Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:43 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 1  
Авторlnfo (Нерегистриран)
Публикувано03.03.07 21:45



Мили форумци, на всички пожелавам от все сърце успех в битката с тази коварна и гадна болест, която отне живота на моя близка преди 3 години!

На майка ми и откриха миналата седмица тумор на щитовидната жлеза. Доктора който я следи от 5 години и казал, че вероятно е доброкачествен, тъй като с тези размери ако е злокачествен, вече нямало да е между нас.
Назначени са и изследвания, а после ще следва операция и биопсия за определяне на вида на тумора.

Накой може ли да даде повече информация за тези тумори, както и някакви алтернативни методи за лечение... Предварително благодаря на всички ...

Редактирано от *jull** на 26.01.12 16:11.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: lnfo]  
Автор white_cat (never say never)
Публикувано05.03.07 09:16



Алтернативно лечение няма


Аз съм оперирана преди 3-4 години от папиларен карцином.

А защо доктора при който е ходила майка ти не е предприел нищо досега, а е чакал да стане голям тумора ? Защо не е потърсила и друго мнение ?



Мисля, че биопсия трябва да се направи преди операцията, за да се разбере, колко и какво трябва да се изреже.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: white_cat]  
Авторlnfo (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 18:45



Благодаря много за информацията. Ще търсим и алтернативно мнение.
За съжаление, майка ми е подходила малко безотговорно, като от година и 3 месеца не е ходила на преглед.
Доктора и е казал, че смята първо да оперира и да праи биопсия после, от изрязания материал.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: lnfo]  
АвторAira (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 19:24



E добре как така ще оперира без да знае дали е доброкачествен туморът или злокачествен???Биопсия се прави предварително за да се разбере какъв е туморът,а след операцията,изрязаната тъкан се дава отново в лаборатория за да се установи дали има останали туморни клетки,за да са наясно с понататшното лечение.Това е което знам от моя хирург.С какъв размер е туморът,казаха ли ви??



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: Aira]  
Авторlnfo (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 19:50



Аз не знам какъв е размера, май са и казали колкото орех.
Точно за това утре сме при друг ендокринолог в друга болница, ще пиша за резултата... дано всичко да е добре...



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: lnfo]  
АвторAira (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 21:15



Дано всичко е ок .Пиши за резултатите после.Ще стискаме палци.





Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: lnfo]  
Автор nelidz (член)
Публикувано06.03.07 12:28



Здравей! Доколкото ми е известно доц.Сечанов в ендокринологията е най-добрия хирург по отношение на жлези.Консултирайте се и с него!



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: Aira]  
АвторMlMl (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 12:30



ЗДРАВЕЙТЕ
рАЗБИРАМ ПРИТЕСНЕНИЯТА ВИ , СЕСТРА МИ Е НА 27 Г. И ВЕЧЕ С 3 ОПЕРАЦИИ НА ЗЛОКАЧЕСТВЕН ТУМОР НА ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА. МНОГО Е ВАЖНО КОЙ ЩЕНАПРАВИ ОПЕРАЦИЯТА И КАК-ЗАЩОТО ПРИ НЕЯ ЗА НЕЩАСТИЕ СЕ ОКАЗА МН.ЛОШО ИЗПЪЛНЕНИЕ. пРЕПОРЪЧВАМ НЕМСКАТА КЛИНИКА В ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ И ДОЦ.ПАНДЕВ-ПОРАЗПИТАЙТЕ И ЩЕ СЕ УБЕДИТЕ.
ЗА съжаление сега ,тя толково млада е с метастази и лекарите не знаят какво да правят-вс.пробвахме и йодотерапия и лъчетерапия но уви. мога само да се надявам на господ и на някъкъв алтернативен метод -но какъв ? Моля ви ако чуете нещо пишете ми





Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: lnfo]  
Автор NERlSA58 (непознат )
Публикувано22.11.07 19:54



здравей те, тази вечер ходихме с мъжа ми на преглед при ендокринолог. Доктора го прегледа на видиозон и каза, че има в ляво възпаление, възел и киста с течност,а в дясно само възпаление. Утре е на изследване на хормони и после вероятно операция. Много сме притеснени от заболяването. Не сме се сблъсквали с това. Ако някои знае повече бих се радвала да прочета нещо на достъпен език не профисионален.
благодаря на всички





Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: lnfo]  
Автор Гyeндoлин (непознат )
Публикувано23.11.07 21:48



Дори да се направи предварителна биопсия няма гаранции,че ще даде точни резултати. Преди 4 години съвсем ненадейно ,докато пиех кафето си с мой приятел ендокринолог разбрах,че имам възли на щитовидната жлеза. Нямах никакви оплаквания и трудно можех да повярвам.Отидох на видеозон и вярно-възли. И понеже той каза "за операция" ,а диагнозата поставена на чаша кафе беше толкова случайна реших да повярвам на божия знак.Озовах се в София без никакви други изследвания и за малко щяха да ме изхвърлят от кабинета с моят ентусиазъм да се оперирам на база юнашко доверие,докато хирурга не установи възлите сам. Операцията мина успешно,а биопсията направена по време на нея беше добра,аденом, казаха.Месец по - късно окончателната диагноза беше "мултифокален папиларен карцином на щитовидната жлеза"...ха честито, на 31 години се обзаведох с рак. Едва не полудях. Към онзи момент мислих , че това е най - сигурния път към онова спокойно място с белите, мраморни плочи и дървета над тях. Всички лекари вкупом викнаха :излседвания, нови операции,терапия, няма време ,давай..всички без моя хирург. Когато ми каза диагнозата и ме видя позеленяла от новината каза:"Виж какво ще ти препоръчам аз, я ми се махай от главата и си живей живота.Има хора дето още като ги видя ,те самоходни трупове, а ти си лицата, в очите ти пише,че ще живееш и всичко ще е наред, изрязах възлите все едно е карцином, нищо че беше добра биопсията, ще чуеш много мнения,но от мене знай че нищо категорично медицината не е решила" изкарах месец в ислушвания на други мнения, колкото повече слушах толкова по - болна се чуваствах, да не казвам на моменти почти умряла. Накрая теглих една майна ( с извинение) на всички и реших да се върна на кораба на здравите.Не направих нищо, нито нови операции, нито терапии.Една година ходих всеки месец на контрола при него, горе долу толкова отне да свикна да си живея със страха.Ето ме 4 години след това, здрава и в чудесно разположение на духа, без грам да съжалявам. карцинома на щитовидната има милостивото качество да не е с висок процент на смътност...другото, което все си мисля е, че здравето е не само в телата ни, в главите също. Ако мислиш позитивно, ако вярваш че дори за момент да си паднал зад борда всичко си е ок защото се оправяш...Мислите ни творят бъдещето, стискам палци всичко да е наред, за мен няма по- добра алтернативна медицина от силата която притежаваме самите ние





Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: Гyeндoлин]  
Автортитa (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 11:13



Моля, помогнете ми като ми кажете къде правят биопсия на лимфен възел.
От Сливен съм. Откриха ми възела през м.Август и казаха, че трябва да се оперира. От интернет разбрах, че може да се направи биопсия за да се разбере какъв е. Страхувам се много. Моля ако знаете кажете ми къде и какъв лекар ги прави - ендокринолога или хирурга. Благодаря предварително.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: титa]  
Автор *jull** (())
Публикувано26.11.07 12:34



Не знам какъв лекар си посещавала, но най-добре е да го види онколог (не се плаши, това не значи, че непременно имаш рак!). Намери добър специалист и настоявай за оперативно отстраняване на образуванието! Не е препоръчително да се прави предварително биопсия, защото при наличие на злокачествени клетки (само хипотетично!), те могат да се разпространят по лимфен път из целия ти организъм. След като определят вида на тумора, онколозите преценяват дали е нужно някакво лечение. Всички други пътища са обиколни и несигурни.
Желая ти кураж и късмет!





Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано26.11.07 13:21



Аз съм против оперативно отстраняване на лимфен възел.
По същата причина операция на лимфен възел се прави само в краен случай, особено, ако е на шията. Добре е да се опитат други методи.
Тита, напиши местоположението на проблемния лимфен възел....и каква ти е първоначалната диагноза.

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано26.11.07 20:36



Когато съпругът ми имаше този проблем (при него ставаше въпрос за лимфен възел на врата), коментираха, че е най-правилно да се отстрани направо, без предварително биопсия. Едва след хистологията му направиха лимфография, взеха проба от костен мозък и т. н. и назначиха терапиите. Мисля, че бързаха и не искаха да губят време.
За други методи тогава не е ставало въпрос... Какво имаш предвид?



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано26.11.07 21:47



Нали и аз съм с такова образувание на лимфен възел на шията от миналата година. Направиха ми биопсия /със спринцовка/ откриха туморни клетки. Хирурга каза категорично оперативно да не се пипа, щото е било много комплицирано там на врата.
Назначиха химиотерапия, която го смали донякъде, после хормонотерапия, която го изчисти съвсем. Сега отново ми създава проблем, но ще видим!
Та затова, разни лекари, разни мнения. Пък и при всеки е различно - при мен се води рецидив от рак на гърдата.



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано26.11.07 23:08



Наистина, сигурно е различно. Пък и зависи от подхода на лекарите. Има някои, които веднага се хващат за скалпела... Вижда ми се обаче логично основанието, че в единия случай става въпрос за първичен тумор, а в другия - за рецидив.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: *jull**]  
Автортитa (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 14:33



прегледа ме д-р Събев най-добрия онколог в Сливен. Ехографските изследвания показаха възел 8мм от дясната страна на шията/на щитовидната жлеза/.Хормоналните ми иследвания са добри, иследванията за захари също. Кадза ми,че мога да изчакам до декември да направя втори преглед но ако расте и стане 1см незабавно трябва да се оперира. А сега само ми препоръча операция защото било все пак туморно образование. Доста мислих и четох по този въпрос и реших, че ако направя биопсия но незная къкв лекар я прави и е доброкачествено образуванието да не го оперирам. Но не съм наясно с много неща и затова се обърнах за съвет към Вас защото всеки е прекарал по нещо.Страхувам се защото майка ми и сестра ми са оперирани по 2 пъти от това аз бях придружител и на двете и не искам и децата ми да преживеят кошмара, който аз преживях с тях. Затова търся друго алтернативно решение.
Благодаря Ви за подкрепата.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: титa]  
Автор *jull** (())
Публикувано27.11.07 19:51



Има различни алтернативи за щитовидната жлеза - импулсна терапия, Райф-терапия и т. н. Тук можеш да погледнеш и още един начин (помествам линка), а по-надолу съм написала и една народна рецепта.



В 1- литрова бутилка се изсипва 1 пакетче карамфил и се залива с дестилирана вода от аптеката. След 10 дни се прецежда и се пие по 100 мл на ден - 15 мин. преди ядене. Веднага се зарежда втора бутилка, за да е готова след свършването на първата. Лечението продължава, докато се почувствате добре.
Успех!





Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: *jull**]  
Автортитa (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 22:07



благодаря много jull.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: *jull**]  
Автор dtabak4eto (вярваща)
Публикувано27.11.07 22:11



Здравей, Тита. Прочетох постингите ти - извинявай, но не можах да разбера как лекарят е решил, че възелът е туморно образувание (извинявам се, ако аз не съм довидяла нещо)
На мен ми откриха такова възелче ,преди 2 години, ходих на ендокринолог - лекарката потвърди, че е възел, но имало и кистозен характер???, обясни ми ,че не е нещо страшно , че има 2 вида възли топли и студени - едните се оперират, другите - не... успокои ме, че има хора, които си живеят с години с тия възли без никаква промяна... - аз съм сега на 23, тогава бях на 21, та започнах да го наблюдавам. Забравих да спомена, че хормониите ми бяха напълно в граница при всичките мми прегледи, което за нея беше основното. И така последно май месец бях на преглед, възелчето беше пораснало с около 3 мм от 8 и лекарката ми каза, че може да ме прати веднага на хирург, но нейния съвет е да изчакам 2-3 месеца и тогава. Е да де но септември точно преди да отида разбрах, че ще ставам мама и отложих ходенето.
Та моята теория е - когато нещо не е наред с организма ни - не трябва да се отрича съществуването му, напротив - трябва да се наблюдава, следи и да се изследва, за да могат да се вземат съответните мерки навреме. Но пък и не трябва да се минава в другата крайност, както се казва - "да се търси под вола теле". Не искам да обидя никой - това си е само мое мнение.

Има ли желание - има и начин!


Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: dtabak4eto]  
Автортитa (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 10:47



Здравей, dtadak4eto. На 29.08.07г. след ехографската снимка думите на ендокринолога бяхя:"Имаш възел 8мм,който не се знае какъв е, в повечето случаи са доброкачествени и да се надяваме, че и твоя е такъв. Съветвам те да се оперираш." След като отказах операция той ми каза: "Ела на преглед през Декември и ако расте и стане 1см операцията е неизбежна макар да не ти създава проблеми. Не забравяй, че това все пак е туморно образувание. Имаш време да си помислиш и да се консултираш с други лекари вземи си иследванията и питай." Немога да забравя това, което ми каза защото него ден беше рожденния ден на дъщеря ми.
Влагодаря,че ми писа и ме подкрепяш.
Пожелавам ти от сърце да си жива и здрава и да си щастлива майка. Защото майчинството е нещо чудесно. Късмет.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: титa]  
Авторdgess (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 13:48



преди 5 години на контролен преглед за бременност ми откриха възел,който сега е три см.Казаха ми трябва незабавно след като родя да се оперира.Категорично и до днес отказвам,не знам дали е правилно,но сечувствам добре,хормоните са в норма,правя си профилактични прегледи.Моя приятелка се оперира ,като й отстраниха 3/4 от жлезата.Всеки ден се налага да пие хормонални таблетки.Трудно се възстанови,хормоните никога не са в норма,затова я е страх да забременее,а от скоро имам чувството че я удари в психиката.Моя съвет е да не бързаш,а да избереш от 2 злини по малката.Моя възел е топъл,което означава че работи и също произвежда хормони.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: dgess]  
Автортитa (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 16:44



Здравей dgess. Как разбра какъв е? Скакъв лекар се консултира?
Благодаря за съвета и покрепата.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: титa]  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 16:54



Аз също имам образования,които след сцинтиграфия на щитовидната жлеза се оказаха кисти.Тази процедура ми бе предписана от лекуващата ме ендокриноложка,която почти беше сигурна в резултата,но ми предписа изследването за да ме успокои.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: Taня]  
Автортитa (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 17:14



Здравей Таня. Какво е това иследване сцинтиграфия и къде се прави?
Благодаря.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: титa]  
Авторdgess (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 18:46



Дават ти да пиеш йод и те гледат на един уред.По това определят топъл или студен е възела



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: dgess]  
Автор dtabak4eto (вярваща)
Публикувано28.11.07 20:48



Здравей, dgess!На мен не са ми определили какъв тип ми е възелът - топъл или студен, аз просто си живея с мисълта, че е топъл - може би защото и ендокриноложката не беше притеснена. Искам да те питам, ти къде те наблюдават, кой е твоят ендокринолог, дали си доволна... и ако можеш да ми препоръчаш добър такъв. Защото аз ходих при д-р Бурсарска в Студентска поликлиника - отношението й беше страхотно, но ме притеснява фактът, че при киста 16.6/8.9/10.5 мм , била е 13.3... на нещо си предишаната година(тъкмо си гледах изследванията, че нещо взех да параноясвам:), тя ми каза да чакам и дефакто не е установено, какъв е този възел.
Та сега нещо се притесних, че какъвто съм била непокист и не съм отдавала значение на такива неща - някаква си там киста, че аз съм на 21, какъв ти рак!!!- сега от няколко месеца майка ми е с 4 -ти стадий, защото и тя не се е преглеждала 4 години с мисълта - абе този рак няма точно на мен да ми се падне. И затова сега е в това положение



Има ли желание - има и начин!

Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: dtabak4eto]  
Авторdgess (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 21:20



Здравей,не съм от София,но знам че е най добре преглед в Ендокринология,там са най добрите в цяла БГ а и имат най добрата апаратура.По принцип няма да намериш д-р,който да не ти каже да се оперираш и то веднага,особено ако си под 40г.А ако наистина е киста знам че ги източват безпроблемно.Не се притеснявай излишно и просто върви на преглед,но решението за една операция си е изцяло наше,каквото и да си говорят докторите.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: dgess]  
Авторdgess (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 21:27



Забравих да добавя,че студените възли са по опасни,защото се израждат в тумори.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: dgess]  
Автор dtabak4eto (вярваща)
Публикувано28.11.07 22:31



Много ти благодаря за бързия отговор


Определено ще отида на преглед, само ще помисля още малко при кого - при моята стара или в ендокринологията. Интересно е, че ендокриноложката ми не ми е казвала, че трябва да се оперира - тя не изглеждаше притеснена, затова и аз досега съм била доста спокойна, ще пиша как е минал прегледа.
Пожелавам ти само здраве и само напред и нагоре!

Има ли желание - има и начин!

Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: dgess]  
Автор EFO75 ()
Публикувано28.11.07 22:49



Да така е./за възлите/.На мен през2002г.ми откриха кисти на щитовидната жлеза.И защото 1месец преди това имах операция на 'тумори на яйчника'-резекция' и 'коремната кухина',ми казаха че са безобидни и нее страшно.
НО защото ми продължиха здравословните проблеми/и още продължават/ме пратиха в ЕНДОКРИНОЛОГИЯТА-ул.Дими Груев-6,София./до Мин.на земеделието,и Цирка-изгорелия/ Направиха вс.изл.и апарати,ме оперираха след седмица. А мойте изледвания бяха в 'нормата'.
Не съм пила хормони,защото продължиха с др.лечение.Жлезата не са резали.
Сега2007г.имам нови образувани възли,НО защото лекуваме бъбреци и мн.др.хода на всеки3мес. при Ендокринолога.-др.Шигарминова-задължително, тя е и за хипофизната,а ме опер.проф.МЕНДИЗОВ-началн. ТАКА ЧЕ СЕ ЗАПИШИ за преглед с талон,И ще вземат решение-какви са,колко мл.и тн. ПО-РАННИ КОНСУЛТАЦИИ/и то с 2доктори/Е ПО ДОБРЕ!!!и аз съм пациент,не лекар.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: dgess]  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 23:34



Здравей Тита!Сцинтиграфията предсавлява венозно инжектиране на изотоп вероятно и след 20 минути те изследват .В зависимост от цветовете диагностират находките-червените са топли възли о останлото в тъмни цветове-студени или кисти.Мене ендокриноложката ме насочи към Нуклеарната лаборатория в Александровска или Военна болница.Аз си направих изследването във Военна-става със записване по телефона и струва само 1.80 ако си с направления.Лекарите бяха много внимателни и ме прегледаха също.Но дотам аз се следя на 6 месеца от седем години тъй като имам наследствена обремененост,а напоследък доста често си правя и ехограф пак два пъти годишно тъй като имаше известно претиснение от страна на лекуващата лекарка.Дано съм ти била полезна



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: dgess]  
Автортитa (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 10:15



Мерси.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: dgess]  
Автортитa (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 10:19



Благодаря за подкрепата и съвета.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: Taня]  
Автортитa (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 10:58



Здравей Таня!
Благодаря ти много за информацията.
Желая ти всичко най-добро.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: титa]  
Автор NERlSA58 (непознат )
Публикувано09.12.07 11:19



Имам един може би неподходящ въпрос но немога да се ориентирам. Някой може ли да ми каже колко вземат доктори за операция на щитовидна жлеза - аденом- ако искам да ме оперира определен лекар в друг град ?
Предстои ми операция и искам да се оперирам във Варна болница Света Марина тъй като ми препоръчаха специалистите.
Предварително благодаря за инфото!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от NERlSA58 на 09.12.07 11:20.</EM></FONT></P>

Редактирано от NERlSA58 на 09.12.07 11:21.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: NERlSA58]  
Автор Buba67 ()
Публикувано09.12.07 14:10



Мисля, че всяка болница има официален ценоразпис, ако искаш точно определен доктор да те оперира. Колко и дали ще ти иска лекаря отделно не можем да кажем. Най-добрия вариант е да отидеш на преглед в болницата при човека който си избрала. Ако е с призвание ще ти каже да си платиш на касата, а благодарностите ще приеме след операцията. Успех от сърце!



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: Buba67]  
АвторNerisa58 (Нерегистриран)
Публикувано09.12.07 15:14



Благодаря !





Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: Nerisa58]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано20.08.09 20:27



Здравейте .На 19.08.2009 ме оперираха от карценом на щитовидната жлеза.Има ли някой с такава операция или с подобни близки.При мен тумора е с размер 1-1.5 см папиларен без разсейки.Извадиха ми около 19 лимфни възела като те се оказаха чисти.Сега ми предстои йодтерапия с която не съм на ясно.Чух че преживяемостта при този рак е добра.Моля да пишат хора с подобна съдба за да обединим силите и знанията си в борбата с тази злобна болест.

Редактирано от nikibg73 на 20.08.09 20:35.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: nikibg73]  
Автор MamaD (минаващ)
Публикувано20.08.09 22:18



Ники, аз нямам личен опит с този карцином. Имам една колежка, познавам я вече 10 години и тя си е добре.В Асоциацията на Пациенти с Онкологични Заболявания ( не помня точно така ли се казваше) се запознах с жена, оперирана преди 6-7 години, била е на 21 тогава. Когато аз я видях беше 7-ми месец бременна, сигурно вече е родила. Тя беше напълно здрава. В твоя случай не се говори за преживяемост, а за пълно оздравяване! Както е с двете мои познати - те са абсолютно здрави. Така ще е и с теб, Ники! Бързо се възстановявай, че животът е пред теб!



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: MamaD]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано20.08.09 23:02



Ники, голямо Здрасти и от мен!

Точно от твоят рак е опериран преди 10 години(1999)един от Динозаврите на британският рок, голям сладур, неуморен флиртаджия(пак е с нова много по-млада жена)и животар(това е моята думичка за жизнен , енергичен човек дори и на 65 години...)Род Стюард ...даже е и пропял пак след операцията-въпреки , категоричната забрана на лекарите....За това дано си кат него ...Поздравявам те и с една негова и моя любима песен -оригиналната песен е индианска и стара , но изпълнението на Дивият чаровник Род си го бива нали...!?



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: титa]  
Авторвиkи (Нерегистриран)
Публикувано21.08.09 07:52



Ники, аз съм оперирана от папиларен карцином на щитовидната жлеза преди 6 години.
Тръгнах на работа на петия ден след операцията и не се спирам.
От кой град си? Кой ще ти прилага йод терапията?
Ако имаш възможност отиди при проф. Хаджиева в Исул. По моя информация, тя е човекът с най-много познания за този вид рак в България.
И както се казва има една добра и една лоша новина - добрата е за теб - вече си здрав, а лошата е за враговете ти - ще живееш.

