Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:18 09.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Ще понесем и това, нали?  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано18.11.09 22:08



Паркирането в София става платено?
18 ноември 2009 / News.dir.bg

До два месеца Центърът за градска мобилност трябва да подготви концепция за паркирането на територията на цяла София.
Това беше решено на транспортна комисия в Столична община. След като е готов докладът, ще започне процесът по въвеждане на единна политика по паркиране, която ще включва зониране, предаде Дарик. С новите предложения някой райони ще бъдат изцяло забранени за паркиране, за други таксите ще бъде значително по-високи, а за кварталните ще се търсят варианти за символично заплащане. Това каза председателят на комисията Радослав Тошев, който е и вносител на предложението.
Зонирането за синя зона включва всички квартали на София, дори и Банкя. "Някои улици в София, които в момента са „Синя зона", ние ги виждаме като места, които ще бъдат изцяло забранени за паркиране, а други части на синята зона ще преминат на малко по-скъп режим. Това вече е частично въвеждане на платен център", обясни Тошев.
„Колко ще струва - това вече е друг въпрос. Конкретните детайли чакаме от експертите на Центъра за градска мобилност. Тези, които живеят в идеалния център, ще понесат всички неудобства, за това, че живеят в центъра", уточни той. Тошев обаче предлага да се увеличи в пъти цената за паркиране в синята зона, която сега е лев на час. Според него притежателите на коли трябва да плащат дори и когато оставят автомобилите си на общинските паркинги между блоковете.
"Не може да се ползва общинска собственост безплатно", аргументира се той, цитиран от "Дневник". По думите му средствата, които общината ще събира от паркингите и от платеното паркиране по улиците, ще отиват за модернизирането и поддържането на градския транспорт. За целта всички пространства за паркиране, включително и по кварталите, ще бъдат вкарани в активите на Центъра по градска мобилност.
В следващите два месеца дружеството трябва да изготви предложение коя част на града в каква зона да попада. Тошев заяви, че не трябва да остане улица извън системата за паркиране. По негова идея утре общинският съвет ще гласува възлагането на разработката. Според съветника от ГЕРБ спирането на коли по част от улиците в идеалния център трябва да бъде изцяло забранено или да е забранено в определени часове.
Идеята е улиците да станат по-достъпни за пешеходци. За да има повече пешеходни зони пък през някои части от центъра, ще бъде забранено преминаването с коли. На кои места да стане това, ще предложи отново Центърът за градска мобилност. В същото време, за да се ограничи притокът на автомобили към централните части.
На утрешното си заседание общинските съветници ще гласуват и друг доклад със съавтор Радослав Тошев. Той е за заделянето на пари в бюджета за следващата година за проектирането на около 30 подземни паркинга в центъра на града. "Това ще е алтернативата на хората, които живеят или идват с колите си в центъра, след като забраним паркирането и влизането по някои улици", обясни Тошев.
Забраните и новите цени обаче щели да влязат в сила, преди паркингите да станат факт. Платените общински гаражи щели да се ползват и от живеещите в центъра, които трябвало да поемат цената на това да обитават жилище на това място, а не по кварталите. Освен това от догодина вероятно ще плащат повече и за годишните стикери за паркиране в синя зона, които сега са по 70 лв.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Ще понесем и това, нали?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано19.11.09 12:02



Естествено.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Ще понесем и това, нали?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано19.11.09 12:17



Принципно незнам темата дали е за тук но ще ти кажа че съм напълно съгласен с теб!!! Гербаджииски гадове, ....софиянци първи ще разберат че Бойко е просто един боклук................
Втрещен съм искат да изкарват пари буквално от всеки метър, това е нашата София а не София на фандъкова.....гад!!!

Бойко слабо брато, слабо.....комунистите чакат за следващия мандат в парламента и както сте го подкарали ще го вземат!!!



Тема данови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано19.11.09 12:24



На мен идеята ми се струва разумна. Колкото по-малко коли, толкова по-чиста и приятна София. Помисли и ще видиш, че съм прав.

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк


Тема Re: данови [re: Dakota]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано19.11.09 15:06



Колкото по-малко коли, толкова по-чиста и приятна София.

СЪГЛАСНА! Но не по този начин. Това е начинът ОЩЕ ВЕДНЪЖ да натикаме в боклука гнилата гадна интелигенция, с многото знания и образования, и с ниските заплати и пенсии. Неудачници, артисти от близкото минало, учителки, литератори, и родителите им - блъскали цял живот за да пълнят гушите на тези, чиито деца сега управляват...Да живеят мутрите и крадците, за които високите цени на паркингите са жълти стотинки!!! Да живее НОЖИЦАТА, която се отваря от ден на ден все повече и повече, между бедни и богати! Ще ми живеят в центъра, нещастни бедняци такива!! Да се измитат на село, ще им изкупим жилищата и ще плащаме три пъти повече за паркиране. Защото ИМАМЕ ПАРИ. Откраднали сме ги...от тях...


ТОВА ли ти харесва?? ТОВА ли ти е чистата и приятна София? Не, благодаря. Предпочитам да я изчистя от новобогаташите и мутресите им, със скъпите им джипове и чалга манталитета им.

Очевидно - не останаха такива като мен. Или поне са ПРЕНЕБРЕЖИМО малко.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема А бе не знам как е при тебнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.11.09 15:23



ама аз живея в собствено жилище. Преди жиеехме под наем и плащахме наем.
Когато отида в друг град - плащам за хотел.
Не виждам защо когато става въпрос за живеене, да няма проблем да си плащаш наем или да имаш жилище, а когато става въпрос за кола да читаш че някой друг трябва да ти осигури паркинг при това безплатен.
Когато отивам в центъра с кола, предпочитам да плащам 3 кинта на час, ама да има къде да спра за час, от колкото да се мотам 1 час да намеря къде да спра без да преча.
И нямам нищо против да плащам за паркиране и в Младост 4 стига да имам гарантирано място.
Точно както като наемеш жилище имаш гарантирано място за живеене.
Тоест акцента трябва да бъде в гарантирането на услуга срещу заплащането. А не срещу заплащането изобщо.
А ако не искаш да плащаш за паркиране - ще си купиш гараж!
Точно както като не искаш да плащаш наем за жилище си купуваш жилище.

Bеer? Mоre?




Тема Re: данови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано19.11.09 15:50



Ще ти дам жокер. Тези, които си описала - "новобогаташите и мутресите им, със скъпите им джипове и чалга манталитета им", те не обичат да ходят пеш. Нито пък карат велосипеди.

Освен това, в статията, която си цитирала е посочено, че пак ще си има годишни стикери за Синя зона за живущите в района й, но цената й ще бъде повишена. Сега тя е 70 лв.

Колко искаш да стане годишния стикер? 10 лв. ли? И наистина ли 70-100 лв. на година са проблем за теб? Та колко плащаш за поддръжката на колата, за бензин, за гуми, за данъци, винетки и застраховки?... Помисли. И това са нищожни пари в сравнение с това, което плащат западно-европейците. Там в много страни хората нямат коли просто защото разходите по тях са прекалено големи и не е рентабилно изобщо да имаш кола (и това при техните заплати). Затова и карат велосипеди и затова градовете им са толкова чисти и тихи.

Отделно, там където живееш минава трамвай, три тролея, а само на 7-8 мин. пеша имаш още три-четири тролея, автобуси и метро. За какво ти е изобщо автомобил?

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк


Тема Re: данови [re: Dakota]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано19.11.09 16:05



Жокерът ти не ми е ясен.

Това с годишната такса поне за момента е тъпо измислено. Дават ти право да паркираш САМО В НЯКОЛКО УЛИЦИ около твоята, и ако там няма място - пак трябва да си плащаш. Второ - даваха САМО ПО ЕДИН СТИКЕР на семейство. А ако имате няколко коли? За всеки по една? Трето - вързано е с РЕГИСТРАЦИЯТА НА КОЛАТА - ами ако карам кола, която е регистрирана на стария ми адрес? Ще си сменям талона всеки път, когато си сменя адреса ли? А ако живея под наем и сменям адрес всяка година?

Нямам нищо против да плащам и 200 лв годишно. НО ДА СЪМ СИГУРНА, ЧЕ ЩЕ МОГА ДА СИ СЛОЖА КОЛАТА НАВСЯКЪДЕ ОКОЛО КЪЩАТА СИ и че всички, които нямат стикери за моята зона ЩЕ СЕ ИЗПАРЯТ ОТ МОЯТА УЛИЦА!

Друга ми беше есенцията. НЯКОИ не могат да си позволят тези 200 лв. Не трябва да ги наказваме за това. Защото може би те са по-ценни за града и за нацията. Това е родният им град. Родният им дом. НЯМАМЕ ПРАВО да ги тероризираме, налагайки им ПАРИЧНИ ограничения. Нека плащат тези, които са ПРИЩЪЛЦИ.

