Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:17 20.05.24 
Авто-мото
   >> Рали
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Trqbwa mi malko HELPнови [re: road-king]  
Автор D_ (е чак непознатА)
Публикувано26.02.05 01:24



Здрасти! Не ти липсва кураж и се радвам че си решил да опиташ :)
За съжаление не би трябвало да те пуснат в група N , ако направиш промени в принципа на задействане на съединителя. Ако във фиша пише съединител с жило - трябва да е с жило , ако пише хидравлично задвижване - хидравлично и т.н. ... Обикновено не се уточнява как точно да е организирана системата. Това позволява доста свобода на действие, но все пак трябва да се внимава.
Тук имаме някои идеи , но ни трябват малко изходни данни ... по конкретно с коя ръка какво движиш и съответно как са организирани газта , крачната и ръчната спирачки и скоростите.
Има съединители с механично задвижване (с жило) , които с елементарни изменения на лостовите системи могат да се задействат от електромагнит/и. Това е вариант , който значително би улеснил и конструкцията , и управлението.
При системите помпа-цилиндърче с хидравлично (със спирачна течност) управление , може да се използва на готово блок със соленоидни клапани и електрическа помпа с хидро-акумулатор от ABS. Само трябва да се измисли сравнително елементарно електронно управление за да се подържа постоянно високо налягане в системата и за управление на клапаните. В този вариант при импулсно управление на соленоидите , може да се използва потенциометър за плавно управление и да имаш дори и полусъединител. Скоростта на реакция на такава система е пъти по-висока от тази която може да се постигне с крак.
Пневматично задвижване е проблемно от гледна точка тегло , бързодействие , сложно управление , изработка и монтаж , и предполагам , не на последно място , цена ...
При Golf нещоси-матик (забравих как точно му беше заглавието) съединителя се задейства от вакуумна мембрана подобна по форма и размери на тази на серво-усилвателя на спирачките. Тази система изисква доста електроника и количество датчици за положение на скоростния лост и дроселната клапа , но пък не мислиш изобщо за съединителя... просто превключваш.
До колкото знам има и електромагнитни съединители (подобни на тези на климатичните компресори) които издържат големи въртящи моменти , но нямам нищо конкретно по този въпрос , а и малко не се вързват с група N.

Както виждаш вариантите не са малко... Избери кола , скоростна кутия и съединител и ще се измисли нещо



Тема Re: Trqbwa mi malko HELPнови [re: D_]  
Автор plm_ ()
Публикувано26.02.05 17:43



В правомощията на Техническата комисия е да разреши участието на такъв автомобил.С подходящо аргументиране и описание на направените промени,и след оглед на автомобила,мисля,че комисията може да допусне участието на такава кола.



Тема Re: Trqbwa mi malko HELPнови [re: plm_]  
Автор D_ (е чак непознатА)
Публикувано26.02.05 18:03



И ако го направят без необходимост от няколкомесечни предизвестия, писма пуснати по Българските пощи до ФИА с питания и още толкова питане между тях си - абе, т'ва момче дей тръгналу? ся, ко дъ прайм? и т.н. - би било супер

Но точно ти , мисля си наясно , че вероятността същия сезон още да му разрешат с адаптиран автомобил да участва извън Х ще е подвиг за българските условия



Тема Re: Trqbwa mi malko HELPнови [re: D_]  
Автор plm_ ()
Публикувано26.02.05 18:19



Промените в автомобила не водят до увеличаване на мощността или до подобряване на динамиката,а са направени от други съображения.Това трябва да бъде в основата на аргументацията.
Вярно е,че много хора у нас трудно вземат решения и носят отговорност,но този случай ще покаже възможностите и жизнеността на БФАС.



Тема Re: Trqbwa mi malko HELPнови [re: plm_]  
Авторshishko (Нерегистриран)
Публикувано26.02.05 19:08



spored men za grupa N ne e normalno da ima promeni koito ne sa opisani v xomologacionnia fish
ako 4e az li4no niamam ni6to protiv kolegata da si kara
no vse pak po tozi na4in moje da se postigne dosta barzo prevkliu4vane na skorostite koeto pravi avtomobila po konkurenten i ne e bez zna4enie



Тема Re: Trqbwa mi malko HELPнови [re: road-king]  
Авторshishko (Нерегистриран)
Публикувано26.02.05 19:30



da dam i az edno predlojenie koeto taka i do den dneshen ne sam go probval
a imax ideia onazi riazanata Lada da e sas ei. skorosti i saedinitel
za celtta imax namerenie da ispolzvam shalteri ot motokar
pri motokara defakto te vkliu4vat skorostite ili po skoro {reversa} napred nazad
mnoo sa zdravi
no ne sam ubeden kolko sa barzi
ina4e principno ne e skojno da se montira edin takav na vilkata na saedinitela i s buton na podxodia6to miasto da se zadeistva



Тема Re: Trqbwa mi malko HELPнови [re: shishko]  
Автор дoдo (.......)
Публикувано26.02.05 23:23



аз мисля да провериш дали ще те допуснат до съзтезие първо ,а после да стягаш бегачка?



Тема Re: Trqbwa mi malko HELPнови [re: дoдo]  
Автор D_ (е чак непознатА)
Публикувано27.02.05 18:24



За да го допуснат до състезание му трябва психо-преглед и бегачка - но, това и сам го знаеш ... така че не това е проблема - в Х ще си кара винаги



Тема Re: Trqbwa mi malko HELPнови [re: D_]  
Автор road-king (непознат )
Публикувано28.02.05 11:21



zdr ,
cqla sutrin s mehanika mi chetem kakwo si mi pisal i precenqme. nakratko spirachka i gaz komandwam s desniq si krak edinstweniq mi problem e syedinitela. w momenta na lichniq mi awtomobil komandwam syedinitela s lost kojto e izweden lqwo na wolana. za systezatelno karane towa nqma da moje da polzwa zashtoto za sekunda ostawqm wolana wsoboden koeto ne e nikak dobre. w gradski uslowiq i pri normalno shofirane towa ne e problem no pri systezatelno si e.
sprqh se na pnewmatikata zastoto mislq che e po-lesna za obslujwane i moga po-lesno da naprawq zashtitni dublirani krygowe. dokato s hidrawlikata mislq che ste mi e po-slojno.
mislih si i za zadejstwie na syedinitela sys jilo kakto wprochem i serijniq awtomobil no wmesto jiloto da e na pedala ste bude izwedeno na skorostniq lost no togawa mislq che ste sa mi nujno dosta usiliq za da moga da go zadejstwam. borbata prodyljawa :))))))



Тема Re: Trqbwa mi malko HELPнови [re: D_]  
Автор road-king (непознат )
Публикувано28.02.05 11:26



az wse pak sam dosta ambiciozno gowedo.
predi wreme kogato se qwqwah na izpit pred kat beshe cqla borba da me dopusnat zashtoto za horata w nerawnostojno polojenie w bg dyrjawata nehae i wsichko e napraweno max uslojneno. borq se dokraj ne e lesno no nqma da spiram weche zawyrtqh koleloto i sega da spra prosto nqma smisyl
blagodarq za podkrepata.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.