Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:18 11.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Кожни метастазинови [re: Viktoria 999]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано21.01.15 10:23



Не знам вече как да го систематизирам и какво точно да питам.
Както казах, лекуващия лекар така и не ме погледна, но съм склонна да вярвам на „хипотезата му”, че това е кожна мета, защото изглежда по друг начин и от нея изтича течност. Първоначално нещо като лимфа с гадна миризма, после започна само да кърви, в резултат на залепването на марлята, образувала се е частично някаква кора с най-различни цветове. А за новообразувалата се от малки пъпчици, се „консултирах” с една клубарка – Руми, това също се обособи като образувание и започна да залепва, което значи, че и от него изтича и ще стане пак на рана.
Мисля, че както ми каза хирурга, на проблема локално не може да се повлияе, единствено ако евентуално назначената ХТ ми подейства, т.е. да се да се въздейства на причината, а не на следствието.
Да пиша и за превързочните материали, които използваме. Дезинфекцираме с Йодасептадон и отгоре пудричка, след това лепенка Sterimed Algo, която е с цел да не залепва, напоена е с нещо мазно, като восък, после стерилни марли, които ги прикрепяме с лепенки Sanplast – citofix. Това са много добри противоалергични лепенки на ролка се продават, но след 3 месечна ежедневна употреба получих зачервявания и ужасен сърбеж. С голямо усилие се въздържам да не се чеша, че сигурно няма да мога да спра! Вчера свърши Йодасепта и съпруга ми искаше да вземе по-голяма разфасовка и се зачел в листовката, където прочел, че след по-дълготрайна употреба, в областта около третираното място се получава сърбеж. По това съдим, че сърбежа може и да не е от лепенките, а от Йодасепта, сега ще промиваме с физиологичен разтвор и ще се види резултата.
Никое медицинско лице не ни каза какво точно да правим, а и за първи път усещам, че започват да гледат на мен като на отписана, но какво да правя, като още съм на крака!
Споделям това, ако някой друг се сблъска с нещо подобно – дано няма такива случаи, но си е споделен опит.
Благодаря ви за съпричастието и подкрепата – това означава много за мен!





Тема Re: Кожни метастазинови [re: N O6O6]  
Автор ilenkako-188816 (минаващ)
Публикувано21.01.15 11:08



Наде мила, хипотези в онкологията не може да има.
Тази лезия или е метастаза или не е. Това само и единствено, може да докаже или отхвърли хистологията.
Настоявай за биопсия. Ако, мога с друго нещо да помогна знаеш телефона ми звънни.



Тема Re: Кожни метастазинови [re: N O6O6]  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано21.01.15 17:04



Наде, говорихме с теб, но реших да напиша тук, както казваш, може да е полезно и за други. Аз продължавам химиотерапията в клиника "Надежда". Въпреки че аз съм с много по-малък стаж от теб, мен също в Русе са ме отписали и не ме поглеждат, не ме пращат на скенер, за сцинтиграфия само съм чувала. Оперирана съм през май 2012г. Веднага след 8 химии се появиха подкожни зрънца, като ориз. Смея да кажа, че понамаляха. Вчера ми беше четвъртото вливане-Ерибулин. Аз отидох там заради лимфедема на ръката. Тя също намали обема си, но преди 3 дни пак се наду. Искам да ти кажа нещо за раните - преди няколко години ми махаха мастно образувание на другата гърда и се оказа много дълбоко. Аз имам тежък диабет и трудно ми зарастват раните. Тогава поръчвах някакви марли и мехлем със сребро. Препоръча ми ги позната лекар-хирург. Много добър резултат! Обаче не помня как се казват. Ако искаш ще питам.