Стига привилегии за богатите. Защото У НАС 90% от богатите са крадци.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: данови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано19.11.09 17:01



Бойко бойко бойкооооо..Ти, спасител си за нас......Бойко бойко бойкооооо кат те видим и изпадаме в екстаз......................ха-ха-хааа.
Продължавайте в същият дух богати хора!!!





Тема Re: данови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано19.11.09 17:19



В отговор на:

НЯКОИ не могат да си позволят тези 200 лв. Не трябва да ги наказваме за това.




Ако не могат да си позволят тези 200 лв. това просто би означавало, че не могат да си позволят и да имат автомобил в града. Имам чувството, че считаш притежаването на личен автомобил за нещо като лично човешко право. Само, дето не е. Като си купуваш автомобил трябва и да си правиш сметката къде ще го паркираш. Същото е и като си купиш яхта, хеликоптер или самолет. Никой не е длъжен да ти осигури безплатно летище пред блока, само защото ти си решила, че така е справедливо.

Около сградата, в която живея е пълно с трошки, които не съм виждал в движение от поне три години. Има поне 10 такива, че и един камион. Какво значи това? Значи, че собствениците им нямат пари нито за бензин, нито за поддръжка на тези автомобили. За сметка на това всяка вечер като се прибирам по-късно обикалям като луд, за да си намеря място за паркиране. Докога? Или като им е роден град и роден дом трябва да си държат 30-годишните лади отпред вовеки-веков?

Да не говорим, че на повечето това не им е и родния град. Но това не е толкова важно. По една или друга причина София е столица и най-голям град в България. Затова е и най-скъпия град, затова и заплатите тук са най-високи. Да, никой не питал бабите ни дали искат това да се случи с града им, но това вече е факт. Броят на търсенето (на парко-места) е по-голям от предлагането (наличието на парко-места). И от този фундаментален икономически принцип следва, че цената на парко-местата ще расте, докато не се постигне баланс.

А това, че притежаването на автомобил в центъра се превръща в скъпо удоволствие е просто следствие от горното. И в това виждам само положителни неща за града.

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Тема Re: данови [re: Dakota]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано19.11.09 21:47



Ако не могат да си позволят тези 200 лв. това просто би означавало, че не могат да си позволят и да имат автомобил в града.

Не е така. СЕГА те могат да си го разрешат. Няма да могат, ако някой умник ги задължи да плащат някакви суми, само защото са имали неблагоразумието да се родят в центъра - те или дедите им.

Като си купуваш автомобил трябва и да си правиш сметката къде ще го паркираш. КАТО СИ КУПУВАШ - да. А КОГАТО ВЕЧЕ ИМАШ и нямаш възможност да играеш по гайдата на някой, който си е надвил на харча и сме му дали в ръцете правото да създава закони? Продаваш автомобила, или продаваш имота- Страхотен избор, не смяташ ли?

Не, не съм съгласна. Колкото и София да е столица и най-голям град, тя, въпреки всичко (с риск да се повторя) е РОДНИЯТ ДОМ И ГРАД на някои от нас. И НИКОЙ НОВОБОГАТАШ няма право да ни прокужда от нея, или да ни задължава да правим непосилни за нас неща. Задълженията трябва да важат за НОВОДОШЛИТЕ. Пришълците, натрапниците.

(Надявам се на всички да е ясно, че споря ПРИНЦИПНО. Аз самата не страдам от липса на възможности. Но познавам такива хора.)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: данови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано19.11.09 23:58



Задълженията трябва да важат за НОВОДОШЛИТЕ. Пришълците, натрапниците.

Така си и мислех - оказа се обикновена, ограничена и тъпоумна мърла...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: данови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано20.11.09 01:18



Задълженията трябва да важат за НОВОДОШЛИТЕ. Пришълците, натрапниците.

Кога стана циганка, кога ти почерня задника...





Тема Re: данови [re: walkman™]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано20.11.09 07:55



Ами гледай... на човек му писва понякога. Софиянството няма задължително нещо общо с манталитета, но трябва да се сложи някаква рамка. Каквото и да си мислиш за мен - не ми харесва тя да се определя от ДЖОБА. Тази световна тенденция ВСИЧКО ДА СЕ ОПРЕДЕЛЯ ОТ БОГАТСТВОТО ще съсипе човечеството. Запомни го от мен. Има и по-ценни неща от съдържанието на банковата сметка. И те би трябвало да бъдат толерирани, а не натиквани по ъглите и прогонвани.

Апропо - кризата, в която е цивилизования свят, може би беше плах намек в защита на това, което казвам. Но май няма кой да го разбере. Инерцията е твърде силна а материалните придобивки - твърде приятни...

Епитети ще си спестя. Знам ги много. Въпрос на възпитание е.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 20.11.09 08:08.



Тема Re: данови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано20.11.09 09:28



бреййй не спря да ривеш, по цял свят се плаща, само ти тук не искаш, все наопаки да си....
никой не те прокужда от никъде, но щом живееш в центъра ще се съобразяваш с правилата, ако не можеш-напускаш центъра, лесно е



Тема Re: А бе не знам как е при тебнови [re: bira_more]  
Автор portal (старо куче)
Публикувано20.11.09 10:31



Като цяло и аз бих плащал за гарантирано място... но тук акцента е да се съберат едни пари от въздуха - никой нищо няма да гарантира, просто поредната такса, поредните пари за лапане.... колко подземни или много етажни гражи се построиха с априте от синя зона....

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: А бе не знам как е при тебнови [re: portal]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано20.11.09 10:40



Ей това беше и моята есенция. Мафията си пълни джобовете, и иска все повече и повече!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема уникалнанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано20.11.09 12:28



В отговор на:

Не е така. СЕГА те могат да си го разрешат. Няма да могат, ако някой умник ги задължи да плащат някакви суми, само защото са имали неблагоразумието да се родят в центъра - те или дедите им.




Е ако мислиш, че хората от Люлин, Обеля и Горубляне не се раждат в центъра, жестоко се лъжеш. Но това не е толкова важно. За това къде да се родиш нямаш особено голям избор, но за това къде да живееш и дали да имаш кола имаш.

В отговор на:

КАТО СИ КУПУВАШ - да. А КОГАТО ВЕЧЕ ИМАШ и нямаш възможност да играеш по гайдата на някой, който си е надвил на харча и сме му дали в ръцете правото да създава закони? Продаваш автомобила, или продаваш имота- Страхотен избор, не смяташ ли?




Да, или се връщаш 20 години назад, за да си чакаш пет години реда за чисто нов Вартбург. И да спестяваш десет години за него със заплата от 170 лв.

Айде, моля ти се, не ми ги разправяй на мен тия, как едно време хората са можели да си позволят да имат автомобил, пък днес изведнъж видиш ли гадните капиталисти им отнемат това "изконно право". Не ставай смешна!

В отговор на:

Задълженията трябва да важат за НОВОДОШЛИТЕ. Пришълците, натрапниците.




Това пък откъде-накъде? И с какво ти си по-добра от "натрапниците"? С това, че си се родила тук? Че това не е твоя заслуга! Законите трябва да важат за всички!

Още повече като се пишеш такава софиянка, би трябвало да те е грижа за града, в който живееш и би трябвало да си забелязала колко шумен и мръсен стана той, заради постоянно-растящия брой на автомобилите. И тъй като вече се съгласи с мен, че колкото по-малко автомобили има, толкова по-добре ще бъде за града, очаквам да предложиш някаква адекватна алтернатива на ограничението по икономически принцип?

В Лондон напимер, само за да влезеш в центъра си плащаш пет лири. Само за да влезеш! Без да броим изобщо разходите ти по паркиране там, да не говорим пък за безплатно такова.

И така, какво конструктивно предлагаш ти, така че хем да има къде да паркираш, хем броят на автомобилите да намалее?

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Тема Re: уникалнанови [re: Dakota]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано20.11.09 13:06



Копирам ти мои предложения на същата тема от друг клуб, които ще отговорят на въпроса ти: И така, какво конструктивно предлагаш ти, така че хем да има къде да паркираш, хем броят на автомобилите да намалее?


Има още много неща, които трябва да се направят, ПРЕДИ да се размаха секирата със забраните и глобите. ОСВЕН да се построят паркинги. Например - НЕЗАБАВНО да се освободят ВСИЧКИ гаражи, превърнати в магазинчета, и собствениците им да бъдат задължени да ги ползват по предназначение - самите те, или да ги дават под наем пак като гаражи. Правиш ли сметка КОЛКО паркоместа ще се освободят? ХИЛЯДИ! После - НЕЗАБАВНО да се отстранят от територията на града ръждивите паметници, които не се карат и не им се плащат данъци, застраховки и пр. Ето ти ОЩЕ СТОТИЦИ паркоместа! Който иска да си пази за спомен москвича - да му направят крайградски паркинг и да си го сложи там.