Редактирано от *jull** на 21.08.09 08:22.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: виkи]  
Авторвиkи (Нерегистриран)
Публикувано25.08.09 18:41



Ники, как си?
Съжалявам, че в предишния си пост съм ти писала в мъжки род.След това четох предишните ти постове по-внимателно.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: виkи]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано29.08.09 14:38



Здравей Вики.За сега съм добре.Вчера говорих с хирурга ми в София.Излязла ми е епикризата.Потвърден е папиларния карцином.От премахнатите лимфни възли имало метастози само в идин.Това много ме стресира.Дали е напреднал процеса и дали ще може да се овладее!?Опитвам се да си вдъхна кураж.Дано намеря достатъчно сили.Имам насрочена сцинтиграфия за 15.09. после щели да решават дали е нужно йодтерапия.Поздрави



Тема Re: Тумор на щитовидна жлеза - Епикризанови [re: nikibg73]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано01.09.09 12:38



Взех си епикризата вече.Може ли някай да ми я поясни .Моля.
в десния лоб се намери възел - 1х1 см, недобре ограничен, белезникав.Премахнаха се 10 бр. лимфни възли претрахеално и по хода на съдово-нервния сноп в дясно с големина 6-7 мм .Направи се тиреодектомия и екстирпация на лимфните възли. Хистология - Папиларен карцином с начална инвазия в съседния паренхим на щитовидната жлеза /2.Лимфен възел-един брой-метастази от същия карцином./ 3.Лимфни възли- два броя- неспецифичен лимфаденит./ 4.Огнищен лимфоцитарен
тириоидит.
Не мога да разбера добре точка 3 и 4?



Тема Re: Тумор на щитовидна жлеза - Епикризанови [re: nikibg73]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.09.09 13:07



За точки 3 и 4 от епикризата - ето ти точно определение:





За карцинома няма ли друго записано. Нещо от рода Т1Н1М0. Нещата са хванати навреме. Какво лечение предложиха?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Тумор на щитовидна жлеза - Епикризанови [re: Buba67]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано01.09.09 13:28



Здравей Buba67.Няма записано в епикризата "Нещо от рода Т1Н1М0".Страхувам се че нещата се различават от казаното ми след операциията и че за жалост са към по лошо.Предстои ми сцинтиграфия( мисля само на жлезата) и после щели да решат дали е нужно йодтерапия.Хирурга каза да настоявам непременно за такава и то по бързо.Това също ме подтиска защото си мисля да не се е повалила операцията и да се се усложнили нещата.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлеза - Епикризанови [re: nikibg73]  
Авторвиkи (Нерегистриран)
Публикувано03.09.09 10:28



Ники, само без паника.Аз не разбрах кой ти е хирурга.Обезателно след сцинтиграфията си направи консултация при доц.Хаджиева.Справяла се е и с по-напреднали случаи.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлеза - Епикризанови [re: виkи]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано03.09.09 21:24



Вики много противоречиви мнения чета за Хаджиева.И моя случай напреднал ли се води?Нямаше код и не можах точно да определя кой стадий е и какви са ми прогнозите.
Поздрави.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: lnfo]  
Авторiche (Нерегистриран)
Публикувано06.09.09 23:50



Аз съм на 31г. и през януари ме оперираха.Оказа се че образуванието на моята жлеза е злокачествено т.е. карцином.Оперира ме доц,Петков в Александровска болница,невероятен човек,Операцията е много лека,много добре се чувствам.В Перник ми казваха да не правя нищо просто да се следя и ако бях чакала сега можеби щеше положението да бъде много лошо.Не се страхувайте да се оперирате само го направете при професионалист.Ако не се оперират тези тумори ще навредият на други органи и ако е злокачествено положението е много сериозно.Една позната се оперира в МВР болница и не беше доволна така че изберете най-доброто.Желая ви здраве и късмет!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: iche]  
Авторвиkи (Нерегистриран)
Публикувано07.09.09 10:30



Ники, направи си консултация и с доц. Пиперкова в Онкологията в Дървеница.При щитовидната жлеза прогнозите винаги са добри, защото йода топи всички ракови клетки и не допуска появата на метастази.
Горе главата и не се страхувай.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: виkи]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано07.09.09 12:48



Ще я потърся Вики.
Благодаря за повдигането на духа.Препоръчаха ми още и проф Хаджиева ИСИЛ и д-р Петкова в Дървеница.Вече не знам при кого да отида.





Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: nikibg73]  
Авторвиkи (Нерегистриран)
Публикувано08.09.09 10:17



Аз имам предвид същата Хаджиева в Исул.
Много съм доволна от нея.В моя случай не се стигна до лечение с йод, но познавам няколко жени които преминаха 2-3 курса на лечение и сега са напълно здрави.
Късмет и здрави нерви.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлеза - Епикризанови [re: nikibg73]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано08.09.09 18:01



Аааа, изяснила се е ситуацията покрай Вашата сага виждам

. Случаят Ви е най-ранният възможен и при тази хистология и ако проведете и радиойодлечението имате по статистически данни 97% шанс да се излекувате напълно от това заболяване. Т.е. по-скоро внимавайте като пресичате улиците



Тема Re: Тумор на щитовидна жлеза - Епикризанови [re: MD]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано08.09.09 19:52



Благодаря Ви много за добрите и успокоителни думи МД.За съжаление сагата си продължава ,понеже ендокринолозите ме уверяват че оплакванията ми не се дължат на щитовидната жлеза.Нейните хормони до оперрацията са си били в норма и да търся причината другаде. Това бе доста обезкоражително за мен. Надявах се с операцията да се подобрят нещата а сега се налага пак да хуквам по специалисти.Вече нямам идея къде.Много ви моля ако се сещате как да процедирам и при кого да отида да споделите.Имам и болки в кръста и ребрата които също ме притесняват.
Поздрави, много здраве и успехи във работата ви желая!



Тема ПРЕДИ СЦИНТИГРАФИЯ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: nikibg73]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано09.09.09 00:32



Това е полезно преди сцинтиграфията на щитовидна жлеза с йод 131, за да се знае:




Редактирано от *jull** на 09.09.09 01:08.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: виkи]  
Автор ani831O (непознат )
Публикувано07.02.10 21:57



здравейте имам 1 вапрос имам медуларен карцином на щитовидната железа ще ходя при проф.Хаджиева знаете ли дали работи с направления от личния лекар благодаря предварително



Тема Re: ПРЕДИ СЦИНТИГРАФИЯ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: nikibg73]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано27.04.10 12:26



Здравейте.Мина доста време от операцията и последвалите я сцинтиграфия и радиойод терапии.Сега ми предстои нова сцинтиграфия.Искам малко да съживя темата за да се включат и други хора с моята диагноза и да се черпи опит и подкрепа.При мен за сега нещата ехографски са добре.Стискайте палци на сцинтиграфията и ТМ също всичко да е ОК.Тя ще е на 10-13.05
Поздрави и късмет на всички!



Тема Re: ПРЕДИ СЦИНТИГРАФИЯ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: nikibg73]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.04.10 13:09



Ники, радвам се, че всичко е наред до тук. Чакаме резултатите в кутията Добрата новина. Стискам палци.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ПРЕДИ СЦИНТИГРАФИЯ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Buba67]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано28.04.10 16:36



Здравей Буба.Силно се надявам че резултатите ще са добри.Няма да се огъваме я.Непременно ще пиша в Добрата новина стига да имам повод за това.
Поздрави!



Тема Re: ПРЕДИ СЦИНТИГРАФИЯ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: nikibg73]  
Автор MamaD (член)
Публикувано28.04.10 22:59



Хей Ники, радвам се че при теб нещата са добре! Стискам палци за добри резултати!



Тема Re: ПРЕДИ СЦИНТИГРАФИЯ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: MamaD]  
Автор hospitalier (Последния рицар)
Публикувано29.04.10 01:33



Направи рецептата с алое арборесценс мед и вино.



Тема Re: ПРЕДИ СЦИНТИГРАФИЯ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: hospitalier]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано29.04.10 16:49



Hospitalier щом има намесено и червено вино ще опитам.Това за щитовидната жлеза ли е или за имуностимулатор.Искам да попитам и алое арборесценс от къде може да се вземе\купи?



Тема Re: ПРЕДИ СЦИНТИГРАФИЯ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: nikibg73]  
Автор hospitalier (Последния рицар)
Публикувано30.04.10 00:09



За рак е.Най вече на стомаха и околните органи но става и за щитовидната.Алое арборесценс -от цветарски магазин или ботаническа градина.Много е важно да е старо -минимум 5 годишно.Режат се долните листа.Рецептата я има във форума.



Тема Re: ПРЕДИ СЦИНТИГРАФИЯ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: hospitalier]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано30.04.10 23:24



здравейте дами! Благодарна съм 4е намерих този форум и искренно ви се възхищавам ! Аз съм няколко дни след операцията/ тотална тиреидектомия/,още съм в шок от диагнозата....просто не знам на кой свят съм.Предстои ми радиоактивен йод терапия...Искаше ми се да е по скоро, но ми казаха 4е трябва да е поне 6-9 седмици след самата операция. дано е стане късно до тогава..
Пиша май доста объркано, извинете ме, почти не спирам да плача и съвсем ще полудея от притеснения.
Моля ви ако някои от вас има време да ми пише- до колко е опасно облъчването с йод за цялото тяло- какво ще е усещането след облъчването, дали няма да ми опада косата, дали е опасно за мозъка и каквото се сетите-никуде не можах да намеря такава информация. Колко дена ше съм опасна за семейството ми- дават от 4 до 10 ---доста разли4но.
И друго нещо-къде стояхте/ или по добре ако не сте били вие пациент- докато мине излъчването. С малки деца сме и си мисля дали да не ида на хотел, колкото и скъпо да е ...Къде да ида???? Аз съм последния човек който би застрашил здравето на някои- и не е хич етично да ида и на хотел май.Ще откача от тревоги ? Ако съм на хотел за 3-4 дена и не ползвам хавлии примерно/нося си свои които после отиват на боклука/ и платим стаята за пове4е дни- да има време да се разсее радиацията.как мислите ? Дайте ми идея. Моля не се нахвърляйте да ме съдите, ужасно ми е тежко а трявба да се боря- искам да си отгедам дечицата , да виждам как растат, как завършват училище, да чувам гласовете им , да мога да ги прегърна.толкова се моля да имам още няколко години живот и така ме е страх. И какво да им кажем на децата- сега си мислят 4е вси4ко ми е наред и се радват 4е гласа ми не е променени само ме прегръщат.



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: V.]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.05.10 10:12



V, успокой се момиче! Никой няма да те съди. Толкова емоция и ужас си събрала, че не можеш да си събереш мислите.
Всичко ще си дойде на мястото, малко по малко. Дай си малко време.
Никибг, момчето, което имаше тумор в щитовидната жлеза ще се включи и ще сподели каквото те интересува.
Нямаме споделен опит с радиоактивна йодтерапия, ще се радваме да споделяш как се случва всичко.
Изготвиха ли протокол за йода? Къде ще се лекуваш? Питай колко дни не трябва да си с децата? Нямате ли някое село, където да си починеш една седмица примерно. Не е нужно да ходиш на хотел.
Приема на зелева салата и червено вино чисти радиоактивния йод. Сцинтиграфията /изследване/ се прави като се инжектира такъв йод. Препоръките, които ни дават е да стоим повече време навън, да не прегръщаме малки деца. Можеш да стоиш в отделна стая на отворен прозорец и да хапваш зеле и винце.
Успокой и се питай. Затова сме тук, за да си помагаме. На колко години са дечицата ти?



