Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:40 15.05.24 
Фен клубове
   >> Руски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Ayame (дзвер нечуван)
Публикувано21.02.06 21:25



Сега нямам възможност да гледам ТВ, но много добре знам за какво говориш. Три кръвни вдигам докато гледам Формула 1 по Ринг, например, щото коменаторите си разказват клюки, а това. че ставало нещо на пистата - абе моля ти се, подробности! Че не стига това, ами и слагат на целия екран нещо като браузър с ъпдейтваща се (на всеки 15 мин) информация за случващото се, та не можеш и да гледаш... Когато мога, гледам само Юроспорт Европа, с английските коментатори - много са кадърни, но миналата година ми направи впечатление, че наистина имат някакво особено отношение към БГ фигуристи - на европейското почти не коментираха по време на изпълненията им, само по 1-2 общи реплики накрая. Така че и това е малко гадно и може би подобно отношение кара наште да са толкоз комплексирани. За непрофесионализма им няма какво да се пише - много им дреме на тях.



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: пopyчиk Pжeвckи]  
Автор Лeko диxaниe (свежа)
Публикувано22.02.06 00:19



"Абсолютно си прав! И правилно ни отнеха 2 точки. Нищо, че не паднаха.
И всъщност не ни орязаха - дадоха ни бонус. Даже 5-то място ни е много мен ако питаш. Всъщност изобщо не биваше да ни пускат там, че и на олимпиада даже! Тъй де - кои сме ние, че да сме недоволни, ама ха! Не стига дето са ни дали 5-то място, ами и роптаем! Кои са тия българи бре!"

Е, по-голямо безумие скоро не бях чувала! Даже 5-то място ни било много. Мястото БИ ТРЯБВАЛО да се определя от това КАКВО СИ ПОКАЗАЛ, а не КАКВО СА ТИ ДАЛИ...да няма значение дали си от Русия или от Занзибар. Както видяхме, това правило не важи във фигурното пързаляне, но това не учудва никой. Албена и Максим не заслужиха място на почетната стълбичка не заради 2-те точки, които им отнеха, а заради малки технически грешки при ювелирно изпълнение от страна на първите три двойки. Но ако говорим за оригиналност и емоционалност, Албена и Максим нямат равни, те са една от малкото двойки с такова присъствие на леда и това, както видяхте, е оценено от публиката. Именно техни записи държа на хард диска си, защото те са може би единствените, които ме наелектризират (и не само мен, разбира се) до n-та степен. Няма никакво значение дали са взели медал или някой съдия им го е отнел, техните съчетания се помнят така добре, както се помни самодоволното, арогантно и кичозно присъствие на Навка/Костомаров, които няма да донесат на руското фигурно пързаляне нищо освен едно парче злато, което обаче не развива особено този спорт, нито доказва класата му, особено когато е извоювано от двойка с такова съмнително качество.

Редактирано от Лeko диxaниe на 22.02.06 00:30.



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Лeko диxaниe (свежа)
Публикувано22.02.06 00:24



"Орязаха ни", защото двойката БЕШЕ сравнима с другите в заветните първи три двойки. И не защото някой ни беше виновен, а защото оценяването не беше обективно към ВСИЧКИ двойки. Понякога, когато казваме, че са ни "орязали", наистина са го направили.

А иначе по темата - коментаторите ни са под каквото и да било приемливо равнище, а за Вера Маринова - мисля, че не си прав - коментарите й (поне тези, които аз съм чувала) са били винаги на ниво.

Редактирано от Лeko диxaниe на 22.02.06 00:32.



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Ayame]  
Автор Bитoшapя (непознат )
Публикувано22.02.06 01:47



На времето нашите 5 смъртни врага бяха бяха четирите годишни времена и капитализЪма. Сега дали да прибавим към тях пристрастните и/ли/ некомпетентни коментатори и спортните съдии?
Нащите състезатели в случая бяха прекрасни. Но състезанието има правила. И всяко състезание в живота има правила. А стана така, че животът се превърна в непрекъснато състезание. Съдии и коментатори - мнооого.
Дали всеки от нас не се е усещал на два пръста от върха, но не е намирал сила, воля или умение да дръпне нагоре не колкото тези два пръста, а колкото двадесет? И да си е казвал: "Е, до тук бях аз".
После следват коментарите на калпавите коментатори.И некомпетентните съдийски обсъждания...

Обаче ако наистина си двадесет пръста над върха, дори те са на твоя страна!
Един пример - Стефка Костадинова.



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Bитoшapя]  
Автор Лeko диxaниe (свежа)
Публикувано22.02.06 02:00



"Дали всеки от нас не се е усещал на два пръста от върха, но не е намирал сила, воля или умение да дръпне нагоре не колкото тези два пръста, а колкото двадесет? И да си е казвал: "Е, до тук бях аз".
После следват коментарите на калпавите коментатори.И некомпетентните съдийски обсъждания...

Обаче ако наистина си двадесет пръста над върха, дори те са на твоя страна!
Един пример - Стефка Костадинова."

Там където няма метри и хронометри понякога и 30 пръста над заветната цел не стигат. Ти, самият, състезателят, смяташ, че си бил точно там, 30 пръста над целта, това виждат всички околни, а съдиите - не? Или навярно целият околен свят има проблеми със зрителното възприятие? Навярно да. А ти си оставаш с тези 30 пръста, които на теб са ти стрували много ледена пот и необходимостта всеки път да си именно 30, 00 пръста над възможния максимум, за да ти отчетат, че "изобщо някакси, от немай-къде, си се вместил сред най-добрите"...Малко е уморително и адски демотивиращо.

Редактирано от Лeko диxaниe на 22.02.06 02:04.



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Last roman]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано22.02.06 09:05



и ето, уважаеми зрители, .......... поредната футболна драма...

вечното дерби...

ала-бала

ама така е, Романеску.. едни хора се правят със сперма, други с пикоч



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Лeko диxaниe]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано22.02.06 09:08



Добрият коментатор трябва да бъде патриот, а не фанатик.
Верка Маринова от това което съм слушал аз, мога да кажа че е много злобна натура. То верно в художествената гимнастика имаме капацитет, но този спорт не се върти около България.

Липсва и обективност по мое мнение.



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Лeko диxaниe]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано22.02.06 09:46



Леко дихание, извинявай, ама леко да те попитам - ти от ирония не разбираш ли?

А спортовете докато се оценяват по този начин (от компетентно корумпирано жури) ще е така. Щото там дето има сантиметри и секунди е лесно - не си ударил палката при скока - зачита се. Ама когато се оценяват хореографии, точни критерии няма и винаги съществува човешки фактор. Айде да не припомням как ни режеха едно време на художествената гимнастика.
За футбола примерно отдавна смятам, че трябва да се въведе "фотофиш" при свирене на засади и фалове.



Тема Абенови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор kent (елф)
Публикувано23.02.06 16:48



аз след оная прословута фраза...."Господ е Българин" престанах въобще да ги слушам. То бива радост, ама..... Предпочитам да гледам ОРТ /за некви големи събития/ или Германски телевизии / доколкото знам немски, де/ за по-малки събития.Швабите са също доста обективни и ....на моменти бая самоиронични Коета доста ми импонира.



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано02.03.06 17:46



Така е, прав си. Руските коментатори са по-добри. Изобщо всичко руско е по-, москвича от беемвето, шарапова от сабатини, водката от уискито, машина времени от Ю2....

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.