Привърженик съм също на идеята за огромни паркинги на входовете на града, където гостите на столицата да си оставят колите безплатно и да влизат с градски транспор. Ако не желаят - да плащат такса "вход" и то - стабилна. Иначе какво ще се окаже - модернизираме си транспорта, строим си метро, за да си облекчаваме трафика, и накрая какво - НИЕ се возим в градски транспорт, а ДРУГИТЕ - в колите си??? Живеещите в София ТРЯБВА все пак да имаме някакви привилегии - ЗА КАКВО ПЛАЩАМЕ ДАНЪЦИ???

Ето и още едно предложение, наглед - смешно, но с възможност да бъде доста ефективно: - ПРОСТО ДА СЕ СПАЗВАТ ЗАКОНИТЕ! Нека сложат една камера в двете посоки на Цариградско шосе, да засичат превишилите скоростта от 80 км и, както е по закон, ДА ОТНЕМАТ ВРЕМЕННО КНИЖКИТЕ на нарушителите. За 3 дни София ще се опразни!!

Да, но НЕ. Защото ТЕЗИ, КОИТО НАРУШАВАТ СКОРОСТТА са ПАРАЛИИТЕ С ДЖИПОВЕТЕ И МЕРЦЕДЕСИТЕ. А нещастниците по централните улици, дето нямат пари да си плащат паркингите - КОЙ СЕ ИНТЕРЕСУВА ОТ ТЯХ?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: уникалнанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано20.11.09 14:15



Например - НЕЗАБАВНО да се освободят ВСИЧКИ гаражи, превърнати в магазинчета, и собствениците им да бъдат задължени да ги ползват по предназначение - самите те, или да ги дават под наем пак като гаражи.

Спокойно, вече повечето са затворили

После - НЕЗАБАВНО да се отстранят от територията на града ръждивите паметници, които не се карат и не им се плащат данъци, застраховки и пр.

такива ръждиви паметници няма отдавна, ако има то те са много малко

Привърженик съм също на идеята за огромни паркинги на входовете на града, където гостите на столицата да си оставят колите безплатно и да влизат с градски транспор. Ако не желаят - да плащат такса "вход" и то - стабилна.

На входа на центъра да, но на входа на града??? Тук изобщо не си си обмислила изречението, ми дай да сложим КПП на всички входове и да не влиза никой?!....

Ето и още едно предложение, наглед - смешно, но с възможност да бъде доста ефективно: - ПРОСТО ДА СЕ СПАЗВАТ ЗАКОНИТЕ! Нека сложат една камера в двете посоки на Цариградско шосе, да засичат превишилите скоростта от 80 км и, както е по закон, ДА ОТНЕМАТ ВРЕМЕННО КНИЖКИТЕ на нарушителите. За 3 дни София ще се опразни!!

Камери по Цариградско има колкото си искаш...

Да, но НЕ. Защото ТЕЗИ, КОИТО НАРУШАВАТ СКОРОСТТА са ПАРАЛИИТЕ С ДЖИПОВЕТЕ И МЕРЦЕДЕСИТЕ. А нещастниците по централните улици, дето нямат пари да си плащат паркингите - КОЙ СЕ ИНТЕРЕСУВА ОТ ТЯХ?

И това вече е най голямата тъпня която изрече! Точно тези с джиповете и скъпите коли карат нормално, разбира се винаги има и изключения, но това не значи да слагаш всички под един знаменател! Аз лично хората които познавам и карат скъпи коли, съм ги виждала многократно с очите си как се съобразяват с ЗЗДП...
Аотносно нещастниците както ти ги наричаш дет нямат пари да си плащат паркинга, ами много е просто, да си продадът колите.



Тема Re: уникалнанови [re: !!Фakличka!!]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано20.11.09 14:47



Гаражните магазинчета ИЗОБЩО не са затворили. Не знам в кой квартал живееш, те дори в топ-центъра са стотици.

Ръждивите паметници - също.

Паркинги на входа на центъра? Момиче, ако има начин да се направят "огромни паркинги" на входа на центъра - въпросът ще бъде решен веднъж завинаги...


Камери по Цариградско има, да. Но НИКОЙ не взима книжката на нарушителите, а това е вписано в закона. Идеята беше, на ден по няколкостотин нарушители да излизат от строя, т.е. - от трафика... и така - циклично! Едните като им свърши наказанието - други ще са без книжки!



Тъпните ги изричаш ти. По улиците съм почти 4-5 часа на ден, ежедневно. НАЙ-ГОЛЕМИТЕ нарушители са тези със скъпите коли. Правят слаломи между колите, минават на жълто и правят задръствания...Кога за последен път си карала по Цариградско? Аз - тази сутрин. Святкаха ми на провала огромни машини, а аз се движех в крайна лява лента с 90 км в час - нарочно!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема безплатен обяднови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано20.11.09 15:00



В отговор на:

НЕЗАБАВНО да се освободят ВСИЧКИ гаражи, превърнати в магазинчета, и собствениците им да бъдат задължени да ги ползват по предназначение - самите те, или да ги дават под наем пак като гаражи.




Значи реално ти предлагаш на собственик на гараж да си затвори магазина, от който печели да речем минимум 3000 лв/месец и да го дава под наем като гараж за 30 лв/месец? И още повече, ти предлагаш той да бъде задължен на този ход, т.е. вярваш, че това е справедливо?!

В отговор на:

НЕЗАБАВНО да се отстранят от територията на града ръждивите паметници, които не се карат и не им се плащат данъци, застраховки и пр. Ето ти ОЩЕ СТОТИЦИ паркоместа!




С това съм съгласен, но как предлагаш това да стане? Не е ли именно поставянето на такса за паркинг начинът за принуждаването на тези хора да продадат/бракуват автомобила си, който така или иначе не използват?

В отговор на:

Който иска да си пази за спомен москвича - да му направят крайградски паркинг и да си го сложи там.




И колко пари ще му струва паркирането там? И кой да му го направи този крайградски паркинг? Аз и ти с данъците, които плащаме, само и само някой да си държи евтинко трошката там? Не съм съгласен.

В отговор на:

Привърженик съм също на идеята за огромни паркинги на входовете на града, където гостите на столицата да си оставят колите безплатно и да влизат с градски транспор.




Безплатно? И кой ще го изгради и поддържа този паркинг безплатно? Няма такъв филм. Пак ще го плащаш ти като данъкоплатец. С други думи, ти предлагаш да плащаш с данъците си, за да могат гостите на столицата да паркират безплатно. Благородно, бих казал.

Иначе принципно идеята за паркинги, от които хората да се качват на метрото е добра и такъв ще има на метро-станцията под Цариградско шосе. Такъв има и около националния стадион. Но кой го ползва? Въпросът е, че хората незнайно защо предпочитат да обикалят половин час по софийските улици в търсене на безплатно място, вместо да си платят левче за синята зона и да си свършат бързо работата.

Какво излиза? Паркинги и сега има, но хората не искат да паркират там. Защо? Защото на същата или по-малка цена (разбирай - безплатно) могат да паркират и по централните улички. Е, когато се въведе проектираната червена зона, в сърцето на града, със значително по-скъпо паркиране и когато се забрани изобщо паркирането по най-централните улици, тази тенденция ще спре и хората ще си оставят колите в подстъпите на града. Така и градът ни ще стане по-чист. Възражения?

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Тема Re: уникалнанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано20.11.09 15:08



Няма значение къде живея, повечето хора не изтъкват като теб че живеят в ЦЕНТЪРА на София....

грешката е моя, не ставаше въпрос за паркинги на входа на центъра, да, нека има паркинги в покрайнините, но ако искаш да влизаш в самия център с кола, ще си плащаш
Идеята ти да излизат от строя няколкостотин души на ден е невъзможна, има закони, камерите заснемат нарушителите и после си плащат глоби, ако е системно тогава се взимат книжки, нали имаш книжка, как я взе та дрънкаш щуротии?
И изобщо не ме грее по колко часа си по улиците, не си само ти, обаче в повечето случаи такива като теб дет карат НАРОЧНО правят задръстванията и катастрофите!

Редактирано от !!Фakличka!! на 20.11.09 15:09.



Тема Re: уникалнанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано20.11.09 16:43



НЕЗАБАВНО да се освободят ВСИЧКИ гаражи, превърнати в магазинчета, и собствениците им да бъдат задължени да ги ползват по предназначение - самите те, или да ги дават под наем пак като гаражи.

Принципно абсолютно същото е "Да се принудят собствениците на ................ автомобили да ги бракуват и предадат за вторични, и да бъдат задължени да ползват градския транспорт по предназначение".



