз пък спорт изобщо не гледам, а футбола просто го ненавиждам.

Редактирано от пopyчиk Pжeвckи на 21.02.06 15:45.



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Уkpaинka (и уже болгарка)
Публикувано21.02.06 15:51



Точно тази сутрин държах подобна реч пред колежките ми.
И със същото възмущение казах, че един коментатор почти "изпорти" удоволствието на хората, които чакаха с нетерпение и гледаха със затаен дъх представянето на българската двойка!!
Те наистина се представиха блестящо! И вместо да поздрави още същите минути от екрана зрителите, чията страна те представиха така добре и са успяли да застанат до фигуристи от страни, където този спорт от много години бил един от най-лйбимите и съответно имал много силни представители, той почнал пак да припява за несправедливостта на живота..

Може би той се мисли за патриот, за човек, който е навътре в нещата в спорта, но все пак за нас, зрителите олимпиадата, и по-специално фигурното пързаляне (поне за мен) е празник!!!
И най-напред хубаво би било да поздрави Албена и Максим, да създаде атмосферата на радост.
Не коментирам стила му на представянето на двойките



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: пopyчиk Pжeвckи]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано21.02.06 16:03



5-то място при двойките е доста добро постижение..
мисля че няма никакво сравнение между българската двойка и другите..
това не го казвам със злоба.. напротив, поклон пред уменията и куража на българите...

но не мислиш ли че ОРЯЗАХА НИ вече става клише? и защо все другите са ни виновни



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Уkpaинka]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано21.02.06 16:04



Коментаторите в случая ми приличат на хора, на които им плащат на "лоша дума по чужд адрес"....

то друго логично обяснение няма



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор mata68 (cherysh of love)
Публикувано21.02.06 16:27



Не знам защо така се получава, ти по кой канал го следи катанието, аз чух добри отзиви за представянето по Евроспорт от Витомир Саръиванов. Това не можах да го гледам, щото много прекалявам, та малко пости не са излишни.
Но ако не са виновни съдиите, сигурно почват да говорят за допинг-скандал, а пък накрая се оказва, че трябвало да бъдат с ...Осексуални наклонности, за да може не толкова пристрастно да представят събитията. Но така е разнообразие и баланс трябва да има. Сега може би е момента да споменем Мичмана...





Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано21.02.06 16:33



Канал 1 ли си гледал или Евроспорт?



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано21.02.06 16:38



Като се понапънах и се сетих - ставаше въпрос за бащата на израелска фигуристка, не на полска. И при това тази реплика не е от тази олимпиада, чувала съм я и преди, сега само я повтарят... Най-вероятно смятат, че изнасят интересна, конфиденциална и труднодостъпна информация - и, че така печелят точки.



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано21.02.06 19:46



Абсолютно си прав! И правилно ни отнеха 2 точки. Нищо, че не паднаха.
И всъщност не ни орязаха - дадоха ни бонус. Даже 5-то място ни е много мен ако питаш. Всъщност изобщо не биваше да ни пускат там, че и на олимпиада даже! Тъй де - кои сме ние, че да сме недоволни, ама ха! Не стига дето са ни дали 5-то място, ами и роптаем! Кои са тия българи бре!



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано21.02.06 21:23



И мене ме кефят мачовете по руската - самокритичност, самоирония, хумор, виртуозен език... Например - ",....Передача мяча была осуществлена в духе добрых старых русских традициях..." т. е. неточно.
Докато българските коментатори ме изнервят с безобразните си изказвания. Въобще развалят вкуса от гледането на зрелището - все подкупени съдии, нечестна игра...
Особено ме дразни любимата фраза на един идиот - коментатор /не му помня името/ : ..."колко още, господин съдия..."

Ad majorem pharmacie gloriam!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.