Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:33 27.05.24 
Авто-мото
   >> Рали
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Trqbwa mi malko HELPнови [re: shishko]  
Автор road-king (непознат )
Публикувано28.02.05 11:28



tuk si sawsem praw i zatowa trqbwa da se nameri kompromisen wariant :))))
oooooooooooooooooooo weche wijdam i hora koito gi e strah ot byrz nowak :)))))))))))))) sheguwam se. prosto iskam da karam



Тема Re: Trqbwa mi malko HELPнови [re: D_]  
Автор road-king (непознат )
Публикувано28.02.05 11:31



D_ mersi za podkrepata imam mnogo po-golemi ambicij neiskam da se zadowolqwam s hobi car wse pak rodnata federaciq ako reche da ne me dopusne winagi moga da karam s drug licenz wse pak w normalnite dyrjawi neprawqt delenie na horata



Тема Re: Trqbwa mi malko HELPнови [re: road-king]  
Авторralyfan (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 12:58



Преди няколко години имаше един пилот от Пловдив,който беше с подобен проблем, но не си спомням как се казваше, мисля ,че беше арменец(Агоп ,ако не се лъжа) той караше един Голф,но ти щом си от Пловдив поразпитай тук там и сигурно той ще може да ти помогне певче!



Тема Re: Trqbwa mi malko HELPнови [re: ralyfan]  
Автор P.Solberg (SWRT Driver)
Публикувано28.02.05 13:59



Ще се радвам, ако тук можем да ти помогнем с нещо. Ако онези тъпани от федерацията ти направят някакви проблеми винаги можем да направим една акция, да им загреем телефоните или да насъскаме К-Power-а. Кураж и знай, че можеш да разчиташ на нас.

Boyla Automotor Sport


Тема Re: Trqbwa mi malko HELPнови [re: ralyfan]  
Автор road-king (непознат )
Публикувано28.02.05 14:59



stawa duma za agop adjimqn poznawam se s nego togawa karashe golf gr.A s izcqlo rychno uprawlenie ideqta e zaimstwana ot nego. togawa mu bqha razreshili da kara w momenta dokolkoto znam ne e w bg i nqmam nikakwa wryzka s nego.



Тема Re: Trqbwa mi malko HELPнови [re: P.Solberg]  
Автор road-king (непознат )
Публикувано28.02.05 15:03



mitko predpolagam si ti.
blagodarq ti za podkrepata ocenqwam pomoshta na wsichki was. istinata e che ot mnogo wreme wse nemoga da sybera sredstwa za awtomobil i za uchastiq w momenta imam wyzmojnost da postawq nachalo i neiskam da izpyskam chansa kojto mi se dawa. jiwot i zdrawe sys wsichki ste se widim po trasetata tazi godina. oshte wednuj blagodarq



Тема Re: Trqbwa mi malko HELPнови [re: road-king]  
Автор P.Solberg (SWRT Driver)
Публикувано28.02.05 15:07



Не е Митко. Един негов познат е. Ако имаш желание това е ICQ-то ми можеш да ми пишеш там: 229-100-477

Boyla Automotor Sport


Тема Re: Trqbwa mi malko HELPнови [re: road-king]  
Автор D_ (е чак непознатА)
Публикувано03.03.05 10:22



Не си представям точно конструкцията, която сте замислили, но пневматичните системи по принцип имат голям разход на въздух , поради ниската плътност на въздуха. Ако ти се наложи да превключваш по-често , "малък компресор" няма ли да се окаже с недостатъчен дебит и да останеш без въздух. Или ако този вариант се подсигури , няма ли цялата система да стане прекалено тежка? Как ще се задвижва компресора - от коляновият вал или с електромотор? И в двата варианта ще товариш двигателя за сравнително дълго време , а доколкото разбрах планираш N2 и няма да имаш излишна мощност.

Ако оригинално съединителя е с жило , наистина ще е трудно да се направи хидравлична система , но варианта електромагнит/и става много елементарен за изпълнение. Единствения недостатък е , че има само включено/изключено. Пак ще товари мотора (през алтернатора) , но само при натиснат съединител , т.е. когато мощност не ти трябва

Поздрави и пиши до къде я докарахте




Тема Re: Trqbwa mi malko HELPнови [re: road-king]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано08.03.05 12:27



Хм...
Ако порасъждавам малко ми хрумва една идея-на лада, работния цилиндър (или долната помпа) на съединителя се сменя с машинка, подобна на машинката за централно заключване, като се прекарват проводници и се поставя бутон или лостче на лоста на скоростите.
Проблемите не са малко-няма полусъединител, едва ли ще те пуснат с така преработено управление на съединителя....
Иначе превключването е моментално.За сигурността няма да коментирам, щото не съм го пробвал да кажа.
С малко повече електроника може да се направи регулиране, за по плавно и по рязко задействане на съединителя, ако пък тригера, или иначе казано спусъка на лоста (щото със спусък ще е по удобно за задействане) е степенчат, може да се достигне и до управление на полусъединител.
Просто една идея.Самата машинка ще се закрепи лесно на мястото на цилиндъра, но трябва да е издържлива...Интересно има ли такива машинки за централно който да са по-големи и по-мощни.


Елате повече!


Тема Re: Trqbwa mi malko HELPнови [re: Frysco]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано08.03.05 17:49



Продължих с разсъжденията си.Всъщност не е задължително да е електрическо управлението на вилката.Може да си остане щатната система с жило или хидравлика.
При жило е по просто-слага се на лоста (хубаво е да е по-дълъг) един спусък, като от спирачките за колело, жилото опънато по лоста и през каросерията директно отива отдолу към вилката или към системата за регулиране на свободния ход и износването-зависи от колата.
Другия вариант за хидравлична помпа, пак ще взема за пример лада...Отново спусък, но вместо жило, се прикрепва на лостче горното цилиндърче.То естествено не става щатното, защото е много грамадно, но някакво по малко, да помпи.С маркучи, или със железни тръбички, но с мека връзка долу при маншона на скоростния лост се свързат резервоарчето за съединителна течност и долното цилиндърче при вилката на съединителя.Самия лост ще стане малко тежък, но със един по плътен маншон, за да пречи на лоста да изключва скоростите от тежестта си.
Става горе-долу, като подробностите се решават в ход на работата.


Елате повече!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.