Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:09 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: За компресите с хуманови [re: *jull**]  
Автор MamaD (пристрастен)
Публикувано30.08.14 09:16



Аз също съм "за" писането на алтернативни методи към всяка тема. Така, който иска вижда какъв е ефекта им при хора в със сходна диагноза. За мен специално. тези постове са много полезни, защото хич ме няма там и разчитам на вас. Хубаво е да има споделен опит и за резултатите и възможностите на конвенционалната медицина и на алтернативната. То вече какво ли не и къде ли не се пише - оня ден в един вестник "Живот без рак" май се казваше, редакторът беше написал в статията си, че "ракът може да бъде преборен само с воля и силен дух". Нека всеки споделя, пък то всичко е въпрос на личен избор.

Някой знае ли нещо за леонидас? Как ли се справя милата...Отдавна не е писала.



Тема Re: За компресите с хуманови [re: MamaD]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.08.14 17:59



Леонидас е герой, невероятно силна и позитивна! Поддържам контакти с нея във ФБ.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: За компресите с хуманови [re: MamaD]  
Автор leonidas22 (ентусиаст)
Публикувано30.08.14 19:07



Здравей.мила!благодаря,че не ме забрави!и на jull,че ми каза за теб!наистина не съм влизала във форума,много ми беше тежко,не че сега ми е много леко,но с помощта на добри хора намерих сили да продължавам да се боря с живота.Ако мога да помогна на някой с нещо-насреща съм!а ти как си?можеш да ми пишеш на лични.Ще се появявам вече.
Пожелавам на всички както винаги здраве и спокойствие!



Тема Re: За компресите с хуманови [re: leonidas22]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано31.08.14 19:40



Момичета, здравейте! Не съм влизала известно време и виждам, че неволно съм предизвикала спорове. Всички тук знаете колко съм чувствителна за спазване на реда в темите и че не обичам да отварям нови теми. Между другото в търсачката като зададеш хума, излиза тами тема.
В случая не мисля, че е удачно да пиша в Алтернативи, защото там според мен, се публикуват рецепта, методи и начини на приложение, а аз споделям личен опит, като го прилагам при конкретната диагноза /ракна гърдата, за това и тук го пиша/ и ако от постинга ми произтекат по-дълги дискусии, то не е редно да се разводняват Алтернативите, защото който влезе там, ще очаква да прочете нещо конкретно, а не поредица от диалози. Моля да ме извините,ако мислите, че не съм права, но това е моето виждане.
Тони, благодаря ти много за труда, който си си направила, сега ще изчета всичко, което си намерила и публикувала. Само че при мен има промяна в ситуацията, новото ТУ-образувание, което много бързо порасна е с тъмна и гладка повърхност, по средата образува нещо като връх на пъпка и се опасявам, че ще пробие. Така че съм леко паникьосана - не знам какво ще правя и към момента се страхувам да прилагам външно каквото и да е. То и вътрешно не знам какво вече да прилагам - няма кой да ти каже

. Назначиха ми лечение с Навелбин на всеки 7 дни, от 3 вливки не виждам никакъв ефект. Евентуално ще ми включат и платина и повече варианти няма. Но се старая да не мисля за това, сега си мисля за екскурзията - дано съм в що-годе нормална форма - след 3 седмици е.
Поздрави на всички!



Тема Re: За компресите с хуманови [re: N O6O6]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.08.14 19:54



Наденце, силно стискам палци да се повлияеш положително и да си направиш хубавата екскурзия!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: За компресите с хуманови [re: N O6O6]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано31.08.14 23:10



Наде, ти нали каза, че това второто образувание се е получило след като си почнала да прилагаш компресите с хума, дали хумата не е издърпала това второ образувание по навън към кожата, за да може да се изхвърли по някакъв начин от организма и затова да се е образувал този връх на пъпка, който ти се струва, че може да пробие. Чела бях някъде, че хумата при външно прилагане по подобен начин действа. Ако наистина е така, то това може да е положителен ефект от хумата и това туморче да се изхвърли по този начин. Не знам, да не взема да те подведа нещо, просто това си помислих, понеже може да се очаква такова изчистващо действие от компресите с хума. Но пък ти каза, че си ги спряла, и че прди това си ги правила само по веднъж на ден, не знам за какъв период от време е било това, дали би се получил такъв силен ефект на изчистване.

Наденце, включи и някакво алтернативно лечение, което би могло да се съчетае с химиотерапията. Някой метод, който ти вдъхва доверие. Знам, че отстрани е лесно да се изказва мнение, и съм сигурна, че ти прилагаш и други неща освен химиотерапията, но помисли и за още нещо алтернативно да добавиш. Все пак и платината, за която пишеш, може да има по-добър ефект от Навелбина, а пък то и от него ще има някакъв положителен ефект, все пак може би само за три вливки може да не се усети действието му, но ще подейства ще видиш.
Ако искаш прегледай и темата за тамяна дето съм отворила





Точно така, Наде, мисли си за екскурзията, сигурна съм, че ще си изкарате чудесно, и до тогава лекарствата ще подействат и ще ни зарадваш с хубави новини, от цялото си сърце ти го пожелавам!
И аз като Джул ти стискам палци, сигурна съм всички от клуба ти стискат палци! Трябва да успееш, сигурна съм ще успееш, ти си силен борец!






