Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:23 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Кажете как е да се живее сам:-)))))нови [re: Meчтaтeл]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 20:46



Ужасно харесвам свободата си.

Толкова, че сериозно се колебая дали изобщо някога отново да се обвързвам. Не желая никога повече да изпитам усещането, че някой може да ми забрани нещо или да ми попречи да правя каквото и да било.

Ако го направя, ще е защото нещо друго ми е по-ценно, или може би защото обичам отново. Така бих приела да се откажа от част от свободата си. За всички други случаи...вероятно не.

Вторият случай ще изисква много сериозно мислене от моя страна. Откровено си признавам, че изпитвам неохота да се впрегна отново в отношения, в които ще чувствам потъпкана свободата си - под каквато и да е форма потъпкана. Затова бих поела обвързване само ако няма потъпкване на свободата ми. Иначе не, никога повече.








Тема Re: Кажете как е да се живее сам:-)))))нови [re: Glam]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 20:53



Аз гледам на развода си като на освобождение.

Освободих се от много неща, които не приемах и така и не можах да приема. Едва ли отново бих приела подобни отношения, в които се подразбира да живея срещу себе си и разбиранията си.

Не обвинявам съпруга си, нито себе си. Такъв е живота, че не можеш нищо да знаеш предварително. Сега вече знам колко е важно за мен да се чувствам свободна и себе си. Бях се изгубила в брака и в съпруга си, давайки превес на общото, често срещана грешка при пефекционисти като мен, които искат да дадат всичко от себе си за идеалната ситуация.



Тема Re: Кажете как е да се живее сам:-)))))нови [re: Roxana]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано11.05.07 21:04



Roxana, много си интересна.
Какво означава свобода?
Когато човек се обвързва с друг, той доброволно се лишава от някои свои права и свободи!!!!!!!!!!!!

Когато предстоеше да започнем строителството в Банкя, бившата ми каза,че иска, когато пожелае да идва и да си излиза.
Казах й, ОК, само че продаваме всичко и си живееш твоят живот. Така и стана.



Тема Re: Кажете как е да се живее сам:-)))))нови [re: Roxana]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано11.05.07 21:06



Пак изпадаш в крайности. Явно, много си страдала.
А, ако е имал добър брак, какъвто беше моят, какво пправим след това???????????



Тема Рекапитулация:-)))))))нови [re: Meчтaтeл]  
АвторMeчтaтeл:-))))) (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 22:11



Поуката е, че е хубаво да се живее сам, а угнетението в пренаселението може да бъде ползвано като мотивация - да се напрегнеш в работохолията си толкова много, че да си осигуриш къща с по отделна стая на всеки (дори и за кучето) :-))))) Тогава постигаш усамотяване в разнобразното пренаселение:-)))))))
Ползвайте неудобствата като мотивационна сила и ще се чувствате усамотено пренаселени:-)))))) Нещо като нахранени и вталени, пияни, но ненапили се, като облечено разголени:-)))))) неудовлетворено задоволени:-))))))



Тема Re: Кажете как е да се живее сам:-)))))нови [re: albi_rijav_kotarak]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 22:50



Помоли Moan или някой друг, или психолог да ти обясни, не ми се обясняват общовалидни и общочовешки неща, които някак всички хора все някой ден бъркат и грешат в стремежа си да постигнат някаква цел.

Едва ли някога пак ще направя тая грешка да подменям ценности, да бъркам дефиниции и да правя компромиси за основни приоритети.

Ако не ти е ясно какво съм казала, или изпитваш импулс да изсипеш обвинения, че съм била страдала, в случай че искаш да знаеш истинското значение на думите ми, ппитай психолог или лингвистик, или филолог, за първото и основно значение на думите ми.



Тема Re: Рекапитулация:-)))))))нови [re: Meчтaтeл:-)))))]  
Автор Бeзcъннa (fragile)
Публикувано11.05.07 23:09



На мен, честно казано, ми се стори, че малко погрешно тоя разговор се врътна в посоката свобода = развод... Недоволството срещу чисто физическото ограничение в навици и поведение поради "териториален съвпадък" според мен не е стремеж към самота, а като чета, излезе, че ако вечното наличие на други хора наоколо натежи на някого, той непременно държи да е сам. Даже не знам към кого точно да се намъкна да си кажа, така странно ми се вижда отплесването, че не мога и да се обоснова защо точно не ми хареса. Може би защото живеенето с братя/сестри е принуда, живеенето със съквартиранти е принуда, а да се изравнява тяхното присъствие с присъствието на избрания за семейство човек ми е нередно.

