Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:51 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Напоследък ми прави грозно впечетление,нови [re: solarstone]  
Автор emkatated (opoznavasht se)
Публикувано30.09.06 23:00



Жалко,че свеждаш "висшата"мисия на жената просто до раждане и отглеждане на дете.Първото го могат и животните ,а във второто е добре да участват и двамата РОДИТЕЛИ.Обърни внимание на думата.В някакъв смисъл и мъжа "ражда".
Защо трябва да си лишаваш детето и да дискриминираш останалите деца,като ги лишиш от бащи и им внушиш,че те служат само за биологичен разплод(семенен материал).Ти мойеш да си имаш тате и мама ,а детето ти не,понеже имаш изкривена представа за любовта ,щастието и семейството,така ли?



Тема Re: щастиетонови [re: мyшkaтo]  
Автор PipilotaViktualija (новак)
Публикувано01.10.06 10:19



Човек има право и да прави грешки и със сигурност няма човешко същество,което да не е правило такива и да е застраховано срещу тях.Човек или успява,или не успява да се учи от грешките си.А що се отнася до знанието,май цял живот е нужно да се учим.Но това,което намирам за ужасно,са готовите формули за всичко-жената трябва да прави това,мъжът-онова,любовта е еди какво си и от сорта.



Тема Re: Напоследък ми прави грозно впечетление,нови [re: emkatated]  
Автор PipilotaViktualija (новак)
Публикувано01.10.06 10:31



Значи,естествено,че най-добрият вариант за едно дете е да има и двама родители,но при условие,че става въпрос за грижовни,отговорни хора,които имат хармонични отношения помежду си и между тях съществува,ако не страстна любов,то уважение.Ако тези условия не са налице,детето може да се чувства доста по-неуютно в семейството и да е психически по-обременено от дете,което расте само с майка си.Желязно правило няма.
Има жени,които ,по една или друга причина,не срещат любовта на живота си(това е човешко и,уви,по някога се случва),или нещо друго,така или иначе живеят сами,но имат нужда от дете,за което да се грижат и обичат.Не е ли това тяхно право?Естествено,че е.И тези случаи зачестяват.Поради много причини,но сега не ми се разпростира върху тях...Казвам тези неща не от позицията си на самотна майка,държа да уточня.За сужаление,има и твърде много случаи на семейства,в които бащите се намесват толкова спорадично в отглеждането на децата и прочие,че наистина виждаш,че в живота на детето ,в края на краищата от първостепенна важност е любящата майка.Разбира се,има и обратни примери и чудесни и отговорни бащи.
И не разбрах кой какви деца дискриминира?





Тема мъжът и женатанови [re: parvaty]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано01.10.06 10:36



владас е пуснал добра тема в женски клуб - точно за мъжа и жената

"Противозаконно е да се дои чужда крава или върху нея да се рисуват графити." закон в щата Тексас


Тема Re: Аха...))нови [re: parvaty]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано01.10.06 10:42



Така е, и аз подкрепям гореказаното!
Абе като ти се жени се жениш, като ти се развежда се развеждаш. Аман от такива дето не могат да вземат сами решение...а за съвети/професионални))/ се плаща!))


Който се страхува от мечки, да не ходи еди къде си. Ама много насериозно се вземат някои...егати народопсихологията, егати балканските нрави и обичаи. Да се оправят!
Тоя дето вземат решения, дори и неправилни - евала!
Няма гаранция! Има опити! И да имаш дупе да си оправяш живота!
То на готово и баба знае))
Тия дето все питат дали да го направят , дали не...първо да решат, да има някакъв акт на действие...а после , ако иам някакви наистина сериозни последствени проблеми да пишат в клуба...аз или който и да е откъде да знаем дали даденото решение е добро за тях или не, амаа ха! Ако искат обаче сериозен разбор, да питат за тарифата и в офис ще ги посрещнем ))



Тема формулинови [re: PipilotaViktualija]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано01.10.06 10:44



естествено , че има готови формули

цялото сътворение е математика..има даже уравнение изведено

но това е друга тема..

като хора имаме свободната воля да избираме, във всеки един момент ние правим избори , мислим, действаме и всеки е там където му е мястото

много хора не разбират, че те са изцяло отговорни за живота , който имат - само те , никой друг....

правят простотии и после пискат - държавата виновна, Садам виновен , евреите виновни , господ им е крив...