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: Buba67]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано01.05.10 17:30



Благодаря за отговора и милите думи. В понеделник или вторник ще са готови с документите ми, но се очаква доста висока доза р.йод.Нямаме село, децата са ми около 10 годишни и лекаря каза че е най безопасно на хотел.
Не искаха да отговорят на въпроса защо трябва да се чака 6 до 9 седмици след операцията- така се правело ???. След 2 седмици съм на ултрасаунд и тогава ше имат идеа долу горе какво става. имало е метастази в регионалните лимфни възли, доста са изрязали- но не се и знае какво е останало ?!
И като чета по Инет за средна преживяемост до 10 години в наи добрия случай...Аз и на 10 съм предоволна но дали ще ги имам, дано да е рекъл Господ га ги имам.
Добре 4е намерх форума- на родителите няма да кажем скоро, а дано и никога не разберат. За тях е версията че са ми махнали жлезата заради многото хормони които произвежда и понеже са доста далече от медицината са доволни че съм излекувана... Децата няма да товаря с проблеми и стрес, прекалено много ги обичам.Съпруга ми много ми помага и подкрепя и не му е лесно ,така че гледам да не плача пред него вече. Дано да е добре и да си запази здравия разум след всичко това - има деца да гледа.
И не искам и приятелите да знаят-поне засега. Хората като цяло се плашат от такива диагнози, дори като не са техни и ги хваща параноя. Нямам сили да се занимавам с реакции и съжаления и да ме чакат да мра. Та съм сама със съпруга ми и този форум ми е от жизнено значение. Ще пиша как протича всичко, може пък и да не е толкова страшно и да е полезна на други хора информацията и ако имам късмет може да се чета след 10 години!
Донякъде успокоително е 4е не намерих инфо за разсейки в мозъка. Ако има тръгвали по кости и бели дробове. Ужасява ме мисълта да не съм без ясното съзнание какво става и да ми стане нещо на мозъка. Дори трябва едно завещание на напиша.Така е хората плануват почивки за лятото аз завещания.
МНого благодаря на всеки които има и отдели време да пише и дано ники е добре и също пише как се развиват нещата.
Много късмет и здраве на всички. До скоро.V.



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: V.]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано01.05.10 18:10



Мила, много си притеснена, успокой се! Главата ти се е "запалила" и въображението ти работи на пълни обороти. Успокой малко топката!

.
Нормално е да си изплашена и шокирана. Това, че ти забавят лечението с йод най-вероятно е с оглед на това, организма да се възстанови от операцията, така е и при други диагнози. Успокой се и за какви завещания говориш? ИМАШ ДА ОТГЛЕЖДАШ ДЕЦА! Това ако не е достатъчен мотив да се стегнеш?!?
И моите бяха на такава възраст, когато ме диагностицираха. Освен това аз живея в квартал от селски тип - бързо се разчу от какво съм болна. В началотоне смеех да изляза от къщи - после си казах, че да не съм извършила престъпление, никой не е застрахован. Купих си нов тоалет, направих си прическа и излязох с вдигната глава. Най-големия кошмар ми беше някой да не каже на децата ми, че майка им е много болна. Така че ако ти се плаче, затвори се, поплачи си, после се усмихни, прегърни децата и така семейството ти ще бъде по-спокойно. За приятелите - ти си прецени дали и с кого да споделиш, в такъв момент ще разбереш кои са истинските ти приятели. Ако не желаеш да ги посвещаваш в това - тук в клуба винаги можеш да го направиш без притеснения.
За твоята диагноза дано се включи някой по-запознат, а ти не мисли за никакви прогнози, статистики и преживяемост. Сега най-важното е да се съсредоточиш към лечението си и да вярваш, че всичко ще бъде наред!
Човек предполага - господ разполага! Успех ти желая!



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: nadia_O6O6]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.05.10 18:51



Мила V., слагам ти един линк, който искам да видиш и да потърсиш някой от този център. Помощта е безплатна, хората са прекрасни, ще се почувстваш по-добре. Можете да ходите със съпруга ти заедно. Не писа къде, в кой град ще се лекуваш.




Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: Buba67]  
Авторвиkи (Нерегистриран)
Публикувано01.05.10 19:47



Мила V.,самата аз съм оперирана от папиларен карцином на щитовидната жлеза преди 7 години и се чувствам отлично.
По отношение на преживяемост това е един от "най- благоприятните" тумори. Терапията с радиоактивен йод помага почти на всички пациенти. Не се притеснявай: не боли и не опада косата.
Моят съвет е да се консултираш с проф.Татяна Хаджиева от ИСУЛ.
Това не е често срещано заболяване и специалистите не са много в България.
От друга гледна точка това е един от туморите, при които излекуването е напълно.
Намери си тибетска кефирна гъба и пий кефира в продължение на 1 година. Това беше моето лечение.Наскоро видях да продават такава гъба в билковата аптека на Кирил и Методии.
Е, ако те интересуват други неща ще помогна с каквото мога/ имам и медицинска литература по въпроса/.

П.П. Пиши какъв е тумора и от кой град си.



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: виkи]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано02.05.10 19:53



Мила V. Здравей.Ходих по "гуляи" с детето и жена ми.Сега виждам че темата се е посъживила, но за съжаление с човек който има крещяща нужда от успокоение.Първо успокой се( малко ми е смешно и съвестно ,че точно аз ти го казвам) .Второ забрави за тези 10 години преживяемост....Те след 5-10 не те водят на отчет.При тази болест шанса за пълно излекуване е огромен.Прочети по нагоре отговора на многоуважаемия от всички тук МД.Имай му 100% вяра.За радиойод терапията.Не боли .Не мисли за вредата а за ползата от нея.Косата не опадва.Изолация е нужна - това между впрочем е най тежката част.Има и специална диета която е страшно нужно да спазваш преди радиойод терапията.По горе съм поместил материал който е нужно да прочетеш.То е за преди сцинтиграфия ,но най вече за йодтерапията се отнася.Пиши какъв е вида на тумора - папиларен, модуларен.....
Поздрави.Можеш да ме намериш и на скайп nikibg73
И горе главата .Мисли как ще събирате пари за баловете на децата и образованието им ....Кви ти 10 години



Редактирано от nikibg73 на 02.05.10 19:57.



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: nikibg73]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано02.05.10 23:41



Благодаря безкрайно много на всички вас - вдъхвате ми надежда и сила. Толкова е хубаво да пишат хора за това заболяване в минало време и да имат нормален живот и да са излекувани. Аз съм се мобилизирала и поне външно не ми личи..дори поспах миналата нощ.
Раната ми зараства добре/ да чукам на дърво/ , но мястото стои твърдо, удебелено и някак нечувствително на допир.Може би е нормално, хирурга ще ме види след 10 дни.
Диагнозата е папиларен карцином с метастази в лимфни възли/ перитироидни 2 от 3 л. възела/, претрахеален 1 . Изолирани са 4 тумора в самата щ. жлеза - 1.7, 1, 0.3 и 0.1 см . Не са открити далечни -поне така пише и дано е вярно.Картинката не е хич розова с 2 думи...Дано имам късмет.
Не сме от София.Доволна съм от лекаря си, той каза, че според него сме навреме с операцията и се моля да е така.
Имам прекрасни деца и страхотен съпруг, те също ме обичат силно и трябва да съм с тях колкото по- дълго време може. Децата са спокойни и щастливи когато ни виждат нас, родителите си да сме добре . И имам планове за бъдещето и трябва да се постарая да се сбъднат.И за баловете на децата си мечтая и за внучета, да знаете колко обичам децата и ако всичко ми беше наред и трето дете искам...
Благодаря на всички вас от цялото ми сърце и много ми е съвестно че ви натоварвам с проблемите си.Преди да попадна на клуба бях пред полудяване.Прочетох всички материали, вече имам по ясна представа за нещата. И най- хубавото е като чета вас- звучите оптимистично и така се радвам че сте добре!!!
Дано скоро/ като мине ултрасаунда / имам добри новини.До скоро.
Niki благодаря за скайп-а, ще се обадя скоро,трогната съм от помощта на всички.
Бъдете здрави! V.



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: V.]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано03.05.10 15:42



Здравей V. хубаво е да се регистрираш и да оставиш и някакви координати за да могат и другите да се свързват с теб.Аз днес най после си взех направление за сцинтиграфията която ще е на 10.05 в Пловдив.Прави се с йод 131 който се пие а не се инжектира.Разгледа ли всичко относно радиойод терапията?Едно от основните неща преди нея е спирането на елтирокса-елтироксина и спазването на хранителна диета без йодсъдържащи храни.Това е много важно за да може останалите тъкани от жлезата след операцията и евентоално туморни клетки да останат без никакъв йод и след това да погълнат радиойода който да ги унищожи.Много е важно това!!Така че преди лечението без орехи и др. ядки.Без морска сол,морски продукти,зеле и др.Виж в диплянката.
Поздрави!



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: nikibg73]  
Автор YesSunshine (непознат)
Публикувано03.05.10 17:04



Здравейте отново. Регистрирах се от V. сега съм - YesSunshine. Не съм ползвала до сега дир. и не ми е ясно как става това с бележките/ как да пратя такава ?/.
Ще си позволя да питам тук Ники, а ако модераторите считат че не му е тук мястото да го изтрият.
Колко пъти се налага да се провежда лечение с р.йод- не е ли еднократно или се прави специален курс? И сигурно ми е глупав този въпрос, но да питам- Целта на йода е да доубие, ако е останало нещо от щ. жлеза след тоталното и махане, това важи ли и за регионалните лимфни възли ? И това ли е идеята на повторно прилагане на р.йод- ако има л.възел да се премахне ? Дано съм се изразила добре и ми разбрахте питането/ защо и винаги ли се налага неколкократно прилагане на р.йод/.
На мен ми предписаха Синтроид ,но е странно -не ми казаха да го спра преди изследването, пак ще се обадя да питам. казаха ми само за диета 2 седмици преди.
Обяснете ми моля как става това с бележките да не спамя тук. И ако е удобно да питам още въпроси Ники на бележки?
Ники от все сърце ти пожелавам да ти е наред изследването и да споделиш с нас само добри новини !!!
Поздрави . V.



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: YesSunshine]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.05.10 17:24



Слънчице, добре се справяш. Сега ще ти обясня как да оставяш бележки, но ви моля и двамата с никибг да пишете, питате и отговаряте тук в темата. Така опитът ви ще остане в архива и ще помогне на следващия. И двамата преминахте първия шок, сами виждате колко важно е някой да ти подаде ръка и да каже "спокойно човече, аз вече минах по този път, всичко ще е наред"

Когато искаш да оставиш бележка на някой /трябва да е регистриран/, кликваш върху ника /името/. Появява се профила на човека в каренце. Отдолу под карето има малък плик за писмо. Кликаш върху него и ти се отваря формата за бележки. Пишеш нещо за заглавие в първия ред /тема/и отдолу си пишеш каквото имаш. Натискаш бутон изпрати и готово.
Сега ще ти изпратя една бележка. Като влезеш в Дира започва да ти мига един плик, ако имаш бележка. Кликаш върху него и четеш.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: Buba67]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано03.05.10 19:44



YesSunshine Здравей пак.Не съм чувал до сега да има пециална серия от лечение с радиойод .По принцип началната процедура е такава - операцията , около месец след нея за да има време да се изчисти от йода и направи хранителна диета се прави сцинтиграфия.По данните от нея се преценява дали има нужда от радиойод лечение.В случай като твоя с разсеки в лимфните възли ( то и при мен беше подобно положението) силно се препоръчва ( посъветвал съм се с няколко хирурзи и ендокринолози )да се проведе радиойод курс. При мен от сцинтиграфията се оказа че има малък остатък от щитовидната жлеза и ми разрешиха курса с йода .Преди всяко от изследванията ,след диетата и спирането на елтирокса се дава и кръв за туморен маркер - тиреоглобулин.Той също се следи.Но това би трябвало да ти го каже и следящия те ендокринолог, хирург и пр.Дано да съм бил ясен.Не се страхувай за метите по лимфните възли.Радиойода би трябвало да се справи с тях.Освен това папиларния карцином на щитовидната се развива доста бавно и дава необходимото време на реакция т.е. ако е необходимо последваща операция и нов радиойод.



