Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:28 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Имам нужда от съветнови [re: Pocu]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано16.07.07 17:49



Последните ти изречения много ми харесаха.





Тема Re: Имам нужда от съветнови [re: Pocu]  
Автор anbra (аз)
Публикувано16.07.07 18:55



Права си, разбира се, в рамките на нормалното е всеки да се раздава за близките си. Но границата е много тънка и в никакъв случай не бива да се преминава - за всички така е по-здравословно. Колкото до сина ми, аз го възпрепятствам да прави по-големи и напълно излишни жертви, които от нищо не се налагат в момента, иначе дреболийките ги приемам с радост и удоволствие.
В чужбина, или тук, обичайното е родителите да полагат грижи за децата си, а работата, както е знайно, изисква много компромиси и търпение. Просто си сред различни хора и не може нито да се харесаш на всички, нито пък всички да харесваш, а това са нерви в повече. Много начини има да покажеш, че някой е ценен за теб - за мен най-важният е съпричастността и всичко произтичащо оттам.
Помощ и подкрепа винаги - да, обсебване - не. А то става неусетно...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Имам нужда от съветнови [re: Pocu]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано16.07.07 21:27



Някъде по-горе ти написах-не се сърди,но когато има разочарование от мъжете ,като цяло или от жените ,като цяло,винаги има доза горделивост и егоизъм.майка ти сама трябва да реабилитира мъжете в съзнанието си,да не ги вини всецяло.Да допусне,че има и пострадали мъже от жени,че има прекрасни представители и сред нашия пол.не елесно да не знаеш какво да правиш със себе си.Ако има другар до нея ,ще се справи.Ама,преди това трябва да реши да се даде.



Стана ми любопитно и малко тъжно защо не казваш нищо за баща си.Или то се подразбира,че бащите нямат нужда от синовните грижи толкова?
Баща ти чувства ли се добре?Знаеш ли?



Тема Re: Имам нужда от съветнови [re: anbra]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано16.07.07 21:30



"...обичайното е родителите да полагат грижи за децата си..."
Това важи когато децатаса малки ,невръстни и имат нужда.Същото важи в обратна посока-когато родителите изнемощеят,да им бъде помогнато от децата.ДЛЪЖНИ СМЕ/СА!Всичко е навързано в живота.Как така само едните са длъжни?





Тема Re: Фотон-че,нови [re: Фoтoн]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано16.07.07 23:50



Стана ми любопитно и малко тъжно защо не казваш нищо за баща си.Или то се подразбира,че бащите нямат нужда от синовните грижи толкова?
Баща ти чувства ли се добре?Знаеш ли?


Казала е:

Разводът беше по взаимно съгласие.

Баща ми има от няколко години партньорка в живота. Лично аз не я харесвам, но и не съм против нея. За мен има значение, че баща ми си има дружинка, има кой да го изпере, да се грижи за него, когато е болен, да му сготви.. все такива битови неща. И за мен това е много ценно, уважавам тази жена заради това.


Ближи си сладоледа....





Тема Re: Имам нужда от съветнови [re: Pocu]  
Автордpyra жeнa (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 00:22



Баща ми има от няколко години партньорка в живота. Лично аз не я харесвам, но и не съм против нея. За мен има значение, че баща ми си има дружинка, има кой да го изпере, да се грижи за него, когато е болен, да му сготви.. все такива битови неща. И за мен това е много ценно, уважавам тази жена заради това

Това е доста патриархален поглед към жените..каквито и да са.

Мисля че се намесваш в живот, за който нямаш представа.
Мисля че не знаеш какво е да си жена. Мисля че не уважаваш женското в себе си. Мисля че си в противоречие с природата си и ти липсват перспективи. Мисля че търсиш разбиране тук. Мисля че не мога да го дам на твоя тип, но ти желая успех.



Тема Re: Имам нужда от съветнови [re: Фoтoн]  
Автор anbra (аз)
Публикувано17.07.07 00:44



Така. Родителите искат да имат дете. Детето не идва по своя воля на този свят. То ще е длъжно на своите деца, но дали ще се чувства длъжно на родителите си е въпрос на ценности /възпитание/ и най-вече на неговия свободен избор. Нали не създаваме деца с едната цел да се грижат за нас? Ако е така, за мен поне е ужасно.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Фотон-че,нови [re: djavolche]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано17.07.07 01:45



Права си!
Дано Роси ме извини за известната ми мнителност!!!
Благодаря за подсказката!





Тема Re: Имам нужда от съветнови [re: дpyra жeнa]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано17.07.07 01:59



Е,голямо мислене си му ударила.

Не знаех,че те занимавам ментално толкова.

Разсъждаваш клиширано,според както се очаква от тълпата.Някой ти е внушил,че светът върви напред,прогресира.и ти си повярвала.Казал ти е,че религията е опиум за народа и ти си го поддела.Пак така са обременили думата "догма" карикатурно,и ти си готова да се присмееш ,осъждайки "ретроградността" и "безкултурието"....И не си сама,за жалост.
Звуча надменно,без да го желая.

Откога патриархалното е непремено с отрицателен знак и нещо отпадъчно ,атавистично?Кой го определи ,като такова?
Намесвам се в живота на това момиче толкова,доколкото тя ме допуска и въвлича.Имам представа ,може би колкото теб.(Освен ако ти не си тя)
Ако не си изкривен мъж,със сигурност не знаеш какво е да си мъж и не познаваш останалата половина от човечеството по-добре от мен женската.
Но най -жалкото е притаения реваншизъм ,който съхраняваш така дълго и търсиш да употребиш!Усетя ли ,че е така,стрелите ти не ме докосват,чупят се и той се връща в теб.И тогава остава само-извади първо сламката....



Тема Re: Имам нужда от съветнови [re: anbra]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано17.07.07 02:10



Уважавам безусловната любов.Твоята също.Но в случая не я приемам.Ако е въпросът да раждаме консуматори,става.Но е съвсем естествено,когато грохнат тези родители,давали 40-50-60 г.на своите деца,да бъдат обгрижени последните 5-6-1г.,а понякога месец ,че и по-малко ,от живота си.
Който си казва,не съм длъжен към родителя си ,е мерзавец.Говоря за случаите със средностатистически родители,отдали много от времето си за отглеждане ,възпитание и израстването на детето си.
Ние сме длъжни и да бъдем верни на партньора си,нали??Ама ,извикваме,влюбих се и предаваме другия родител на така "важните " ни деца,към които сме длъжни.Кой ни разрешава да отслабваме по този начин връзката на децата ни с родителите им и да разрушаваме света им?
бих перефразирал:Нали жените не се омъжват ,само за да бъдат осеменени?Нито мъжете само ,за да практикуват инстинкта си за размножаване ? И за мен би било ужасно,ако е така!
не научим ли децата си на отговорност и към нас,няма да са отговорни и към техните деца и партньори.Егоизмът няма да помогне никому.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.