Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:40 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re:Нудъли от елданови [re: EFO75]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.10.12 14:17



Вчера за първи път опитах и нудъли от елда. Те са много популярни в японската кухня.
Приготвят се и имат вкус почти като спагетите. Консумирахме ги със сиренце и доматен сос с кисели краставички, маслини и телешка кайма.

Но това, което мога да кажа след нудълите и здравословната пица е, че адски ми се хапват вкусни, сочни кюфтенца 60/40





Тема Re:Нудъли от елданови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано30.10.12 11:05



Браво Ефи и Екна и на двете - рецептите са супер и ще ги пробвам.Оф Екна и на мен ми се ядат сочни кюфтенца и отвреме навреме си правя и за мен освен за внуците.Ами и аз душица нося нали?

тези дни съм на качамак със препържено масло с червен пипер и сирене натрошено. Също и на каша с гъби...

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re:Сервира ме кюфтенца....нови [re: flora bg]  
Автор EFO75 ()
Публикувано31.10.12 09:14



Момичета,как само ги описвате кюфтенцата

и аз много ги обичам...
Да ви сервирам,макар и 'виртоално',да не ви стане нещо



Тема Re:Сервира ме кюфтенца....нови [re: EFO75]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано01.11.12 10:01



Да ти кажа Ефи, като видя предаване кулинарно по телевизията и превключвам на друго.....ами така де -то не се издържа очи да гледат,слюнки да течат а в устата нищо...

Но понякога дават и постни рецепти без месо но много рядко. Днес ще им правя на внуците и на мен кавърма с пилешко и праз лук. Много я обичаме.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re:Сервира ме кюфтенца....нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано01.11.12 11:25



Фло ,дай рецептата ,плийз ! Кавърма никога не съм правила. А който се сеща да пусне нещо с картофи ,като отбелязвам ,че основните-картофено пюре ,огретен ,супа,салата,яхния ит.н. си ги зная. Също и картофи фрикасе и картофи с бешамел.
Чудя се от известно време на едни картофи Дофиноа ,Дюфиноа ,нещо такова...



Тема Re:Сервира ме кюфтенца....нови [re: Tia maria]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано01.11.12 18:54





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Кавърма!нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано03.11.12 10:24



Тиа мария, аз правя кавърмата по селски начин и старовремски. В смисъл не употребявам модните чужди подправки, които се употребяват сега. Не обичам да бъркам солено със сладко и т.н. Въпрос на вкус. И така кавърмата е зимно ястие по принцип приготвено със свинско. Прави се през зимата когато се колят прасетата. Надробява се свинско на парчета и хубаво се запържват до златисто.Изсипва се нарязания праз и той се запържва хубаво слага се червен пипер и малко дом.пюре да изкипи водата. Подправя се само със сол и чер пипер. това е. Сега тази кавърма можеш да я направиш със всякакъв вид месо, аз си я правя с пилешко по времето на праза.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Кавърма!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано03.11.12 10:32



Пилешка кавърма в гювече

Продукти:
за 1 2 3 4 5 6 8 10 12 16 20 порции
1/2 кг пилешко филе
2 глави лук
1 стрък праз
200 г гъби
1 морков
2 зелени чушки
250 г домати
2 с.л. олио
сол
черен пипер
мащерка
Време за приготвяне:
50 минути



Рецепта за Пилешка кавърма в гювече:
Месото (1/2 кг) се нарязва на средни по големина парчета, лукът (2 глави) и празът (1 стрък) - на ситно, гъбите (200 г) - на резени, морковът (1 бр) - на кръгчета. Всички тези продукти се задушават в горещото олио (2 бр) под капак за 10 минути заедно с подправките. След това се смесват с доматите (250 г), разбъркват се и се разпределят в две гювечета с капачета, които се слагат във фурната и ястието се пече на среден огън 40 минути.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Кавърма!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано03.11.12 10:39



Тиа Мария постнах ти една от новите рецепти за кавърма. Може пък тя да ти хареса повече от моята. Но аз по принцип не слагам моркови, гъби,чушки ...защото те намалят вкуса на хубавия здравословен праз. Като искам гъби си правя само гъби...с пилешко без други примеси. Забравих да ти кажа че накрая на кавърмата слагам и малки парченца даф.лист. Може и малко чубрица.Това е.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Кавърма!нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано03.11.12 19:12



Благодарско ,Флорче! У дома точно старовремският начин се тачи !А аз бъркам кавърма с капама ,но това е друга история...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.