аз ли карах таз или оназ да се чука с пияница?
и въобще неправилното отношение към смисъла на секса и брака

"Противозаконно е да се дои чужда крава или върху нея да се рисуват графити." закон в щата Тексас

Редактирано от мyшkaтo на 01.10.06 10:45.



Тема Re: Напоследък ми прави грозно впечетление,нови [re: emkatated]  
Автор PipilotaViktualija (новак)
Публикувано01.10.06 10:50



А да се самоизяждаме от чувство за вина и заради краха на един брак толкова ли е добре и колко вереме трябва да продължи?Освен да си докараме някакви болести,друго надали.
Естествено,че да намериш положителното в живота си и след любовта,и след брака,първоначално е форма и на самозащита,защото надали има човек,който да не изстрадва по някакъв начин това обстоятелство-особено след като става въпрос за дълги като време взаимоотношения и деца.Естествено,че човек прави неща,за да запази брака,особено заради доброто на децата.Но трябва и да приемем,че има случаи,в които няма защо и какво да се пази.Или трябва да уточним КАКВА ЦЕНА Е НОРМАЛНО ДА ПЛАТИ ЧОВЕК В ИМЕТО НА БРАКА.Дали трябва тотално да се самозачеркне,да забрави за себе си,да се откаже от това,че може да бъде щастлив,да търпи понякога унижения и т.н.Иронията ти към изневерите на мъжете не е съвсем оправдана.Аз съм човек със свободна професия и работя най-вече с мъже.Колегите ми са иначе свестни хора,но от тях няма нито един,който да не е изневерявал на жена си.НИТО ЕДИН!И клишето-жената сама си е свиновна-не винаги е справедливо.Споменавам го,не че изневярата е най-големичт фактор при разводите.
За себе си ще кажа-ужасно щастлива бях,когато се разведох преди години(нямах деца и бях живяла много кратко с т.нар.съпруг).Грешката беше изцяло моя за изключително-лошата преценка на човека.Но не мога да се насилвам да живея с някого и най-вече да спя в леглото му.НЕ СТАВА!Стигнах до там,че този човек ме отвращаваше и духовно,и физически,до известна степен и го съжалявах,когато го виждах каква свиня става,когато пийне,светът стане негов и си размаха пистолета.Даже и кучето ми не можеше да го понася вече и го ръмжеше.В един прекрасен ден си взех кучето и целия багаж и се прибрах в жилището си.Беше невероятно щастлив ден за мен.Бях отново сама,с приятелите си,с работата си,с разходките с кучето по познатите места,в моя си квартал и т.н.Благодарна съм,че противно на очакванията,след време т.нар.мой тогавашен съпруг не ми направи спънки при развода.



Тема Мушкато, дай поне една!нови [re: мyшkaтo]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано01.10.06 10:52



Всеки път пишеш - има формули за това, има отговори на онова, ама "сега няма да споменавам" или пък "няма да ВИ напиша"... Е, не сме толкова неграмотни, ще разберем, дай - моля те - математическото уравнение за съвместен Живот. Приеми, че и други са чели книгите, които ти четеш, и ще могат да се ориентират в обстановката. Пък някои са и математици

Що се отнася до кармата, дето нон - стоп дъвчеш тая тема, мисля, веднъж ти разясних, че не САМО самия човек е отговорен за съдбата си - родово наследство и т.н. Плюс това, в случай, че изповядваш християнската религия, би трябвало да знаеш, че няма такова нещо като минали животи и прераждане. И изобщо - сподели тайната на Сътворението, ние ще те препоръчаме за наградата



Тема Re: формулинови [re: мyшkaтo]  
Автор PipilotaViktualija (новак)
Публикувано01.10.06 10:54



Ама това "аз ли карах тази или..."игнорира правото на някого да направи грешка,след което да я поправи.Да не говорим,че хората се променят с течение на времето и ако някой не е пиел много или се е въздържал,за да прави добро впечатление,след като си омъжена за него може ида не се старае толкова.Ти какво предлагаш не разбрах-развод никога,на никаква цена,каквото и да става или...?Като че ли си лично-обиден,че на някоя жена може да и хрумне да изостави съпруга си.Е,хубаво де,не е преценила,и какво от това?!



Тема млъкни най-сетне..нови [re: parvaty]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано01.10.06 10:55



орева орталъка...

знанието в книгите, остава в книгите...

знанието е в съзнанието

ама толкова гюрлотия дигаме , че не може да чуем вътрешния си глас

"Противозаконно е да се дои чужда крава или върху нея да се рисуват графити." закон в щата Тексас



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.