Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:19 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Кажете как е да се живее сам:-)))))нови  
АвторMeчтaтeл (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 23:20



Случайно попадам тук, нарочно не бих попаднал, защото тази перспектива не ми е минавала през главата:-))))) Причината за тези мисли е, че от както се помня все живея с някого и съм нямал дори и най-малък период в живота си да съм живял сам и да съм разполагал със себе си в аспект да се развея и разлея по живота, наслаждавайки се на самотата на "отвергнатия":-)))))) Като прочетох някои от писанията тук, се замислих "Какво ли е да се наслаждаваш на свободата да си ?:-)))))) Бога ми работата ми е зле!!! израснал съм в многодетно семейство с брат постоянно в стаята, в унивеситета живях със съквартирант, в казармата бях с колега в стая, след това заживях с бъдещата ми жена и след това се оженихме без всякакви съмнения и колебания и така никога не успях да поживея сам!!! Да ви кажа и това си има определено лоши страни:-)))))) Чрез Вас откривам, че независмо от някои напъни да "скъсам синджира", в крайна сметка съм в положение на "щастливият човек" в тази пиеска "живот":-)))))) Ако Ви стане тежко, ще Ви напомня за тежеста на семейният живот и това, че за миг не може да се окажеш сам със себе си пред изкушенията на този свят създаден за ергени:-)))))))!!! Винаги има кой да Ви наблюдава осъдително и да очаква открито и влюбено поведение от Вас:-))))))))





Тема Re: Кажете как е да се живее сам:-)))))нови [re: Meчтaтeл]  
Автор anbra (аз)
Публикувано09.05.07 07:40



Когато човек има свободата, той не я използва винаги така, както си е мислел, че ще я използва докато не е разполагал с нея.
Но пък знае, че ако поиска, винаги може...



Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Кажете как е да се живее сам:-)))))нови [re: Meчтaтeл]  
Авторняkoя (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 07:58



Свободата: като я получиш - вече не я искаш.
Свободата, Санчо, е .... на върха на шпагата ми! - казал Дон Кихот.


А със самотата се свиква. Като всяко нещо, има и /+/ и /-/.
От една стана си самостоятелен, със самочувствие, а от друга - ... самотен.



Тема Re: Кажете как е да се живее сам:-)))))нови [re: Meчтaтeл]  
АвторBeчe минaлo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 08:04



В началото е при мен беше като да се събуждам, открих света като току що излязла пеперуда от пашкула - слънцето беше по-ярко, цветовете по-наситени и многобройни, вятъра различен, всичко!
После дойдоха вечерите, в които поемаш въздух да споделиш нещо, за да разбереш, че си сам.
Не е лесно, но преди няколко месеца когато посред нощ ми звъннаха приятели, за да се видим ей така, за купона, взех си чантата и просто тръгнах. Тогава ме блъсна ясно формулираната мисъл колко е хубаво понякога да си сам. Може би аз съм някаква саможивка, знам ли, но след онзи момент знам, че много трудно бих променила сегашната си "самота". Харесвам я, във всичките и форми я харесвам.
В спокойната вечер, в ленивата утрин, в забързания ден, харесва ми това, че не се налага да търпя ничие настроение когато на мен самата не ми е до това, харесва ми да не съобразявам всяко свое действие с измислени усложнения и условности, харесва ми да почивам както и където искам...
Вярно, че моя период на семеен живот хич не беше розов, може би дори това е основната причина да се чувствам толкова добре сега.
Това което исках да кажа е, че всичко се променя, днес е добре сам, утре - не чак толкова.





Тема Re: Кажете как е да се живее сам:-)))))нови [re: няkoя]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 08:05



Ох, Мечтател, Мечтател. Споделям твоите разсъждения - понякога толкова искам да остана сама, все се съобразявам и т.н. В същото положение съм, няма измъкване.



Тема Re: Кажете как е да се живее сам:-)))))нови [re: Meчтaтeл]  
АвторRen (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 10:25



И трудно и лесно. Доста натежават вечерите, почивните дни, за празниците да не говорим. Ама нали не сме сами във форумите, icq, skype. Понякога ми става забавно като си представя как блъскаме клавиатурите дружно. Аз продължавам да го раздавам позитивно, въпреки Алби, който малко ми наруши позитивната цялост в една друга тема.


Човек може да се скрие от самотията с много бачкане, пътуване, приятели.
Иначе не сме за съжаление, имаме си доста екстри



Тема Re: Кажете как е да се живее сам:-)))))нови [re: Meчтaтeл]  
АвторБeл (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 10:29



Много свежо.



"самотниците" и представа си нямат за психическото натоварване на пренаселените.

кому както отредено



Тема Re: Кажете как е да се живее сам:-)))))нови [re: Meчтaтeл]  
АвторPeни (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 11:10



По-страшно от самотата няма - това е истината, но трудно се осъзнава.



Тема Re: Кажете как е да се живее сам:-)))))нови [re: Meчтaтeл]  
Авторшyт (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 11:32



Хората , са си стадни животни- нагласата им е да живеят в стадо общност-'' семейство '', общо населено место , държава .

Се клетки , изключвасщи самотата - '' семейство '' даже приятели колеги и родними , общо населено место , държава .

Но най важна клетка в обществото е '' семейство '' , нито населено место ,даржава могат да спасят индивида от самотата , ако липсва клетка '' семейство '' .

Ако някой който е без първата клетка '' семейство '' не се чуства самотен , си живее в някакав си , си измислен свой си свят.

Вечерите му самотни го връщат към дествителноста, че е извън обществото.

Не ти трябва такава свобода.



Тема Re: Кажете как е да се живее сам:-)))))нови [re: Meчтaтeл]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано09.05.07 11:45



Нямам никаква представа. И аз никога не съм живяла сама. Всъщност, да си призная, ми се е случвало да спя сама вкъщи най-много 2-3 пъти.



Лично аз сама не мога да живея - дори, когато мъжът ми пътува в командировка, отивам да спя у наште. Не, че не те разбирам, сигурно има очарование в това да принадлежиш единствено на себе си, но аз нямам желание, нито пък смелост за това.

Впрочем имаш ли дете, вече никога не принадлежиш единствено и само на себе си - независимо дали си женен или разведен. Поне ако са ти присъдени родителските права, де...

Когато Господ затваря врати, отваря порти!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.