Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:54 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Съжалявам, ако съм те засегнала,нови [re: parvaty]  
Автор PipilotaViktualija (новак)
Публикувано30.09.06 10:08



Дайте да се уточним сега.С риск да бъда дискриминирана или направо незвергната от разведените(

),аз се числя и към щастливо наново омъжените(то това с щастието е много оносителна работа,ама нейсе).Но за да ми се случи някога,трябваше и щастливо да се разведа все пак.Не че някакъв мъж ми е бил повод за развод-твърдо НЕ!
Е,сега нали няма позорно да ме изхвърлите от Клуба на разведените?!



Тема Re: Съжалявам, ако съм те засегнала,нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор summery ()
Публикувано30.09.06 10:54



Е как така ще те изхвърлим!? Нали и ние си мечтаем за това! Макар и да не го признаваме дори пред себе си, да го маскираме под различни форми.
Поздрави!





Тема Re: Напоследък ми прави грозно впечетление,нови [re: parvaty]  
Авторtyrsiistina (Нерегистриран)
Публикувано30.09.06 11:24



Аз съм от нерешилите се да се разведат, дето взривяват с поглед компютрите на адвокатките от страх да го направят.Но аз затова пиша, за да ми помогнат такива като тебе да аргументирам решението за самата себе си.И ме подсети за един пост, който забравих да пусна, а излезна като въпрос-извод от мойте душевни терзания.Защо пишещите-разведени дами тук са преобладаващо щастливи, а пишещите разведени мъже тук са нещастни?



Тема Re: Напоследък ми прави грозно впечетление,нови [re: parvaty]  
Автор cayo (непознат )
Публикувано30.09.06 13:36



Не мисля че човек като се разведе е втора ръка, нито ти която си гледаш сама детето .Просто се отпусни и да не ти пука .Хората не можеш да ги промениш. Още повече българите умират да си завират носа в чужди работи. Женен разведен това си е моя работа.



Тема Да, разбирам,нови [re: cayo]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано30.09.06 14:50



аз не се и притеснявам - дразня се, когато ми "съчувстват" насила... БИЛО каквото било! Минало е. Среща - раздяла - сега имам НОВ живот, и той също ми харесва...





Тема Re: Напоследък ми прави грозно впечетление,нови [re: cayo]  
Автор solarstone (*****)
Публикувано30.09.06 20:28



Наскоро прочетох за едни сибирски шамани, на които философията включва и това, че основното призвание на жената е това да роди и отгледа дете. Нейната висша мисия тук, на този свят, трябва да бъде изпълнена независимо от всичко останало. Не е казано, че трябва преди това да създаде семейство и да открие подходящ мъж....Мисля, че тази идея не трябва да се опорочава от нашият ограничен разум....Дете, следователно трябва да има мъж и семейство. Нищо подобно. Да създадеш и отгледаш дете сама е силно и възхитително. Аз самата съм в такава ситуация, но вече преодолях голяма част от критичното отношение към себе си, след като взех такова неконвенционално решение, за да уредя живота си. И към днешна дата мога да твърдя, че се чувствам много по-спокойна, много по-щастлива, позитивно настроена и състоятелна от когато и да било в живота си. Това стана, след като прецених, че е по-добре да родя и отгледам детето си сама, отколкото да допусна трайно в живота си мъж с "проблемно отношение към алкохола", към когото изтрезнях, заедно с него в една прекрасна сутрин.... Опитах се да поставя темата в един съседен постинг и сега там буквално ме анатемосват и ме обвиняват в инфантилност, но това дори не ме интересува, след като гласът на сърцето ми казва нещо друго: "Бъди сама и щастлива, а не омъжена и нещастна...." Мисля, че това е Новият Живот, за който Парвати говори....Разбирам го, защото го споделям точно в тази форма :))))



Тема Здравей, Solarstone,нови [re: solarstone]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано30.09.06 20:53



има нещо много важно, което трябва да знаеш за мен. Забременях на 30, вече знаеш другата част от историята - от неподходящ човек. Той много ме рани, и тази рана сигурно винаги ще пулсира в мен. Но се опитвам да не мисля вече за това, а да гледам напред. Не малко хора от клуба ми помогнаха да израстна болката. Това е разликата - ти се чувстваш ДОБРЕ без да имаш нужда от човека - баща. Аз, може би, го обичах и исках да опитам да живея с него. НО! ТОВА Е ВАЖНО! Преди да родя жевеех така - работех - малка собствена фирма - много, понякога готвех, спортувах - ПРЕЗ ДЕН - ходех на кино всяка седмица, на дискотека - също, даже понякога и петък, и събота. Когато ми писнеше тая София, палех колата и отивах - ТОЧНО КЪДЕТО СИ ИСКАМ!!! И СИ ОБИЧАХ ОНЗИ ЖИВОТ! Сега, когато съм самотна майка, се НАУЧИХ да харесвам живота си такъв, какъвто е, със всичките му ограничения - свободно време, спорт, срещи с приятели, излизанията понякога ми липсват, но пък, сега имам СЪВСЕМ РАЗЛИЧНА РАДОСТ - ДЪЩЕРЯ МИ! Но, ОНЗИ живот, и ТОЗИ сега - НЯМАТ НИЩО ОБЩО. Това исках да ти кажа и предния път, когато общувахме. Просто, живота ти се променя, и става различен от този, който е бил преди да забременееш и родиш. А иначе съм донякъде съгласна - жената трябва да роди поне едно дете. И мъжът трябва да има такова. Но пък, това е естествена функция на биологичния ни вид. Може да звуча като един егоист, но аз не веднъж съм казвала, че съм такава. Промених се - много - от човека, който бях, са останали само бледи сенки... Но, пък, харесвам новия човек, който съм, малко повече - имам повече добрина в себе си, научих се да правя компромиси ... Вероятно и ти ще се промениш. Вероятно и на теб ще ти бъде трудно в началото. Не обръщай внимание на това кой какво ти говори - ти имаш увереност сама за себе си, че постъпваш правилно - това е най-важното. Има, доколкото знам, и кой да ти помага за детето, поне в началото, защото помощ ЩЕ ТИ Е НУЖНА! Вярвам, че Живота ти ще бъде прекрасен оттук на сетне. Така, че, аз вярвам, със сигурност Господ си има план за всеки един от нас!





Тема Re:нови [re: solarstone]  
Автор med_elin (spirit)
Публикувано30.09.06 20:54



Chovek ne e sazdaden da jivee "single". Chift vinagi e po-dobre. Estestveno sigurno ima i izkluchenia ot praviloto. Za men lichno - predpochitam da imam nikoi do sebe si.



Тема Няма да те изхвърлим само аконови [re: PipilotaViktualija]  
Автор koм (минаващ)
Публикувано30.09.06 20:59



си обута в 2 различни 3/4 чорапа, с жартиери и къса поличка. За коня и маймуната няма да придиряме.





Тема Re: Няма да те изхвърлим само аконови [re: koм]  
Автор PipilotaViktualija (новак)
Публикувано30.09.06 21:05



Абе,ако дойда с баща си, капитан Ефраим Дългият чорап,ще видите вие.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.