Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:57 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Как да си приятел на разведаща се?нови [re: virgo]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано20.07.14 11:43



...мдааа, сега, че е виновен пичът, виновен е... Не ми се навлиза в детайли, обаче... По бурната реакция на приятелката ти става ясно, че е много яко прецакана... Остави дето е властна и обсебваща, на пичът му е изнасяло да бъде в сянка и да не поема отговорност, сега решава да смени приемника... Никога няма един виновен в ситуацията, но виж един поел всички отговорности има... Както и да е... Ти си гледай твоите приоритети, майка и да си помага на детето... А приятелката ти, ще се оправи като я изоставят всички... Тогава ще види къде греши и защо... Просто трябва да си изпие горчивата чаша сама и до дъно, инак няма спасение... Ще намери пак някой, който да носи на гърба си и той да и се прави на жертва и пак сълзи и сополи...
П.С. Не и говори за грешки... Караш я да се чувства още по самотна и неразбрана... Подкрепяй я...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.

Редактирано от sladunka medunka на 20.07.14 11:53.



Тема Re: Как да си приятел на разведаща се?нови [re: virgo]  
Автор esti ()
Публикувано20.07.14 15:49



На твое място нямаше да се опитвам да анализирам ситуацията с нея.
След като нещата са стигнали до развод, значи няма никакво значение кой е виновен и има ли изобщо виновни.
Единственото, което можеш да направиш е да й набиеш в канчето, че сега задача номер едно за нея е да се вземе в ръце, а не да търси вина - в него или в себе си.
А ти не залагай цена на приятелството ви, която не можеш да платиш.
Гледай си семейството и детето.



Тема Re: Как да си приятел на разведаща се?нови [re: virgo]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано20.07.14 17:34



Ей, не се научиха хората да се развеждат културно!!!
Ще взема да направя курсове.



Отсвири я таз пача докато се успокои.



Тема Re: Как да си приятел на разведаща се?нови [re: Lili Vihronrav]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано20.07.14 17:53



... Антиагресионстренинг, трябва да се направи... И групи за самопомощ за разведени... Има си нужда от това...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Как да си приятел на разведаща се?нови [re: sladunka medunka]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано20.07.14 18:01



1. Решението за развода трябва да се вземе без емоции. Т.е. трябва да се приеме ситуацията за такава каквато е - няма връщане назад. Да се осмисли.
2. Да се ограничат щетите - в личен план и за детето. В това число и материални, и емоционални щети.
3. Да се върви последователно напред - крачка по крачка, без колебание, но и без да се избързва.
4. Да приемеш последствията от развода без мрънкане - стягаш се и продължаваш. Не трябва да се впускаш веднага във връзки или пък в еднократни чуквания /както направих аз първия път/.

и има още мнооого точки...



Тема Re: Как да си приятел на разведаща се?нови [re: Lili Vihronrav]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано20.07.14 18:12



.. Трябва, ама не става... Живи хора, реагират... Но ако стане модерно да се ходи в групи за взаимопомощ може и да започнат и да си помагат хората и да се справят по добре... Или на терапия... Няма да се научат никога да се разделят, както трябва...



Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Как да си приятел на разведаща се?нови [re: Lili Vihronrav]  
Автор mamin11 (*_*)
Публикувано20.07.14 18:20



Не е лесна работа "културният развод".

Когато човек е поставен в нова ситуация - на отхвърлен, наранен, обиден - действа първосигнално. Различен е и прага на емоционална търпимост на всеки. Та наистина има нужда от курсове, и то не само за лек и успешен развод, а и за преди и след това. Затова го има и Сайта. В каквато и форма да е комуникацията тук, когато човек прочете различни мнения има шанс да погледне на нещата си от друг ъгъл и да прецени как да постъпи.
Поздрави на всички за подадената ръка...




Тема Благодаря много за мнениятанови [re: virgo]  
Автор virgo (кобра)
Публикувано20.07.14 19:13



Явно наистина съм дала всичко до момента - от подкрепителните разговори до опитите да се обясни вината.
Смятам да се скрия зад многото работа и полека лека да я дистанцирам, докато се освести. Мислех си го, но някак си ми беше предателско да го направя. В случая ще е за нейно добро

Благодаря ви и ще докладвам какъв е бил ефекта


ПП Брей, то не било лесно да се развеждаш. Значи моя като ми писне по-добре да го застрелям да не се мъчим





Тема Re: Благодаря много за мнениятанови [re: virgo]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано20.07.14 19:21



Не е лесно, но не е и трудно.
Питай при нужда професионалисти!





Тема Re: Как да си приятел на разведаща се?нови [re: White_Witch]  
Автор virgo (кобра)
Публикувано20.07.14 19:32



Честно да ти кажа не знам как да се държа вече. Минах наистина през всички възможни фази. Дори и само като слушател.
Проблема е, че тя като не си говори с мен става опасна.
Примерно в началото на лятото бях командировка една седмица и наистина бях много натоварена и нямах много време за нищо странично. Тя беше направила нещо ужасно, граничещо с престъпление

Като се върнах умирявах страсти. Тъпото е, че познавам и двамата. Поне съумях да не съм парламентьор, защото след тази случка категорично отказвам да посреднича между тях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.