Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:13 15.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
Автор marata122 (непознат)
Публикувано15.11.11 15:56



Здравей


Добре звучиш,добър маркер имаш(поддържай нивото,супер е)
Докато се напасне дозата може би ще имаш леки неразположения,но това да му е.Сок от бъз или сладко от бъз,а може и сушен,зеленият чай с плодчета лиции,Ники вече те е ориентирал към меда и алоето.
Не забравяй чашата червено вино и много положителни емоции.
Бъди здрав!!!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: marata122]  
Автор newe (непознат)
Публикувано16.11.11 14:12



здравейте, дойде време и аз да се присъединя към вашия клуб
Наскоро оперирана съм с диагноза папиларен карцином и изцяло премахната жлеза. Лимфните възли не са пипани, уж били чисти
Сега чакаме хистологията, която според хирурга няма да се различава от гевгира
Междувременно ме пращат в Онкологията в Дървеница за сцинтиграфия и евентуално лечение с йод131
Та исках да питам някой има ли представа колко време се чака за това изследване, хирурга ми говори нещо за 4-5 месеца
И в Исул ли се чака толкова много
Вече съм склонна да ида в провинцията да го направя, за да стане по-бързо

А след това изследване колко дни не трябва да съм в контакт с детето си

Малко ми е разпокъсано всичко, но още не мога да осъзная какво ми се случва



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: newe]  
Авторsrldia (Нерегистриран)
Публикувано02.12.11 20:04



Здравей newe!
Не трябва да се притесняваш от случилото се. Аз съм оперирана с фоликулярен карцином, премахната изцяло щитовидна жлеза и 18 бр. лимфни възли в чужбина. Писала съм по-рано. Преминала съм и радиоактивния йод.
Сцинтиграфията там се прави преди операция, а не след.
Радиоактивният йод се приема 4-5 седмици след извършената операция и без приемане на Л-Тироксин таблетки през периода, както и никаква консумация на риба и определени храни.
В България, за съжаление йода се дава в течен вид и доколкото знам, пациентът се задържа повече време в онкологията.
В Германия, приема е във вид на кампусла и престоя трае до 3 дни, като след това няма риск за околните хора и общуването може да се случва веднага. Десет дни след проемането на капсулата се извършва скенер на цялото тяло и се вижда дали има натрупване по-голямо от нормалното в някоя област.
Ако имаш нужда от допълнителна информация - на разположение съм.
И ти пожелавам да не падаш духом, аз вече мисля за деца.
УСПЕХ!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: srldia]  
Авторcucu2 (Нерегистриран)
Публикувано22.12.11 12:43



Здравейте , чета в сайта последната година , но не съм писала . Време е да разкажа и моята история , ако мога да бъда полезна на някой за вбъдеще.В началото на годината забелязах подут лимфен възел на врата, почна се обикаляне по лекари - всеки искаше да ме оперира, но не знаеха от какво и не обясняваха нищо! В крайна сметка в рамките на няколко дни чрез познати попаднах на др. Сечанов и той ме оперира в ендокринологията - оказа се , че имам папиларен карцином . Всеки знае какъв е стреса в началото ... Последва разбира се радиойд терапия - аз избрах да отида в онкологията . След операциятя имах много висок туморен маркер(260). Никой тогава не ми каза , че се налага втора операция. Даже след сцинтиграфията др. Пиперкова ми каза , че почти няма остатъци. Това е поради ниската доза радийод при сцинтиграфия и не може да се натрупа ако има мнг остатъци. След сцинтиграфията дори Тг се вдигна още към 400. Аз напипах и др. лимфен възел и когато отидох при др. Сечанов преди радиойодтерапията , той ми каза, че не се знае какво е .. по натам ще се махне след терапията. Минах радиойодтерапията , после пак сцинтиграфия - вече се видяха остатъци - съответно този лимфен възел. Исках да споделя с др. , които също имат подобни проблеми , че трябва да се оперират и да се махне всичко преди да се тровят с радиойод! Следих се следващите месеци , но беше ясно , че се налага втора операция . Истината е , че с РАИ няма гаранция , че лимфните възли ще се стопят - шанса е до 70%. След проучване избрах др. Пандев - наистина съм изключително доволна , обяснява много подробно и ми хареса, това което ми предложи като начин на лечение . В рамките на две операции ми направи лява и дясна лимфна дисекция .Махнати са приблизително 40-50 лимфни възли , от които 9 с метастази .Преди това на ехографа ендокринолога беше отбелязал само 5 съмнителни възли , а на сцинтиграфията след радиойод терапията беше натрупан йод само в единия . Радвам се , че избрах този метод , а не при всяко съмнение за поредния възел да ме режат наново. Сега туморния ми маркер след операциите спадна до 0,1 и съм много щастлива , но все пак чакам за сцинтиграфия догодина и от нея ще се разбере дали отново трябва да мина радиойод терапия. Аз съм млада и още не съм имала деца , много съжалявам , че лечението ми се проточи толкова , но и съм щастлива донякъде с хубавите резултати до тук :) Желая успех на всички , късмет и сили да продължавате напред !



