Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:40 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 1нови  
Авторlnfo (Нерегистриран)
Публикувано03.03.07 21:45



Мили форумци, на всички пожелавам от все сърце успех в битката с тази коварна и гадна болест, която отне живота на моя близка преди 3 години!

На майка ми и откриха миналата седмица тумор на щитовидната жлеза. Доктора който я следи от 5 години и казал, че вероятно е доброкачествен, тъй като с тези размери ако е злокачествен, вече нямало да е между нас.
Назначени са и изследвания, а после ще следва операция и биопсия за определяне на вида на тумора.

Накой може ли да даде повече информация за тези тумори, както и някакви алтернативни методи за лечение... Предварително благодаря на всички ...

Редактирано от *jull** на 26.01.12 16:11.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: lnfo]  
Автор white_cat (never say never)
Публикувано05.03.07 09:16



Алтернативно лечение няма


Аз съм оперирана преди 3-4 години от папиларен карцином.

А защо доктора при който е ходила майка ти не е предприел нищо досега, а е чакал да стане голям тумора ? Защо не е потърсила и друго мнение ?



Мисля, че биопсия трябва да се направи преди операцията, за да се разбере, колко и какво трябва да се изреже.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: white_cat]  
Авторlnfo (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 18:45



Благодаря много за информацията. Ще търсим и алтернативно мнение.
За съжаление, майка ми е подходила малко безотговорно, като от година и 3 месеца не е ходила на преглед.
Доктора и е казал, че смята първо да оперира и да праи биопсия после, от изрязания материал.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: lnfo]  
АвторAira (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 19:24



E добре как така ще оперира без да знае дали е доброкачествен туморът или злокачествен???Биопсия се прави предварително за да се разбере какъв е туморът,а след операцията,изрязаната тъкан се дава отново в лаборатория за да се установи дали има останали туморни клетки,за да са наясно с понататшното лечение.Това е което знам от моя хирург.С какъв размер е туморът,казаха ли ви??



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: Aira]  
Авторlnfo (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 19:50



Аз не знам какъв е размера, май са и казали колкото орех.
Точно за това утре сме при друг ендокринолог в друга болница, ще пиша за резултата... дано всичко да е добре...



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: lnfo]  
АвторAira (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 21:15



Дано всичко е ок .Пиши за резултатите после.Ще стискаме палци.





Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: lnfo]  
Автор nelidz (член)
Публикувано06.03.07 12:28



Здравей! Доколкото ми е известно доц.Сечанов в ендокринологията е най-добрия хирург по отношение на жлези.Консултирайте се и с него!



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: Aira]  
АвторMlMl (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 12:30



ЗДРАВЕЙТЕ
рАЗБИРАМ ПРИТЕСНЕНИЯТА ВИ , СЕСТРА МИ Е НА 27 Г. И ВЕЧЕ С 3 ОПЕРАЦИИ НА ЗЛОКАЧЕСТВЕН ТУМОР НА ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА. МНОГО Е ВАЖНО КОЙ ЩЕНАПРАВИ ОПЕРАЦИЯТА И КАК-ЗАЩОТО ПРИ НЕЯ ЗА НЕЩАСТИЕ СЕ ОКАЗА МН.ЛОШО ИЗПЪЛНЕНИЕ. пРЕПОРЪЧВАМ НЕМСКАТА КЛИНИКА В ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ И ДОЦ.ПАНДЕВ-ПОРАЗПИТАЙТЕ И ЩЕ СЕ УБЕДИТЕ.
ЗА съжаление сега ,тя толково млада е с метастази и лекарите не знаят какво да правят-вс.пробвахме и йодотерапия и лъчетерапия но уви. мога само да се надявам на господ и на някъкъв алтернативен метод -но какъв ? Моля ви ако чуете нещо пишете ми





Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: lnfo]  
Автор NERlSA58 (непознат )
Публикувано22.11.07 19:54



здравей те, тази вечер ходихме с мъжа ми на преглед при ендокринолог. Доктора го прегледа на видиозон и каза, че има в ляво възпаление, възел и киста с течност,а в дясно само възпаление. Утре е на изследване на хормони и после вероятно операция. Много сме притеснени от заболяването. Не сме се сблъсквали с това. Ако някои знае повече бих се радвала да прочета нещо на достъпен език не профисионален.
благодаря на всички





Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: lnfo]  
Автор Гyeндoлин (непознат )
Публикувано23.11.07 21:48



Дори да се направи предварителна биопсия няма гаранции,че ще даде точни резултати. Преди 4 години съвсем ненадейно ,докато пиех кафето си с мой приятел ендокринолог разбрах,че имам възли на щитовидната жлеза. Нямах никакви оплаквания и трудно можех да повярвам.Отидох на видеозон и вярно-възли. И понеже той каза "за операция" ,а диагнозата поставена на чаша кафе беше толкова случайна реших да повярвам на божия знак.Озовах се в София без никакви други изследвания и за малко щяха да ме изхвърлят от кабинета с моят ентусиазъм да се оперирам на база юнашко доверие,докато хирурга не установи възлите сам. Операцията мина успешно,а биопсията направена по време на нея беше добра,аденом, казаха.Месец по - късно окончателната диагноза беше "мултифокален папиларен карцином на щитовидната жлеза"...ха честито, на 31 години се обзаведох с рак. Едва не полудях. Към онзи момент мислих , че това е най - сигурния път към онова спокойно място с белите, мраморни плочи и дървета над тях. Всички лекари вкупом викнаха :излседвания, нови операции,терапия, няма време ,давай..всички без моя хирург. Когато ми каза диагнозата и ме видя позеленяла от новината каза:"Виж какво ще ти препоръчам аз, я ми се махай от главата и си живей живота.Има хора дето още като ги видя ,те самоходни трупове, а ти си лицата, в очите ти пише,че ще живееш и всичко ще е наред, изрязах възлите все едно е карцином, нищо че беше добра биопсията, ще чуеш много мнения,но от мене знай че нищо категорично медицината не е решила" изкарах месец в ислушвания на други мнения, колкото повече слушах толкова по - болна се чуваствах, да не казвам на моменти почти умряла. Накрая теглих една майна ( с извинение) на всички и реших да се върна на кораба на здравите.Не направих нищо, нито нови операции, нито терапии.Една година ходих всеки месец на контрола при него, горе долу толкова отне да свикна да си живея със страха.Ето ме 4 години след това, здрава и в чудесно разположение на духа, без грам да съжалявам. карцинома на щитовидната има милостивото качество да не е с висок процент на смътност...другото, което все си мисля е, че здравето е не само в телата ни, в главите също. Ако мислиш позитивно, ако вярваш че дори за момент да си паднал зад борда всичко си е ок защото се оправяш...Мислите ни творят бъдещето, стискам палци всичко да е наред, за мен няма по- добра алтернативна медицина от силата която притежаваме самите ние






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.