Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:38 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Как да си приятел на разведаща се?нови [re: 2biri]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано21.07.14 08:53



То хубаво е подредена тая програма, само дето от опит знам, че не работи. Не работи, защото нищо не може да бъде канализирано, ако приятелката и няма чувство за мярка, а очевидно тя няма. И всяка неналичност на Вирго - било в реала или във виртуала ще е повод за недоволство - приятелката смята, че има нужда от нон стоп нечие присъствие - какво е това среща в петък, а останалите дни?
Дотук - 3 месеца и отгоре - става ясно, че Вирго е изчерпана вече психически - иначе не би пуснала тема тук, приятелката и обаче нехае за това, собствените и проблеми са естествено по-важни за нея и изобщо не мисли как я облъчва с яки дози негативизъм и прави живота и ад. Само тя има проблеми и изобщо не се усеща, или абсолютно не и пука за тези около нея.
Казваш да не и препоръчва психотерапевт - а какво да и препоръча като самата тя не може да се справи? Да седи и търпи докато психически стане на парцал ли? То поне файда да имаше някаква...
Да, тази програма е изпълнима само и единствено за собственото ти дете. Там работи майчиният инстинкт и той е много по-силен от инстинкта за самосъхранение, който най-после се е събудил у Вирго.
Да, да подадеш ръка, да, да изслушаш, да, да вземеш отношение, да, да помогнеш, но твърдо не да се оставиш да те завлекат и натопят в ежедневни мрънкания и обвинения и нежелание сами да се помръднат и да си помогнат... Ама много твърдо не!

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Как да си приятел на разведаща се?нови [re: anbra]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано21.07.14 10:06



Мисля си, освен това, че разпадането на едно семейство е преди всичко Семеен проблем, както в тесен, така и в по-широк кръг. Освен, ако брачната двойка не са кръгли сираци, без братя, сестри, лели и чичовци. Разводът, особено на двойка с деца, пряко засяга първо собствените им родители - те са и баба, дядо на потърпевшит внучета, собствените им братя и сестри, те са от семейството не само за празнични подаръци и дебнене кой какво ще наследи някой ден. Поне в обичайните семейства, де. Затова, редно е кръвните роднини да се погрижат за своите в труден момент. Приятелите са си приятели, но те си имат свои семейства, деца, родители, задължения и отговорности преди всичко към тях. Могат да ударят едно рамо, но не и да поемат основната грижа по опазването на мира и психичното здраве на член от чуждо семейство.

Някак, не я проумявам тази логика: аз ще се държа настрани от нашите, за да не ги/не ме товарят, докато имам семейни проблеми и се развеждам, имам верни приятели под ръка за всяка първа нужда, те са ми длъжни.



Тема Re: Благодаря!нови [re: alisalisa-147324]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано21.07.14 10:34



Тъкмо щях да отговоря точно както си го написала. Един вид ми спести писането:)

На нЕкой кат'му криво-криво отговаря и анализира!



Нямам какво повече да допълня по темата. Който има глава на раменете си сам да си преценява.





Тема Re: Как да си приятел на разведаща се?нови [re: sladunka medunka]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано21.07.14 10:37



Така е. Навремето на мен пък ми помогна при екстремен разделен случай едно изречение на една възрастна, обиграна дама/лека и пръст/ като ми каза:
"И защо плачеш и се тормозиш сега? От това само ще погрознееш и никой вече няма да те харесва!"





Тема Re: Как да си приятел на разведаща се?нови [re: virgo]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано21.07.14 10:47