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: nikibg73]  
Автор tiksina (новак)
Публикувано04.05.10 11:51



Здравейте, преди 1,5год. писах, става въпрос за баща ми. От тогава се борихме със системата - трябваше да си търсим първичния рак. За патилата не ми се говори, сълзите, болката, срещата с бездушието - да кажем ще забравим. Дали сме пропуснали ценно време, не ни се мисли, какво може да се промени, та ние правихме безброй изследвания.
Намерихме го първичния - оперирахме го - медуларен карцином на ЩЖ, с разсейки в съседни лимфни възли. Стадирано е рТ3М1N0. Баща ми се чувства добре, имайки предвид състоянието преди операцията. Засега не предлагат нищо като последващо лечение.
Интересувам се има ли някой с този вид карцином?
В нета четох, че има някои видове, които са наследствени и е добре да се правят изследвания. Майката на баща ми също е починала от рак, но друг вид - доколкото е било добро диагностицирането преди 50г. Имам малки племеннички, аз нямам деца, много ми е притеснено за тях.
А дали е разумно да притеснявам брат ми и как ще го възприеме?
И ми се иска някой да сподели за правени такива скрининги.
Извинявам се за дългия пост.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: lnfo]  
Авторвиkи (Нерегистриран)
Публикувано04.05.10 14:49



Здравейте отново.
Когато се лекувах активно преди 7 години /разбирай ходене по лекари/ срещах болни, които са пили радиоактивен йод 2 пъти през кратък период от време / 6 месеца/.
От лъчетерапевтите знам, че не е препоръчително да се приема йод повече от 3 пъти през живота-причината странични ефекти.
След изчерпване на тази възможност американците прилагат и химиотерапия.
Пиша всичко това не за да ви плаша, а точно обратното за да споделя, че при този вид тумори има много възможности за лечение.
Следете и нивото на тиреоглобулина / TG/- това е туморен маркер.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: виkи]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано04.05.10 23:19



tiksina .Прочети това


Има интересна дискусия в която се включва при желание и време и проф Хаджиева.Тя се води светило в лечението на този вид тумори.За форума там тук
Дано да съм бил поне малко полезен.
Поздрави на всички!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: nikibg73]  
Автор tiksina (новак)
Публикувано05.05.10 21:51



Благодаря.
Аз попаднах на инфо в нета за стандарти в лъчелечението, мисля, че от същата проф. Хаджиева. Там тя коментира, че при медуларния вид се било преминало от прилагане на ЛЛ, до пълно отрицание и в момента не се прилагало. Баща ми го оперира д. Сечанов и силно се надявам нещата да са добре направени. Че той баща ми след всичкото ходене по болници, сега абсолютно отказва да стъпи вече за нещо допълнително. Той декларира, че вече е опериран и следователно здрав. И да ви кажа честно, ами вече 2 месеца след операцията, да чукам на дърво, и гласа му се върна, е силите малко, ама с времето казва, че и това ще се оправи.
Но виж, ще питам проф. Хаджиева за изследвания за наследственост



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: tiksina]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано17.05.10 15:12



Здравейте .Върнах се от контролните прегледи.И от сцинтиграфията всичко е ОК.Изчезнал е и остатъка от жлезата след радиойода.Докторите ме похвалиха с "много хубави резултати" .Та това е .Дано задълго ,дълго е така.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: nikibg73]  
Авторвиkи (Нерегистриран)
Публикувано17.05.10 17:15



Поздравления!
Много се радвам за теб.
Дай боже всекиму.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: виkи]  
Автор YesSunshine (непознат)
Публикувано17.05.10 21:31



Здравей Ники ! Поздравления за добрите новини !!! Радвам се за теб и семейството ти !
Много здраве и късмет.
П.П. Виж си бележките.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: YesSunshine]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано22.06.10 15:33



Здравей YesSunshine .Какво става с теб? Как са резултатите? Драсни няколко реда ,че те мисля постоянно.
Поздрави.



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: nikibg73]  
Автор ani831O (непознат )
Публикувано07.07.10 14:47



здравейте на вси4ки отдавна не съм писала но нестига време искам да се обърна най вече към SUNSHINE разбирам те напълно миличка аз преди 6 месеца се чуствах така когато ми казаха че имам рак детето ми е малко на 2 г и си мислих че няма дори да познава майка си но се отърсих от тези мисли няма да се оставя на течението ще се боря до край направи така и ти психически се успокои.обръщам се и към - tiksina аз също съм с медуларен карцином с множество разсейки в лимфните възли оперираха ме преди 6 месеца и ми назначиха химеотерапия която отказах -направих си второ мнение в софия при проф.Хаджиева заяви ни че при медуларния не се правят никакви видове терапи само оперативно насочи ни към доц.Пандев след иследвания излезе че има още разсейки които са до съната артерия преди 2 седмици се оперирах при доц.Пандев сега съм добре -3мес след тази опер.ще иследвам туморния маркер Калцитонин да видим дали има нещо-ако нещо те интересува питаи





Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: nikibg73]  
Авторmimi (Нерегистриран)
Публикувано08.07.10 01:18



Здравейте! Интересува ме някой има ли представа какво се случва след премахване на щитовидната жлеза в следствие на открити ракови клетки при пациент с хипофункция и Хашимото? Нормално ли е човек с Хашимото да не пие хормон 1 месец, заради сцинтиграфията? Ще издържи ли 1 месец без хормон? Моля помогнете!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: lnfo]  
Авторanibel (Нерегистриран)
Публикувано12.07.10 12:17



Здравейте, предстои ми такава терапия с радиоактивен йод в ИСУЛ. Въпросът ми е ,дали някой знае със сигурност какви вещи могат да се носят там. Казаха ми , телефон може, а лаптоп? И ако да,то после взимам ли си ги,защото чух ,че дрехи и прибори се изгаряли след приключване на терапията? Интересува ме всичко по-принцип за престоя там,как минава един ден там....?Ще съм ви много благодарна,ако споделите. Това засега най-много ме вълнува ,дали ще мога да си взема лаптопа,знам , че е тъпо впредвид всичко останало,но....А после,обещавам да ви разкажа моята история.Благодаря!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: anibel]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано12.07.10 21:17



Здравей Аnibel.Не знам точно как стоят нещата в Исул.Аз правех радиойод терапия в Пловдив.Там можеше да си вземеш каквото пожелаеш.Няма проблем с това което си внесъл да си го вземеш.Ти си решаваш.Времето минава бавно и тягостно.Лично аз бях сам в стая и си прекарвах времето с книги, ТВ , видео , и игри и др. на лаптопа.Зависи как се подготвиш.Не е лесно, но има и много по тежки неща. Просто се иска здрава психика и умение да си убиваш времето.
Късмет и здраве ти желая.
Ако има нещо питай.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: lnfo]  
Авторanibel (Нерегистриран)
Публикувано13.07.10 16:24



Благодаря ти много за отговора,дано е така и тук в София както казваш,едно момиче ми каза,че говорело по тел. в торбичка и че не вярвала да може лаптоп и той в плик.... но ще видим. Сега ви давам един сайт за ваксина против рак,дадоха ми го на мен и аз на вас:

Редактирано от *jull** на 14.07.10 11:15.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: anibel]  
Авторmamakama98 (Нерегистриран)
Публикувано19.08.10 16:44



здравейте, откриха ми след биопсия папиларен тиреоиден карцином. излишно е да казвам колко съм шашната. на всичкото отгоре в момента финансово сме направо в ада. навсякъде, където проверих, ми искат от 500 до 3000 лв. за операцията под формата "такса избор на екип". кажете ми как да я избегна, защото или аз ще си умра, или ще ни изхвърлят на улицата, или в затвора за дългове. ще откача, а май трябва бързо да действам. извинете за битовия реализъм, знам, че за здраве пари не се пестят, но като ги нямаш... благодаря ви



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: mamakama98]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.08.10 17:19



В кой град ти трябва хирург?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: mamakama98]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано19.08.10 19:18



Добре де, мама му стара...няма ли АПОЗ и разните там организации да помогнат????

Те какво правят АПРОПО????Мисля, че точно към тях трябва да се обърнеш...това е не безобразие..а просто нямам думи...Много моля някоъ да даде телефоните на тези организации...все си мисля, че те са хората, които, могат да помогнаааат!!!!!!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Buba67]  
Авторmamakama (Нерегистриран)
Публикувано22.08.10 12:07



София



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: lnfo]  
Авторanibel (Нерегистриран)
Публикувано19.09.10 13:37



Здравейте, и аз исках да направя всичко възможно да мина само по касата-операцията,но уви!Просто е невъзможно...има разбира се и такива случаи,но тва си е живо чудо.Реших,че щом ще плащам,ще е при най-добрия.За мен и не само за мен,това е д-р Пандев, той е без да преувеличавам царя в тази област.Отношение,обяснява адски подробно,прецизност,внимание ,професионализъм, абе не мога да го нахваля!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: anibel]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано19.09.10 16:01



Браво, радвам се, че си доволна от лекаря си, това е изключително важно!


А скъпа ли излезе операцията?

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: *jull**]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано19.09.10 18:11



Здравей Аnibel.Радвам се ,че си доволна от хирурга си.Пиши и къде да го намерят нуждаещите се.Беше обещала да напишеш подробности от радиойод лечението ти.Очакваме го!
Поздрави!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: nikibg73]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано19.09.10 18:32



Ники, Гугъл е всезнаещ!

Ето ти справката:

„СЕКЦИЯ ЕНДОКРИННА ХИРУРГИЯ”
ОТДЕЛЕНИЕ ПО ЕДНОДНЕВНА ХИРУРГИЯ
УНИВЕРСИСЕТСКАТА БОЛНИЦА „ЦАРИЦА ЙОАННА”- ИСУЛ
ул. ”Бяло Море” № 8, София 1527
Началник отделение: Доц. д- р Р. Пандев ДМ

За информация: Тел: 02/ 943 22 22, GSM: 0888 401 150





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: *jull**]  
Автор Димитpин (непознат)
Публикувано20.12.10 14:42



Здравейте всички!Преди седмица на баща ми му отстраниха едно образувание в страни на шията, за което отначало казваха че е възпалена слюнчена жлеза, после флегмон а в петък като взех хистологичните изследвания в тях пишеше диференциран папиларен рак на щитовидната жлеза.За отстраненото не е ясно дали е метастазирал линфен възел или част от щитовидната жлеза.Дано правилно да обяснявам,защото и на мен не ми е много ясно всичко това.Хистолога твърди,че е папиларен рак на щитовидната жлеза.Предстои му да се яви на онко комисия и да се реши как ще протече лечението.Виждам ,че тук има хора които са се преборили с такова или подобно заболяване и са вече здрави.Може ли да ми кажете къде да прочета повече за йод терапията.Благодаря предварително



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Димитpин]  
Автор Димитpин (непознат)
Публикувано20.12.10 14:44



извинявам се за отклоняването от темата, но съм регистриран в доста форуми но тук нещо немога да се оправя как да дам мнение,без то да е обвързано с нечие друго





Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Димитpин]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано20.12.10 15:37



Справил си се чудесно с темите и въпроса, само бъди търпелив, ще ти отговорят. Не са много хората с този вид рак, познавам двама, които се справят. Ще помоля да те ориентират. До тогава вземи блокчето с материал и дай да го изследват на още едно място. Преди да започнете лечение трябва да имате две хистологии /изследване на парче от образуванието/ с еднакъв резултат, за да сте сигурни в диагнозата.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: ani831O]  
Авторgery_dobreva (Нерегистриран)
Публикувано17.01.11 23:54



Здравейте! И аз съм от клуба на медуларните карциноми, на 27 години съм има едно дете. Мислех да бременея за втори път и минах профилактично през ендокринолога си, последва ехогрф, биопсия и сега чакам доц. Пандев да назначи дата за операция. Чувствам се много странно, сякаш това не се случва с мен. ИСкам да оздравея.