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: cucu2]  
Авторsisi2 (Нерегистриран)
Публикувано22.12.11 13:04



Горния ми пост беше дълъг и тук искам да допълня някои неща . Търсих начини за лечение в чужбина - начина на лечение е абсолютно еднакъв навсякъде , въпроса вече е в отношение на лекари , спазване на срокове , обстановка и др. Аз в крайна сметка избрах да остана тук и съм доволна от последните операции при др. Пандев , все пак който има възможност би могъл и да се замисли къде е по-добре за него ...
Има един канадски сайт

- от там може да си свалите книга със съвети за диетата преди радиойодтерапията - low iodine cookbook.
Искам да попитам някой дали е чувал за лекарството Iscador и дали има мнение? Повечето хора в България ,които са го ползвали са с рак на гърдата , има Искадор за различни типове рак , но не съм срещала мнение от хора с карцином на щитовидната жлеза.
След първата операция, прочетох книгите анти-рак и храни срещу рака. Помагат в началото за психичексата нагласа и да приемеш случващото се. Спазвам основните принципи на хранене, но никъде няма реално проучвания, касаещи тироидните хормони. Бих се радвала ако някой сподели какви хранително добавки взима и как му се отразяват? Ходили ли сте при лекари, които да ви предпишат, имунолози или др. При нас реално лекарите не предлагат никаква промяна в начина на живот , но истината е , че е необходима - поне качествената храна и спорта, от там нататък може би всичко е късмет ...
Желая ви късмет на вас!! И много хубави празници, дано забравите проблемите и се радвайте на миговете с любимите ви хора!

Редактирано от *jull** на 22.12.11 18:48.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: sisi2]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано22.12.11 15:00



Искадор се прави от бял имел. В Швейцария го ползват от стотина години, при нас не се продава, ползва се белия имел като билка. Различни видове е, според дървото върху което е раснал имела. Инжектира се подкожно на най-близкото до тумора място, прилага се по схема. В Европа се заплаща от здравната каса. Съвместимо е с химиотерапия. Познавам хора, които се поддържат с него от години. Ние го ползвахме 5 месеца, но съпругът ми направи алергия към него и се наложи да го спрем. Най-евтино е в Германия. В България може да се консултирате с д-р Дора Пачова, тя е хомеопат, координатите ги има в интернет. Ще прецени какво е подходящо за вас и ще ви напише рецепта.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: ramibolu]  
Авторsisi2 (Нерегистриран)
Публикувано23.12.11 14:20



Благодаря за информацията ! Ще потърся кординатите на др. Пачова.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: lnfo]  
Авторммм (Нерегистриран)
Публикувано29.12.11 09:04



изчетох цялата тема,
мисля, че в най скоро време ще бъда един от вас с диагноза. За сега само се лутам по лекари и се побърквам. Оплакванията ми започнаха след едно следгрипно състояние през април получих болки и пробождания в сърдечната област. Веднага хукнах по кардиолози направих си кардиограма, ехограф и стресест с колело, всичко беше наред. За съжаление оплакванията не отшумяхя, в паниката си направих сигурно стотина кардиограми и ехографии на сърцето - до сега не се бях разболявал от нещо по сериозно от грип. В края на август към оплакванията ми се прибавиха изтръпване на ляв крак и ръка /въобще чувствах си лявата част по особен начен/ и усещане за подутина от вътрешната страна на гърлото /даже имам усещане за много леко дразнне към ухото/. Всичките ми оплаквания са в покой, когато съм активен не усещам нищо. Ходих при личната, посмя ми се изписа ми някакви лекарства вкл. и противовъзпалителни. ефекта беше нулев. По късно в германия се прегледах при общ лекар, веднага ме погледна на ехограф и каза, че вижда възелче от ляво 0.8см. Че не е притеснително и ще го наблюдава. Направи ми и изследвания нахормони - в норма. От септември до сега се мотам по невролози тъй като си мислех, че проблема е неврологичен. Сега на 02.01 ми предстои диспансеризиране в една неврологична клиника, ще ми направят МРТ / в БГ май е ЯМР/ пункция и още доста изследвания за нарушения на сенситивноста. Бих желал да разбера има ли някои с моите симптоми и на МРТ дали ще се види възела.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА *DELETED*нови [re: ммм]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано30.12.11 01:17



Мнението е изтрито от collibri

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА [re: Collibri]  
Автор Marrie ()
Публикувано30.12.11 01:30



.

Здравейте,

Имам един въпрос, моля помогнете ми, ако знаете.
Имам възли, единия 34мм и от 4 години знам за него, другия е 14мм, казват ми всички да ходя на операция, аз все отлагам, защото хормоните са в норма ин ищо не усещам.

Изследвах хормони - всичко е в норма, но тиреоглобулина преди 2 седмици беше 85, при норма 78 макс, а сега днес го изследвах, само 15 дни по-късно в друга лаборатория Бодимед - и е 180!

Имам записан час за д-р Пандев на 10 януари. Притесних се от това рязко скачане на стойността, наистина в различни лаборатории, но горната граница е една и съща. Какво може да означава това, какво мери тиреоглобулина??? И мога ли да чакам до 10 януари или трябва нещо спешно да действам? Обадих се на д-р Брусарска, поликлинската ендокриноложка и тя каза, че мога да чакам, че за 1 седмица едва ли нещо ще се промени. Вие какво мислите?

Притесних се.

Редактирано от Marrie на 30.12.11 01:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.