Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:39 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Рекапитулация:-)))))))нови [re: чyжбинa]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано12.05.07 01:01



И ти не знаеш основните дефиниции за лично пространство.

Дори на 5 кв. м. може да съвместяваш живота си с толерантни хора.

С нетолерантни хора и на 500 кв. м. жилище няма да се разбереш, и все ще има кавги, акоще да живеете в перфектен лукс и купища пари.

Ключовите думи са толерантност и зачитане на личните граници. Това няма ли го, и два континента няма да стигнат, за да разделят неразбиращи се и нетолерантни индивида.

Всичко си стои у нас самите, ама как да обясниш това на някой див селянин, който иска робиня вместо жена, и имоти и пари, вместо превъзпитание и толерантност. Всички си мислят, че с имоти и пари ще си купят пространство (без да отчитат факта, че "лично пространство" изобщо не е еквивалентно на "пространство" изобщо, и че "пари" изобщо не е еквивалентно на "стандарт на живот" изобщо).


Ще се учудя, ако бъда правилно разбрана. За сетен път ще бъда оплюта и разнесена из нета и то точно от неграмотните и дивите селяни, които не знаят основни дефиниции.

За грамотните не се притеснявам. Точно те ще си замълчат и ще изчетат всичко с разбираща усмивка.



Тема Re: Рекапитулация:-)))))))нови [re: Roxana]  
Автор Бeзcъннa (fragile)
Публикувано12.05.07 01:13



Аз нали по себе си съдя, та точно това си помислих, че му тежи на човека. Просто не е имал възможност да се види сам на себе си. Заради обстоятелства и по необходимост не е познал такъв момент и се чуди какво би било. Само някаква липса от нещо, което други са имали, а той не. Не че хората, с които сега си живее, му пречат или би ги напуснал, или пък си умира да живее сам като орел.

- - - -



Тема Re: Рекапитулация:-)))))))нови [re: Roxana]  
Авторчyжбинa (Нерегистриран)
Публикувано12.05.07 01:19



"Защото живота в български условия включва принудително приемане на нежелани същества наоколо.

Никой няма собствено жилище само за себе си и собствена кола само за себе си. В голямата си маса хората нямат материалните условия да си дадат собствена и обособена територия. "


Научи се да пишеш по-ясно. Ти коментираш материални условия, не нещо друго в предишния си постинг. И тези които обиждат на "селяни" и "неграмотност", най-често са такива самите те. Ти си като развалена грамофонна плоча между другото, все за едно и също си приказваш. Интересно ми е колко време и къде в чужбина си живяла, без да броиш ходенето на ваканция.



Тема Re: Рекапитулация:-)))))))нови [re: чyжбинa]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано12.05.07 01:27



Че никой човек не почва от нулата.

За да се научи едно човече (от дете се почва..) на граници и зачитане на граници, се почва от табула раза. Това означава, че на новото човече трябва да му дадеш собствено пространство. Колко български семейства могат да отделят собствена стая и условия изобщо само и единствено с възпитателна цел, за да научат детето си на граници и лично пространство?

Аз говоря за съжителство с партнер, ти ми обясняваш материални условия. Да, нужни са материални условия. Хич друго да не е, трябва да дадеш три молекули въздух и собствено пространство на партнера си и на детето си.



Както виждам, и тук в нета не ми даваш да въздъхна, камо ли наяве....да ти имам личното пространство, както го разбираш.



Тема Re: Рекапитулация:-)))))))нови [re: чyжбинa]  
АвторSku4en (Нерегистриран)
Публикувано12.05.07 02:33



4ujbina, ti kato se nari4a6 4ujbina - izlizal li si nqkoga izvan BG ?



Тема Re: Рекапитулация:-)))))))нови [re: Roxana]  
Авторчyжбинa (Нерегистриран)
Публикувано12.05.07 04:53



Ти самата говореше за материални условия в първия си постинг или за липсата им в България. Да, за да научиш човешко същество да уважава другите, материалните условия и огромните къщи не са всичко. Понякога луксът дори пречи на това да уважаваш "пространството" на другите защото възпитава вид арогантост. Познавам хора, които са израстнали в палати и са груби към другите и си мислят че всички са длъжни да скочат като кихнат.

