Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:37 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Съпрузи, деца, кариера - развод ?  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано17.08.06 23:49



Наблюдавам интересно явление изключително сред жени:
Двама млади се женят. Морето е до колене, щастието е пълно. Работят, веселят се заедно, парите стигат. Идват децата. Понякога задлъжняват, понякога хартисват малко пари - но вече е по-трудно, няма много време за почивки и заведения. Жената като правило е по-натоварена (вкъщи + работата) особено когато децата са още малки. За сметка на това е по-зле платена (било поради схващания на работодател, било поради изоставане в кариерата заради раждането на децата). В семейството понякога избухва недоволство, кавги - но все още се обичат. След време успяват да поемат глътка въздух, жената решава да прави сериозно кариера, мъжа я подкрепя - както може. Все пак и за него е ясно че тя има потенциал - горе-долу равен на неговия, защо да не опита да пробие и в професията...
Докато идва Денят в който Той разбира че вече е излишен. Тя е уверена, успяла е, смята че сама може да отглежда децата - а Той само ще и пречи понеже трябва да се съобразява и с неговите желания, и с неговото мнение. И тогава Тя подава Молбата...

Ех, има ли истина в тази приказка ? И как завършва ?



Тема Има истина [re: jamie]  
Автор koм (непознат )
Публикувано18.08.06 00:20



само, че нещата стават малко по-различно според мен. Някъде там - между изоставането в кариерата, грижата за децата и страховете от предстоящото завръщане на работа - жената заменя любовта с обвинения. Тя започва да се изживява като жертва именно на мъжа си, не признава неговия принос и е убедена, че сама дърпа семейната каруца.
А след като любовта си е отишла - другото е въпрос на време.

Как завършва приказката ли? Ами - мъжа - ако е мъж на място - се възстановява рано или късно, минава през известен брой връзки, в които го е страх да се обвърже и... живота продължава. Ако не е мъж на място - става неудачник и започва да псува бившата си жена.
А жената - разбира, че не може да се оправи сама - обляга се на родителите си (защото така е свикнала) или на приятелки(ако има такива), минава през извествен брой връзки, в които мъжете не искат да се обвържат с нея и... живота продължава. Или се впива като пиявица в бившия си мъж и живее за му доказва колко лош и безотговорен е.

Аз съм стигнал до тук в моята приказка - другите да кажат те къде са.





Тема Re: Съпрузи, деца, кариера - развод ? [re: jamie]  
Автор summer_moon ()
Публикувано18.08.06 00:38



А аз ще разкажа друга приказка-жената е успяла,от нея постоянно се изисква да е все по-успяла,да носи все повече пари в семейството,да се грижи добре за дом и деца.Тя работи,носи торбите,готви,чисти,решава сто задачи,говори с часове по телефона и решава сложни проблеми и точно в този тежък за нея момент на съпруга му става скучно и започва да си търси нещо по-забавно и разтоварващо.И вместо да помогне на жена си той й обяснява ,че е съвсем нормално тя да работи,а той да си има любовница.
И жената започва да изхранва и нея-слабата,беззащитната,която едва свързва двата края.
Тази приказка има край и е истинска.



Тема Re: Съпрузи, деца, кариера - развод ? [re: jamie]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано18.08.06 02:15



Тази приказка има много вариации. Всяка вариация сама по себе си е достойна за отделно обсъждане. Темата е сериозна и ми харесва, но ще почакам малко за по-сериозно включване.

Внимавайте със Снейп, защото има палава писалка, дълги уши и голяма уста...



Тема .... на търкалета! [re: jamie]  
Автор option (GIN & SODA)
Публикувано18.08.06 03:29



Явление е когато Луната застане пред Слънцето. Това дето си описала е тенденция!


Проблема идва от 'еманципацията'. А един мъж ,някога ми каза ,че 'феминизацията' на мъжете ще промени това в някаква посока.
Отивам да се гримирам и обезкосмя ,че ме чака една 'бизнес/фитнес - дама'. Дано не ме скърши.




Тема Ами, трябва продължение - [re: jamie]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано18.08.06 10:59



напр. "... И тогава Тя подава Молбата, защото той се е пристрастил към наркотици", или "... защото той е в чужбина от години", или "... защото трябва да се разведат формално заради някаква сделка", или ...

Т.е. обстоятелства извън контекста на изложението



Тема Re: Съпрузи, деца, кариера - развод ? [re: jamie]  
Автор albi_rijav_kotarak (член)
Публикувано18.08.06 11:03



Позната история, всичко беше наред, докато бившата не реши да прави кариера с излизания по късни доби, когато ебачът й я чакаше долу.

Познай как завърши- две години по-късно не направи кариера, остана без дом и семейство, изритаха от работата и сега живее при родителите си.

Нямам нищо против еманципацията, когато е на разумна цена.
Аз и другите около нас платихме неимоверно висока цена.



Тема Re: Съпрузи, деца, кариера - развод ? [re: jamie]  
Автор.......... (Нерегистриран)
Публикувано18.08.06 11:31



Ами зависи - всякак може да свърши приказката......
Зависи тя да ли има някой друг впредвид,
зависи и двамата как ще постъпят,
зависи точно какви са й нейните забележки,
или пък иска да има повече спокойствие за себе си -
защото понякога е адски трудно да се вземе някакво
сносно решение, касаещо и двамата.
Пък ако наистина основно тя може да
издържа семейството, пък ти да речем й
предоставяш някакви екстри, без които може и
да може - не знам дали не си струва да се съобразиш с нейното решение.......



Тема Re: Съпрузи, деца, кариера - развод ? [re: jamie]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано18.08.06 11:37



Не знам, тази приказка отнесена към мен е до момента на глъдката въздух. Тук той решава, че е обиден и неразбран, чувства се ненужен, защото се справям с дете и работа без да търся помощ и си намира любовница да се утешава от жената дето му тежи на врата и не го разбира, нищо, че му пере ризите и чорапите... Е, как ще се оправи по-нататък не знам, няма и да разсъждавам, а за мен сега е предизвикателството най-накрая да започна да правя кариера и да не живея с родителите си. Знам, че ще се справя, САМА, няма да му искам апартамента, да си го държи, не му искам парите, да си оцени сам детето и ще давам отчет за всяка една стотинка от издръжката, че не е за мен изхарчена... Както и да е краят ще го видим по-нататък...

Като цяло си прав, така се случва най-често, но с много вариации. Не е проблемът в мъжете или в жените, проблемът е много прост - потъпкана самоувереност и самоуважение, криво разбрани гордост и достойнство...



Тема Че ти си описал мойта бивша съпруга, бре! [re: jamie]  
Автор ASSASSlN (Симпатяга)
Публикувано18.08.06 12:26



Като стана някаква си началничка и хаааайдееееееееееееееееее! Край!

Рече ми, че всеки интелигентен човек трябва да се разведе поне един път за да може да усети свободата!

Туй то! Финита ла комедия!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.