Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:27 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Просто да споделянови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано08.07.15 18:00



Видях и аз страницата във ФБ, но към нея ме насочи репортер от Нова, нямам идея дали ако се попита за такъв грим, мацката да каже, да, ама искам да ви снимат.
Не пречи да питате.


А колкото до публичността, всеки не е готов да го дават по телевизора. Имам случаи, "ние крием от съседите, че тате е болен...." нямам обяснение.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 08.07.15 18:01.



Тема Re: Просто да споделянови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано08.07.15 21:18



А, з чувах друго - ,,Казаха ми ,че си болна ,знаеш ли кой ми го каза " / една фелдшерка ,работеща там ,обща позната /. Манталитет ,какво да правиш
Но понякока човек иска да опази личния си свят. Много е индивидуално.

А момичето заслужава и репортаж и аплодисменти.Промение във външния вид се отразяват и на психиката, машко или много.

А аз за плевенските лекари се въздържам да говоря ,че на ум ми идват само цинизми.

Редактирано от Tia maria на 08.07.15 22:38.



Тема Re: Просто да споделянови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.07.15 22:52



Ама, Бубенце, аз в момента нали не се лекувам и си имам вежди та не знам дали съм подходящ пример...



Тема Re: Просто да споделянови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано08.07.15 23:45



А,ти всъщност сама си го открила..
.Сега видях
Не ми забелязвайте - прибрах се боса от масаж на крака / не мижах да закопчея сандала ,а превръзката е важна ,не трябва да се разваля /.И Антония омазала къщата с тесто за фигурки ,че и ново правих ,защото объркала рецдптата. После пържихкартофи ,правох дюнери ,мих и чистих и ...поредния омаен ден приключи. Дали ?


..



Тема Утре първа химиотерапиянови [re: Tia maria]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано16.07.15 17:48



Момичета, аз приключих с всички изследвания и ходене по лаборатории из цяла България. Резултатът за ХЕР2 положителен е потвърден и по КИШ от доц. Поповска/Всъщност вече Професор от миналата седмица/. Така има съвпадение с този от доц. Милев в Онкологията в Дървеница/Имунохистохимично изследване/.
Утре ми е първата химиотерапия. След разговор с д-р Петров Втора база в Пловдив, ще бъде следното: 4 курса ФЕК и 4 Таксотер. Херцептина може да е с последните или след като приключи целия курс химиотерапия.
Признавам си много се разстроих и макар да звучи лошо -Страх ме е. Това е. Притеснява ме, че питах няколко пъти няма ли да ме тестват за алергии, има ли премедикация...е не получих отговори. Освен това и не знам аз ли трябва да си взема предварително нещо против повръщане?

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: kras4o_k]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.07.15 19:45



Красинце, нормално е да те е страх, миличко! Не го мисли как звучи... Просто си припомняй, че е за добро! Че избираш да се лекуваш за да оздравееш!

Това с премедикациите също не го мисли! Не при всяка схема и лекарство се прави, както ти казах. При таксола се прави задължително. За ФЕК момичетата ще кажат изобщо при някой дали е правена такава.

За лекарствата против повръщане - принципно има ли го като страничен ефект на лекарството, те би трябвало да си бият Зофран там. Може да ти го влеят без да разбереш даже, ако не питаш на всяка манипулация. Но ако те тревожи това вземи си Деган и/или Зофран. Деганът е слабичък, но ти ще видиш как се чувстваш. Зофранът се прилага стандартно в болниците в течен вид, но го има в апеките на хапчета. Има и по-силни, но са скъпи и първо виж как ще си. Анцемет и Китрил си спомням, което съм пила 2006 г. и бяха към 50 лв. При рецидива си изкарах със Зофран и Деган, но, както знаеш, аз съм с друга диагноза и, съответно, лекарства.


Консумирай и много джинджър против повръщането. Може да си го правиш на чай от пресен корен. Джинджифилът на прах, който ти казах, че имам и е много, е с изтекъл срок, малко е изветрял, но ако искаш ще ти го донеса.

Ето и една статия с препоръки против гадене и повръщане, която ми хареса:



Това за протокола, а сега ще ти звънна.

Целувам те!



Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: kras4o_k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано16.07.15 19:48



Красчо, спокойно! И аз съм минала тези терапии, само,че с Таксол. След 8-те започнах с Херцептина-1година. Лекарството за повръщане ми го слагаха в болницата с другите лекарства. И това ще мине-както казват. Успех, миличка и без излишни притеснения. Целувки!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Утре първа химиотерапиянови [re: Ekna]  
Автор TheaO5 (същата)
Публикувано17.07.15 07:16



Красчо миличка,
Не съм запозната с твоите лекарства, но ето какво е писано в нашия Клуб от скъпата ни Весела преди години:

EC - съставки - Флуорацил, Ендоксан, Циклофосфамид.
На цвят - червена течност, затова я наричаме червената химиотерапия.
Вливането е около час и половина. Най-гадното е гаденето и повръщането.
А то се преодолява с лекарства против повръщане /писано е в темата за тях/. При вземане на достатъчно лекарства, много течности и сокове, повръщането се избягва съвсем. Косата пада в много голям процент от жените, но има случаи, когато и не пада съвсем.
Като човек, който е правил три химиотерапии и сега продължавам с четвърта, мога да кажа, че червената химия е доста поносима и не е от най-тежките. Неприятните усещания отшумяват за 3-4 дни.
Всички химиотерапии са с превантивна цел, да унищожат останали туморни клетки след операция или при рецидив.

Затова:
Първо, успокой се и се информирай от лекарите, където ще правиш химиото, за премедикацията.
Второ – за гаденето и повръщането – каквото и да бъде (Зофран или Китрил), трябва да бъде венозно ПРЕДИ вливане; за след това си приготви хапчета Зофран, които да вземаш на определен интервал ПРЕДИ да ти стана зле, че после повръщането трудно се овладява. Следи всичко, което правят!
А за косата, хич не го мисли!

Целувки, мила, ще се справиш, по-трудното е минало!



Тема По-точнонови [re: TheaO5]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано17.07.15 08:25



Теа О пета> EC - съставки - Флуорацил, Ендоксан, Циклофосфамид.

Не, Ендоксан е търговското име на фармацевтичното име Циклофосфамид и е едно и също.
Съкращението ФЕК е Флуороурацил, Епирубицин, Циклофосфамид.
Като Епирубицин е известно на широките маси като една от червените гадости. Та така.


Искъра е замърсен! Даже ухае неприятно понякога!
(екоактивист по радиото)


Тема Re: По-точнонови [re: Phillip]  
Автор TheaO5 (същата)
Публикувано17.07.15 08:41



Благодаря за корекцията – това беше цитат от Весето, което не ме извинява.
Бързах да отговоря на Красчо...

Ако си сигурен, моля Бубето или Джулчето да ми коригират постинга, за да не се случи грешката да се повтори отново.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.