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: уникалнанови [re: !!Фakличka!!]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано20.11.09 17:05



За сведение - аз НЕ ЖИВЕЯ на синя зона. Та - всичките ти обвинения, че изтъквам нещо си, са напразни.

Доста хора някак не могат да повярват, че има индивиди, които се борят НЕ за собствените си интереси.

"нали имаш книжка, как я взе та дрънкаш щуротии?"

Малко се въздържай от епитети - не ти отива."тъпни, щуротии" - жена си, все пак. СправИ се със закона по отношение на това за какви провинения се взима книжката временно. И аз ще направя същото. После ще говорим. А моята книжка съм я взела преди още да си била родена - ТОГАВА не се предвиждаше отнемане на книжки за превишена скорост.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 20.11.09 18:16.



Тема Re: безплатен обяднови [re: Dakota]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано20.11.09 17:29



Значи реално ти предлагаш на собственик на гараж да си затвори магазина, от който печели да речем минимум 3000 лв/месец и да го дава под наем като гараж за 30 лв/месец? И още повече, ти предлагаш той да бъде задължен на този ход, т.е. вярваш, че това е справедливо?!

Няма справедливост, има правила, а те се измислят от съответните хора. Повярвай, ако на някой му скимне - ще го въведат и няма и да те питат справедливо ли е или не. По същата логика забраниха да се променя предназначението на гаражи в магазини и офиси. Другите са просто "заварено положение" и само една наредбица стига, за да ги жулнат. Точно така, както ще направят и с офисите по високите етажи, а след време сигурно ще забранят и да има офиси в частни сгради. Както забраниха в жилищни сгради да има заведения. Гаражът е построен за ГАРАЖ. Нито височина има достатъчно, нито санитарен възел (повечето). Къде си видял по белия свят ГАРАЖ да е превърнат в магазин? Или в ЗАВЕДЕНИЕ? Докога български чудеса? После се чудим защо ни изтипосват като тоалетна - то от абсурди няма къде да стъпиш у нас! Ама че взимали по 3 000 лв - това си е техен проблем. Кой взел-взел. Те да взимат наеми, а аз да няма къде да си сложа колата ли?

И аз не смятам, че е справедливо живеещите в центъра да плащат големи суми за паркиране, ама пита ли ме някой?

Не знам защо ми напомняш няколко пъти, че като данъкоплатец плащам за всичко. ОТЛИЧНО знам. Предпочитам обаче еднократно да платим ВСИЧКИ софиянци за тези паркинги, защото не само собствениците на коли страдат от претъпкания град, а не да плащат само определени хора, живеещи в центъра.

И не разбирам ЗАЩО всички толкова протестирате срещу плащането на такса за влизане в големия град?? АБСОЛЮТНО същото е с плащането на такса за влизане в центъра, но второто е десетки пъти по-несправедливо! Къде е равноправието, по дяволите - ВСИЧКИ плащаме данъци, но тези, които живеят в центъра, плащат тройно повече за жилищата си, и четворно повече за паркирането си. ЗАЩО?? Нали всички живеем в един и същи град? Докато ограничаването на колите от други градове има ТОЧНА обосновка - ТАМ, КЪДЕТО ПЛАЩАШ ДАНЪЦИ - ВЛИЗАШ БЕЗПЛАТНО И ПАРКИРАШ БЕЗПЛАТНО, НА ДРУГИ МЕСТА - ПЛАЩАШ.

КРАЙНО ВРЕМЕ Е на целия град София да започне да се гледа просто като на ЦЕНТЪР. Вашата логика е - ако искаш да влезеш в ЦЕНТЪРА - ще си платиш. Моята е почти същата... не разбираш ли? Но по-справедлива, от гледна точка на плащането на данъци.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 20.11.09 18:09.



Тема Re: уникалнанови [re: walkman™]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано20.11.09 17:41



Абе хора разберете, проблема е следният, че като дойдоха на Б.Б хората едиственото което искат е яко да се напечелят, замазват ни с приказки, обаче и аз и вие знаеме че колите няма къде да отидат. В центъра какво стана пак лудница от коли, ама платена лудница.
Неведнъж съм писал за тия работи, много ми е симпатичен Бойко, обаче до тук само глупости, особено в Сф. Е може ли по кварталите където все още няма проблем с паркирането ти от утре да искаш на тия хора да им взимаш пари за нищо бе???
Смешна работа...смешна...вс едно данък "ходене по улиците". Е извинявайте, за центъра разбирам, лудница е и преди година се оправдаваха че въвеждат синя зона за да има по-малко коли по центъра. А сега на празни улици ще събират такса навсякъде.....ами след като общината толкова се е замислила за себе си и за печалбите си , ние дали не можем да се замислим да ги сменяме тия общинари - това питам аз.



Тема Re: Ще понесем и това, нали?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано20.11.09 17:43



За момента са само слухове и недомлъвки.
Дай да видим какво ще измислят пък тогава ще си кажем мненията.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Ще понесем и това, нали?нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано20.11.09 17:48



Ами да прав си..всъщност..само че не можеш да не се съгласиш че имам право

!!!



Тема Re: уникалнанови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано20.11.09 20:29



много ми е симпатичен Бойко
Тоя бойко си е най-обикновен боклук. Нещо като христо стоичков с пагони.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: безплатен обяднови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано20.11.09 20:32



И не разбирам ЗАЩО всички толкова протестирате срещу плащането на такса за влизане в големия град??

И по тази логика всяко градче и селце ще си въведе местен данък за влизане (на софийски коли) на негова територия, и представи си какво става, ако тръгнеш със софийските номера за морето...

Или за където и да е, извън софийската кочина.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: безплатен обяднови [re: walkman™]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано20.11.09 21:05



Стара истина е, че когато в България се въвеждат закони и правила, НАЙ-НАПРЕД се обсъжда какви нарушения ще им се направят. ПО ПРЕЗУМПЦИЯ се смята, че у нас НЕПРЕМЕННО нещо ще бъде ИЗКРИВЕНО...

Същото е и твоето предположение. Аз дадох примери, малко несъвместими, но доказващи едно и също. Венеция, Созопол и Несебър, когато СЕ НАЛАГА - спират колите на влизане. Ако на село Горно нанадолнище му се струва, че е НУЖНО да сложи входящи такси - нека сложи. Ще се съобразим с това.

Но на София Й СЕ НАЛАГА да се справи с трафика и местата за паркиране. Няма никаква НОРМАЛНА логика да го направи ЗА СМЕТКА НА СОБСТВЕНИТЕ СИ жители.

Истината е една. Ако направят центъра по-високо платен, и накарат всички софиянци да плащат паркинг - задръстванията ще бъдат същите, липсата на места за паркиране - също. Просто някои хора ще бъдат много по-богати. Това ще е ЕДИНСТВЕНИЯ резултат.

Струва ли си?

Докога ще бъдем канарчета?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: безплатен обяднови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано20.11.09 21:52



Разбира се, че си струва. Иначе как някои хора ще бъдат много по-богати?



И да си ревеш по форумите - бойко е намислил, и ще ти вземе парите. Искахте си го, харесвахте си го, избрахте си ги - хак ви е.

От пожарникар и футболист не можеш да очакваш някаква мисъл, освен "мамата"... Радвайте му се - ваш си е.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: уникалнанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано20.11.09 22:35



що да се въздържам???

то е вижда, не си у ред!!



Тема Re: безплатен обяднови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано20.11.09 22:37



не те прочетох! иди на лекар че не си добре с главата))



Тема Re: Ще понесем и това, нали?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано20.11.09 23:03



Спира Бай Ганьо пред швейцарска банка с москвича си и влиза вътре.
- Искам сто франка заем за 1 месец. Залагам колата си.
- Не даваме такива малки суми.
- О, дискриминирате ме? Ей сега ще извикам радио, телевизия, вестници - цял свят да види как отблъсквате клиентите си по етнически признак.
Касиерът се уплашил:
- Добре, добре. Но ще ви удържим 20% лихва.
След месец идва Бай Ганьо, внася 120 франка и си получава обратно колата.
- Защо ви беше тая дребна сума? - запитал заинтригуван касиерът.
- Ами, потрябвала ми е. Но къде другаде ще намеря охраняем паркинг в града за 20 франка месечно?

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Ще понесем и това, нали?нови [re: walkman™]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано21.11.09 17:34





"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: данови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано21.11.09 23:28



Щом могат да си позволят кола, значи могат да си позволят и 200 лв. Ако не могат да си ги позволят, значи не могат да си позволят и кола.

А бе дано разселят министерствата, може и натиска да намалее.

Bеer? Mоre?




Тема Re: данови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано21.11.09 23:32



Ако си бяха купили и гараж - нямаше да имат проблеми днес.

