Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:09 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re:Чушки "Сюрприз"нови [re: nadia_O6O6]  
Автор EFO75 ()
Публикувано24.01.13 10:01



Чушки "Сюрприз
Необходими продукти:
5-6 червени камби
200 г майонеза
100 г гъби
100 г кашкавал
3-4 скилидки чесън
15-20 г масло
сол
черен пипер
Начин на приготвяне:
Загряваме на котлона тенджера с вода, в която предварително сме добавили сол. През това време измиваме камбите под течаща вода и ги почистваме от семките. Когато водата заври, ги пускаме в тенджерата за 2-3 минути. Внимателно ги отцеждаме от водата и ги изваждаме от тенджерата. Оставяме ги за известно време да изстинат.
През това време приготвяме плънката. Почистваме гъбите, нарязваме ги на малки парченца и ги задушаваме в маслото и малко вода. Отместваме ги от котлона, когато останат на мазнина. Настъргваме кашкавала на едро ренде. В купа смесваме 3/4 части от кашкавала, майонезата и гъбите.
Подправяме сместа със счукания чесън, сол и черен пипер. Пълним изстиналите камби със сместа и покриваме с останалия кашкавал. Ако има вода в камбите, може да ги подсушим с кухненска хартия. Запичаме ястието в силна фурна за около 15 минути и поднасяме веднага.





Тема Козунакнови [re: EFO75]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано24.01.13 23:07



Рецептата я взех от мамите в клуба, имам предвид БГ-МАМА, по точно от ник нейм ПИНА



150мл прясно мляко
2 яйца
50мл олио
40гр краве масло (предварително разстопено)
150гр захар
11-12гр жива мая
450 - 500гр брашно (на око ако трябва се добавя да стане тестото на топче; по-меко от хлебно, но да може да се плете, да не е каша)
настъргана кора на 1 лимон
1 ванилия

по желание може да се добавят стафиди при звуковия сигнал (аз не добавих,защото нямах) и бадеми за отгоре
Пуснах на програма за 3.13h.Като извадих бъркалките след последното премесване,извадих тестото и го оплетох,после върнах в машината да втасва и пече!Докато плетох,капака на машината беше затворен- да не изстива.Наду се страшно много,а дозата е малка,както виждате,но се напълни машината.Стана просто идеален! Mr. Green

преди печенето се ръси обилно със захар

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 24.01.13 23:10.



Тема Re: Риба със сос от горчицанови [re: Kaлoянa]  
Автор EFO75 ()
Публикувано25.01.13 10:36



''Риба със сос от горчица''
Продукти:
1 кг риба тон/или по-избор/
2 с.л. лимонов сок
черен пипер
сол
за соса:
300 мл сметана
1 с.л. горчица
4 с.л. бяло вино
щипка захар
Приготвяне: Нарежете рибата на парчета. Подправете със сол и черен пипер. Поръсете с лимонов сок. Наредете рибата в тавичка. Смесете съставките за соса. Излейте върху рибата. Печете в предварително загрята фурна на 220 градуса.





Тема Хайде на смутитата.нови [re: EFO75]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано25.01.13 18:13



Зелено смути със спанак

Напоследък модата по прясно изцедените сокове и смутитата завладя и България. Има много специализирани заведения за фрешове, смутита, зелени шотове и т.н. Някои от тях са доста скъпи, но при всички случаи е по-добре да дадете един лев отгоре отколкото да си поръчате кока-кола например. Естествено ако си ги правите вкъщи те са доста по-евтини, а и са супер лесни за приготвяне. Аз лично обичам да ги пия на закуска-действат ми като енергийна бомба. Вместо да пиете разтворими витамини (от който много малка част се усвоява от организма), можете да си ги набавите от смутитата, например. Аз лично ги обожавам. Зареждат ме с енергия, евтини са, приготвят се лесно и супер бързо, а и тъй като сутрин не съм от най-бързите и вечно закъснявам – мога да ги занеса в офиса и да ги пия там. А ето и рецептата за едно от любимите ми зелени смутита:

Ще са Ви необходими:
2 портокала
4,5 моркова
2 ябълки
спанак
сокоизтрисквачка и блендер

Начин на приготвяне:

Измийте плодовете и зеленчуците добре. Пригответе сок от портокалите, морковите и ябълките на сокоизтрисвачката. Измитият спанак сложете в блендера като прибавите и сока. Разбийте докато се получи зелено смути. Това е! Лесно, нали?

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Хайде на смутитата.нови [re: flora bg]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано25.01.13 23:51



Хайде де, на мен ми трябва само блендер и комбинации от зеленчуци и плодове

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Хайде на смутитата.нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.01.13 09:01



"... Вместо да пиете разтворими витамини (от който много малка част се усвоява от организма)..."

