Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:46 28.04.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Питанка за камеранови  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано27.11.09 11:19



Имам въпрос - ако някой собственик на кола получи "честитка" че е заснет с камера нейде си, за нещо си, но във въпросния момент не той е управлявал колата, какво се случва?
1. Ако това е снимка, на която е видно, че той не е зад волана? Кой отнася наказанието?
2. Ако колата е инвалидна и инвалидът е дал пълномощно, но ПАК НЕ упълномощеният е бил зад волана?

Нямам опит, затова моля някой, който е получавал такова нещо, да сподели... И какво точно пише в честитката, упомената ли е датата и вида на провинението, изпратена ли е снимката, или само те привикват?

(Не е за мен и нямам подробностите, само ме попитаха)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Питанка за камера [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.11.09 11:22



Доколкото знам - снимките от такива камери вече са валиден доказателствен материал.

Ако друг е управлявал колата - собственикът трябва да го посочи; ако откаже - все едно той я е управлявал. В крайна сметка - той носи отговорност на кого дава автомобила.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Питанка за камеранови [re: walkman™]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано27.11.09 13:39



Мерси.
А от снимката видно ли е кой е управлявал? А ако собственикът даде някакво лъжливо име (дори и истинско да е), КАТ търси даденото име ли?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.11.09 17:42



Образно казано някой трябва да отнесе акта.
Та - не само трябва да посочиш кой е, ми и да го заведеш, та да може да отнесе акта.
ПП
Не съм юрист, та може и глупости да пиша.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Питанка за камеранови [re: bira_more]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано27.11.09 17:45



Не е нужно да си юрист, а просто да си чувал как става. Не знам дори кого да попитам...КАТ дали имат някакви телефони за информация?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.11.09 22:47



Горе-долу е, както ти казва бирата. Трябва да кажеш И ДОКАЖЕШ кой е карал, на кого даваш колата. Ако оня успее да докаже, че тогава е бил в Зимбабве - отнасяш си го по общия ред. Е, освен ако на снимката не личи ясно този, дето е карал. Тогава вече си е крив той...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Питанка за камеранови [re: walkman™]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.11.09 07:58



Хм....А ако на снимката е видно, че мъж кара колата, а жена е собственик - може ли доброволно жената да отнесе глобата? При положение, че тя е получила писмото?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано28.11.09 18:46



КАТ не ги интересува кой е карал колата, глобата отнася собственика на колата.
Ако собственика е решил че не иска той да плаща, а този на който е дал колата, трябва да го заведе в КАТ и тогава глобата си отнася шофиралия!



Тема Re: Питанка за камеранови [re: !!Фakличka!!]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.11.09 18:51



Сигурна ли си в това? А ако на снимката (да не се повтарям, ама...) се вижда жена, а собственикът е мъж (или обратното)?

А ако на собственика на колата отдавна му е изтекла книжката и не я е подновявал?

Значи - научих подробности. Колата е на инвалид, стар човек, с отдавна изтекла книжка. Карат я много хора. Не е ясно кой точно е бил, когато е направена снимката, на писмото пишело само собственикът да се яви на еди-коя-си дата.

Идеи какво да се прави?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано28.11.09 20:23



Ами собственикът е отговорен за колата си. Или знае (и казва) на кого я е давал тогава, или - отнася наказанието. Да е знаел...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.