Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:26 09.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Леко, успокой се [re: koм]  
Автор ariel$$ (пристрастен)
Публикувано21.08.06 11:03



Ком,

Едва ли някоя от нас се чувства виновна, че има кариера, че може и доставя всичко необходимо за смейеството, когато е трябвало и когато не е. Аз поне не се чувствам виновна.
И аз не разбрах нищо от изказването ти, но не те изкарвам тъп по тази причина. Просто приемам, че си различен.



Тема Наистина е много [re: Heзнaйko]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано21.08.06 11:26



тъжно, че те е страх ТОЧНО от това...

Да, знам, че е трудно да си неделен татко, но е напълно възможно да се запазят отношенията и връзките, ако полагаш усилия в правилна посока.
Децата винаги усещат ако са обичани и приемани, такива, каквито са... независимо НА КОГО приличат!
Аз, например, ще обичам детето си, дори и да живее при баща си и дори да почне да прилича на него и рода му.
Ще се боря да общувам с него и ще намеря начин да поддържам връзката жива!

В крайна сметка не отглеждаме децата си само, за да видим в тях свои копия, нали? И не това е смисълът да имаш дете...
Помисли трезво - всички деца някога порастват - стават големи хора със свой живот и различни от нашите посоки и мироглед, но винаги имат нужда от обичта ни...
Това последното го казвам и като дете на разведени родители.

Не трябва да се страхуваш от това , че детето ти ще е копие на други хора...Нито пък да се страхуваш от това, че няма да те познае на улицата!
От последното просто трябва да те е ...СРАМ!

Non nova, sed nove.


Тема Мамче, [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Sanata (рога и копита)
Публикувано21.08.06 11:39



разбира се че не всичко се измерва в пари. Само че за това трябва да имаш някакъв житейски опит за да го осъзнаеш. Двама на по 20-22 години, още студенти или в самото начало на кариерата си, за тях първо е любовта и после себеутвърждаването. Съгласен съм с джейми че някъде по пътя се губи част от смисъла, предназначението на на личния успех и ако те са започнали себеутвърждаването за да "сме добре", за да "не ни липсва нищо", ако щеш дори "да си купуваме разни работи", то после гъдела на личния успех изяжда всичко друго. Появява се съревнованието, чувството за онеправданост, неудоволетвореност. Много ясно че семейния живот пречи на развитието на кариерите на двамата, но нали именно там е ключа от колибата- да умееш да жертваш част от гъдела на личния успех за да преуспеете заедно. Въпрос на приоритети.

Съвсем друго е ако става дума за двама зрели хора, с достатъчно опит, вкусили от удоволствието на себеутвърждаването. Не става дума за възраст, а за опит. Та тогава, си мисля аз, риска от пренареждане на приоритетите е по-малък. Тогава може би двамата знаят какво искат и как да си наредят живота.

Горната теория разбира се си е мое лично мнение, със сигурност има изключения, но мисълта ми беше че не всичко е пари, а го има и момента на съзряването- трябва ти някакъв опит за да го разбереш.



Искам повече от света, но не съм кисел мърморко.



Тема Ох, чудесно си го написал! [re: Sanata]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано21.08.06 12:26



И много на място идва това твое мнение в темата!

Напълно се присъединявам към твоята " теория"...


За мен тя е ежедневна практика понастоящем - пак не е лесно, признавам...но се получава като го има опитът и осъзнаването на относителните стойност на "аз" и " ние".

Non nova, sed nove.

Тема Re: Мамче, [re: Sanata]  
Автормaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 13:02



Оф, не можеше ли да не е толкова точно описанието ти


Така де, напълно съгласна.
Остава ни само сега, уж зрели и опитни, да имаме малко повечко акъл в главите си. Ама аз лично за моята се съмнявам, още виреят там някакви наивно-младежки бръмбари. Устойчиви като хлебарки, пущините. Та ще видим кога и дали ще поумнея

Поздрави!



Тема Re: За темата [re: мaмa Mъpмopaнa]  
Автор BилиMили (надявам се)
Публикувано21.08.06 13:34



Приказката може да има и друг край!
......и точно преди да се стигне до кавги и сложни разговори разбираш че ти остават само няколко месеца живот с него.Започваш да преусмисляш живота си.МНого от нещата вече нямат смисъл и се чудиш имало ли е смисъл да се караш за това или онова,да направиш почти непосилен за джоба ти ремонт,да се доказваш пред любимия и хората,когато всичко свършва за миг.Тогава започваш да живееш за всяка минута и да позволяваш всичко на другия.А,когато той си отива безвъзвратно от живота ти,забравяш всичо лошо и всичко прощаваш.И тогава разбираш,че кариерата не е била най-важното,парите също.Започваш да го търсиш във всеки мъж и мечтаеш да е до теб ,да му готвиш,да го переш,та даже да ти подвикне.Сега имам дом,семейство,кариера,пари,но нямам него и неговата любов.А е имало момент,когато наистина ми е тежало.Замислете се,колко кратко може да бъде щастието .



Тема Добре, Вили. [re: BилиMили]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано21.08.06 15:15



Трябва ли да чакаме подобни ситуации за да "видим" човека до себе си ?
Не упреквам теб за нещо, въпроса ми е принципен.



Тема Re: Добре, Вили.нови [re: jamie]  
Автор BилиMили (надявам се)
Публикувано21.08.06 15:49



Затова разказах моята история,зада се вгледа всеки преди да е късно.Като се замисля ,сигурно и аз щях да попадна в тази приказка за главозамайващата се съпруга,но Господ много бързо ме свали на земята.Само дето цената беше твърде голяма.



Тема Все пакнови [re: BилиMили]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано21.08.06 16:08



не бих искал моето мнение да се схваща като "всяка жаба да си знае гьола" в смисъл че на жените трябва да е отказана кариера и самочувствие. Няма нужда да залитаме и в другата крайност.
Не унивай, както се е случило лошо, така може да се случи добро - по-натам.



Тема Re: Съпрузи, деца, кариера - развод ?нови [re: jamie]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано21.08.06 16:42



Има нещо комплексарско в това да се набеждават само жените, че ценят своята самостоятелност и реализация повече от семейството и брака.

Може за жените това да е по-ново явление, но я да видим колко са разводите защото мъжът се е поиздигнал и позамогнал и жена му вече не отговаря на порасналите му претенции и се развежда я заради секретарката я заради някоя изгряваща офис-звезда....Както си говорихме наскоро в друга тема - класика в жанра.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.