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: gery_dobreva]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.01.11 00:27



Здравей, щом ИСКАШ да оздравееш, вече наполовина (най-малко) си успяла!

Не чети статистики, важен е твоят случай, защото всичко е много индивидуално. Докато чакаш операцията и ако имаш желание, може да се запознаеш с опита, които сме събрали в Справочника и в темата "Алтеранативи за лечение на рак". В Клуба ни влиза лекар-онколог с ник PRN, който може да ти дава професионални съвети.
Тук всеки помага с каквото може и най-важното - излъчва позитивност. Надявам се да я усетиш!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: gery_dobreva]  
Автор PRN ()
Публикувано18.01.11 00:43



Изглежда нещата са открити доста рано и шансовете са излекуване за изцяло на твоя страна. Медуларния карцином е обикновено заболяване на по-възрастни хора. Ти си младо момиче и преди операцията би следвало да се провери дали медуларния карцином (приемам, че диагнозата е сигурна от биопсията) не е част от едно генетично заболяване наречено MEN2. При него понякога може да има друг допълнителен проблем с надбъбреците (феохромоцитом), който върви със високо кръвно налягане. Сигурен съм, че хирурга и анестезиолога ще проверят за него преди общата анестезия, защото неоткрито то може да поднесе много неприятни изненади по време на операцията.

Редактирано от PRN на 18.01.11 00:45.



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: gery_dobreva]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано18.01.11 08:36



Не се притеснявай, мило момиче. На една от лекциите , които организира АПОЗ, чух известен онколог да казва : "Вероятността рак на щитовидната жлеза да ти отнеме живота е съизмерима с вероятността да те блъсне трамвай".
Желая ти спокойствие и всичко много скоро да отмине!



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: diana1OO]  
Автор gergana dobreva (непознат )
Публикувано18.01.11 09:45



Много ви благодаря за подкрепата. Страхотни сте.
Вчера ходих на друг ендокринолог във Търново /аз съм от Русе/ и тя с усмивка ми обесни, че всичко ще се оправи, обесни ми, че детето ми също трябва да се следи. Излязах от кабинета много обнадеждена. Но тук като четох този вид карцином хич не е лек. В Тереоидната клиника в София д-р Иванова ми каза, че ще трябва да ми направят ядрено-магнитен резонанс, после операция, после радиоактивен йод. Притесняваме да нямам разсейки някъде другаде освен в жлезата, тъй като аз имам видим възел от поне 2 години, никой лекар не му обърна мнимание, аз поисках да ме пратят на видеозон накрая, включително личната ми каза преди време да спра да чета толкова, че си въобразявам. Ама сега стоя с епикризата и май хич не си въобразявам. Другото, което ми тежи е 4е дъщеря ми, която е на 5, също може да има такива възли и ще се наложи операция, тя е толкова малка. Нямам търпение да стане 21.01, тогава доцент Пандев се връща на работа, като 4етох за него пък и д-р Иванова го препора4а горещо, много се успокоих. Извинете ако съм ви напълнила главите, но нещо немога да осмисля ситуацията, като в транс съм.



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: gergana dobreva]  
Автор PRN ()
Публикувано18.01.11 10:22



Медуларния рак на щитовидната жлеза НЕ се лекува с радиоактен йод. Медуларния рак е много по-различен от папиларните и фоликуларни раци на щитовидната жлеза и като лечение и като поведение и като прогноза. За операция на детето може да се мисли само ако има недвусмислено RET позитивен ген, и то не сега а след много години.



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: PRN]  
Автор gergana dobreva (непознат )
Публикувано18.01.11 10:27



е това супер ме обърка сега. Добре де какво се прави при медуларен карцином тогава?



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: gergana dobreva]  
Автор PRN ()
Публикувано19.01.11 00:07



Операция и генетичен тест (ако се потвърди медуларния карцином).



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: PRN]  
Автор gergana dobreva (непознат )
Публикувано20.01.11 09:43



Здравейте пак съм аз! При мен няма развитие, стоя и 4акам. Интересуваме някой от вас лекувал ли се е в 4ужбина, майка ми е намерила някаква Университетска болница в Майнц и се 4удя дали да отида до там поне на консултация или мога да раз4итам на доц. Пандев?



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: gergana dobreva]  
Автор tiksina (новак)
Публикувано25.01.11 15:06



Здравейте, Г. Добрева. Моя баща /писала съм понапред в темата/ е също с такъв вид медуларен карцином на ЩЖ. Това, което прочетох за лечението му е операция. Него го оперира д-р Сечанов, бяхме мислили и за д-р Пандев, но той по онова време отсъстваше, а за нас беше спешно. Баща ми преди операцията беше много зле. Беше изписван от различни болници като безнадежден случай, даже според някой не трябваше да е жив. Той не можеше да се храни, говори, нямаше сила да стои. Не искам да си спомням за ужаса в онези времена.
Та много бързахме - направиха операцията.
Хиляди благодарности на доктора и екипа му!
Те даже веднъж я отложиха от операционната, хем му е била сложена упойката, но се получил проблем със сърцето и не започнали да режат. След няколко дни я извършиха.
Подобрението се почувства доста бързо. Сега вече 1 година след операцията какво да кажа, здрав е, доколкото сме здрави всички други. Та той работи, яде си, пийва си и винце и ракийка и му е сладко.
Та моя съвет е разчитай на д-р Пандев и успех и късмет



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: tiksina]  
Автор gergana dobreva (непознат )
Публикувано25.01.11 16:36



Много ми хареса поста ти tiksina. Утре ми е прегледа при доцента и ми беше леко притеснено, но ти направо ме накара да се усмихна. Мерси монго.
А да попитам на татко ти йод правили ли са му после?



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: gergana dobreva]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.01.11 17:01



Успех, Гери, стискаме ти палци!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: *jull**]  
Автор tiksina (новак)
Публикувано25.01.11 19:09



Не са му давали йод. При този вид не трябвало. Той пие само елтироксин или еутирокс. За около два месеца напасваха дозата и вече около 10 месеца и на доктор не е ходил. Но на село и в градината работи и козички има и с яренца се справя.
Късмет утре, и вярвай всичко ще бъде наред. А ние стискаме палци.



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: tiksina]  
Автор gergana dobreva (непознат )
Публикувано31.01.11 15:50



Здравейте! Аз вече имам назначена дата за операция - 08.02. Много ми е спокойно още, но на моменти ме обхваща паника. Страх ме е от самата операция. Днес даваха доц. Пандев по БТВ -



хем се успокойх, хем се шашнах, аз нали имам медуларен карцином, като пациента за който говореха и тва с рецидива ме шашна. Но от друга страна каквото ми е писано тва ще е. Никой неможе да ми даде гаранция.

Редактирано от Buba67 на 31.01.11 15:59.



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: gergana dobreva]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.01.11 18:01



Миличка, спокойно, ще бъдеш в ръцете на един превъзходен специалист! Не бързай да мислиш за рецидиви, нека първо мине операцията. После ще се заемеш здраво със себе си, има много начини да държиш имунитета си и съответна рака далеч от себе си.
Ще ти стискаме палци за късмет!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: gergana dobreva]  
Автор tiksina (новак)
Публикувано01.02.11 13:55



Здравей, късмет и успех!. То отстрани е много лесно, но 8.02 е много хубава дата, Христо Стоичков е роден тогава, а той е човек успял, с късмет, победител и ти вземи от него и смело напред!



Тема ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: lnfo]  
Автор Srldia (непознат )
Публикувано03.02.11 17:19



Здравейте!
Бих желала с опита си да помогна на всички, засегнати от болестта рак на щитовидната жлеза.
На 29 години съм и миналата година открих че имам доста голямо топче в областа на гръкляна, уплаших се и се започна ходене по мъките. Реших да отида директно при мой познат - един от добрите хирурзи в Ендокринологията, защото исках да съм наясно какво е това образувание.
След преглед и ехография решението беше, че трябва да се оперирам, а причината - възелът беше около 2 см. Назначиха ми хормонални изследвания - всички хормони бяха във норма. Имаше и втори вариант - можеше да се наблюдава възелът, ако не расте добре, но ако нараства - операция. Как да взема решение, не съм лекар. Обясниха ми, че по-голямата част от възелите са доброкачествени, само 2 % били злокачествени... А как се установява - като се направи операция.
Аз обаче бях много уплашена не успях да се доверя на нито един лекар. Чувствах сякаш лекарите не ги интересува нищо друго освен да вземат пари и да те оперират. Започнах да събирам всякаква информация от където имах възможност. Страхувах се дане би възелът да е злокачествен и ако е какво се прави и как се преодолява рак? Разбрах, че трябвало да се установи дали възелът е студен или топъл - със стинтиграфия. Попитах лекаря - нямало нужда, или доколкото си спомням не се правило вече това изследване. Така или иначе никой не го назначи.
След месец и половина лутане без ясно поставена диагноза тук, заминах в Германия.След първоначалния преглед при ендокринолог се назначиха първоначалните изследвания, включително сцинтиграфия. Е, на нея се видя студения възел и се наложи да се направи биопсия, която установи че имам изменение на клетките. Което означава - карцином.
Лекарите категорично заявиха, че се налага операция. Последваха множество консултации и обяснения за болестта и рисковете, за това как протича операцията. Хирурга ми обясни, че по време на операцията се усатновява вида и се взима решение колко и какво точно да се премахне.
Оперираха ме - диагнозата е фоликулярен карцином. Изрязаха ми цялата щитовидна жлеза и 18 бр. лимфни възли. Нямах разсейки.
След операцията бях консултирана от професор по нуклеарна медицина за последващото лечение. Трябваше задължително да премина радиойодтерапия.
Прибрах се в България, като трябваше да взема решение дали да я проведа тук или в Германия. И с какво се сблъсках тук - само с проблеми. Не искам да се впускам в подробности, но дори не успях да отида с направление в София при ендокринолог на профилактичен преглед след операцията. Отново лутане и никой нищо не ти обяснява - не било моя работа да знам какво означават изследванията ми.
Взех решението да се върна в Германия за радиойод терапията. Лежах в клиниката 3 дни. 6 дни след това ми направиха сонография на шия и сцинтиграфия на цяло тяло.
Сега, два месеца след поставянето на диагнозата е чувствам добре. Благодарна съм на Господ, че имах възможността и волята да замина и да се излекувам.
Бих желала да помогна на всеки, който се сблъсква с този проблем. Поне с опита си. С информацията, която имам. Знам колко е ужасно да не знаеш при кого да отидеш и какво да направиш. Как да вземеш правилното решение, като нямаме добри диагностици? Или не достатъчно.
И искам да кажа на всички - бъдете положителни, трябва да сте силни и всичко ще бъде наред.

