Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:39 22.05.24 
Фен клубове
   >> Руски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИ  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано21.02.06 15:26



Не гледам телевизия, или ако го правя е изключително рядко.
Дори зимната олимпиада не ми прави впечатление и сега ще Ви обясня защо.

Бях много малко дете, когато гледах подобен род мероприятия. Баща и майка ми са заклети фенове на фигурното пързаляне (и не само). Гледал съм с удоволствие програмите. Обаче още от време оно помня, че българските коментатори бяха под всякаква критика. И това меко казано.

Все с някой се заяждат, все някой им виновен.. Верно че сме страна малка и пълна с комплекси поради безброй причини като - бедни и малка, кадърни хора кът... но мисля, че всяко нещо си има граници, които не трябва да се прекрачват.

Съвсем случайно скоро попаднах на фигурно пързаляне. Като чух коментаторите се отвратих и за пореден път се убедих колко правилно правя че не гледам телевизия....

Между коментаторите:

- Абе ти защо мразиш поляците?

- На тая баща и е мултимилионер и плаща, за да побеждава (съжалявам, че не мога да използвам конкретни имена - запомнянето на такъв род информация не ми е силна страна)....

- Една наша читателка ни е изпратила писмо, в което призовава всички зрители да правят магии и заклинания Плющенко да не победи....



Баси, това е много срамно. Факт, който показва, че сме светлинни години от Европа (назад, естествено) във всяко отношение и най-вече в културно.

А Верка Маринова (мисля че така се казваше)... тая змия що хора е оплюла сигурно само оня горе знае.

И какво мислите Вие? Това поведение достойно ли е? Нормално ли е?

Футболни мачове по ОРТ гледам 2-3 пъти годишно. Удоволствие ми прави как протича мача... Аз гледам какво стана на терена, а коментаторът ми разказва ИСТОРИЯ, ИНТЕРЕСНИ ФАКТИ, а не кой тиквеник на кой пуснал, кой кого спънал, кой бек или халф къде бягал.....

С една дума мога да кажа, че коментаторите ни са ГОЛА ВОДА... за съжаление

Редактирано от Cтaниcлaв! на 21.02.06 15:28.



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано21.02.06 15:43



То, че коментаторите ни, както почти всичките ни журналя са гола вОда - гола вОда са.
Ама, че ни орязаха яко на фигурното - орязаха ни.

П.С. Аз пък спорт изобщо не гледам, а футбола просто го ненавиждам.

Редактирано от пopyчиk Pжeвckи на 21.02.06 15:45.



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Уkpaинka (и уже болгарка)
Публикувано21.02.06 15:51



Точно тази сутрин държах подобна реч пред колежките ми.
И със същото възмущение казах, че един коментатор почти "изпорти" удоволствието на хората, които чакаха с нетерпение и гледаха със затаен дъх представянето на българската двойка!!
Те наистина се представиха блестящо! И вместо да поздрави още същите минути от екрана зрителите, чията страна те представиха така добре и са успяли да застанат до фигуристи от страни, където този спорт от много години бил един от най-лйбимите и съответно имал много силни представители, той почнал пак да припява за несправедливостта на живота..

Може би той се мисли за патриот, за човек, който е навътре в нещата в спорта, но все пак за нас, зрителите олимпиадата, и по-специално фигурното пързаляне (поне за мен) е празник!!!
И най-напред хубаво би било да поздрави Албена и Максим, да създаде атмосферата на радост.
Не коментирам стила му на представянето на двойките



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: пopyчиk Pжeвckи]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано21.02.06 16:03



5-то място при двойките е доста добро постижение..
мисля че няма никакво сравнение между българската двойка и другите..
това не го казвам със злоба.. напротив, поклон пред уменията и куража на българите...

но не мислиш ли че ОРЯЗАХА НИ вече става клише? и защо все другите са ни виновни



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Уkpaинka]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано21.02.06 16:04



Коментаторите в случая ми приличат на хора, на които им плащат на "лоша дума по чужд адрес"....

то друго логично обяснение няма



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор mata68 (cherysh of love)
Публикувано21.02.06 16:27



Не знам защо така се получава, ти по кой канал го следи катанието, аз чух добри отзиви за представянето по Евроспорт от Витомир Саръиванов. Това не можах да го гледам, щото много прекалявам, та малко пости не са излишни.
Но ако не са виновни съдиите, сигурно почват да говорят за допинг-скандал, а пък накрая се оказва, че трябвало да бъдат с ...Осексуални наклонности, за да може не толкова пристрастно да представят събитията. Но така е разнообразие и баланс трябва да има. Сега може би е момента да споменем Мичмана...





Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано21.02.06 16:33



Канал 1 ли си гледал или Евроспорт?



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано21.02.06 16:38



Като се понапънах и се сетих - ставаше въпрос за бащата на израелска фигуристка, не на полска. И при това тази реплика не е от тази олимпиада, чувала съм я и преди, сега само я повтарят... Най-вероятно смятат, че изнасят интересна, конфиденциална и труднодостъпна информация - и, че така печелят точки.



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано21.02.06 19:46



Абсолютно си прав! И правилно ни отнеха 2 точки. Нищо, че не паднаха.
И всъщност не ни орязаха - дадоха ни бонус. Даже 5-то място ни е много мен ако питаш. Всъщност изобщо не биваше да ни пускат там, че и на олимпиада даже! Тъй де - кои сме ние, че да сме недоволни, ама ха! Не стига дето са ни дали 5-то място, ами и роптаем! Кои са тия българи бре!



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано21.02.06 21:23



И мене ме кефят мачовете по руската - самокритичност, самоирония, хумор, виртуозен език... Например - ",....Передача мяча была осуществлена в духе добрых старых русских традициях..." т. е. неточно.
Докато българските коментатори ме изнервят с безобразните си изказвания. Въобще развалят вкуса от гледането на зрелището - все подкупени съдии, нечестна игра...
Особено ме дразни любимата фраза на един идиот - коментатор /не му помня името/ : ..."колко още, господин съдия..."

Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Ayame (дзвер нечуван)
Публикувано21.02.06 21:25



Сега нямам възможност да гледам ТВ, но много добре знам за какво говориш. Три кръвни вдигам докато гледам Формула 1 по Ринг, например, щото коменаторите си разказват клюки, а това. че ставало нещо на пистата - абе моля ти се, подробности! Че не стига това, ами и слагат на целия екран нещо като браузър с ъпдейтваща се (на всеки 15 мин) информация за случващото се, та не можеш и да гледаш... Когато мога, гледам само Юроспорт Европа, с английските коментатори - много са кадърни, но миналата година ми направи впечатление, че наистина имат някакво особено отношение към БГ фигуристи - на европейското почти не коментираха по време на изпълненията им, само по 1-2 общи реплики накрая. Така че и това е малко гадно и може би подобно отношение кара наште да са толкоз комплексирани. За непрофесионализма им няма какво да се пише - много им дреме на тях.



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: пopyчиk Pжeвckи]  
Автор Лeko диxaниe (свежа)
Публикувано22.02.06 00:19



"Абсолютно си прав! И правилно ни отнеха 2 точки. Нищо, че не паднаха.
И всъщност не ни орязаха - дадоха ни бонус. Даже 5-то място ни е много мен ако питаш. Всъщност изобщо не биваше да ни пускат там, че и на олимпиада даже! Тъй де - кои сме ние, че да сме недоволни, ама ха! Не стига дето са ни дали 5-то място, ами и роптаем! Кои са тия българи бре!"

Е, по-голямо безумие скоро не бях чувала! Даже 5-то място ни било много. Мястото БИ ТРЯБВАЛО да се определя от това КАКВО СИ ПОКАЗАЛ, а не КАКВО СА ТИ ДАЛИ...да няма значение дали си от Русия или от Занзибар. Както видяхме, това правило не важи във фигурното пързаляне, но това не учудва никой. Албена и Максим не заслужиха място на почетната стълбичка не заради 2-те точки, които им отнеха, а заради малки технически грешки при ювелирно изпълнение от страна на първите три двойки. Но ако говорим за оригиналност и емоционалност, Албена и Максим нямат равни, те са една от малкото двойки с такова присъствие на леда и това, както видяхте, е оценено от публиката. Именно техни записи държа на хард диска си, защото те са може би единствените, които ме наелектризират (и не само мен, разбира се) до n-та степен. Няма никакво значение дали са взели медал или някой съдия им го е отнел, техните съчетания се помнят така добре, както се помни самодоволното, арогантно и кичозно присъствие на Навка/Костомаров, които няма да донесат на руското фигурно пързаляне нищо освен едно парче злато, което обаче не развива особено този спорт, нито доказва класата му, особено когато е извоювано от двойка с такова съмнително качество.