Bеer? Mоre?




Тема Re: уникалнанови [re: !!Фakличka!!]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано21.11.09 23:36



Тя самата си казва че не спазва закона, а бута рушвети на ченгетата.

Bеer? Mоre?




Тема Re: уникалнанови [re: bira_more]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано22.11.09 09:55



Точно така правя. И мноооого обичам да попиташ 1 000 водачи, и всички да заявят, обидени от въпроса: "НИКОГА не го правя!!"... а всички знаем, че в 80% от случаите нещата се развиват точно по сценария: "И кво прайм сега?"

Това е най-гадната черта на българина. МНОГО обича законите НО ЕДИНСТВЕНО КОГАТО не се касаят ДО НЕГО ЛИЧНО. Затова теоретически се съгласявам, че изходът е в СТРОГИТЕ САНКЦИИ...

Да, но НЕ. Защото и санкциите трябва да ги прилагат БЪЛГАРИ!



И така - трябва да си внесем от чужбина контролни органи.

Ама... нещо напоследък и ТАМ взеха да излизат наяве някои не дотам европейски практики...та - не знам! Много сме заразни, да знаете! Е, катаджиите там все още са неподкупни, но - казва ли ти някой след някоя и друга година какво ще стане?

Ето - веднага се сетих за пример. В "бяла" страна наблюдавам ежедневно (в рамките на месец-два годишно) едно място, забранено за паркиране. (Там глобите ги пъхат под чистачките). Установих, че на НЯКОИ коли има глоби, на други - не. И това - НЕПРЕКЪСНАТО! Когато споделих с местен, той се изхили и каза:"Ами ясно - слагат глоби само на местните коли, защото после могат да ги санкционират при неплащане - има къде да ги намерят... а колите от други държави в ЕС, които си минават границата без спиране, как ще ги хванеш да ти платят глобата? И така, ако му сложи глоба - по кочан - после полицията трябва да отчете ниска събираемост"...

Тъй че - плийз - НЕ МЕ КРИТИКУВАЙ!!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 22.11.09 10:07.



Тема Re: уникалнанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано22.11.09 23:14



И мноооого обичам да попиташ 1 000 водачи, и всички да заявят, обидени от въпроса: "НИКОГА не го правя!!"... а всички знаем, че в 80% от случаите нещата се развиват точно по сценария: "И кво прайм сега?"

Това е най-гадната черта на българина. МНОГО обича законите НО ЕДИНСТВЕНО КОГАТО не се касаят ДО НЕГО ЛИЧНО.


Съдейки по себе си за другите, не допускаш ли, че има хора принципни, които не дават на ченгетата? Аз, например, не съм давал, не давам и няма да давам.
А ти явно си от хората, които черпят само права от законите, а задълженията са им абстрактно понятие. И после вият "принципно" (но анонимно!) в нета.


Всъщност, искам да попитам - за какви нарушения те спират най-често?


ПП
В "бяла" страна...

Явно е била "сива".


От една истински бяла страна ни изпратиха глобата на адреса в БГ след няколко седмици. А ако те интересува какво стана, когато забравих да им я преведа, питай.



Тема Re: уникалнанови [re: Ha живo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано22.11.09 23:32



Бялата страна, както можеш да се досетиш, е Швейцария. Мисля, че достатъчно добре ме четеш от месеци насам, за да ти е ясно къде пребивавам най-често и най-за дълго. Нека да е СИВА - щом ТИ казваш...

Най-често ме спират за колани. А, и за разговор по мобилния. Понякога и за двете заедно. Най-често минавам с усмивка и предупреждение, но се налага понякога да се включвам и в ОНЗИ сценарий... Един път в годината прибавям и третото си редовно провинение - фаровете. Стар човек съм - забравям!

Почервил си цитат от мен, а не си забелязал, че споменах вътре нещо за едни 80%. Евала, щом си от 20-те %. Шапка ти свалям. Това обаче никак не се вписва в твоето: не допускаш ли, че има хора принципни, които не дават на ченгетата Ми ето - допуснала съм цели 20%!!



И аз имам един познат от 20-те процента. Разказвал ми е няколко случки, в които упорито не се е включил в сценария, изнервил е ченгетата до максимум с неговия отговор - на фразата "Кво прайм сега?" :" Ами - пишете акт!" и са го пускали без нищо.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: уникалнанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано23.11.09 00:29



Доколкото неслагането на колан е заплаха единствено за теб и твоите спътници, то мобилният може да се окаже проблем и за околни, съвестни, водачи и техните спътници. Съмнявам се да не се съгласиш с мен. И, тогава защо го правиш? Отделно от това понякога караш "нарочно"... Щото някой си те натискал на Цариградско с над 80. Начи, излиза, че веднъж правилата са за всички (ограничение на скоростта), но друг път не са (колан, хендсфрий).
Ако не знаеш, да ти кажа, че такива като теб (да не дава Господ) водят до жертви на пътя, а не платеното паркиране в центъра. Ти създаваш нерви и опасност за останалите, а платените улици създават чист център.

Гьонсуратлък е това твоето.



Тема Re: уникалнанови [re: Ha живo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано23.11.09 07:11



Каза ли си го и тук? Да взема да си намеря и друг клуб, в който да дойдеш и да ме критикуваш, господин идеалния?



Още малко контакти с "идеални" типове като теб, и ще взема да се превъзпитам...

Я да попитам и тук - КАК ТАКА ТВЪРДИШ, ЧЕ ИМАШ ДВЕ КОЛИ СЪС СТИКЕРИ И СИ ПАРКИРАШ КЪДЕТО СИ ИСКАШ? КОЙ ТИ ДАДЕ ДВА СТИКЕРА ЗА ЕДНА И СЪЩА ЗОНА, М? СЛЕД КАТО ПРАВИЛНИКЪТ ДАВА САМО ЕДИН НА АПАРТАМЕНТ?

Да, това може и да не е смъртоносно, то просто показва, че всеки българин бяга от законите по крилото...

Ако търсеше цивилизована дискусия - бих ти предложила мнения за това как цигара пречи на водача повече от телефона, и други разни нещица... Но - и двамата си знаем как стоят нещата, та - ще си ги спестя.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 23.11.09 08:12.



Тема Re: уникалнанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано23.11.09 12:15



Не знам откъде ги извади тези 80%, но дори и да са толкова, това оправдава ли те да ставаш част от тях?

Аз никога не го правя, защото точно това е начинът да се спре корупцията. Да спрем да им даваме. И си понасям последствията, защото вярвам, че така е правилно.

Много приятели ми се чудят и съзнавам, че сума ти селяни си плащат и се измъкват от лапите на закона, но аз не съм селянин и не желая да постъпвам като селянин. За разлика от теб, псевдо-софиянке.



"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Тема Re: уникалнанови [re: Dakota]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано23.11.09 13:51



БРАВО И НА ТЕБ!!

Искам да чуя и другите, ще се окаже сега че всичките, 20 % са в дира!!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Послеписнови [re: Dakota]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано23.11.09 16:49



Какво, впрочем, имаш предвид под "псевдо-софиянка"?

Ако влагаш в понятието белег на месторождение - софиянка съм. И майка ми - също. Че и баба ми. И баща ми.

Ако натоварваш това нарицателно с някакви личностни или манталитетни характеристики - още по-мъгляво става. Софийският манталитет надали у болшинството хора предизвиква приятни асоциации, така, че, - може би ми правиш комплимент, като се съмняваш в "софиянството" ми?



Още по-малко е ясно защо жигоса нещастните селяни непременно с качеството "подкупващи" или "корумпиращи"...доколкото ми е известно - в световен мащаб, и още повече - в български - колкото по-гражданин си - толкова си по-навътре в корупцията.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: уникалнанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано23.11.09 20:38



ти обаче упорито не спазваш законите, и не разбирам за кво ревеш сега? Ми няма да плащаш след като живееш в центъра и готово!Къв ти е проблема?
Караш без колан, говориш по телефона, казах ли ти че заради такива като теб безотговорни шофьори стават катастрофите?



Тема Re: уникалнанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано23.11.09 21:23



Я да попитам и тук - КАК ТАКА ТВЪРДИШ, ЧЕ ИМАШ ДВЕ КОЛИ СЪС СТИКЕРИ И СИ ПАРКИРАШ КЪДЕТО СИ ИСКАШ? КОЙ ТИ ДАДЕ ДВА СТИКЕРА ЗА ЕДНА И СЪЩА ЗОНА, М? СЛЕД КАТО ПРАВИЛНИКЪТ ДАВА САМО ЕДИН НА АПАРТАМЕНТ?

Да, това може и да не е смъртоносно, то просто показва, че всеки българин бяга от законите по крилото...