Редактирано от Srldia на 03.02.11 17:25.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Srldia]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.02.11 17:32



Справила си се страхотно, можеш да споделиш адреса на клиниката, имената на лекарите както и какво струва лечението. Това е важната информация, която ще е полезна. Отделно съм сигурна, че ще има много въпроси към теб.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Srldia]  
Автор gergana dobreva (непознат )
Публикувано03.02.11 21:32



Да и аз бих искала координати на клиниката и колко излезе лечението като сума? Аз съм пуснала запитване в Майнц, но още не съм получила отговор.



Тема УНИВЕРСИТ. Б-ЦА - ГРАД ЕСЕН, ГАРМАНИЯнови [re: gergana dobreva]  
Автор Srldia (непознат )
Публикувано06.02.11 18:18



Става въпрос за Университетската Болница в гр. Есен.
Ендокринолога е проф. Манн, който след преглед те насочва към необходимите клиники, като те наблядава през цялото време. Мисля, че е председател на европейската асоциация по ендокринология.
В болницата се намира една най-добрите Туморни клиники в Германия с директор проф. Бокиш.
Болницата разполага с всички възможни клиники - Ендокринология, Операционни блокове в две отделни сгради, УНГ, Гинекология, Клиника по трансплантации и т.н.
Колкото до заплащането - аз попаднах там чрез фирма, чиито бизнес е лечението на Руски пациенти на територията на Германия.
Болницата има отдел за чуждестранни платени пациенти. Всяка клиника си има отделно счетоводство и администрация, изпращат се сумите за лечение в отдела, там се сумират и до 4 седмици след изписването са длъжни да ти изпратят сметката. Ако си през германска фирма - то тя си има отношения с болницата, а към теб фирмата поставя условията и естествено й заплащаш доста по-значителна сума. Иначе мога да кажа колко е сметката от болницата за изследванията и операцията.
Ако си отделен частен пациент без да минаваш през фирма, то трябва да за платиш сума, предварително изчислена от болницата в аванс. След това или довнасяш, или те ти връщат пари.
Аз, след като си изпатих от тази компания отидох директно сама за радиоактивния йод. Естествено имах вече контакт с лекарите, поддържах контакт с тях през цялото време одкато бях в България. Дори в момента, ако имам въпроси към тях - те са веднага насреща. Когато излезе сметката ще мога да ви кажа колко струва терапията.
След дълбоко разучаване от моя страна, мога да ви заявя, че като граждани на европейския съюз, всеки от нас има право да получи безплатно лечение в страна от съюза. За целта трябва да се извади европейската здравна карта. Естествено трябва да си здавно осигурен. И трябва да се отиде в спешния център на определената болница.
Ако искате можете да ми пишете на следния майл elitsa_h@mail.bg
Бих могла да помогна и да направя контакт с лекарите за евентуални консултации.

Редактирано от *jull** на 10.02.11 23:36.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: gergana dobreva]  
Авторsisanka (Нерегистриран)
Публикувано10.02.11 21:21



Здравейте и от мен. От 5г съм с Хашимото след рагдането стана Базед и пиех метизол ,после пропицил ,но направих алергия .В смисъл имах два възела Оперираха ми щитовидната не защото "трябваше" а зщото получих алергия към тиреостатици.Така до тука да кажем , че е трябвало и се доверих на Доц. Тодоров от Александровса болница.Хистологията която я правят на момента не им е показала ракови клетки.НО при следващата , която се прави е положителна .Диагноза :Базедофицирана струма.Намират се два папиларни микрокарцинома под 0.5мм. Направо не можех да повярвам .Доктора каза , че това се случвало много рядко при микро.Последва лечение с радиоактивен йод131 и сцинтоиграфия на щж и цяло тяло.За мое успокоение няма разсейки.
И сега какво .???
Много въпроси ми се въртят в главата за рака , но най ме притеснява дали някога детето ми ще има проблеми от този характер .Някой ако може да ми помогне





Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: sisanka]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.02.11 22:42



Сега следва да се следиш на контролни прегледи и да си гледаш детето. А какви проблеми ще има някога детето, не стои на дневен ред. Минимален е процента на хората, които развиват рак генетично. Важни са социалната среда и здравословния живот. Мисли позитивно.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: sisanka]  
Автор gergana dobreva (непознат )
Публикувано13.02.11 00:40



Здравейте!!! Аз се завърнах вкъщи. Вече нямам щитовидна жлеза, но за съжаление ще се наложи още една операция за премахване на разсейките в лимфите. Нямам думи да опиша колко съм доволна от престоя си в Еднодневната хирургия в ИСУЛ. Доц. Пандев е просто прекрасен човек, такава увереност ми вдъхна . Операцията продължи 4 часа и въпреки това на другия ден можех да бягам буквално. Предстои ми излизане на хистологията и май месец нова операция.И мен много ми притеснява това, че най-вероятно Медуларния ми карцином е наследствен. Имам много въпроси по този въпрос, но ще ги задам в четвъртък на контролния преглед - за детето ми, за бъдещите ми деца. В момента се чувствам добре, днес за първи път си видях раната и съм доволна от това което видях само една черта е няма шевове, подутини.

Редактирано от gergana dobreva на 13.02.11 00:42.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: gergana dobreva]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.02.11 01:31



Поздравления, миличка, радвам се, че операцията е минала толкова леко!
Всичко ще бъде наред, бъди сигурна.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: *jull**]  
Автор nikibg73 (новак)
Публикувано13.02.11 18:32



Поздравления и късмет .Всичко ще се подреди.Сега само трябва да се настрои дозата на елтирокса(елтироксина).



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: nikibg73]  
Автор gergana dobreva (непознат )
Публикувано15.02.11 00:04



Аз за сега пия Л-тироксин 150 мг, но предполагам, че това ще се променя.
Има едно нещо, което ме притеснява от известно време - Ще мога ли да имам деца изобщо? Чува ли ли сте за за слу4еи на жени с рак на щитовидната жлеза и бременност след това?



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: gergana dobreva]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.02.11 09:04



Не само сме чували, но си имаме една мама, която роди точно след такава диагноза.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Buba67]  
Авторsisanka (Нерегистриран)
Публикувано15.02.11 10:14



Blagodarq ti ,no njkoj da znae kak koga ,kude i kakvi izsledvaniq se prawqt ? Predvaritelno blagodarq





Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: sisanka]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.02.11 11:22



Моля, да пишеш на кирилица. Ако нямаш инсталирана, използвай функцията КРЕДОР в горния десен ъгъл над прозореца, в който пишеш мнение.

Проследяването става като се регистрираш в окръжния онкологичен диспансер /по местоживеене/. Правят ти досие на базата на епикризи от операции и проведени лечения, онколога казва кога и какви изследвания трябва да правиш.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Buba67]  
Автор nikibg73 (новак)
Публикувано15.02.11 21:43



Поне в Бургаския онкодиспансер казват ,че не могат да се занимават с мен(нямали специалисти) и ме пращат при ендокринолог където си плащам чинно по 25 лв на посещение и още поне толкова за кръвни изследвания ТСХ и ФТ4 и пр..Така ,че поне в Бургас никой не те "наблюдава"



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: nikibg73]  
Авторgery_dobreva (Нерегистриран)
Публикувано15.02.11 22:03



Съвсем се отчаях сега с тва следене. Русенския онко-диспансер е некав ужас просто. Имам толкова гадни асоциации и там е такава анархия, че нямам думи. Другия въпрос са ендокринолозите. Особено след като съм имала и преглед без да ми пипнат жлезата даже. А на епикризата имам написано, че съм насочена към Онко-отделението на ИСУЛ.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Buba67]  
Авторsisanka (Нерегистриран)
Публикувано15.02.11 22:22



Много благодаря и извинете за латиницата





Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: gery_dobreva]  
Автор ani8310 (непознат )
Публикувано22.02.11 21:26



ЗДРАВЕЙТЕ на всички не остава много време да влизам тук или на работа или по доктори и така времето минава-ОБРЪЩАМ СЕ наи вече ким ГЕРИ мила с теб сме на едни години от един и същ град и с една и съща диагноза минах Вече 2 операцй едната при доцент ПАНДЕВ ако мога с нещо да ти помогна ще се радвам пиши.



Редактирано от ani8310 на 22.02.11 21:28.



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: ani8310]  
Автор gergana dobreva (непознат )
Публикувано22.02.11 23:38



Ани много ще се радвам да си поговорим, както и със всички които имат нужда, скайпа ми е gery_viki. Ако искаш ми пиши.



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: gergana dobreva]  
Автор ani8310 (непознат )
Публикувано23.02.11 18:34



ГЕРИ давам ти мойа скаип потърси ме ти излиазоха ми много страници и незнам кои то4но е твоия -r260308



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: ani8310]  
Авторani831O (Нерегистриран)
Публикувано23.02.11 20:26



вси4ко е наред намерих те грешката е била моя



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Buba67]  
Авторsrldia (Нерегистриран)
Публикувано10.03.11 22:27



Защо се налага втора операция за отстраняване на лимфните възли?
Не се ли прави пълна дигностика и премахване при първата?
Стискам палци на всички в борба с тази коварна болест!
Успех!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: srldia]  
Авторgery_dobreva (Нерегистриран)
Публикувано11.03.11 18:37



При мен се налага втора операция, тъй като пандев работе по някакъв нов метод, при който се предпочита 2 леки операции, а не една тежка. Един вид операцията ми още не е свършила.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: gery_dobreva]  
Автор marata122 (непознат)
Публикувано03.06.11 19:18



Здравейте,виждам ,че темата е в застой.Надявах се да прочета новини ,и то добри, както от Гери така и от Ани.
Аз също съм с медуларен карцином,две операции,премахната щитовидна жлеза.
Стадиране-T3N1.2M0,лимфни възли-2 броя-неспецифичен лимфаденит.Паращитовидна жлеза-светлоклетъчна хиперплазия.
Получих портокола си и ме насочиха към онкото с мнение за следоперативна лъчетерапия и последваща химиотерапия поради агресивността на карцинома.Вече знаех,благодарение на форума ,който отдавна чета,че този карцином не подлежи на такъв вид лечение.Направих консултация с проф.Хаджиева от ИСУЛ,сега чакам да мине месец от операцията,да пусна калцитонин и TSH,за да видим какво ще се предприеме за напред.
Имам много въпроси,като всички които се сблъскват с тази болест,много неясноти,съмнения,страхове.Все си мисля,че не правя достатъчно,макар коренно да промених начина си на хранене,макар да се опитвам да мисля позитивно..
Надявам се темата да се посъживи,дано не с нови форумци,но от старите и то с добри новини.
Извинете ме за дългия пост,несвързан и нахвърлян,дори като че обвързан с мнението на Гери,но трудно се справям с новата обстановка.
Благодаря на хората,създали и поддържащи този сайт,безценен е!!!!
На всички форумци-поне по една добра новина,поне:))

Редактирано от marata122 на 03.06.11 19:43.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: marata122]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано09.06.11 19:51





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: marata122]  
Авторsrldiaeli (Нерегистриран)
Публикувано25.08.11 01:48



Здравейте!
И аз съм на мнение че има застой форума и искренно се надявам да има колкото се може по-малко болни от тази коварна болест.
Искам да вдъхна кураж на всички ви и ако имате въпроси ми пишете!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: srldiaeli]  
Автор besraboten (новак)
Публикувано25.08.11 09:55



И аз съм на мнение че има застой форума и искренно се надявам да има колкото се може по-малко болни от тази коварна

В момента годишно у нас си отиват по 17 000 човека, а към 2030 се очаква да са към 23 000. Съответно общо от 8 500 000 сега, да станат 12 000 000.