Браво, Флорче, напредваш! Доста време ми отне да го повтарям, но друго си е човек само да стигне до идеята!


Винаги съм имала дълбоко подозрение към добавките и различните "чудесии", минали през вездесъщите лаборатории...

"Совите не са това, което са..."

Тема Салата от ряпа по китайскинови [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано28.01.13 22:36





Настъргваме половин ряпа.
Добавяме 1 ч.л. сол и след 5 минути изстискваме водата от ряпата.
После добавяме малко захар, оризов оцет и сусамено олио.
Отгоре може да се поръси с малко сусам и пресен лук.
Разбъркваме внимателно и сервираме.

Чудесна рецепта за регулиране на Ин и Ян в организма, прочистване на патогените, предпазване от грип, укрепване на белите дробове и храносмилателната система. Стимулира образуването на телесни течности, като същевременно прочиства патогенната слуз и влага от тялото.
И да не забравяме хубавата китайска поговорка:
"Когато ряпата излезе на пазара, аптекарите отиват да играят карти"

от блога на А.П.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Салата от ряпа по китайскинови [re: Kaлoянa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано29.01.13 11:09



Eй, много обичам ряпа и си я записах в тефтерчето тази рецепта. браво Кали. сега ще търся оризов оцет,че не съм виждала.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Салата от ряпа по китайскинови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано29.01.13 11:38



Кали до пролетта ще карам с пасатора, после като се появат повече зелененийки в двора ще си купя блендер.сега събирам парички,че ги има от 32 лв. до 200 лв. До пролетта колкото си събера, ще видя какъв ще купя - но ще кяпя. а и напролет започвам къртенето на старата кухненска ниша и правене по най- модерен начин....та нали знаеш паричките ще са кът. но после тази новя кухня ще иска ново оборудване достойно за нея.та това ще е повод да си подменя почти всичко.децата ми се смеят,че използвам чаши и чинии от сватбата си - ами като са здрави и хубави а? те младите хайде всичко на боклука. Ако ти кажа сина сега като дойде и ми хвърли една тенджерка малка от абпака но дъното й се беше изкривило и не залепваше хубаво на печката.Хвърли я и за бабин ден ми подари нова със стъклен капак и регулатор за парата.

Ама ми е неудобно все те да ми купуват. Наистина нектарите бяха хубави но тогава бяхме млади и захарта не ни действаше както сега.А смутитата - това е разликата,че са от пресни плодове и зеленчуци,без захар. Разликата от сока е , че тук се пие и месото на плода и целенчука а не само сока.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Крем-супа от тиква и джинджифилнови [re: flora bg]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано29.01.13 17:52



Нямате си представа каква хубава супа е. Ще бъде хубаво ако е от органик продукти.

Рецептата е копирана от блог, но аз добавих черен пипер и вода. Аз не слагам сол в супата.

Тиквата живее нов живот! Тиквата отново е на мода! В есенните менюта на много ресторанти откриваме голямо разнообразие от тиквени изкушения. Вече все по-често срещаме тиквата като съставна част на различни супи и основни ястия, а не само като типичните за българския вкус тиква на пара и печена тиква. Крем-супа от тиква звучи точно толкова абсурдно, колкото и кекс с моркови, но и супата, както и кексът изненадват предубедените гладници с много приятен вкус. Добавеният джинджифил освежава иначе сладникавия вкус на крем-супата от тиква, а оранжевия цвят буди апетита и на най-злоядите.

1. 500 грама тиква
2. 2 моркова
3. 1 глава лук
4. 20 грама масло
5. 200 мл прясно мляко
6. 400 мл вода
7. 1 супена лъжица пресен настърган джинджифил / ½ чаена лъжица сух джинджифил, сол, черен пипер
Тиквени семки за украса

1.
Нарязвате и почиствате тиквата, морковите и лука и ги варите в подсолена вода (около 1 чаена лъжица сол е достатъчна) до пълно омекване.

2.
След като сварите зеленчуците ги пасирате с пасатор, или в кухненски робот заедно с маслото и млякото. Задължително извадете млякото предварително от хладилника. Пасирайте до получаване на еднородна смес.

3.
Настържете джинджифила на ситно ренде и добавете към тиквената смес. Разбъркайте много добре, за да не остане джинджифила на топка. По-добре е да ползвате пресен джинджифил, тъй като той е много по-свеж . Може да откриете корените пресен джинджифил във всички по-големи магазини на щанда със зеленчуците. Ако пък нямате под ръка пресен джинджифил може да ползвате и сух.

Преди сервиране поръсете крем-супата от тиква с няколко тиквени семки и малко прясно настърган джинджифил. Може да добавите и шепа ароматни крутони. Така супичката ще стане още по-вкусна, а и още по-засищаща.



Живота е рисуване без гума за триене.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.