Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:36 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано04.11.17 11:46



Ще занеса скенера за още едно разчитане и след това при онколога, ако се доредя...
Откриха ми хидронефроза на бъбреците, камъни нямам, няма тумор който да притиска. Има стеснение на пикочопроводите. Ще се занимавам и с това.


Пегръдки и от мен.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: kras4o_k]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано04.11.17 11:47



Благодаря мила



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: feniks_m]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.11.17 12:43



За успокоение, Ефо от години е с изкуствени уретри точно заради хидронефроза. Спокойно, ще се справиш.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: Buba67]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано04.11.17 13:14



Четох за нея, дано се справя. Целувки!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: feniks_m]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано04.11.17 21:53



Непременно трябва да го види още един образен диагностик. Ако имаш стари скенери ги занеси, те служат като база за сравнение. В образната диагностика имат специална компютърна програма и слагат на монитора двете изображения и сравняват. Много често допускат грешки при разчитането. Не бързай със заключенията. Хидронефрозата се вижда и на обикновен ехограф, абсолютно съм сигурна. Аз съм с един бъбрек от осем години и знам някои неща покрай това. Като второ мнение за разчитането на скенера препоръчвам д-р Веселка Стойнова от Сити клиник - София, на Цариградско шосе. И направи един обикновен ехограф, без да казваш за този скенер, да видим какво ще ти кажат.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: viara6767]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано05.11.17 13:36



Направих три ехографа преди скенера. Така откриха хидронефрозата. Скенера правих за да видят има ли уратни камъни/ други няма/ или какво притиска за да има хидронефроза. И понеже ще се облъчвам направих скенер и на гр.кош едновременно и там има притеснителни неща. Камъни няма, тумор там няма има удебелени стени на пикочопроводите.
При д-р Стойнева съм ходила така за второ мнение със скенери - направи го, но с неохота и ми обясни че не обича да прави такива неща.
Може би сега да е на друго мнение, ще опитам
Благодаря за инфото и вниманието!
Прегръдки.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.11.17 22:01



Какво не обича, да дава второ мнение ли? Ами практиката им е пълна с грешки, може ли да го отрече?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано07.11.17 15:35



Вече имам и второ мнение от скенера, на проф. Кирова от Токуда.
Второто мнение е по-лошо от първото....
Уплаших се много, въпреки че се чуваствам добре.
Толкова ме е страх....



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.11.17 16:57



Мила Феникс, какво видя проф. Кирова? Напиши, ако ти е удобно! Тук има много момичета, врели и кипели в сложни ситуации. Ще измислим нещо, ще
те насочим. Възстановителните възможности на човека са огромни, важното е да не пада духом. Нормално е да се уплашиш, но един плюс за теб е, че се чувстваш добре. Значи организмът ти има сили да се бори. Не го оставяй сам, въоръжи и духа си със сила! През толкова изпитания си минала, ще се справиш и с това!
Прегръщам те силно!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 6нови [re: feniks_m]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано07.11.17 16:59



Но ти си Феникс! И аз те обичам и стискам палци да е възможно по-лек вариант!

Защо се е получило това стеснение, някой казва ли или тепърва ще се консултираш с нефролог и онколог?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.