Що се отнася до България, повечето хора които познавам имат самостоятелни стаи за децата. А има и хора които живеят в чужбина (не българи) и живеят в едностаен апартамент. Темата ти за жените робини става досадна, особено като имаш предвид че никой не те кара да си робиня на никого. Сигурно имаш идея фикс. Ако имаш нужда от домашна помощничка, някой сигурно ще те насочи към подходящите фирми в София.



Тема Re: Кажете как е да се живее сам:-)))))нови [re: Moan]  
Автор flicka_an ((Flicka))
Публикувано12.05.07 09:42



До голяма степен си права, но знаеш ли, кое е по-страшното според мен: когато човек е материално обезпечен, (несъзнателно) вдига летвата с изискванията и е по-малко склонен на компромиси



На мен лично цитатът много ми допадна, съвсем на място!



Тема Re: Кажете как е да се живее сам:-)))))нови [re: Meчтaтeл]  
Автор flicka_an ((Flicka))
Публикувано12.05.07 10:00



Ти ми прозвуча почти като мъжа ми отпреди няколко дена...По-скоро като те прочетох, си дадох сметка, че може би точно такива мисли са му минавали през главата...

Мога само да ти кажа, че си в положението на "щастлив човек", докато се радваш на човека, до когото се събуждаш. Също така, ако ти дойде в повечеи се запилееш някъде за деня и да разтовариш, а на края на деня ъсещаш, че този човек ти липсва...

Много е лесно да останеш сам и наистина е освобождаващо в началото, но не за дълго! Аз самата години наред се залъгвах, че сама ми е по-добре и така живях. Давам си сметка, че всъщност имах нужда от някой до себе си и то не детето или приятелите...



Тема Re: Ох, че готино!нови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано12.05.07 10:07



Дори и да си искал (а приемам, че не си), не можеш да ме засегнеш нито на "застаряване", нито на "самота" - поради редица причини.



Всички остаряваме и това е необратим процес. Отнасям се към този факт нормално и без паника. Смятам да мина без лифтинг, йонофореза и пр. глупости. Покрай мен доста дамички се втурнаха да се плескат с какви ли не регенериращи панацеи. Като гледам, резултатът обикновено е подпухнала муцунка, торбички под очите и гушка-пеликан. Поставила съм си като задачка да остарявам по достоен начин. За бръчки да се тревожа ми е още рано, а и по-важното е поведението, все пак. За ориентир открай време ми служат негативни примери за хора, които са с по 15-20 години по-стари от мен. Т.е. казвам си: "Ето аз такава не бива да ставам и по този начин няма да постъпвам когато му дойде времето." И го спазвам, спазвам, поне досега го спазвам.

А пък спорен въпрос е кога човек се чувства самотен, по-самотен или най-самотен. Дали пък е когато нямаш с кого да си изядеш сандвича? Или когато осъзнаеш, че човекът, когото обичаш, си го загубил, или всъщност никога не си го имал; не си успял да го спечелиш, или никога не си имал реален шанс за това? Имам предвид не да научиш за това, а да го осъзнаеш?

Само че от много приказки, разбори и разчепкване полза няма, приятел, по-добре е да го живеем живота! Ако трябва да добавя коментар, касаещ последния ми абзац, най-смислено ми се вижда да вметна, че тези сандвичи всъщност никак не са здравословна храна и добре е човек да избягва да ги яде, независимо сам или не, целички или наполовина (щото, нали, другата половина другарчето я яде).



Тема Re: за flicka_an -каза го точнонови [re: flicka_an]  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано12.05.07 10:22



''Много е лесно да останеш сам и наистина е освобождаващо в началото, но не за дълго! Аз самата години наред се залъгвах, че сама ми е по-добре и така живях. Давам си сметка, че всъщност имах нужда от някой до себе си и то не детето или приятелите''- flicka_an


Аз съм на същото мнение .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.