П.С. По въпроса за забележката - миналия ден реагирах по емоционално, щото да се появи някой от някъде, ей така инцидентно да се появи, и без дори да каже поне едно здравей, и просто така безпричинно да ти перне едно шамарче, всеки ще се съгласи, че определено не е приятно, особено ако си отделил от личното си време, и си споделил личен опит, и някой да ти каже "бегай в друга тема, ти не си за тук" само щото той така е решил. А какво по-ценно от личния опит има, особено ако се е получила и някаква дискусия по този повод, още по-добре, за всички е полезно.

Но като се замислих след това, не ние трябва да се извиняваме, а на нас въпросната дама трябва да се извини. Щото има хора дето чат пат ще влезнат да си зададат въпроса и после няма да се появят месеци наред. Е, ще се върнат ако им е нужно пак да попитат нещо.

А малко са тези дето поддържат някакво движение във форума, споделят опит или дават някакво инфо, или поне в раздумката ще влязат за едно здравей. Такива хора трябва да се ценят.

Редактирано от TNBC на 31.08.14 23:28.



Тема Re: За компресите с хуманови [re: N O6O6]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано31.08.14 23:28



Наде, ние те вземаме за пример, не така! Мисли за екскурзията, колко хубаво ще бъде, а другото - каквото сабя покаже. Целувки!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: За компресите с хуманови [re: mammita63]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано31.08.14 23:55



Наде ,дали не трябва да помислиш за изхвърлянето на токсините ? Сега тъкмо ровя за едно лечение с рициново масло ,но има много малко инфо за прилагането му при рак,да му се не знае... И винаги ,винаги е трябвало да се съчетава с промивки на дебелото черво за да спрат токсините да тровят организма. И друг отделителен орган /напр. кожата / не бива да поема тази функция ! Колко са правилни тези мисли в твоя случай не зная ,просто реших да споделя прочетеното.
дано съм се изразила правилно - за токсините ми е основната мисъл,рицина е само пример

И иде форумска среща -стягай се .

Редактирано от Tia maria на 01.09.14 00:02.



Тема РАК НА ГЪРДАТА и ЧЕРВЕН ВЯТЪР???нови [re: *jull**]  
Автор Paeva (непознат )
Публикувано09.09.14 16:46



Здравейте, не знам дали пиша на точното място, моля да ме пренасочите към друга тема, ако съм сбъркала. Майка ми е с инвазивен дуктален карценом Г2, втори стадий, последва двойна мастектомия /преди почти две години беше операцията/. На едната гърда херът беше положителен, на другата не. Премина през стандартната химиотерапия, отказа Херцептин, защото има сърдечен проблем. Пие Аримидекс. Имаше туморни клетки само в един лимфен възел. Състоянието в момента - голямо червено петно точно около шева на операцията /около две педи/, неболезнено, несърбящо, горещо, наскоро се появиха пъпки, сякаш пълни с гной. Поставиха диагноза горещ вярът, последва антибиотично лечение, парещото петното не се повлия. От антибиотиците си докара медикаментозен гастрит, който я скапва, защото постоянно й се гади. Закуби сили и настроение, опитвам се по всякакъв начин да я окуража, за да не развее белия байряк. Подговарям за биопсия на кожата, тя отказва - СТРАХ! Не иска повече да се подлага на химия. Силен човек беше, но сякаш се умори от куража. Искам да попитам дали има хора с подобни оплаквания, дали наистина този червен вятър е така упорит.
Съжалявам, че съм тук, съжалявам за всеки един, който ме чете, защото това означава, че и той е тук, но наистина вярвам, че с надежда и вяра, ще бъдем поне една крачка пред лошите клетки. И благодаря, че Ви има, от вас разбрах много полезни неща за закрепването по време на химията, които наистина действат - хемоглобинът и левкоцитите на майка бяха винаги в норма.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА и ЧЕРВЕН ВЯТЪР???нови [re: Paeva]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано10.09.14 21:11



Здравей ! Аз съм правила еризипел няколко пъти. Прогнозата на заболяването е добра ,но трябва много да се пази крайникът към операцията / във вашия случай и двете ръце / иначе то рецидивира.Запушват се лимфните съдове и се прможе да провокира лимфедем /аз съм с такъв ,много тежък / В момента темата за лимфедем е вдигната ,може да й хвърлиш един поглед.Но не е рак ,нови метастази или нещо такова... Така че ,кураж !

Ще пиша пак ,бързам ,извинявай ! Успех на майка ти ! Да се бори ,да не се отпуска !
Колко време сте на антибиотици и какви ? Оф ,ами те трябва да я вземат в болница ,какво се правят на... В дерматологичното.

Редактирано от Tia maria на 10.09.14 21:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.