Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:12 14.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано28.11.09 20:44



Щом ти го пиша, значи съм сигурна!
Имах подобен случай, карах кола, която не е на мое име, снимат ме с камера, на снимката не се виждам аз, а само пътника до мен, пращат писмо на собственика на колата да се яви в КАТ да си плати глобата, само че пича няма книжка и не може да го санкционират. А след няколко дена трябваше да си вземе книжката, но му казват че трябва да доведе човека който е карал колата, иначе няма да му дадат книжката, отивам с него в КАТ, взеха ми талончето и на него си му дадоха книжката.
Та пак ти повтарям, не ги грее кой какво и защо, те искат да си вземат глобата, и за това се санкционира собственика на автомобила.

или пак искаш да си разтягаме локуми с безсмислени въпроси, още в първите два поста са ти отговорили за какво става въпрос.



Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор arrvv (класически)
Публикувано28.11.09 20:46



Хи хи.. заради такава честитка още талона ми е в КАТ, а това стана преди около 2 години..
Та.. викат те хората в КАТ /като писмото е до собственика на колата/, отиваш там, май стая 19 беше, и те ти пускат филмче с нарушението. Не се вижда кой кара. При нас нарушението беше настъпване на стоп линия, т.е. спираш на червено, но настъпваш стоп линията и по този начин нарушаваш правата на пешеходеца, друг беше въпроса че там нямаше пешеходци защото има подлез.. но с полицай спори ли се...
Полицаите не се интересуват кой е карал колата.. в моя случай мъжа ми е бил зад волана, но аз поех отговорност.. защото моето досие е абсолютно чисто.. и тогава глобата и наказанието са по-малки.. но да ти кажа още не съм отишла да видя как са ме наказали... май 20 лв. и някакви точки..



Заговори, че да те видя!

Тема Re: Питанка за камеранови [re: !!Фakличka!!]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.11.09 21:07



Никви локуми. Казвам ти - собственикът отдавна няма книжка - как ще го санкционират с точки? Само глоба - ама имат ли право да глобят човек, който няма право да кара? Значи ли това, че ще го глобят И защото кара с изтекла книжка, ако каже, че той е карал? Или трябва да посочи някво лице, каквото и да е, което да отнесе глобата?
Човекът е на 86 години...
Сложничко е май...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано28.11.09 22:46



ако му е изтекла книжката, просто няма да го глобяват него, ами ще го накарат да заведе човек който е с книжка, и пак ти казвам, и теб да заведе ти да отнесеш глобата, КАТ не им дреме, важното е да имат кой да санкционират..



Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.11.09 22:49



А бе ти наистина си уникална.
Малко ли са идиотите които карат без книжка? Като нямат книжка да не би да нямат крака и ръце?
Е ако собственика беше умрял - тогава си е интересен казус де.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Питанка за камеранови [re: bira_more]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.11.09 23:04



Не съм аз уникалната.

Толкова ли не разбирате бе хора - въпросът е дали ако човекът излъже, че е карал той - ще го глобят и за изтеклата книжка, или само за провинението, за което е заснет? Ако е първото - значи по-добре е да се каже, че е бил той.

Не е ли ясно, че хората трябва да са подготвени за това КОЙ да отиде, каква отговорност трябва да поеме, и дали има значение снимката ясна ли е или не... Ми я си представете, че отиде някъв мъж и каже "аз карах", а на камерата да лъсне жена? Казах ви - не е ясно нито за коя дата става дума, нито кой е карал...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Питанка за камеранови [re: arrvv]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.11.09 23:06



Ахаааааааааа, спипах ли те!! Значи И ТИ нарушаваш закона, определено и откровено заблуждаваш властите и прикриваш престъпления!!

А уж САМО АЗ съм лошата...





"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано28.11.09 23:10



ще го глобят и за книжката много ясно, пак не си чела закона


а дата не може да няма, като отидеш в КАТ ти се казва дата и час, но вие явно не сте ходили и няма как да знаете, не е ли по лесно да отиде този който е направил нарушението, а не да седиш и да се чудиш как да измамиш КАТаджиите?
аман па и от такива кат вас, ми кат си направил нарушение, ще си понесеш последиците, къв е тоя зор да лъжете , вместо да си вземете бележка и да не правите повече нарушения, вие мислите как да мамите.....пфуууу
и после що имало катастрофи



Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор arrvv (класически)
Публикувано28.11.09 23:16



Ахаааааааааа, спипах ли те!! Значи И ТИ нарушаваш закона,

------------------
Хи хи.. не ме спипа.. аз си признах.. а КОЙ НЕ НАРУШАВА ЗАКОНА, аз не познавам такъв човек.. въпроса е защо и как го нарушаваш.. я ми кажи не е ли глупост това за стоп линията... глупост е.. но е закон.. но имах възможност.. т.е. познат, който да ме "оправи" без дори да ходя в КАТ срещу скромната сума от 100лв. /това е за всичко.. минал на червено, висока скорост, телефон абе каквото се сетиш/ но не го използвах..против подкупа съм.. във всякакви форми.. едно е да дадеш пари за благодарност например... но друго е да те рекетират.. и то нагло.. както го правят полицаите..

Заговори, че да те видя!


Тема Re: Питанка за камеранови [re: arrvv]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.11.09 23:25



Я обясни - колко те глобиха тогава - не беше ли по-малко от 100 лв? Та за какво да го търсиш, ако знаеш предварително... Затова тия хора разпитват, щото не се сещат изобщо за кога става дума, кой точно е карал и какво нарушение е правил...

Имам и аз един познат - ще го впрегна да провери поне.

И какво всъщност - те ви показаха нарушението и питаха кой го е направил ли?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 28.11.09 23:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.