Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:50 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Салатки...нови [re: flora bg]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано09.04.13 20:36



На тази рецепта може да смените захарта със мед, или агаве, или малко тръстикова кафява захар, също крембъри - сушените плодове - може да замените със стафиди, орехи, някакви сушени плодове по желание. Семената които се слагат са непечен сусам и семена от мак. Ядките може да не ги пържите с масло, а да ги накиснете с вода и като станат млечни да ги начупите в салата.



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Салатки...нови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано09.04.13 20:45



Салатка от кале, от прясни листа, може да замените ако нямате с листа от цвекло, спанак или други зелени листа. Ябълката може да ви е настъргана или нарязана на кубчета, може да добавите и малко зелен лук, или чесън, магданоз, кориандър стрък - не повече, ако обичате копър...




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Салатки...нови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано09.04.13 20:50



а тази е с джиндър, и останалите зеленчуци ги познавате добре, оцета е хубаво да е ябълков сурово приготвен, захарта да се замени с малко мед, или агаве или кафява тръстикова. Ядките - орехи, бадеми, какво ви се харесва, предварително накиснати - на вкус да са млечни.



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Супички...нови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано09.04.13 21:12



В този сайт има много супи, които са много различни, и вкусни. Тази супа е картофи със зелен чесън и малко бейкън, който може да замените с шунка, или по ваша преценка друго. Аз не прехвърлям картофите в блендера, а направо с ръчния блендер дето си правя картофеното пюре пюрирам направо в тенджерата и понеже нямаме зелен чесън, ползвам зелен лук, като добавям малко здрял чесън, какво да се прави приспособявам се.



По-долу има различни варианти супи от картофи, от броколи, от карфиол, праз лук, шунка ... Супите се варят на ниска температура дълго време, за да се запазят витамините им - ако има все още такива...

Има и пилешки готвени храни, не са сложни, много са вкусни, също със свинско месо, телешко, агнешко... Някой от тях съм правила, много са сполучливи, но видоизменям малко, всяка домакиня си знае защо.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Ябълков десертнови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано09.04.13 21:41



Бързо и лесно, много вкусно
Аз слагам червени ябълки, и по-малко захар, брашното ми е пълнозърнесто. 350 градуса по Фаренхай е равна на 180 гр по Целзий. Продължителността на печенето зависи от кубатурата на фурната, за мен около 50 минути.







....

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Мед от глухарче-радиканови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано11.04.13 19:32









Успех на всички

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Кале - зеленчук, само органичен да се ползванови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано11.04.13 19:53







от този сайт можете да си поръчате, закупите семена за кале

семена кориандър

салатен синап - от опит знам, че листата му малко нагарчат, но е много полезно

не видях семена за селъри, но не пречи да попитате, успех в градинарството

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Какво е компостнови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано11.04.13 20:26



Флорче, ти като главна градинарка сигурно правиш, но ако все още и това чудо не ти е в ежедневието може да го включиш. Знам, че от нашия клуб има хора които си правят на вилите.

Ето какво е компост, ние в къщи също имаме. Проста работа, вместо да изхвърляме листата от цитрусите ги събираме. Сами си сковахме от дърво и ситна тел нещо като сандък - но квадратен и дъното е също от тел, от време на време мокря с маркуча, защото при нас не вали дъжд, обръщам с градинарски инструменти, добавям само черупките от яйца, използваната утайка от кафето, от време на време и малко зелени листа умишлено слагам да засиля ферментацията .... Тук всяка ферма или ранчо си има такова компосиране, а и по къщите който се придържа към натуралния живот...малки домашни градинки, лехички, саксии, дървета...











Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Кухненска градинка...нови [re: Kaлoянa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано12.04.13 08:41



Много ми харесва тази идея...

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Редактирано от flora bg на 12.04.13 08:42.



Тема Re: Какво е компостнови [re: Kaлoянa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано12.04.13 08:53



Кали, от край време моите свекър и свекърва а и почти всички селски хора си правят такъв компост от листата на дърветата им.всички паднали листа/тук нямаме в изобилие цитросови дървета а овощни наши. Събираме листата в един трап, там си ферментират и си става натурален тор, който го разпръскваме по почвата. Благодаря ти, аз не използвам изкуствен тор в моя двор.Вашият компост е по-различен от нашия но в общи линии е едно и също.А за черупките от яйца си ги слагаме в храната на животните и особенно на кокошките - за да снасят повече. кафето - аз не пия кафе - но знам, че някои си торят цветята с него. Аз си слагам на саксиите стрити листа от използван зелен чай. А виж какви билкови кухненски градинки са измислили тези американци - не е лоша идеята.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.