Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:02 17.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Чудя се противната свиркаджийка,блъснала линейкатанови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.07.11 17:36



Нали не си шофьор?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Чудя се противната свиркаджийка,блъснала линейкатанови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.07.11 19:01



Виж... престани с глупостите. Не бих го пожелал на никого, но... постави се за момент на мястото на човека в линейката.... Би ли искала да спират на абсолютно всички светофари, да дават навсякъде предимство и да изчакват всички да минат, и тогава те?

И още... от познат линейкаджия съм чувал, че ако возят не много спешен пациент, не пускат сирени, а само светлините. Ако са пуснали сирената - този, дето возят - наистина няма време.

Това, че имаш пред теб зелен светофар, изобщо не означава, че можеш да си затвориш очите и само да настъпваш педала.

А този, дето си пътува "на зелено"... също трябва да внимава. И да се оглежда. Защото ако не се - може после той да се окаже в линейка. И на него да не му дават път...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Чудя се противната свиркаджийка,блъснала линейкатанови [re: walkman™]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.07.11 20:53



Всичко това, от последния ти пост, е прекрасно и силно умилително, но няма нищо общо със закона, който ми цитира по-горе, и още по-малко общо има с квалификацията на написаното от мен като "глупости".

"постави се за момент на мястото на човека в линейката."

Аз се поставям и на мястото на "Лукойл", дето хич не им се ще да си монтират контролните уреди, ама законът трябва да се спазва!



"Това, че имаш пред теб зелен светофар, изобщо не означава, че можеш да си затвориш очите и само да настъпваш педала."


Нито пък това, че си пуснал сигнал, означава да си затвориш очите, да настъпваш педала на червено и да не се оглеждаш изобщо. Толкова повече, че ТОВА ТИ Е ЗАБРАНЕНО ОТ ЗАКОНА!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Чудя се противната свиркаджийка,блъснала линейкатанови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.07.11 22:31



Хаха... с жена да се спори е безпредметно. Липса на мисъл, липса на логика, липса на чуваемост. Обясних ти - законът ДАВА ПРАВО на линейката да минава на червено. Законът ЗАДЪЛЖАВА всички останали "да освободят достатъчно място на пътното платно, а при необходимост и да спрат, за да осигурят безпрепятствено преминаване както на сигнализиращото, така и на съпровожданите от него превозни средства". освен това

Чл. 20.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водачите на пътни превозни средства са длъжни при избиране скоростта на движението да се съобразяват с атмосферните условия, с релефа на местността, със състоянието на пътя и на превозното средство, с превозвания товар, с характера и интензивността на движението, с конкретните условия на видимост, за да бъдат в състояние да спрат пред всяко предвидимо препятствие. Водачите са длъжни да намалят скоростта и в случай на необходимост да спрат, когато възникне опасност за движението.

Тъпата шунда е карала, все едно целият път е нехна лична собственост... Изобщо не и е пукало за другите на пътя.

И изобщо... жена-шофьор.. В общия случай е нонсенс...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Чудя се противната свиркаджийка,блъснала линейкатанови [re: walkman™]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.07.11 01:17



НИЩО не си ми обяснил. По-скоро АЗ ТИ ОБЯСНИХ как това, което ти ми обясни, не е точното тълкуване на закона.

Законът ДАВА ПРАВО на линейката да мине на червено ако това може да стане, без да попречи на някой, който си минава на зелено. И ЗАКОНЪТ ЗАДЪЛЖАВА всички участници в движението да подпомагат специалните коли, НО не е указал, че това ЗАДЪЛЖИТЕЛНО им дава право да минават на червено.

Може да попиташ някой МЪЖ. Щом ще демонстрираш сексизъм.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Чудя се противната свиркаджийка,блъснала линейкатанови [re: walkman™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.07.11 15:58



Безмислено е да спориш. За мен закона е ясен. Разбира се, има и съд - и съда ще се произнесе по този случай. А окончателната дума е на съдията.
Линейката е длъжна да мине внимателно. Тоест според мен, ако линейката беше блъснала колата - тогава линейката би била виновна. А тъпата овца май не е имала никакъв спирачен път, което напълно обезмисля спора. Слушала си е музичка и е натискала газта. Може пък и нея на легло да са я чакали.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Чудя се противната свиркаджийка,блъснала линейкатанови [re: bira_more]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано28.07.11 19:02



Може пък и нея на легло да са я чакали.

Ми да, таз колица трябва да се отработва...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Чудя се противната свиркаджийка,блъснала линейкатанови [re: walkman™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано29.07.11 19:08



А има и друго - може да е като съклубарката и да счита че не е необходимо да пропуска превозно средство движещо се в режим.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Чудя се противната свиркаджийка,блъснала линейкатанови [re: bira_more]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано29.07.11 22:24



Ахам... един вид - обществен протест?

Наскоро един познат си дойде от Гърция (работи там през по-голямата част от годината). Та той каза - там (в Атина по-специално) много рядко правят път на полицейска кола със светлини и сирени. И почти никога не се пречкат на линейки и пожарни. Не от съзнание - просто на линейкаджиите и пожарните не им пука, дали ще одерат някоя кола, дали ще я обезобразят - само да стигнат читави. А повечето линейки са от ония, дето са като камион - тежки и яки. И - законът ВИНАГИ е на тяхна страна. Дори таксиджиите им правят път на момента...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Чудя се противната свиркаджийка,блъснала линейкатанови [re: walkman™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.07.11 22:09





Bеer? Mоre?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.