Да, така съм направил и не съм нарушил НИТО един член или алинейка. Ако ти е интересно, ще ти покажа документите и ще ти се изясни.

А коментара за "бягането от законите по крилото" изобщо няма да го коментирам. Смеховат е. Казвал съм ти и преди, че порочният човек порочно мисли.

А за това дето си се пънала, че си софиянка, да те светна, че истинските софиянци (не само по рождение, а и по манталитет) не парадират с това. И болшинството от тях не дават рушвети на полицаите. Ако искаш, ще ти обясня защо.

За мен изводът е един - ти си селянка. *

_____________________
* състояние на духа.



Тема Re: уникалнанови [re: Ha живo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано23.11.09 21:27



Е, след като разбра най-накрая каква точно съм, надявам се да спиш спокойно!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: уникалнанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано24.11.09 00:07



Не мога да спя спокойно, докато ментални соц-изгробици като теб се опитват да спъват намеренията центърът да се изчисти от трошките им.

В района около нас всичко е синя зона без една улица, която се пълни вечер заради заведенията наблизо. Съседите ми - "софиянци", в цървулщината си, неплащайки за стикер, паркират в зоната след 18.30, а сутрин (нали си нямат работа, местят колите си на улицата, дето не е синя зона, вече доволно опразнена. А аз (почти) всяка вечер се виждам в чудо къде да спра. Казвам почти, защото в петък и събота съседите - "кореняк-софиянци" ги няма и колите им заедно с тях. На село са си.


Е, като те чета, точно за моите съседи - неософиянци, се сещам.
С подобни измислени теми можеш да направиш впечатление на мама на село, но не и в сериозен клуб.



Тема няма надежданови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано24.11.09 12:46



Гражданската позиция изключва корупцията.

Добрият гражданин уважава законите, плаща си данъците, съобразява се с околните и т.н. И това няма нищо общо с това къде живееш - в град, или село.

И ако мен питаш, аз предпочитам в града ми да живеят добри граждани, ако ще и да са родени в най-затънтеното село. Предпочитам тук да идват хора, които не ги мързи да походят 10 минути пеша или да се качат на велосипед, за да отидат на работа. Предпочитам хора без автомобили. А не някакви, дето се тупат в гърдите какви са софиянки и си мислят, че могат да правят каквото си искат, и само понеже са родени тук да им се предоставя безплатно място за паркиране, примерно. Ама само на тях нали, на другите не.

Е откъде-накъде? След като плащаш подкупи на пътните полицаи, и след като караш нарочно в най-лявата лента. Какво е това нарочно? И то с 90 км/ч !? Не стига, че нарушаваш ограничението от 80 км/ч, ами и нарочно изнервяш останалите участници в движението.

Голям кеф, а? Аз пък в това поведение не виждам нищо гражданско.

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Редактирано от Dakota на 24.11.09 12:52.



Тема Re: Ще понесем и това, нали?нови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано24.11.09 13:32



Не бих казал че си прав. За момента е рано да класираме Бойко, но това което се вижда на повърхността говори точно обратното - спрени заради ДПС фондове отново се отварят, доверието на Европа се повишава. А като кмет на София 30% от околовръстното е готово - преди него нямаше и метър.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: няма надежданови [re: Dakota]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано24.11.09 13:39



По въпроса за лявата лента - извън контекста си. ИМАМ ПРАВО да карам в крайна лява лента, ако карам с максималната разрешена скорост, независимо дали е нарочно или случайно. След като ми святкат на 80, аз увелича НАРОЧНО на 90 или на 100 (това всъщност беше смисъла на думата НАРОЧНО в онзи ми пост), и те ПРОДЪЛЖАВАТ да ми святкат - това какво според теб значи? Че ги "изнервям", защото не им давам възможност да фучат със 130 ли?? Е, ще ме прощаваш... И да попитам - ТИ ПЕРСОНАЛНО какво изнервящо виждаш в това да си карам в крайна лява лента по Цариградско с 80 км в час?? Ако се появи линейка или пожарна със запалени светлини - моля, ще отстъпя.

Относно корупционните практики си прав. Принципно. Тук ще кажа ЕДИНСТВЕНО, че мразя лицемерието. Който може - ще се сети какво имам предвид

(визирам и предишния абзац)

А ТОВА: "А не някакви, дето се тупат в гърдите какви са софиянки и си мислят, че могат да правят каквото си искат, и само понеже са родени тук да им се предоставя безплатно място за паркиране, примерно. Ама само на тях нали, на другите не. " - си е чиста манипулация от твоя страна. НАПРОТИВ, аз АПЕЛИРАХ всички граждани на един град да имат РАВНИ ПРАВА при паркирането си пред домовете. А не тези, които плащат дори по-големи данъци за жилищата си, да бъдат принуждавани да плащат за паркиране, а другите, които живеят извън синя зона И СЪЩО СЕ ТУПАТ В ГЪРДИТЕ, ЧЕ СА СОФИЯНЦИ - не. Ако трябва да има плащане - то трябва да е единствено на база "плащане на данъци". Който плаща в даден град - трябва да има право да паркира пред дома си - или за всички - еднакво платено, или за всички безплатно.

Виж, на работа ходИ както искаш - с трамвай, с велосипед, ако искаш - плащай синя зона в центъра. ОДОБРЯВАМ да се влиза срещу такса. Но не и ЖИВУЩИТЕ в тази зона. Това си е чиста ДИСКРИМИНАЦИЯ по признак МЕСТОЖИВЕЕНЕ. Нека измислят един стикер за живущи, и един - по желание - за влизане в зоната. Като винетка. Седмично, дневно, месечно, годишно. Ако ще влизаш - трябва стикер. Ако не - стоиш отвън зоната. И ако имаш стикер - можеш да паркираш навсякъде във въпросната зона.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: уникалнанови [re: Ha живo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано24.11.09 14:59



Всеки - с проблемите си.

Аз пък имам други.

Живея на едно място, оазисче, в което всички ние, "селяните"

години наред си паркирахме "трошките" спокойно пред домовете си. До момента, в който около нас навсякъде въведоха синя зона. Наоколо има няколко банки и пр. баровски институции, в които работят цивилизовани и заможни "граждани", ратуващи шумно за плащане на синя зона и презиращи селяните, които не одобряват тази идея. Познай всичките работещи в района къде си паркират колите? Ами - В НАШЕТО ОАЗИСЧЕ... Независимо от това КОЛКО МНОГО одобряват синята зона. То е едно катерене по бордюри, зелени площи, стълбища, спиране пред гаражи и входове... Понякога, когато ми се наложи да се върна в работно време у нас - най-често спирам в съседния район, защото си знам, че НЯМА ДА НАМЕРЯ МЯСТО...

А във входа ни живее инвалид на количка, който, ако трябва да го закарат някъде през деня, сещайте се ПОСЛЕ от какво разстояние трябва да го бутат по тротоарите, до входа, през паркиралите наоколо "баровци" от банките... На сина ми даскалката по език, която идва у нас, тръгва 15 минути по-рано, и ако не намери място (най-често) докато се врътка 5-6 пъти около входа - й плащам и левче за синя зона на голямата улица отсреща...

Да попитам - чисто любопитство - ти в кой район работиш? И ако е в центъра - къде паркираш колата си през работно време?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 24.11.09 17:46.



Тема Re: няма надежданови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано24.11.09 15:14



Знам, че имаш право да караш в крайна лява лента, но е глупаво да го правиш, когато нямаш основателна причина за това - например, ако ти предстои ляв завой (а такъв на Цариградско има чак при Горубляне) или се готвиш да паркираш от лявата страна (което на Цариградско не е възможно) или пък ако искаш да изпревариш някой, който се движи по-бавно от теб. В противен случай, ако дясната лента е свободна, а ти се движиш в лявата, създаваш излишно изнервяне и опасност за движението. Линейката също със сигурност ще мине по-бързо, ако всички, които се движат по-бавно заемат дясната лента още преди да са я видяли.

Колкото до "манипулацията", според плана, който си цитирала, жителите на крайните квартали също ще трябва да плащат за паркиране. Срещу какво точно протестираш?

Отделно, не виждам тук някой друг освен теб да се тупа по гърдите за софиянството си.

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк


Тема Re: няма надежданови [re: Dakota]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано24.11.09 15:28



Отделно, не виждам тук някой друг освен теб да се тупа по гърдите за софиянството си.

Аз лично виждам, но вероятно обръщам повече внимание на четенето между редовете.


Колкото до "манипулацията", според плана, който си цитирала, жителите на крайните квартали също ще трябва да плащат за паркиране. Срещу какво точно протестираш?