Редактирано от Лeko диxaниe на 22.02.06 00:30.



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Лeko диxaниe (свежа)
Публикувано22.02.06 00:24



"Орязаха ни", защото двойката БЕШЕ сравнима с другите в заветните първи три двойки. И не защото някой ни беше виновен, а защото оценяването не беше обективно към ВСИЧКИ двойки. Понякога, когато казваме, че са ни "орязали", наистина са го направили.

А иначе по темата - коментаторите ни са под каквото и да било приемливо равнище, а за Вера Маринова - мисля, че не си прав - коментарите й (поне тези, които аз съм чувала) са били винаги на ниво.

Редактирано от Лeko диxaниe на 22.02.06 00:32.



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Ayame]  
Автор Bитoшapя (непознат )
Публикувано22.02.06 01:47



На времето нашите 5 смъртни врага бяха бяха четирите годишни времена и капитализЪма. Сега дали да прибавим към тях пристрастните и/ли/ некомпетентни коментатори и спортните съдии?
Нащите състезатели в случая бяха прекрасни. Но състезанието има правила. И всяко състезание в живота има правила. А стана така, че животът се превърна в непрекъснато състезание. Съдии и коментатори - мнооого.
Дали всеки от нас не се е усещал на два пръста от върха, но не е намирал сила, воля или умение да дръпне нагоре не колкото тези два пръста, а колкото двадесет? И да си е казвал: "Е, до тук бях аз".
После следват коментарите на калпавите коментатори.И некомпетентните съдийски обсъждания...

Обаче ако наистина си двадесет пръста над върха, дори те са на твоя страна!
Един пример - Стефка Костадинова.



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Bитoшapя]  
Автор Лeko диxaниe (свежа)
Публикувано22.02.06 02:00



"Дали всеки от нас не се е усещал на два пръста от върха, но не е намирал сила, воля или умение да дръпне нагоре не колкото тези два пръста, а колкото двадесет? И да си е казвал: "Е, до тук бях аз".
После следват коментарите на калпавите коментатори.И некомпетентните съдийски обсъждания...

Обаче ако наистина си двадесет пръста над върха, дори те са на твоя страна!
Един пример - Стефка Костадинова."

Там където няма метри и хронометри понякога и 30 пръста над заветната цел не стигат. Ти, самият, състезателят, смяташ, че си бил точно там, 30 пръста над целта, това виждат всички околни, а съдиите - не? Или навярно целият околен свят има проблеми със зрителното възприятие? Навярно да. А ти си оставаш с тези 30 пръста, които на теб са ти стрували много ледена пот и необходимостта всеки път да си именно 30, 00 пръста над възможния максимум, за да ти отчетат, че "изобщо някакси, от немай-къде, си се вместил сред най-добрите"...Малко е уморително и адски демотивиращо.

Редактирано от Лeko диxaниe на 22.02.06 02:04.



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Last roman]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано22.02.06 09:05



и ето, уважаеми зрители, .......... поредната футболна драма...

вечното дерби...

ала-бала

ама така е, Романеску.. едни хора се правят със сперма, други с пикоч



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Лeko диxaниe]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано22.02.06 09:08



Добрият коментатор трябва да бъде патриот, а не фанатик.
Верка Маринова от това което съм слушал аз, мога да кажа че е много злобна натура. То верно в художествената гимнастика имаме капацитет, но този спорт не се върти около България.

Липсва и обективност по мое мнение.



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Лeko диxaниe]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано22.02.06 09:46



Леко дихание, извинявай, ама леко да те попитам - ти от ирония не разбираш ли?

А спортовете докато се оценяват по този начин (от компетентно корумпирано жури) ще е така. Щото там дето има сантиметри и секунди е лесно - не си ударил палката при скока - зачита се. Ама когато се оценяват хореографии, точни критерии няма и винаги съществува човешки фактор. Айде да не припомням как ни режеха едно време на художествената гимнастика.
За футбола примерно отдавна смятам, че трябва да се въведе "фотофиш" при свирене на засади и фалове.



