Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:52 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Ае, я ми обясни,нови [re: Markizata]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано21.08.07 21:36



Е, не, твърде грубо...



Тема Re: Каква е средната възраст тук.нови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор MonaMonsano (непознат)
Публикувано21.08.07 21:41



Алби, моите уважения към теб!

Обаче:
1. Пазиш все още мили спомени от недалечното соц. минало, когато жената излизаше в отпуск по майчинство за 3 г. В днешно време не е така въобще - работиш по време на бременността, излизаш в отпуск, за да родиш и да гледаш детето 2-3 месеца и после отново се връщаш на работа. Такова "замразяване" за по 5-6 години въобще няма. Или поне аз не познавам такива жени. Всички гледат деца и ходят на работа.

2. Логиката "да родя млада, че да бъда млада баба и да мога да помагам при отглеждането на внуците" също ми се вижда безнадеждно остаряла, та чак смешна. Ролята на родителите е да си гледат децата, а не на бабите и дядовците, независимо от различната ни балканска логика.

3. А това отричане на правото на жената на стане майка след 35-годишна възраст си е направо дискриминация.

Не се обиждай, ама ми звучиш малко закостеняло...





Тема Re: Каква е средната възраст тук.нови [re: MonaMonsano]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано21.08.07 21:45



Времената се менят.
Не оспорвам твоята логика.
Всеки има право на своята истина.
Това, за което говорих, ми е минало през главата.
Новото, тепърва ще предстои на проверка в живота.
По мои наблюдени във фирмата, в която работя, девойките излизаха в болнични във вторият-третия месец и се завръщаха на работа след навършване на 2 или 3 годишна възраст на бебето.

Редактирано от albi_rijav_kotarak на 21.08.07 21:50.



Тема Re: Еех, Алби....нови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано21.08.07 21:57



Особено като я погледнеш в сбръчканото лице, просто е грозно.

Алби, нима твоето лице е без грам бръчици, неотразимо красиво?
Доколкото знам си на 51 години!
Присмял се хърбел на щърбел!



Всяка възраст си има своя чар!

Е, не, това просто не е вярно, да не употребя друга дума.

Та коя дума щеше да употребиш, м? Интересно!

п.п. Погледни се в огледалото, пък тогава пишкай с траектория!

Ближи си сладоледа...



Тема Re: Каква е средната възраст тук.нови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор MonaMonsano (непознат)
Публикувано21.08.07 21:57



Явно, доста добре плащате във вашата фирма, щом могат да си позволят да не работят толкова време





Тема Re: По моята логиканови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор tajno_cvetence (тъжна)
Публикувано21.08.07 21:58



Ееее, в лицето годинките може и да си личат, но чак пък бръчки...



Красиво е да се усмихваш, но въпрос на сила е да останеш усмихнат и в най-трудните моменти...

Тема Re: Каква е средната възраст тук. [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано21.08.07 22:01



Житейското развитие на жената, Алби, отдавна вече не се ограничава до единствения приоритет в живота - възпроизводството - на възраст, във време и състояние, което е удобно на медицината, партньора и отрочетата.


Просто - хората имат различни приоритети. и това е тяхно право, нали така?
та, ако една жена до 27 - 28 се е занимавала само с раждане и отглеждане на пеленачета, такова развитие и такава кариера я чака в живота , че, здраве му кажи!
Пък, в една друга тема говорихме, колко "ефективно" законът урежда "татковците" да си гледат и да си плащат за дечицата...та...тез деца, нали някой с нещо трябва да ги гледа?
Та, на 20 МОЖЕ да си в много цветущо здраве, но, само със здраве деца не се гледат. Иначе, на 20, че и на 14 доста наши съгражданки (от съответните културно - етнически групи) не се стесняват да раждат, ама после, и това не е много добра идея...май.
въобще, забелязала съм, че, каквото, както и където и човек да тръгне да прави, винаги ще се намери някой да недоволства от това!
което, пък, ме подсеща за един анекдот: Настрадин Ходжа и синът му си вървели по пътя с едно магаре. Настрадин Ходжа - възседнал магарето, синът му - до него ходи.
По едно време минават група хора, и викат"Лелей! Гледай какво нещо! Бащата - силен, едър, се настанил удобно на магарето, детнцето, горкичкото, го оставил да ходи на пека пеша, да му стане нещо...! Тц - тц - тц!"
Настрадин Ходжа се почесал по главата, замислил се, па слязал от магарето и качил сина си на него.
След малко - друга група хора - гледат и викат"Глей кво нещо, значи! В тоя пек, малкият пикльо се настанило удобно на магарето, оставил човека, възрастен, да ходи пеша до него! тц - тц - тц!"
Настрадин Ходжа пак се почесал, пак се засмисли, па седнал и той на магарето до сина си.
След известно време - не щеш ли - трета група хора. Минават и викат - "Глей какви изверги! жега, пек - натоварили се двамата върху горкото магаренце - ще го уморят! тц - тц - тц..."
Настрадин Ходжа почнал да се ядосва вече, слязал от магарето, свалил и сина си и така продължили нататък.
По пътя, обаче, не щеш ли, четвърта група хора! Минават и викат - "Глей ги тия глупаци! Пек, слънце, тия двамата, с магаре - ходят пеша! За красота ли го водят туй магаре?!...тц - тц - тц...."



Тема Re: Каква е средната възраст тук. [re: Дивaнe]  
АвторRB (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 22:04



За протокола - на 52г, със син на 22г - повече чете и по-малко пише в клуба.





Тема Re: По моята логика [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано21.08.07 22:08



Алби, аз съм на 24 (както всички добре знаете) Софи Марсо е на 42. Според теб, ако тръгнем тя и аз една до друга по улицата, коя ще загледжат мъжете повече?


А, да не ти кажа, какъв е ефектът с леля ми, която е на 61!



Тема Re: Каква е средната възраст тук. [re: RB]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано21.08.07 22:27



Е, и...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.