След всичко изписано до тук да попитам твоята приятелка по принцип ли е обсебваща личност, винаги ли е била такава или се проявява като такава в тази конкретна ситуация? Аз нямам особен опит с обсебващи приятелки, освен че навремето, преди много години, имах една такава, но тогава си бяхме още деца и работите ни бяха детски, та прекратих полека-лека с нея отношения и ги възобнових години по-късно, когато и двете се бяхме променили.
Що се отнася до желанието за отмъщението, виждам, че всички тук са разумни и никой не си признава бесовете, аз обаче доброволно си признавам, че също имам немалко его и ако някой ми скрои такъв номер има голяма вероятност да го гръмна и окото ми да не мигне. Тоест проявявам разбиране към състоянието на приятелката ти. С тази разлика, че не бих занимавала никого с това, просто ще си купя пистолет и тихо ще си свърша работата. От друга страна.... от друга страна има голяма вероятност, понеже освен немалкото его, се и обичам, да си кажа в даден момент "Абе я чакай малко, заслужава ли си заради този боклук (човекът може и да не е боклук, но нали сме в момент на афект) да прекарам остатъка от живота си в затвора?" и на въпросния да му се размине. В тази връзка възможно е тя само да си говори за отмъщение, човек като иска действително да направи нещо се мобилизира и го прави, а не само плямпа. Мен ако питаш не й обръщай много внимание на приказките, ще поприказва, поприказва, пък ще й мине. Или поне я насочи към по-невинни начини на отмъщение като пукане на гуми, драскане на кола, знам ли, вярно, тъпо звучи, ама е по-добре от някое крайно отмъщение.
Що се отнася до съветите на 2-те бири, звучат добре, не знам доколко са изпълними обаче. Лично аз бих се постарала да запазя приятелството си, ако ми е ценно, още повече разбирам, че това е дългогодишно приятелство. В крайна сметка приятелите не са само за безоблачни дни, ами и за трудни такива. Аз, признавам, абдикирах преди време от едно.... абе не бих го нарекла точно приятелство...но така или иначе не се гордея особено с това.
След всичко изписано - жената ще се освести, но явно й трябва време, най-важното е да разбере, че сама трябва да си помогне и да пожелае да го направи.

Редактирано от copadevino на 21.07.14 10:49.



Тема Re: Как да си приятел на разведаща се?нови [re: virgo]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано21.07.14 11:37



Да помогнеш на някого, който не е поискал помощ, по-скоро ще доведе до вреда. Опитай да изясниш какво иска човекът (приятелката ти).

WALL·E


Тема Re: Как да си приятел на разведаща се?нови [re: Naglets]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано21.07.14 11:53



Да помогнеш на някого, който не е поискал помощ, по-скоро ще доведе до вреда. Опитай да изясниш какво иска човекът
десетка от коляно без научно целене
........
абе!?
я акъл давайте тука в чужда тема за приятелство
ми мен ме кани на обяд първото ми гадже след развода
да ми покаже колко е пораснала щерка й
тва е оная, дето списваше икони и ме чакаше до сред нощите на пейка пред блока й, апа тъпото копеле, аз, ходех с километри наоколо
............
дано не размивам много темата

ама щото стана дума за приятелство и аз....нали

ще се ходи
до като писах и ме намери дъщерица й, на тутурут, зела го от моя щерка новия номер
.........
мамата си трака !
копелета
влизам на обяд с дънки и зелено яке
приловиха ме тоя път
.........
включвам се в темата на клубарката
да не се бърка в чуждо ложе
дано се оправят приятелите й, ама трябва сами да се оправят



Тема Re: Как да си приятел на разведаща се?нови [re: Orcad]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано21.07.14 13:40



Подстрижи се и си избръсни врата, че като те захапе като котка малкото си, да ти е чист, гладък и уханен.



WALL·E

Тема Re: Как да си приятел на разведаща се?нови [re: virgo]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано21.07.14 17:49



Приятелите често са по-близки от роднините, защото ние сами взаимно сме се избрали...

И там по-горе писаха нещо, че само за собствено дете това може да се направи... Само че аз си мисля - за собственото ви дете пак някой негов приятел ще е този, който ще може да го направи. Защото отношенията родител-дете са доста по-различни и има неща, които не могат да се споделят при тази "йерархия".


Според мен е крайно както да си на постоянно повикване, така и да се оттеглиш съвсем. Вместо това защо просто не направиш срещите ви приятни и за теб? Гледайте филми, може да ти помогне като изведе тя децата.... Твоето някоя вечер да преспи у тях вместо обратното.... Опитай се да вкараш нещата в нормалния коловоз.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Как да си приятел на разведаща се?нови [re: Lira Emerald]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано21.07.14 18:33



...баба ти немкиня ми каза нещо подобно...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.