Протестирам срещу това, че непрекъснато се събират някакви пари, които потъват в нечии бездънни джобове без никакъв резултат. Както друг клубар тук написа - и задръстванията ще си останат, и трафикът - само ще се събират такси, някои хора ще забогатеят и това ще е разликата... Като че ли с парите от синята зона до момента нещо полезно се направи!! Освен да си накупят нови паяци, които да им носят повече и повече пари... Имаше осъден паяк от ИСТИНСКИ ГРАЖДАНИН.

Протестирам още за това, че парите, които имаше идея да се събират, ще бъдат РАЗЛИЧНИ като размер според квартала, което задълбава въпросната "дискриминация по местоживеене", налице и сега.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: няма надежданови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано24.11.09 19:12



В отговор на:

"Протестирам още за това, че парите, които имаше идея да се събират, ще бъдат РАЗЛИЧНИ като размер според квартала, което задълбава въпросната "дискриминация по местоживеене", налице и сега."




Добре де, а защо не протестираш и затова, че земята и имотът, в който живееш, са по-скъпи от тези в останалата част на града? Защо не протестираш, че като пряко следствие от предишното, можеш да получиш по-голям кредит от банката? Защо не протестираш, че имаш удобството да ходиш на театър пеша?...

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Тема Re: няма надежданови [re: Dakota]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано24.11.09 19:19



е, ти па кви въпроси и задаваш


при нея важното е да писка за нещо, не забелязваш ли как постоянно си мени мнението и от еди какъв си въпрос отива на съвсем друг....ама брокерка, кво да я правиш



Тема Re: няма надежданови [re: Dakota]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано24.11.09 20:31



Протестирам и за това, ама кой ме чува?




Сериозно сега искам да попитам. Наистина ли не ви дразни това, което описах и срещу което протестирам - че по-голямата част от парите, които се събират от нас, всъщност не отиват по предназначение? И че всякакви такси, налози, данъци и пр, чиято стойност непрекъснато най-необосновано, или йезуитски обосновано, се повишава, всъщност биват измисляни не защото са необходими, а защото се използва някакъв проблем, за да бъдат събрани, и после - разпределени там, където на някой му се иска? Че две трети от парите, които даваме за здраве - НЕ отиват за здраве? Че две трети от парита, които даваме за парно - НЕ отиват за парно? (това поне се доказа)? И дали не е крайно време, вместо да се дърляме по клубове, всеки да си помисли какво може да се направи по тези въпроси?

Сега знам какво ще кажете. Тя самата е нарушител, пък лае тука... така е, нарушител съм. Нямам оправдание.

Поне не съм взела нечии пари, за да си ги сложа в джоба. А парите, дето не съм ги платила на държавата за актове.....е, пак са щели да отидат в нечий частен джоб, а не където трябва.

И пак ще апелирам - стига лицемерие. (това, последното - за тези, които се сещат какво искам да кажа)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 24.11.09 20:58.



Тема Re: няма надежданови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано24.11.09 21:03



не си само ти нарушител, повечето сме такива под една или друга форма...аз например не плащам данъци, докато продължават абсурдите с източване на пари и прочие, лев няма да дам





Тема Re: няма надежданови [re: !!Фakличka!!]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано24.11.09 21:15



Браво, момиче! Точно това имах предвид, когато говорех за лицемерието...

"Браво" не затова, че не плащаш данъци, де!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: уникалнанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано24.11.09 22:03



То е едно катерене по бордюри, зелени площи, стълбища, спиране пред гаражи и входове...

Предлагам решение - паркирането в центъра да стане платено. Когато всичко стане синя зона, ще сложат колчета на изброените места. Щото са извън "зоната".
Тогава дали ще си доволна?





Тема Re: няма надежданови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано24.11.09 22:05



обаче пък имам един принцип който спазвам-пари на полицай не давам!



Тема Re: няма надежданови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано24.11.09 22:11



А не тези, които плащат дори по-големи данъци за жилищата си, да бъдат принуждавани да плащат за паркиране

Това да се разбира ли като предложение за обединяване на "данък сгради, такса смет" с пътните такива?!
Няма лошо - все са общински и не е невъзможно. Ако имаш такова предложение, що не откриеш нова тема?

ПП
Това си е чиста ДИСКРИМИНАЦИЯ по признак МЕСТОЖИВЕЕНЕ.
Би ли разяснила за дискриминацията?





Тема Re: няма надежданови [re: Ha живo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано25.11.09 06:35



Това да се разбира ли като предложение за обединяване на "данък сгради, такса смет" с пътните такива?!
----------------------------------------------------
Това да се разбира като предложение в един и същи град хората да имат право да паркират безплатно (или еднакво платено, но с поносима сума) пред домовете си (и във всички околни улици - където намерят място) по всяко време на денонощието.

Това да се осъществи чрез някаква годишна такса за паркиране, но - ЕДНАКВА ЗА ВСИЧКИ РАЙОНИ, И НЕ НЕПОСИЛНА. Например - 30 лв годишно. Все едно - да плащаш такса на всяка кола, която притежаваш, за да я паркираш в района, в който живееш. Няма лошо. Така трошките ще се поизчистят, за да не им плащат тези 30 лв.

В натоварения център - стикер, като винетка (дневен, седмичен, месечен, годишен). Ако си го купиш - влизаш когато искаш, паркираш където искаш, за колкото време искаш. А на живущите в този център - стикер за БЕЗПЛАТНО паркиране (ако всички софиянци паркират безплантно, а ако се въведе еднаква такса за всички - ще си я плащат и те, и само ще имат стикери на ЖИВУЩИ в центъра). И не по регистрация на колата, а - по МЕСТОЖИВЕЕНЕ НА ЛИЦЕТО. Така ще се избегне живущ в централната зона да плаща всеки път, когато ползва за няколко дни чужда кола, или пък да търчи да си сменя талона на колата всеки път, в който си смени адреса!!! Един стикер на едно лице - каквато и кола да ползва. И не НА АПАРТАМЕНТ - това също е дискриминация. Може да живеем 10 души в един апартамент - трябва да имаме ЕДНАКВИ права на стикер!
-----------------------------------------------
Искаш да ти обяснявам очевидността на "ДИСКРИМИНАЦИЯ ПО ПРИЗНАК МЕСТОЖИВЕЕНЕ" ли? Не се шегувай - елементарно е. Когато задължаваш НЯКОИ жители на едно и също населено място, плащащи данъци в това населено място, да си плащат за нещо определено, а други - НЕ, според адресната им регистрация в това населено място - ТОВА си е чиста дискриминация по признак АДРЕСНА РЕГИСТРАЦИЯ. Все едно да кажеш - "Негрите ще плащат за паркиране, а белите - не". Това пък би било дискриминация по РАСОВ ПРИНЦИП.

(Определение за понятието ДИСКРИМИНАЦИЯ - " Ограничаване на правата или лишаване от права на група граждани по някакъв признак."
В случая - лишаваш ЕДНИ хора от възможността да паркират безплатно пред дома си, за разлика от ДРУГИ хора, живеещи в същия град, при положение, че всички те плащат данъци в този град)



Колчетата са напълно излишна мярка, само харчене на пари и загрозяване на средата. И лишаване от възможността коли със СПЕЦИАЛЕН РЕЖИМ при СПЕШНА нужда да паркират, където е необходимо. Я си представи при случай на пожар - какво ще прави пожарната???

Напляскали са едни колчета по цяла София, и на синя зона, и извън нея - като в затвор живеем!!

НИЩО НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОПРАВИ със забрани. Когато хората СИСТЕМНО И МАСОВО правят нещо - то значи, че те ИМАТ НУЖДА от него. Вместо ТОВА НЕЩО да им се забранява - по-държавнически е да се РАЗРЕШИ ПРОБЛЕМА, който ги принуждава да постъпват така...

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 25.11.09 08:57.



Тема Re: няма надежданови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано25.11.09 20:29



Един стикер на едно лице - каквато и кола да ползва.

Редно е само местните да го получат и то срещу акт за раждане.
Ами ако и "натртапниците" се домогнат? Пак ще си недоволна...

Искаш да ти обяснявам очевидността на "ДИСКРИМИНАЦИЯ ПО ПРИЗНАК МЕСТОЖИВЕЕНЕ" ли? Не се шегувай - елементарно е. Когато задължаваш НЯКОИ жители на едно и също населено място, плащащи данъци в това населено място, да си плащат за нещо определено, а други - НЕ, според адресната им регистрация в това населено място - ТОВА си е чиста дискриминация по признак АДРЕСНА РЕГИСТРАЦИЯ.
Да разбирам ли, че Н-ската община ме дискърминирва, като ми събира данък за вилата, пък аз паркирам там само в някоя и друга събота?





Тема Re: няма надежданови [re: Ha живo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано25.11.09 21:17



Ами ако и "натртапниците" се домогнат? Пак ще си недоволна...