Тема Абенови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор kent (елф)
Публикувано23.02.06 16:48



аз след оная прословута фраза...."Господ е Българин" престанах въобще да ги слушам. То бива радост, ама..... Предпочитам да гледам ОРТ /за некви големи събития/ или Германски телевизии / доколкото знам немски, де/ за по-малки събития.Швабите са също доста обективни и ....на моменти бая самоиронични Коета доста ми импонира.



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано02.03.06 17:46



Така е, прав си. Руските коментатори са по-добри. Изобщо всичко руско е по-, москвича от беемвето, шарапова от сабатини, водката от уискито, машина времени от Ю2....

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Ezekiel (25:17)
Публикувано03.03.06 01:24



Тебе вуйчо съдбата те е шамаросала.... кво друго да ти кажа...роден в БГ мечтаещ за wonderbra.

Ако някой ден излезеш от курника където си снесен и си отвориш по-широко свинските очички - може и да проблесне някоя мисъл в главицата ти.

И се хващам на бас, че тогава ще си разбрал къде ти е мястото.

А то е със сополив нос и филия циганска баница в ръка - гледащ към Европата....



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Ezekiel]  
Автор Bитoшapя (познат)
Публикувано03.03.06 02:54



Къде се сдобиваш с толкова чак злоба - на килограми!

Хубостта краси човека


Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Bитoшapя]  
Автор Ezekiel (25:17)
Публикувано03.03.06 11:20



Ле-ле....
Колко пухкави и нежни са се събрали тук... лакира ли си ноктите тази сутрин?

Няма страшно само минавам от тук.... спете си спокойно, пишете си стихчета и песнички!

Ако се видите пак в чудо от малоумници като Шамаросания Мишо, извикайте ме да го напляскам отново!



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Ezekiel]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано03.03.06 14:31



Съдбата верно ме е шамаросала - роден съм в България, а не в Русия или некъде из ОНД.

Уондърбрата е за предпочитане пред будьоновката нали?

Аз от курника мога и да изляза някой ден, ти от соц клетката - никога. Ако за мен света започва от Кап. Андреево на запад, за теб от Урал на изток.

Аз съм си в Европата, ти в Новосибирск ли живееш, че не си?

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Ezekiel (25:17)
Публикувано03.03.06 15:05



Точно това имах пред вид, че като излезеш от курника в Европата ще бъдеш със сополив нос и филия циганска баница в ръка....

А понеже още не си излизъл никъде извън кочината където си, затова и мирогледа ти е такъв.

Но по-добре си стой там, щото комплексите после могат да те доведат до самоубийство...



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Ezekiel]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано03.03.06 16:14



ма аз съм си в европата, не мога да разбера какво бълнуваш, вземи атласа и се поинтересувай малко.

Циганска баница не знам какво е, би ли ми обяснил - изглежда редовно я ядеш?

Ако представата ти за кочина е изоставена панелка некъде из Колима, съчувствам ти искрено, ние тук в европа не живеем в такива......

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано03.03.06 21:09



Пий си колата тогава и не ни занимавай с глупости!

Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано03.03.06 21:40



Мишо, както винаги го прие твърде лично.
Номерът е в този свят да гледаш на нещата обективно, а не да живееш в рамка.
Това че живеем в България, че сме се родили в България съвсем не означава че сляпо трябва да харесваме всичко българско.

Това че не носиш български обувки..
Това че не караш българска кола..
Това че нямаш български телевизор...

Какво означава? Че си по-малко българин ли?

А за коментаторите... те наистина са слаби.

Красотата е въпрос на светлосянка.


Тема Re: ЗА БЪЛГАРСКИТЕ КОМЕНТАТОРИнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано04.03.06 12:15



Много приятно ме изненадваш с това мнение. Браво, Стан.

Ich bin Auslanderin fast uberall.


Тема А и да кажа още нещонови [re: Aминa]  
Автор Mag (Зиморничав)
Публикувано04.03.06 13:43



Нашите коментатори на самото откриване на зимните олимпийски игри бяха в ролята на шутове!
Само се хихикаха, само клюки както махленски клюкарки пущаха. Кой се бил облякъл при Армани и/или кой/коя на кого били любовници... Пропускаха национални отбори да представят а си мърмореха клюките.
Като пуйките в двора на комшията на село "Клю-клю-клю..."
Като че това не бяха откривания на зимна олимпиада ами махленско сборище на изкуфясали и изкукуригали баби.
Та това е моето мнение.
Дали някой ще си направи заключение от нашите виждания? Не знам.


Искам си пролетта!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.