Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:50 27.04.24 
Автомобили
   >> Rover
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: KG Watchнови [re: nerra]  
Автор Berkelium (Actinide №97)
Публикувано09.10.12 12:10



Аз само ще си кажа няколко неща.
В кетоза не се влиза за един ден. Може да ти отнеме седмица докато се пренастрои организма. Кетоза е в състояние в което тялото се пренасочва от консумация на въглехидрати, към консумация на мазнини като основно гориво.
Не можеш просто ей така да суичтваш едното с другото. И ако я правиш за 24 дена, реално ще я правиш 17 дена, което са ти две седмици и малко, по едно кило на седмица, ще свалиш не повече 3-4 кг

Предимствата на Кетозата са - ниски нива на кръвна захар* и инсулин*, използване на мастните депа.
Недостатъците поне на теория са намалена функционалност на мозъка поради недостиг на въглехидрати.
Аз лично съм в кетоза от четири години. В момента изучавам един език, ходя на работа с удоволствие!!! , интересувам се от биохимия, квантова механика, три различни езици за програмиране, намирам много неща за супер интересни! Преди ми ставаше лошо като си помисля че ще хода на работа в офиса, английския и не го помирисвах, работех само колкото ми е нужно . Тряваха ми три до четири часа повече сън. Ако кетозата понижава умствените възможности, аз явно съм мутант!!!


* Раковите клетки се хранят единствено и само с кръвна захар носена чрез инсулина. Имат от 6-12 пъти повече инсулинови рецептори по тях и обработват глюкозата със скорост до 200 пъти по-голяма от тази на нормалната клетка. В момента в Канада и САЩ онколозите препоръчват спазване на ВМНВХ като част от лечението. Има и опити да лекуване на онкозаболявания с клинично причинена кетоза. Разбира се неуспешни. Това не е панацея но май ще да помага значително.



влизаш и казваш, че си за груповата дискусия на жените долу

Тема Re: KG Watchнови [re: Berkelium]  
Автор nerra (creepy)
Публикувано09.10.12 12:20



Добре де, шефче, състоянието на кетоза не приключва ли в момента, в който изядеш един шоколад примерно? Питам само, не са ми съвсем ясни тия процеси.



Ако знаеш само как ти завиждам за енергията...аз нямам сили да стана сутрин и ми се реве при мисълта за всичко, освен да си легна и да спя...



Тема Re: KG Watchнови [re: nerra]  
Автор Berkelium (Actinide №97)
Публикувано09.10.12 13:50



Не мисля. Опита ми показва, че си трябва поне един два дена на стабилно ядене на въглехидратни храни, за да се обърне отново хормоналния баланс.

Не си доспиваш или проблеми с качеството на съня ? Заспиваш ли лесно ?



влизаш и казваш, че си за груповата дискусия на жените долу

Тема Re: KG Watchнови [re: Berkelium]  
Автор nerra (creepy)
Публикувано09.10.12 14:06



Не мога да преценя какъв е проблемът. Спя доста, заспивам за части от секундата, проблеми със съня като цяло ми липсват. Е, дребните ме будят понякога през нощта, но честно казано съм имала много по-тежки безсънни нощи с тях, когато съм ставала по 4-5 пъти нощем, страдала съм от хронично недоспиване и никога не съм се чувствала така като пребита. Ето, в неделя заспах в 10ч., станах в 7, това са 9 часа сън, снощи повторих упражнението - сутрин ставам с огромно усилие и се чувствам постоянно ужасно, ама ужасно уморена.
Отделно, не знам дали ти ревах на рамото, ама две засечки на кръвното си направих, и двата пъти бяха плачевни резултатите - 80/50 и 90/70


И така, досега винаги го отдавах на умората, защото нали работа, деца, ходех и на испански....обаче започнах да мисля, че не е възможно да е това и да се чудя къде да търся проблема. И доколко килограмите също влияят върху това, макар че и по-дебела съм била, пак бях по-свежа...Редо каза, че ми е от годините... добре, намрънках се



Тема Re: KG Watchнови [re: nerra]  
Автор Berkelium (Actinide №97)
Публикувано09.10.12 15:39



съня се регулира от Мелатонин. Единия вариант е да си вземеш мелатонин(миналата година когато бях в много кофти настроение, тренирах по три пъти всеки ден и неможех да заспивам) пиех мелатонин. подейства ми много добре.
Втори вариант без хапчета е. Сератонина* и Мелатонина се произвеждат от незаменимата аминокиселина Л триптофан. Ако тя недостига качеството на съня може да е лошо. пробвай да ядеш вечерно време нещо от този списък:


или от тук


За ниско кръвно не знам. Аз докато бях над 140 имах високичко, затова съм освободен от казарма. но откакто спрях бетаблокера, храня се ВМНВД и и тренирам имам с една идея ниско кръвно. Принципно можеш да го повдигнеш с кофеин съдържащи напитки ако не се лъжа. или с тренировки :)



влизаш и казваш, че си за груповата дискусия на жените долу

Тема Re: KG Watchнови [re: Berkelium]  
Автор Berkelium (Actinide №97)
Публикувано09.10.12 15:41



* Сератонина е невротрансмитер. Често го водят хормон на щастието, което е неправилно. Липсата на достатъчно сератонин може да доведе до клинична депресия, нервност и отпадналост. Също така регулира секрецията на инсулина, като я потиска. А това за човек който иска да отслабне, не е без значение.



влизаш и казваш, че си за груповата дискусия на жените долу

Тема Re: KG Watchнови [re: pollo]  
Автор Berkelium (Actinide №97)
Публикувано09.10.12 15:41



мерси
а ако беше 97.5 щях да се почерпя и с бира !



влизаш и казваш, че си за груповата дискусия на жените долу

Тема Re: KG Watchнови [re: Berkelium]  
Автор nerra (creepy)
Публикувано09.10.12 15:46



Има ли начин, по който да разбера, в смисъл изследване някакво, дали ми е в норма? И не е ли серотонин бе, шефче?





Тема Re: KG Watchнови [re: Berkelium]  
Автор pollo (СЕДЕМ)
Публикувано09.10.12 15:50



до колкото знам, с намаляването на деня и слънчевата светлина, серотонина започва да се разгражда по-бързо... нера пролетта и лятото наистина няма такива проблеми, като дойде май, живва, ама зимата е дроб...

уф, поже, стегай се!

Тема Re: KG Watchнови [re: nerra]  
Автор pollo (СЕДЕМ)
Публикувано09.10.12 16:00



май не се изследва серотонина...

уф, поже, стегай се!


Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.