Натрапниците спират да бъдат натрапници, когато се регистрират в София и започнат да си плащат данъците тук. Точно затова ще получат стикер и ще могат да паркират в центъра и кола с "натрапническа" регистрация.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: уникалнанови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (класически)
Публикувано25.11.09 22:56



Аз, например, не съм давал, не давам и няма да давам.
--------------------------------
За това искрено те поздравявам... за мен даването на пари.. е преди всичко унижение за водача.. а да не говорим.. че така полицаите стават направо нагли...



Заговори, че да те видя!

Тема Re: няма надежданови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано26.11.09 00:16



Натрапниците спират да бъдат натрапници, когато се регистрират в София и започнат да си плащат данъците тук. Точно затова ще получат стикер и ще могат да паркират в центъра и кола с "натрапническа" регистрация.

Аве, ти имаш ли мнение изобщо??



Тема Re: няма надежданови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.11.09 00:25



Ми ако си нарушител - нямаш право да ънкаш защо другите нарушават. Всеки нарушава както може. Ти като буташ някой кинт, по големите от теб като прибират милиони.
Ама и ти и те сте нарушители. А ти плачеш защо те нарушават. Ми нарушават защото ТИ нарушаваш. И докато ти нарушаваш - и те ще имат основание да нарушават.
Ако искаш да има ред - трябва да почнеш със себе си.

Bеer? Mоre?




Тема Re: няма надежданови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.11.09 00:28



Точно както апартамент в центъра струва по скъпо, по същата логика и паркоместото в центъра струва по скъпо. Няма никаква логика апартамент в центъра да е 3 пъти по скъп от апартамент в краен квартал, а паркоместата да са на същата цена.
Още малко ще поискаш в бутиците по Витошка цените да са като в Метро.

Bеer? Mоre?




Тема Re: няма надежданови [re: Ha живo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.11.09 00:29



Е как да няма. Има по няколко мнения по всеки въпрос. По някога са противоположни, ама има мнения.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ще понесем и това, нали?нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.11.09 00:34



А като кмет на София 30% от околовръстното е готово - преди него нямаше и метър.
Част от околовръстното съществува от повече от 20 години. Така че айде по леко.
Направил е няколко километра. Вярно - важни километри, и вярно - никой преди него от 10ти (ако не и по отдавна) не е направил нищо. Ама все пак околовръстното е сигурно 100 км, а ББ е направил само няколко км.

Bеer? Mоre?




Тема Re: няма надежданови [re: bira_more]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано26.11.09 07:17



Ако искаш да има ред - трябва да почнеш със себе си.

Така е. Колкото повече хора го ИЗПЪЛНИМ - толкова по-добре. Не е лошо и само да си го кажем, но това не стига.

Най-лошо е обаче, когато никой не признава, че е боклук, а обвинява в това останалите.


------------------------------------------------------------------
Ето, аз ОБЕЩАВАМ най-тържествено, че повече НЯМА ДА ДАВАМ ПАРИ НА ЧЕНГЕТАТА.

Те вече и не искат, де. Пишат фишове!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: няма надежданови [re: bira_more]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано26.11.09 09:19



Точно както апартамент в центъра струва по скъпо, по същата логика и паркоместото в центъра струва по скъпо.
--------------------------------------------------
Мислила съм и по този въпрос. Това с цената на имотите е СТРОГО СУБЕКТИВНО. Цената в Изток, например, понякога може да е по-висока от цената в т.нар. "център", където сега е синята зона. Да не говорим пък за цените на апартаментите около женски пазар, които са дори по-ниски от тези в кварталите!! А И ТАМ е синя зона. По съвсем друга причина. ПАК субективна.

Та - доколкото всички тези цени се определят от някакво търсене и предлагане, и от куп други субективни фактори - не могат да бъдат под контрол. В момента обаче говорим за нещо СТРОГО КОНТРОЛИРАНО и фиксирано със закон или правилник. Затова субективизмът трябва да се избегне.

Все едно да ти кажа: Аз живея на последния 6 етаж на Витошка, без асансьор, цената на апартамента ми е много по-ниска от тази на същия апартамент 3 етажа по-надолу, ЗАТОВА трябва да плащам по-малко за паркинг.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: няма надежданови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.11.09 23:09



Ами паркоместо на 8мия етаж определено ще струва по малко от паркоместо на първия етаж.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ще понесем и това, нали?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор BG_тюфлeци (ентусиаст)
Публикувано01.12.09 16:15



Новата политика освен да съберем сухото е и пускаме мухата ако обществото пропищи си свиваме сърмите, тъй че това си остава само идея. Не вярвам да я осъществят, просто сега са силни и правят всичко възможно да пробутат всичките си идей за това, че да съберат някой лев, а след година като започнем да ги гледаме с едни други очи, ще ни омаят с придобивки, които ще закупят със събраните пари.....

.


Тема Re: данови [re: Dakota]  
Автор BG_тюфлeци (ентусиаст)
Публикувано03.12.09 17:30



Ти изкара притежанието на автомобил като екстра, това е смешно!
Автомобила е необходимост, друг е въпроса, че не е необходимо да се набиваш с него в централните градски части.
Знаеш ли какви са изискванията към новите блокове за паркоместа?! Един инвеститор, трябва да се чуди колко дълбоко да копае, че да събере всички автомобили за да се гарантира дори на всяко ателие паркомясто!?
Кой е крив, че навремето държавата не е осигурявала паркоместа за собствениците на апартаменти?! Да осигурят паркоместата да ги продадат, дадат под наем или там какво ти хрумне, но е не е редно постфактум да изискваш от собствениците на коли да си търсят паркоместа. Аз и ти нямаме вина, че в радиус от три пресечки не се осигурени места за паркиране!?
Предложението е и в крайните квартали да си плащаш, че спираш на общинска земя, е това е супер наглост, навремето, когато хората са си закупували апартамент проблема с това, че няма къде си спрат ладичката не е бил на дневен ред и не е тяхна вината, че навремето се паркираше на улицата. Огрома част от платените паркинги по тези квартали са на ОБЩИНСКА ЗЕМЯ, да си взимат земята обратно и да осигурят паркоместа за живущите в квартала, да видя как ще стане това в горите от блокове?!
Не може да мериш с двоен аршин или само да искаш да събереш парите на хората. Ще осигуриш условия и алтернативи и тогава ще вдигаш цената на каквото и да било. Не те знам къде живееш, но в София ако не живееш и работиш по оста Люлин-Младост и трябва да сменяш две превозни средства до местоработата си, просто е по-нерантабилно да ползваш градския транспорт от това да идеш с колата си, да не говорим, че градския транспорт е студен, бавен и претъпкан.

.


Тема Re: данови [re: BG_тюфлeци]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.12.09 21:58



ПОЗДРАВЛЕНИЯ!!

Най-после да се появи някой, който поне малко да мисли като мен в тоз клуб...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: данови [re: BG_тюфлeци]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.12.09 15:04



Ти нямаш вина че си си купил ладичка преди чукурнайсе години, и не си си купил гараж.
А аз каква вина имам та ти ме наказваш, като ме караш да вървя по улицата защото твоята ладичка е заела целия тротуар? Или е заела цялата разрешена за мен лента, та трябва да наруша закона та да премина?
Интересното е друго - пространства все още има. И някои от тях са идеални за надземни паркинги - например площта над "реките". Но е по лесно и удобно да насъскаш отделни групи граждани едни срещу други от колкото да решиш проблема.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ще понесем и това, нали?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор baktim (непознат )
Публикувано22.11.11 15:47



не знам кога ще се оправи нашата държава война на пътя , война във парламента и война в болниците на всякъде ......
как може лекарите да не обръщат внимание на хора пострадали след птп поне да насочат роднините към кого да се обърнат да им помогне, а не да пуснат човек със амнезия, епилепсия, нервна парализа, нервна разбита психика и да се чудат как да го оправят....



Тема Re: данови [re: Dakota]  
Автор Mepoooo (непознат)
Публикувано11.07.12 13:39



Ами не могат да си ги позволят всички, но все пак сутрин се качват в колата, нали са гъзари.



Тема Re: Ще понесем и това, нали?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Svetliokoi (непознат)
Публикувано14.08.12 15:07



Защо трябва да понасяме?

http://www.peticiq.com/antisinqzona



Тема Re: Ще понесем и това, нали?нови [re: Svetliokoi]  
Автор Mepoooo (непознат)
Публикувано07.09.12 01:52



Българинът носи и има в дейстителност дълбоки джобове, кат гледам как търпи.



Тема Re: Ще понесем и това, нали?нови [re: Mepoooo]  
Автор dani_hristov-209935 (непознат )
Публикувано28.09.12 09:40



Българинът цял живот ще носи и ще търпи.... затоваа ще сме на този зор.
Донякъде е добре да има синя зона, но те вече взеха да прекаляват.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.