Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:37 27.04.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Ще понесем и това, нали?нови  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано18.11.09 22:08



Паркирането в София става платено?
18 ноември 2009 / News.dir.bg

До два месеца Центърът за градска мобилност трябва да подготви концепция за паркирането на територията на цяла София.
Това беше решено на транспортна комисия в Столична община. След като е готов докладът, ще започне процесът по въвеждане на единна политика по паркиране, която ще включва зониране, предаде Дарик. С новите предложения някой райони ще бъдат изцяло забранени за паркиране, за други таксите ще бъде значително по-високи, а за кварталните ще се търсят варианти за символично заплащане. Това каза председателят на комисията Радослав Тошев, който е и вносител на предложението.
Зонирането за синя зона включва всички квартали на София, дори и Банкя. "Някои улици в София, които в момента са „Синя зона", ние ги виждаме като места, които ще бъдат изцяло забранени за паркиране, а други части на синята зона ще преминат на малко по-скъп режим. Това вече е частично въвеждане на платен център", обясни Тошев.
„Колко ще струва - това вече е друг въпрос. Конкретните детайли чакаме от експертите на Центъра за градска мобилност. Тези, които живеят в идеалния център, ще понесат всички неудобства, за това, че живеят в центъра", уточни той. Тошев обаче предлага да се увеличи в пъти цената за паркиране в синята зона, която сега е лев на час. Според него притежателите на коли трябва да плащат дори и когато оставят автомобилите си на общинските паркинги между блоковете.
"Не може да се ползва общинска собственост безплатно", аргументира се той, цитиран от "Дневник". По думите му средствата, които общината ще събира от паркингите и от платеното паркиране по улиците, ще отиват за модернизирането и поддържането на градския транспорт. За целта всички пространства за паркиране, включително и по кварталите, ще бъдат вкарани в активите на Центъра по градска мобилност.
В следващите два месеца дружеството трябва да изготви предложение коя част на града в каква зона да попада. Тошев заяви, че не трябва да остане улица извън системата за паркиране. По негова идея утре общинският съвет ще гласува възлагането на разработката. Според съветника от ГЕРБ спирането на коли по част от улиците в идеалния център трябва да бъде изцяло забранено или да е забранено в определени часове.
Идеята е улиците да станат по-достъпни за пешеходци. За да има повече пешеходни зони пък през някои части от центъра, ще бъде забранено преминаването с коли. На кои места да стане това, ще предложи отново Центърът за градска мобилност. В същото време, за да се ограничи притокът на автомобили към централните части.
На утрешното си заседание общинските съветници ще гласуват и друг доклад със съавтор Радослав Тошев. Той е за заделянето на пари в бюджета за следващата година за проектирането на около 30 подземни паркинга в центъра на града. "Това ще е алтернативата на хората, които живеят или идват с колите си в центъра, след като забраним паркирането и влизането по някои улици", обясни Тошев.
Забраните и новите цени обаче щели да влязат в сила, преди паркингите да станат факт. Платените общински гаражи щели да се ползват и от живеещите в центъра, които трябвало да поемат цената на това да обитават жилище на това място, а не по кварталите. Освен това от догодина вероятно ще плащат повече и за годишните стикери за паркиране в синя зона, които сега са по 70 лв.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Ще понесем и това, нали?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано19.11.09 12:02



Естествено.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Ще понесем и това, нали?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано19.11.09 12:17



Принципно незнам темата дали е за тук но ще ти кажа че съм напълно съгласен с теб!!! Гербаджииски гадове, ....софиянци първи ще разберат че Бойко е просто един боклук................
Втрещен съм искат да изкарват пари буквално от всеки метър, това е нашата София а не София на фандъкова.....гад!!!

Бойко слабо брато, слабо.....комунистите чакат за следващия мандат в парламента и както сте го подкарали ще го вземат!!!



Тема данови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано19.11.09 12:24



На мен идеята ми се струва разумна. Колкото по-малко коли, толкова по-чиста и приятна София. Помисли и ще видиш, че съм прав.

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк


Тема Re: данови [re: Dakota]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано19.11.09 15:06



Колкото по-малко коли, толкова по-чиста и приятна София.

СЪГЛАСНА! Но не по този начин. Това е начинът ОЩЕ ВЕДНЪЖ да натикаме в боклука гнилата гадна интелигенция, с многото знания и образования, и с ниските заплати и пенсии. Неудачници, артисти от близкото минало, учителки, литератори, и родителите им - блъскали цял живот за да пълнят гушите на тези, чиито деца сега управляват...Да живеят мутрите и крадците, за които високите цени на паркингите са жълти стотинки!!! Да живее НОЖИЦАТА, която се отваря от ден на ден все повече и повече, между бедни и богати! Ще ми живеят в центъра, нещастни бедняци такива!! Да се измитат на село, ще им изкупим жилищата и ще плащаме три пъти повече за паркиране. Защото ИМАМЕ ПАРИ. Откраднали сме ги...от тях...


ТОВА ли ти харесва?? ТОВА ли ти е чистата и приятна София? Не, благодаря. Предпочитам да я изчистя от новобогаташите и мутресите им, със скъпите им джипове и чалга манталитета им.