Тема Re: Кожни метастазинови [re: rumikad]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано22.01.15 10:06



Благодаря ви, момичета!
Биопсията би имала смисъл, ако съм в абсолютна ремисия и се появи някакво образувание. Но при мен чрез биопсия е установено, че метите са от основния тумор, а те вече са много и в много органи и л.в. Нямам съмнение, че са мети, а по-скоро ми се иска някак да се затворят и да не изтича нищо, защото ежедневно превързване е много ангажиращо. Руми, напиши ако не ти представлява трудност за това лекарство, ще бъде полезно. Само не ми предлагайте някакви компреси с отвари или лапи, изискващи време и труд – не мога да ги правя, защото все още съм на работа и се връщам каталясала, много се уморявам по стълби напр., мислех да нямам проблем със сърцето, но ето че се оказа, че си е натоварване от тези дълги години токсикация. Установих, че в почивен ден все нещо ме тегли да си полегна, отлагам или въобще не върша някои неща, а когато знам, че съм на работа не си позволявам да се отпускам, това ме държи.



Тема Re: Кожни метастазинови [re: N O6O6]  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано22.01.15 13:02



Наде, виж в Гугъл "мехлем със сребро" и "марля със сребро". Има доста информация. Лекарството, което ми прилагаха за бързо зарастване на раната е ГРАНУФЛЕКС крем и ГРАНУФЛЕКС ХИДРОКОЛОИДНА ПРЕВРЪЗКА 10 см. / 10 см. * 1. Виж и това Aquacel. Дано да ти помогне!



Тема Re: Кожни метастазинови [re: rumikad]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано22.01.15 18:56



Наденце мила,
С риск да ми се разсърдят всички твои близки, смятам, че е крайно време сами да се грижат за себе си, да не говорим, че те трябва да се грижат за теб. Вярно е, че като работим се мобилизираме, но това е до време. Умората изяжда защитните сили и отслабва имунната система!!
Моля те, направи нещо в това отнощение! С обич!



Тема Re: Кожни метастазинови [re: N O6O6]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.01.15 21:33



Наденце, ако са само двете не може ли оперативно да се отстранят? Може би е тъп въпрос, а може и да си писала.. Опасно ли е да се оперират?

Стискам палци, мила, на всичките си крайници!

За работата.. не знам... Наистина не е хубаво да каталясваш, но ако мислиш, че така подсържаш някакъв тонус... Все пак ще е добре да не се товариш много. Няма ли начин за по-лека работа? То и до пари опира понякога...

Прегръщам те, обичам те!



Тема Център за лечение на рани/ Пироговнови [re: Ekna]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано23.01.15 19:00



Здравейте на всички, Наде,

Искам само да изразя обичта си към теб, мислих много тия дни, та измислих само две неща:

Защо не се обадите в този Център за лечение на рани към Медицински център Пирогов, според гугъл телефонът е: 02/9154 574. Мисля, че съм мяркала в улицата, която води към Пирогов, срещу бензиностанцията, такъв център.

Обичайно рак на гърдата не дава метастази по кожата? От все сърце желая най- бързо да ти назначат нова комплексна терапия.

Гуш!



Тема Re: Център за лечение на рани/ Пироговнови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано23.01.15 19:49



Наденце, аз също тези дни си мисля за теб, поразтърсих се из амриканските сайтове да видя хората как се лекуват и намерих това, в сайта виж и жените как се справят на картинките и отделно ти пускам сайтове от където може да се закупи продукта, доколкото разбирам е крем. Има го и в България.

















Сега, има го крема и в България, но прочети листовката първо.









Дано съм ти била полезна

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от *jull** на 23.01.15 22:41.



Тема Re: Център за лечение на рани/ Пироговнови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано23.01.15 20:12



Ей, Наденце, искам да те прегърна толкова силно. Четох, четох темата и реших, че макар и другите да са ти дали толкова подкрепа и съвети, никога не е късно за още един съвет. За раните не мога да кажа нищо, но относно работата ти- намали темпото . И аз като Екна и Теа, смятам, че почивката или по -малкото натоварване биха помогнали за по-добър имунитет! Не искам да натрапвам мнението си, но просто при мен винаги се усложняват нещата като съм под стрес, дори след едно недоспиване съм се разболявала.
Обичам те!

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.