- - - -



Тема Re: Рекапитулация:-)))))))нови [re: Бeзcъннa]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 23:26



Защото живота в български условия включва принудително приемане на нежелани същества наоколо.

Никой няма собствено жилище само за себе си и собствена кола само за себе си. В голямата си маса хората нямат материалните условия да си дадат собствена и обособена територия.


Нарушаването на личното пространство е едва ли не закон в бг отношенията. Някой да ти легне в чаршафите или да си остави лайната в тоалетната ти чиния, без да си почисти...това е по-скоро правило....или да използва личната ти хавлия...защото у тях никой няма отделна...не споменавам изобщо други основни правила за хигиена и начин на живот...има ли смисъл?



Няма нито един брак или връзка на територията на Република България, в която някой от двамата да не нарушава системно личното пространство на другия, включително и в решенията му, и в разделението на задълженията и правата, и във времето и ресурсите....


Когато се научим на безкомпромисна етика и законност (да не повярваш как може да стане това с дебили ...каквито виждам всеки ден на улицата...) тогава може леко да си помечтаем за такива отношения, в които някой с удоволствие ще влиза в брак и връзка.



Тема Re: Рекапитулация:-)))))))нови [re: Roxana]  
Авторчyжбинa (Нерегистриран)
Публикувано12.05.07 00:13



Ами Роксано, и в чужбина ако имаш семейство (като съпруг/а или дори само дете), пак споделяш жилище. Споделяш и тоалетна, дори към всяка спалня да има отделна тоалетна, ако със съпруга си делиш спалня. Ако не делиш спалня, значи е време за развод. Детето пак се вози в твойта кола докато стане достатъчно голямо да кара, така че тия неща са универсални. А пък за колите, какво да ти кажа, в София изглежда че всеки сам си се вози на кола, ако съдя по задръстванията по улиците.

Идеализацията на чужбина си е идеализация, не реалност.



Тема Re: Ох, че готино!нови [re: albi_rijav_kotarak]  
АвторOnda (Нерегистриран)
Публикувано12.05.07 00:42



В отговор на:

Синдром на застаряващите самотни жени...

Правят се на важни и велики.
Кого лъжете-себе си ли???????????




Всичко е много относително....

Родих на 18 години, не бях завършила още училище, много книги бях изчела и затова реших, че сама ще си гледам детенце и не се омъжих (малииииии, къде ми е бил акъла!!!!!). Със същия този липсващ ми акъл в оня момент, приех буквално и думите на майка ми, че който е раждал деца – той да си ги гледа.....
Да, гледах си сама детето, съответно си скъсвах задника от работа (още по "бай-тошово" време работех на 2 места, защото детето не трябваше да е лишено от нищо, изплащах и апартамента, сметките и т.н.) След едната работа тичах до градината, взимах я с мен на второто място, после по нощите – учех.....
Лично време нямаше за мен, та какво остава за свобода.....

Сега вече 22 години по-късно дъщерята е голяма ( btw почти е бакалавър, има само още 2 изпита да вземе – да се изфукам :) ) и до няколко месеца ще се изнесе при приятеля си (много свясно момче – също да се изфукам). С нея вече се виждаме за около 1/2 час сутрин и то не всяка сутрин :)
Но аз вече имам време за себе си – а това е нещо, което никога не съм имала. Мога да правя всичко, което ми се е искало; мога сама себе си да глезя; мога да мисля за себе си.

„Синдром на застаряваща жена”, ли? Не, не мисля така – сега изглеждам и се чувствам много по-добре и по-млада, от колкото преди 5 години. Как ме възприемат отстрани – хич и не ми пука :))))))
И в момента не лъжа себе си, а се лъжех преди 3 години, когато се разделях с Бившия и мислех, че живота ми е свършил. Лъжех себе си, когато се чудех как да продължа тази връзка на всяка цена, само и само да не остана сама.... (добре, че Бившия е много свестен и не подаде на манипулациите ми :)))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.