Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:30 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Мили Боже!нови  
Автор Losty ()
Публикувано19.05.10 21:53



Бих желал да коментираме тези ...мисли, извадени от контекста

''...Ами мъжленце си е, а те не са сложни за манипулиране . То направо отвътре ми идва ...''

''...най-сложното се оказа да го накарам да си мисли, че той иска това, което имам предвид аз....''

''...По едно време ми се стори, че неговият избор е по-добър - яркочервена риза, но той се облече с тая, която избрах аз...''

''...Нямам идея, но и не искам момиче, а и никога не съм искала...
С момче понякога и по войнишки се разбираш, ма с момиче - едни тъги като го хванат, едни любовни мъки, едни комплекси, едни истерии, едни лигни - мамма миа...''

''...Аз от 5-годишнината му декларирах, че оттогава си мразя снахата - ще ми вземе хубавото момче . Да ми простят момичешките майки...''

И заключението:

''...човек иска много неща в този живот, пък те не могат да станат и е хубаво да свикне с мисълта, че това е така...''

С какво и как започваме да възпитаваме децата си, как ги ??? манипулираме???, и дали това не оказва влияние върху по -нататъчните им отношения с хората, и с партьорите им в живота?



Тема Re: Мили Боже!нови [re: Losty]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано19.05.10 21:58



Хм, малко странно слагаш равенство между "възпитавам" и "манипулирам". Ти какво предлагаш? Да ги оставим да правят, каквото им дойде на акъла и да не се намесваме? Ще ме извиниш, ама и в природата майката учи малкото на основни неща. Ако не го научи, може и от глад да умре.

Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 19.05.10 22:01.



Тема Re: Мили Боже!нови [re: Losty]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано19.05.10 22:00



Успокой се, всяко нещо извадено от житейския контекст, изглежда като манипулация.
Дори това, което ти говориш с детето си - нима не и комуникираш своите собствени мисли и разбирания? Своя опит, за да се опиташ да я предпазиш, докато натрупа нейния. Е ли това манипулация?
Хайде да не говорим с децата си, да не дискутираме никакви въпроси, защото това било манипулиране някакво, ти да видиш. Не се ли изхвърляш твърде много с това становище?
Та, хайде да не драматизираме излишно...
Просто предложение с най-добри чувства към теб и разбиранията ти.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Мили Боже!нови [re: Losty]  
Автор pravil-nick (.. от зор)
Публикувано19.05.10 22:03





Някога .. осъзнавал ли си, че те манипулират ?! .. и тва да е бил най-големия ти кеф.


Ако един човек не може да напише любовен разказ, от него няма полза.


Тема Re: Мили Боже!нови [re: Losty]  
Автор zabravenata ()
Публикувано19.05.10 22:03



Ще се направя на много засрамена, но да знаеш, че манипулацията е единственият ми шанс да въздействам на неосъзнал се още 2 метров дангалак

... А и още едно признание: възползвам от това, че много ме обича.
Просто от ранни години го сввиквам с това, което го чака в бъдещете...



Тема Re: Мили Боже!нови [re: Losty]  
Автор orcad (регистриран)
Публикувано19.05.10 22:12



хм
не им се връзвай много
оная вечер се поразговорихме с твой колега, тебе одумах, в клуба
че си устискал, и през странична скоба си дръпнал от оная, с косата
не се връзвай на недоносени плямпала,
дето не ги е духал ветъро и давила водата
послушай ме
дърто съм
.........................
ш ни излезне късмета с оная, дето руси и разпенени коси развява, на еднорог





Тема Re: Мили Боже!нови [re: pravil-nick]  
Автор TpaнcПeниcAдилapec (старо куче)
Публикувано19.05.10 22:12



Аз да. Ако е това дето се сещам ...



разклати преди употреба

Тема Оханови [re: Losty]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано19.05.10 22:13



Знаеш на какво си способен и къде си, всяка дума, написана от теб, ще се използва в съда




Да, тук става дума за манипулация и то от най-буквалните.

Децата трябва да се научат (сами) да показват границата.

Това се учи с копиране от възрастните.

От там нататък детето събира опит в оцеляването. Не е нужно да бъде манипулирано или както майките казват "научено от тях да оцелява"


by himbeer

А какво ще кажеш за синдрома на "неизчерпаемия и всичко можещ родител?"

Редактирано от himbeer на 19.05.10 22:18.



Тема Re: Мили Боже!нови [re: Losty]  
Автор Beщицa;) (enjoy)
Публикувано19.05.10 22:14



Лостинце, ти кажи, като горд татко на красива принцеса, какви условия ще поставяш на кандидат-женихите?





Тема Re: Мили Боже!нови [re: TpaнcПeниcAдилapec]  
Автор pravil-nick (.. от зор)
Публикувано19.05.10 22:16



Е, това е, де .. Майсторлък.




Ако един човек не може да напише любовен разказ, от него няма полза.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.