Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:10 11.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Въпрос за Ki-67нови [re: panayota]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано09.06.15 23:27



Моля, ако някой има инфо относно маркера Ki-67. От материала ли се прави изследването или чрез кръвна проба. Къде се прави в България, в Пловдив има ли такава лаборатория? Нещо което да не пропусна, за определяне на тумора?

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: kras4o_k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.06.15 23:38



Ето клиника в София:



В събота ще ти дам телефона на проф. Тончева - работи в лабораторията, ще ти каже цени, как се прави и всичко, което те интересува.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: Buba67]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано10.06.15 00:34



Мерси много Бубе. Ще звънна още утре и дано да успея да се свържа.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: kras4o_k]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано10.06.15 17:21



Краси, моляте сподели после какво са ти казали.
Аз мисля, че по време на самата операция трябва да се изследва. Взима се парче от туморните клетки, но не става от тези, които са вече в парафините, обработени....
Може и да греша, отдавна съм чела по темата. Затова ме интересува какво ще ти кажат.



Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: nelly_83]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано10.06.15 18:37



Сутринта говорихме с проф. Драга Тончева и каза, че при тях в Малинов този маркер е част от комплексен пакет и по-скоро имал превантивна цел -така наречените панели, включващи изследването на много гени. Прави се когато се съберат повече хора - мин. 9 човека, защото било много скъпо. Цена така и не ми каза. Насочи ме към Генетика.
Там не сме звъняли. Утре мога да отправя запитване в Генетика.
Не разбрах точно от какъв материал се прави. Уклончиво каза, че можело от материал и от кръв. ?? Ама нещо и аз не разбрах категорично.
При мен нямало смисъл от този пакет, защото включва и др. неща, показващо дали си предразположен.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: kras4o_k]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано10.06.15 18:58



Момичета, с молба към вас. Спешно ми е. Ако някой има друга информация да споделя. Скоро съм на операция и искам да знам какво мога да направя. Спомням си, че при първата операция не ми стигна или ми бяха изгубили материала от блокчетата. И явно нещо се е объркало с хистологията.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: kras4o_k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.06.15 21:31



Другата възможност е тази:



Началник клиника Проф. д-р Светлана Христова, дмн

Тел.:02/9230 831 между 12 и 30 и 13 и 30 часа
E-mail:dr_svetlahristova@yahoo.com

Звъни утре и питай. Това е най-голямата лаборатория в страната. Поне ще имат информация.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 10.06.15 21:32.



Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.06.15 21:38



Още една възможност да питаш, има го в имунохистохимия:



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.06.15 21:42



Ако е вярно описанието в линка, изследването се прави с венозна кръв.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: kras4o_k]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано11.06.15 01:09



Здравей Краси, този маркер може да се направи и от материал от операцията, може и после от парафиновите блокчета.
Чела съм, че и от кръв може да се изследва.

На мен ми е правен този маркер ki67 във ВМА(София), от материала от операцията. После повторих хистологията в Турция(Анадолу), пращах парафиновите блокчета там, пуснаха доста показатели, потвърдиха всичко, което беше писано тук. Споделям това, понеже и те правиха ki67, та от там съдя, че може и от парафинови блокчета да се изследва ki67.

ki67 е един от маркерите, който показва агресивността на рака, също така е от значение и за прогнозата за преживяемост и вероятност от рецидив. Съобразяват се с него и когато назначават химио(поне при мен беше така). Моя ki67 беше повече(по-голям) от 90%, което говори за един много агресивен рак, и другите ми маркери показваха това.

Колкото е по-висок ki67 - толкова по-агресивен е рака и по-лоша прогнозата, и обратното - колкото е по-нисък ki67, по-малко агресивен е рака(по-добра прогнозата), но може би всичко това е относително. Като цяло имат значение няколко показателя, не само този.

Някъде бях чела, че тези, които са с по-висок ki67 по-добре се повлияват от химио, понеже клетките при тях се делят мн.по-бързо, а нали химиото действа на бързо делящите се клетки.

Не мога да се сетя дали ми бяха пускали този маркер и при втората ми операция(в СБАЛО), но след това давах материала във МА София, мисля, че там бяха изследвали освен другите и този показател, но не съм сигурна, трябва да си погледна хистологиите.


Краси, потърси някой патолог в МА София, видях, че Бубето ти е дала координати, попитай и там. Също така, ако искаш, може да пробваш да се свържеш с д-р Начев от патологията във ВМА София(телефоните сигурно ги има в нета). Колкото повече инфо получиш - толкова по-добре.

Понеже пишеш, че ти предстои операция - може да попиташ в патологията към болницата, където ще те оперират, дали при тях изследват този маркер ki67.


Желая ти всичко най-най-добро! Бъди здрава! Успех!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.