Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:01 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Пенсионерско гювече.нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано13.11.12 11:56



Или от нищо - нещо!


Значи в едно гювече се слага надробени и объркани следните продукти:

1. каквото има в хладилника - една чушка, домат, морков, картоф,гъбка салам или някакво месо на парченца,сирене и едно яйце.Объркани хубавичко със сол и подрлавки по желание,обезателно червев пипер и чер пипер. Поръсваш с олио или масло,слагаш водица и във фурната да се задушат и поврат.после ги махаш гювечетата,поръсваш ги с кашкавал обилно ако имаш ако не чукаш едно яйце ако и това нямаш нищо не слагаш и пак във фурната - да се разтопи кашкавала. това е.Вкусно е. Моите внуци като им направя пекано пиле така го ядат, че по костите остават много месо. Обезкостявам го хубаво и им забърквам едни гювечета побъркват се да ги ядат. Да ви е сладко.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Ябълков сладкиш!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано20.11.12 10:24



4 чаши брашно
1 чаша вода
1 чаша олио
1/2 чаша захар

Всичко това го разбъркваш и става едно меко мазно тесто,отделяш едо топче като голям орех от тестото настрана.Другото тесто го разтилаш в кръгла тавичка.
1 кгр.ябълки малки или 3 големи ги рендостваш и объркваш с още 1/2 чаша захар,счукани орехи и канела.може и малко галети няколко с.л. да сложете.тази смес я разтилате върху тестото.
Отгоре с ренде рендосвате предварително омесеното топче с още брашно до твърдо.
След като хубаво се поръси с рендосаното тесто сладкиша се слага на умерена фурна да се опече. Евин и много сладък сладкиш. Да ви е сладко!



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Ябълков сладкиш!нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано20.11.12 10:50



Ще го пробвам още днес. Затрупани сме с ябълки. Аз ви подсещам за оризови кюфтета-аранчини.



Тема Зелник!нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано21.11.12 08:12



Тиа , не ме подсещай а дай рецептата, какви са тези оризови кюфтенца а?
А аз днес съм на зелник,щото си обрах зелето от двора.



Прясно зеле накълцано,смачкано със сол и запържено в олио. После слагам натрошено сирене и ред кора ,ред зеле и така ....Заливам с разбито яйце в чаша газирана вода и пека. Баницата е готова. Да ви е сладко.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Зелник!нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано22.11.12 09:07



Рецептата за аранчините е модифицирана от моя милост ,но...се получава. Сварява се ризото,като най-подходящият ориз е Арборио. Направих го с Ризон -става. Оризът не трябва да се слепва докато се готви ,после чак се получава лепкава смес. Използва се повечко олио. След това се прибавя пармезан ,яйце,подправки и се оформят оризови топчета . Редно е да се сложи плънка,по избор ,но аз ги направих без. Панират се в брашно ,яйце и галета.Заприличват на портокалчета ,откъдето и името им. Правила съм ги без пармезан, със сирене и кашкавал /избирам по-твърди видове /. Последния път даже не сложих яйце в плънката. Пак се получиха.
Това е в общи линии... В нета има много разновидности ,това са моите.Изядоха се за минути ,само малката ,без да опитва ,каза че са ,,бляки ".

Всъщност и аз не обичам ориз ,но бях в чуденка каква гарнитура да измислям.



Тема Re:нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано22.11.12 11:46



Миличка, много интересно звучи,макар, че не съм много по ориза ама е здравословен. Маргото искаше рецепта с ориз с месо - нещо по-така. Ето ти Марго оризови кюфтенца - сложи им вътре по парче месо и готово.

,

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re:нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано22.11.12 12:00



Точно така ,за пълнеж става телешко рагу. Ориза е здравословен ,но рецептата-не.

Карай...



Тема Re:бисквитено рулонови [re: Tia maria]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано14.12.12 18:01



Я и аз да се отчета..нали знаете, че обичам лесните неща! Тъй като имаме в къщи много сладка, а никой не ги яде .таа - Объркваме масло ( от това с кравичката..Е , те май всички са с крави ахаха) със сладко ( по избор) 2 пакета бисквити закуска и ги слепваме със сместа ( мерна единица - с деснячката)Изправени една зад друга да се получи като руло! Отгоре - аз предпочитам с течен шоколад .и готово!





Тема Re:Пуйка с уиски (за мъже)нови [re: marggoto]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано14.12.12 19:21



И аз, че скоро научих следната рецепта:
ПУЙКА С УИСКИ (за мъже)
Продукти: една пуйка около 5 кг (за 6 души) и една бутилка уиски.
Необходими са още: сол, пипер, червен пипер, зехтин и тънко нарязана сланина.

Приготвяне: Пуйката се намазва със зехтин и се наръсва обилно със сол, пипер и червен пипер. Покрива се със сланината и се връзва. Фурната се подгрява до 200°C. Наливате си една чаша уиски и я изпивате за кураж.
Поставяте пуйката в една тава и я бутвате във фурната. След това си наливате бързо още две чаши уиски и пиете за сполука. След 20 мин поставяте термостата на 250°C, да бръмчи здраво печката. Наливате си още три чаши уиски.

След охоло шас отварте, обръщте и глеееаш печенто. Фащте шишето и с сипваш няколк глътк. След ощ едн шас фниматлно залитат към печката и обръщт пуйкта. Внимайте дан си згорит ръцет н шибанта врата. Сипвашс ощ едно уйск и така? Пуйкт ощ три шас с оставвв фурнат (няа значен колк) и всек дест минът хоиш д пикаеш. Ако мойш, плзиш към фурнт и вадш мисиркт. Ошт една глътк и пак опитвш да измкнш тават. Вдигш пуйкт от земят и внимааш да н паднш на хлъзгъвя под. И да паднш, няа значен, слагш животнт в тават?

Спиш. На следващия ден пуйката се яде със студена зелева чорба и аспирин.

Редактирано от TheaO5 на 14.12.12 19:22.



Тема Кейк със сладко или конфитюрнови [re: TheaO5]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано14.12.12 19:32



става, получава се, направете... рецептата е сполучлива



Живота е рисуване без гума за триене.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.