Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:22 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Пилешки кюфтенца..нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.02.13 10:58



Необходими продукти:

гърдите от едно пиле

2-3 филии сух хляб - средата
1 средно голяма глава лук
1 яйце
3 супени лъжици майонеза
сол и черен пипер на вкус
галета за овалване
масла или олио за пържене
Начин на приготовление:
1.пилешките гърди, лукът и хлябът се смилат
2.добавят се яйцето, майонезата и подправките и се омесва кайма
3.оформят се кюфтенца, овалват се в галета и се пържат в сгорещена (но не прекалено) мазнина.
Благодарение на майонезата кюфтенцата стават много сочни. Получават се около 15 кюфтенца. Да ви е сладко.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Картофено руло С шунка и кашкавалнови [re: flora bg]  
Автор EFO75 ()
Публикувано18.02.13 09:44



Kaртофено руло с шунка и кашкавал
Необходими продукти:
1 кг сварени картофи
1 глава ситно нарязан червен луk
1 яйце
сол и чубрица на вкус
За пълнежа:
300 г шунка
200 г кашкавал
2 твърдо сварени яйца

Обелваме и намачкваме картофите. Смесваме ги с яйцето, лука, солта и чубрицата на вкус.
Разстиламе полученото пюре на пласт с дебелина 1 см върху намазнено алуминиево фолио. В единия му край нареждаме четвъртинките яйца, а върху тях - кубчетата шунка и кашкавал.
С помощта на фолиото навиваме руло и го прехвърляме в намазнена тава.
Повърхността на рулото намазваме обилно с масло. Печем го до зачервяване.





Тема Желирани кюфтета по френски.нови [re: EFO75]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано19.02.13 10:25



Френска кухня
Съставки:
250 гр. моркови
200 гр. пресен грах
200 гр. зелен боб
200 гр. бяло цвекло
1 вр. репички
1 стрък зелен лук
1 стрък естрагон
1 шайба шунка (варена)
1 зелена салата (малка)
100 мл. месно желе
Сол

За майонезата:
1 яйчен жълтък
1 ч. л. горчица
250 ml олио

Приготвяне и сервиране:
Това предястие се приготвя от предишния ден, или поне 3 - 4 часа преди сервиране. Морковите, цвеклото и бобът се нарязват на кубчета и се сваряват по отделно в подсолена вода. Грахът също се сварява отделно. Всички продукти се варят без капак, за да може грахът и бобът да запазят зеления си цвят. Зеленият лук, естрагонът и шунката се нарязват на ситно. Няколко репички се нарязват на шайби, а останалите остават за гарниране. Сварените зеленчуци се отцеждат добре и се оставят да се охладят. Приготвя се майонеза от указаните продукти. Майонезата се разбърква в разтопено, но не горещо желе. Към него се прибавят всички останали продукти. С така получената смес се напълват подходящи форми (диск) и се оставят да престоят в хладилник.
Сервират се в чиния за плато върху листа зелена салата, гарнирани с репички, изрязани в подходяща форма и магданоз. Към него се предлага сухо бяло вино. Бон апети!

Нещо почти подобно ядох във Франция, много ми хареса. Но бях на гости у французи. Трябва да се опитам да го направя и аз напролет. който го направи по-рано да се обади дали е станало сполучливо.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Лучен хлябнови [re: flora bg]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано21.02.13 16:24



Момичета, днес си правих ето този "Лучен хляб". Правя го за втори път и става много вкусно

Необходими продукти:

за тестото:

600 г брашно
1 ч. л. сол
350 мл хладка вода

за плънката:

3 глави бял лук
3 глави червен лук
80 г краве масло
сол на вкус
краве масло за пържене
олио за пържене
брашно за разточване
Аз сложих и 5-6 маслини, нарязани на ситно и подправка за пица.

1. От брашното, солта и водата се замесва меко и гладко тесто. Оставя се да почине за 30 минути, покрито с фолио за свежо съхранение.
2. Лукът се нарязва на полумесеци, запържва се в маслото с малко сол, докато омекне.
3. Тестото се разделя на четири. Всяка част се разточва на тънка кора и отгоре се разпределя пърженият лук.
4. Навива се на руло, а след това на охлюв.
5. Отново се разточва.
6. В тиган с незалепващо покритие се поставят малко олио и масло, плоският хляб се пече от двете страни до готовност. Така се изпичат всичките питки.

Съвет: От тези продукти излизат 4 големи питки.

Източник :





Тема Пудингнови [re: tinker.bell]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано21.02.13 19:06



Аз пък си направих този пудинг във формата за кейк- моята е силиконова и се отлепва леко и бързо - залях отгоре със сладко от ягоди и воала..., направете си, много е бързо и приятно, леко, свежо



Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 21.02.13 19:06.



Тема Тутманик без втасваненови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано11.03.13 04:43





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Огретен от картофи.нови [re: Kaлoянa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.03.13 11:57



Продукти

5-6 бр картофи - 600-700 г
10 бр пресни печурки
4-5 бр кисели краставички
100 г консервирана царевица
100 г сирене
100 г настърган кашкавал за поръсване
4-5 с.л. цедено кисело мляко
2 стръка пресен лук
3-4 стръка зехтин


Настъргваме обелените картофи на едро ренде и ги слагаме в подсолена вряща вода. Варим 5 мин. и отцеждаме картофите.
2. Нарязваме печурки, кисели краставички и пресен лук на ситно. Прехвърляме половината картофи в тавичка и ги нанасяме равномерно.
3. Покриваме картофите с нарязаните гъби, краставички и лук. Поливаме със зехтин, поръсваме с чубрица и черен пипер, добавяме царевица и сол.
4. Натрошаваме в тавичката сирене и намазваме цялата повърхност с цедено кисело мляко. Покриваме с останалото количество картофи и поръсваме с настърган кашкавал.
5. Покриваме тавата с алуминиево фолио и печем във фурна, загрята на 180 градуса, за 30 мин. След това махаме фолиото и запичаме огретена още 15-20 мин., докато се зачерви
1 ч.л. чубрица
сол и черен пипер на вкус Бон апети!

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: салатанови [re: flora bg]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано11.03.13 14:22



аз, аз искам да се включа

в кулинарните рецепти с една салатка, която измислих днес от това, което намерих в хладилника
понеже съм вече 1 месец на безглутенова диета, а ястията са предимно зеленчукови и съм вечно гладничка - със салатката си допълвам и витамините и минералите в чревната флора

и такааа:
- сварих елда /гречка/ - малко количество
- на пара сварих брюкселски зелчета и после ги нарязах на четвъртинки
- настъргах морков
- нарязах маслинките на кръгчета /от зелените с чушките/
- добавих нарязани "ролца от раци" - е, не са баш раци, но стават, а може и риба да се добави
- добавих малко от настъргана глава целина в оцет /в Лидл я намерих и ми харесва и не ми е лошо от нея/
- сок от изтискан 1/2 лимон
- малко сусамово олио
- малко йодирана морска трапезна сол

ммммм, колко вкусно!





Тема Re: салатанови [re: LlDlru]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано13.03.13 19:22



и моята салата с домашно приготвени кълнове и поници



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема житна напитканови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано13.03.13 19:43





Живота е рисуване без гума за триене.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.