Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:43 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: TNBC]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано12.06.15 09:06



Здравейте, искам да споделя какво проучих и благодаря много на Бубето за координатите.
Свързах се с лабораторията на Александровска /Тел.: 02/ 9230 396/, където една много мила и начетена лаборантка ми обясни следното:
Там правят маркера Ki 67 от материала от парафиновите блокчета, заедно обаче със стъклата. Първо трябва да се срещна с проф. Христова, тя да избере блокчетата, после се изследва и след това професорката ми обяснява резултата. Искаха ми материала от първата операция, но при мен липсват- от Пловдивската онкология. Решихме да мине втората операция и да занеса материала. Става за 2-3 дни максимум.
Цената е 32 лв. за изследването и 60 лв. консултацията с професорката или общо 92 лв.

И така: първо ще изчакам резултата от операцията другата седмица и все пак не спирам да се надявам, че може да е нещо добро :) После ще действам !!!

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: kras4o_k]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано12.06.15 10:09



Здравей Краси!
Аз съм правила преди години изследване на Ки67 при д-р Ст.Алексов, писано е ето тук

, но виждам, че момичетата са ти дали вече информация.
Съжалявам за възникналите проблеми при теб и ти желая всичко да се реши бързо и благоприятно, стискам ти палци много и ти желая много късмет!



Тема Re: ВЪПРОС-ЦИСПЛАТИНАнови [re: *jull**]  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано26.06.15 10:18



Здравейте, момичета! Изчетох старите теми за химиотерапия, но не намерих отговор на въпроса ми. Вчера бях на поредна трета химия в клиника "Надежда" при проф.Тимчева. Тъй като след две вливания доцетаксел нямам никакво подобрение на лимфедема на ръката, за което се борим, сега ми добавиха и цисплатина. Лекарката каза, че се понася по-тежко, най-вече с повръщане. Аз до сега от предишни химии не съм имала повръщане, само силно разстройство след няколко дни. Сега въпросът ми - искам в неделя да си ходя в Русе, но не зная какво да очаквам и дали ще издържа 4-5 часа път. Моля ако някой е бил на цисплатина да пише какви са били страничните последствия!



Тема Просто да споделянови [re: N O6O6]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано07.07.15 21:38



Момичета,
другата седмица ще започвам химиотерапия и изпадам в ужас. Знам, че много от вас са минали по този път, но не мога да се успокоя. Ами ако и там нещо объркат? Нямам вече доверие . Утре отивам в Плевен при доц. Поповска за изследване на ХЕР 2 по КИШ. Най- после вчера химиотерапевта ми/Новия!!!/ д-р Петров от втора база Пловдив, ми обясни защо може да се получи разлика, но това си е престъпление да не си свършиш работата докрай! След първата вливка и резултатите от Плевен, ще пращам запитвания в още няколко клиники в Европа /Франция, благодаря на Ивчето и в Италия в Милано-Европейски онкологичен център при проф. Арон/. Започвам с 4 курса червена и после разбрах, че при отново полож. ХЕР 2 4 круса бяла/може би таксол/ +Херцептин. Еми това е! Нещо много съм се "сдухала"


Забравих да кажа, че и Кi 67 e висок 25%

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от kras4o_k на 07.07.15 21:39.</EM></FONT></P>

Редактирано от kras4o_k на 07.07.15 22:10.



Тема Re: Въпрос за Ki-67нови [re: kras4o_k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано07.07.15 22:09



Красчо, не се сдухвай! Аз точно така съм се лекувала-червена химия, таксол и херцептин. Това е най-добрата терапия за Хер3+ и Киш- позитивна. Както виждаш на мен ми помогна. Отвратително е, но няма начин. Нали е за наше добро. Успех и целувки!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Просто да споделянови [re: kras4o_k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.07.15 23:18



"... д-р Петров от втора база Пловдив ми обясни защо може да се получи разлика, но това си е престъпление да не си свършиш работата докрай!"

Мило Красенце, какво по-точно ти обясниха и кое не е довършено? Защото ти едва ли си и ще бъдеш единственият случай. Безобразие!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Просто да споделянови [re: kras4o_k]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано07.07.15 23:51



Красинко, не се плаши от химията. Гадничко е, дискомфортно е, но ще мине и тя! И всичко после ще си дойде на място! Ето, Мамми и тя е била така, пък я я виж сега каква е баба-сладурана



Между другото, като стана дума за химия, във връзка с падането на окосмяването ... влезе ми една муха.... Да си направя перманентна очна линия. Ровнах малко в нета и попаднах на



Тема Re: Просто да споделянови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.07.15 07:08



Екна, вместо да ровиш по интернет, вдигни поглед към темите на главната ни страница. Бубето е пуснала точно такова съобщение.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Просто да споделянови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано08.07.15 08:42



Екна, обадиха ми се от Нова тв за перманентния грим, търсят дами, но искат да заснемат репортаж, ако искаш да ти дам телефони и да питаш.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Просто да споделянови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано08.07.15 17:00



Може да ,,прескочиш " тези от Ноеа. Ще ти пратя адреса на салона във Фейса. Момичето иска да помогне - никакви условия и за никакеи репортажи не е е ставало дума. Не на всеки му е приятна публичността.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.