Очевидно - не останаха такива като мен. Или поне са ПРЕНЕБРЕЖИМО малко.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема А бе не знам как е при тебнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.11.09 15:23



ама аз живея в собствено жилище. Преди жиеехме под наем и плащахме наем.
Когато отида в друг град - плащам за хотел.
Не виждам защо когато става въпрос за живеене, да няма проблем да си плащаш наем или да имаш жилище, а когато става въпрос за кола да читаш че някой друг трябва да ти осигури паркинг при това безплатен.
Когато отивам в центъра с кола, предпочитам да плащам 3 кинта на час, ама да има къде да спра за час, от колкото да се мотам 1 час да намеря къде да спра без да преча.
И нямам нищо против да плащам за паркиране и в Младост 4 стига да имам гарантирано място.
Точно както като наемеш жилище имаш гарантирано място за живеене.
Тоест акцента трябва да бъде в гарантирането на услуга срещу заплащането. А не срещу заплащането изобщо.
А ако не искаш да плащаш за паркиране - ще си купиш гараж!
Точно както като не искаш да плащаш наем за жилище си купуваш жилище.

Bеer? Mоre?




Тема Re: данови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано19.11.09 15:50



Ще ти дам жокер. Тези, които си описала - "новобогаташите и мутресите им, със скъпите им джипове и чалга манталитета им", те не обичат да ходят пеш. Нито пък карат велосипеди.

Освен това, в статията, която си цитирала е посочено, че пак ще си има годишни стикери за Синя зона за живущите в района й, но цената й ще бъде повишена. Сега тя е 70 лв.

Колко искаш да стане годишния стикер? 10 лв. ли? И наистина ли 70-100 лв. на година са проблем за теб? Та колко плащаш за поддръжката на колата, за бензин, за гуми, за данъци, винетки и застраховки?... Помисли. И това са нищожни пари в сравнение с това, което плащат западно-европейците. Там в много страни хората нямат коли просто защото разходите по тях са прекалено големи и не е рентабилно изобщо да имаш кола (и това при техните заплати). Затова и карат велосипеди и затова градовете им са толкова чисти и тихи.

Отделно, там където живееш минава трамвай, три тролея, а само на 7-8 мин. пеша имаш още три-четири тролея, автобуси и метро. За какво ти е изобщо автомобил?

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк


Тема Re: данови [re: Dakota]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано19.11.09 16:05



Жокерът ти не ми е ясен.

Това с годишната такса поне за момента е тъпо измислено. Дават ти право да паркираш САМО В НЯКОЛКО УЛИЦИ около твоята, и ако там няма място - пак трябва да си плащаш. Второ - даваха САМО ПО ЕДИН СТИКЕР на семейство. А ако имате няколко коли? За всеки по една? Трето - вързано е с РЕГИСТРАЦИЯТА НА КОЛАТА - ами ако карам кола, която е регистрирана на стария ми адрес? Ще си сменям талона всеки път, когато си сменя адреса ли? А ако живея под наем и сменям адрес всяка година?

Нямам нищо против да плащам и 200 лв годишно. НО ДА СЪМ СИГУРНА, ЧЕ ЩЕ МОГА ДА СИ СЛОЖА КОЛАТА НАВСЯКЪДЕ ОКОЛО КЪЩАТА СИ и че всички, които нямат стикери за моята зона ЩЕ СЕ ИЗПАРЯТ ОТ МОЯТА УЛИЦА!

Друга ми беше есенцията. НЯКОИ не могат да си позволят тези 200 лв. Не трябва да ги наказваме за това. Защото може би те са по-ценни за града и за нацията. Това е родният им град. Родният им дом. НЯМАМЕ ПРАВО да ги тероризираме, налагайки им ПАРИЧНИ ограничения. Нека плащат тези, които са ПРИЩЪЛЦИ.

Стига привилегии за богатите. Защото У НАС 90% от богатите са крадци.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: данови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано19.11.09 17:01



Бойко бойко бойкооооо..Ти, спасител си за нас......Бойко бойко бойкооооо кат те видим и изпадаме в екстаз......................ха-ха-хааа.
Продължавайте в същият дух богати хора!!!





Тема Re: данови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано19.11.09 17:19



В отговор на:

НЯКОИ не могат да си позволят тези 200 лв. Не трябва да ги наказваме за това.




Ако не могат да си позволят тези 200 лв. това просто би означавало, че не могат да си позволят и да имат автомобил в града. Имам чувството, че считаш притежаването на личен автомобил за нещо като лично човешко право. Само, дето не е. Като си купуваш автомобил трябва и да си правиш сметката къде ще го паркираш. Същото е и като си купиш яхта, хеликоптер или самолет. Никой не е длъжен да ти осигури безплатно летище пред блока, само защото ти си решила, че така е справедливо.

Около сградата, в която живея е пълно с трошки, които не съм виждал в движение от поне три години. Има поне 10 такива, че и един камион. Какво значи това? Значи, че собствениците им нямат пари нито за бензин, нито за поддръжка на тези автомобили. За сметка на това всяка вечер като се прибирам по-късно обикалям като луд, за да си намеря място за паркиране. Докога? Или като им е роден град и роден дом трябва да си държат 30-годишните лади отпред вовеки-веков?

Да не говорим, че на повечето това не им е и родния град. Но това не е толкова важно. По една или друга причина София е столица и най-голям град в България. Затова е и най-скъпия град, затова и заплатите тук са най-високи. Да, никой не питал бабите ни дали искат това да се случи с града им, но това вече е факт. Броят на търсенето (на парко-места) е по-голям от предлагането (наличието на парко-места). И от този фундаментален икономически принцип следва, че цената на парко-местата ще расте, докато не се постигне баланс.

А това, че притежаването на автомобил в центъра се превръща в скъпо удоволствие е просто следствие от горното. И в това виждам само положителни неща за града.

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.