Във форума има застой, защото е лято и хората са на море, защото през лятото туморните клетки се делят малко по-бавно и защото при тумор на щитовидната жлеза не е като при рак на панкреаса, кадето когато и да е диагностициран е терминален по дифоут , защото е много навътре и ни химиотерапия, ни лъчетерапия го оправят. А и панкреаса, сърцето и нервите имат странни генеративни темпове.

Иди по онкостационарите и там ще видиш "застой" без лекари и без много болни през август жегата. Тя тая специалност цялата е в застой, защото на младите в университетите като им кажат тумор и започва да им се повдига

El Chofer


Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: lnfo]  
АвторUltraschall (Нерегистриран)
Публикувано16.09.11 20:35



Здравейте,
Не знам дали тук е мястото за писане на това, което ми се случи, но ще рискувам.


Преди 3 дена влязох по спешност в болница, заради високо кръвно налягане. Бях го вдигнал до 200/120. Имах чувството, че ще умра. Кръвното ту го имам, ту го нямам, правили са ми каквили не изследвания, но не са откривали нищо. И по врачки и по екстрасенси съм бил все тая.
При сегашните изследвания обаче ми откриха възел в щитовидната жлеза. Днес ми правиха нуклиарно изследване, а понеделника ще вземат проба, за да се разбере какво е със сигурност. Тогава ще пиша с подробности за резултата, но ми е интересно друго, дали е възможно високото ми кръвно да е резултат от този възел? След изследванията на другите ми органи, кръв, урина и т. н. всияко е в нормите, а високото кръвно ту го има, ту изчезва.
Благодаря!




Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
Автор marata122 (непознат)
Публикувано16.09.11 20:55



Здравей,Ultraschall


Един от симптомите е високото кръвно,но аз съм жив пример,че всичко е строго индивидуално-при мен кръвното дори е ниско.
Каквото и да се окаже обаче,е лечимо.
Ако имаш въпроси-питай,ще помагам:)))
Пожелавам ти добри резултати!!!!
Бъди здрав

Редактирано от marata122 на 16.09.11 20:56.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.09.11 23:08



Здравей темата е точна, макар че имаш само възел. Според мен да, възможно е от него да имаш проблеми с кръвното налягане, но за отговор от лекар постави въпроса с копи и пейст в темата Въпроси към лекарите.
И чакам добри резултати от изследванията на възела.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Buba67]  
АвторUltraschall (Нерегистриран)
Публикувано16.09.11 23:30



Благодаря за бързите отговори!


И вие да сте живи и здрави и все така да се отзовавате!
Случайно попаднах на темата и изобщо във форума и още не мога да се ориентирам.
Както и да е. А тези възли всъщност не са ли вид туморни образования? Поне с такива впечатления останах четейки останалите колеги в темата.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
Автор marata122 (непознат)
Публикувано17.09.11 00:32



Възелът не е непременно тумор,а туморът не е непременно злокачествен:))



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
АвторUltraschall (Нерегистриран)
Публикувано20.09.11 17:41



Здравейте отново!


Излезнаха резултатите и се оказва, че трябва да се прави операция. Възела е студен и е тумор. Казаха ми, че ще го махнат и по време на самата операция ще се установи дали само той трябва или и цялата щитовидна жлеза.
Много съм напрегнат. Мислех си, че ще се размина без ОП, а то не само това, а и има голяма вероятност да ми махнат цялата ЩЖ. Кофти!
Имам ли някаква алтернатива или не?
За някакъв радиоактивен йод споменаха за след операцията. За какво е той?
Тежка ли е операцията и колко е следоперационният период-лежане в болница, възстановяване? Трудно ли се живее на изкуствени хормони и изобщо трябва ли човек да си промени коренно начина на живот, диети, яддене, пиене и т.н.?
Благодаря,
Живи и здрави!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
Автор marata122 (непознат)
Публикувано20.09.11 18:31



Здравей отново


Първо се успокой,няма страшно:))
Операцията-колкото и тежка и продължителна да е,възстановителния период е лек и кратък.Един ден в реанимация,един ден в отделението и си готов за изписване.След седмица се връщаш,за да махнат конците.Болки почти няма,но дори и да има обезболяващите решават проблема(това важи само за първите часове в реанимация)
Хормоните-аз ги `вкарах` в норма месец след като започнах да пия еутирокса.
Радиоактивен йод-не бързай,нека се установи първо вида на тумора.Моят(медуларен)не подлежи на йодаблация,за разлика от останалите два.
За режима-аз лично коренно промених моя и това даде резултати.
Диагностицирана преди 3 месеца,2 операции в рамките на месец,изцяло премахната щитовидна жлеза и една от паращитовидните,с разсейки в два лимфни възела,-сега пет скена е на мнение,че нямам следа от карцинома,хормони в норма,изпълнена с енергия и спокойна,защото съм намерила верния път.
Питай,не се притеснявай от въпросите,колкото и безумно да ти звучат.Ще ти помагам доколкото знам и мога.
Здраве и късмет!!!!

Редактирано от marata122 на 20.09.11 18:40.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: marata122]  
АвторUltraschall (Нерегистриран)
Публикувано21.09.11 21:10



Благодаря ти marata122 за успокоителните думи!


Колко съм спокоен само аз си знам де, ама това е друга тема...
Благодаря и на всички, които са спомогнали за развитието на тази тема, като са писали, давали съвети или просто успокоявали другите в тежки моменти!
Та днес се реши, че ще се маха цялата щитовидна, защото имало много възелчета в двете половини и един голям, за който само ми беше казано. Днес говорих с хирурга и той ми го каза, че е почти сигурно. Има вероятност да се остави част от жлезата, но е малко вероятно, защото тумора е злокачествен и ако се остави дори малко от нея, вероятността да се появи пак тумор е голяма.
Определих си и дата на операцията 27.09. следващата седмица.
Направо не знам как ще издържа до тогава. Станал съм кълбо от нерви...



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
АвторUltraschall (Нерегистриран)
Публикувано22.09.11 11:12



Говорих с един от лекарите и си видях документите от изследванията.
Значи, възела е голям 2х3,5х4 см и е папилар, поне според досегашните изследвания, но не е 100% сигурно. Това ще се установи със сигурност след като бъде изваден и се види. Как ви се струва с тези размери възможно ли е да е папилар или не?
Другото интересно е че въпреки големите си размери никога не съм имал проблем с преглъщане, дишане, задушаване, видимо на врата ми нищо не се вижда и не се напипва. Нямам никакъв типичен симптом за това заболяване, което ми го откриха съвсем случайно влизайки за друго в болницата. Нормално ли е?
Ако не бяха ми го открили колко ли време щеше още да расте, докато се появи симптоматиката на заболяването?
Задавам тези въпроси и ако може някой запознат с тези проблеми или медицинско лице да отговори, защото колко ли други случай има, като мен, хората си живеят необезпокоявани и неподозиращи, че го имат, а като се открие (ако изобщо се открие) може да е съвсем късно...





Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.09.11 11:34



Задай с копи и пейст въпроса в темата Въпроси към лекарите.
Сигурна съм че ще ти отговорят, но имаш ли и второ мнение от друг специалист преди операцията?

Ето едно име.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 22.09.11 11:35.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Buba67]  
АвторUltraschall (Нерегистриран)
Публикувано22.09.11 12:55



Пуснах го в темата за лекарите.


Имам потвърждение на 100% за операция от няколко лекаря. Всички са категорични в това, че хирургическата интервенция е неизбежна и трябва да се направи възможно най-бързо.
След операционното лечение щяло да се проведе с радиоактивен йод, а цял живот ще съм на изкуствени хормони.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
Автор marata122 (непознат)
Публикувано22.09.11 16:10



Здравей:)
Звучиш,меко казано ,обречено


Моментът е наистина труден-очакване,неизвестност и многото въпроси,лутането,несигурността и т.н.
Погледни на операцията като средство за кардинално решение на проблемите,а не като нещо опасно и застрашително.
Хормоните ще ти помагат да държиш положението под контрол,пък и те са най-малкото зло.
Определена дата за операция и хирург,който обяснява-ето ти едно добро начало
Кураж и късмет!!!!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
Автор mimozitta (щастлива)
Публикувано23.09.11 11:02



Да се включа и аз, че отдавна не съм го правила ... :) Алтернатива винаги има за всичко! Само трябва да намериш правилния начин, който да действа. Но в тази мъгла от всевъзможни алтернативни методи е много трудно да откриеш правилния начин, който да отговаря за самия теб. Слава Богу, аз успях да намеря своята алтернатива, за която ще съм благодарна цял живот. Ще обясня само с няколко думи за какво става въпрос; прочистваща организма ИНДИВИДУАЛНА диета, работа с подсъзнанието и желание да го направиш всичко това :) Ако искаш повече информация, мога да ти пиша на лични ако се регистрираш. Успех!





Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
АвторUltraschall (Нерегистриран)
Публикувано28.09.11 11:10



Вчера ми направиха операцията.продължи доста дълго.8.15 ч. Ми сложиха системата с упойката и 13,15 ч. Се събудих.Още съм ошеметен и не знам дето се казва къде се намирам.Махнали са ми щитовидната жлеза,изчистили са ме и всичко е успешно по думите на доктора.Сега предстои изследване за разсейки в лимфните възли и ако има ще се наложи.да се направи курс с радиоактивен йод.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.09.11 13:10



Сега се възстановявай бързо от операцията. Изчакай хистологията. После ще умуваме.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
Автор marata122 (непознат)
Публикувано28.09.11 22:09



Добре дошъл:))
Дълга операция,но вече зад гърба ти.
Пожелавам ти успешно възстановяване(а то няма как да не е),но не бързай.
Дръж ни в течение


Здраве и късмет!!!!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: marata122]  
Автор nikibg73 (новак)
Публикувано29.09.11 07:27



Здравей.Операцията след като е минала и лекарите са на мнение, че е успешна най добре е да им повярваш( най малкото за твое успокоение е!).Сега остава да се види хистологията и ангажираност в лимфните възли има ли.Но това не е определящо дали ще има йодтерапия.При остатък от щитовидната жлеза също се прави радиойод.Така че най добре е да се направи .Ако има въпроси питай.Насреща сме.
Поздрави



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: nikibg73]  
АвторUltraschall (Нерегистриран)
Публикувано29.09.11 09:28



Добро утро!


Благодаря за посрещането.
Преди малко минаха на визитация. Утре ме изписват, а след около 3 седмици започвам терапията с радио йод. Врата ме боли, като го местя, но най вече, като преглъщам. Болката не е нетърпима, но си е неприятно. Дават ми една камара хапове. Обезболяващите ги отделям и не ги пия (само шшшт да не чуят). Може и без тях. Не боли чак толкова. Интересно ми е кога ще започнат да ми дават хормони и колко време човек може да кара така без щитовидна жлеза и да не му се дават никакви хормони?



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
Автор nikibg73 (новак)
Публикувано29.09.11 20:00



Добър вечер стана докато прочета поста ти и веднага пиша.Сега сигурно няма да ти дават хормони.Трябва да се вдигне ТСНто ти ( организма ти да има глад за йод) .След като се реши този проблем ще е удобно да ти направят сцинтиграфия с йод 131 който се пие след като задължително не си пил хормони около 21 и повече дни и ТСНто ти се вдигне ....не помня над 60и повече.След сцинтиграфията ще се реши дали да ти правят йод терапия.Консултирай се с поне двама доктори.Аз ходих до Пловдив при професорката която завежда отделението за изотопно лечение.Просто в София искаха да ме мотаят а ми се бяха събрали 2 месеца и повече без хормони!! Според мен е добре да се направи йодтерапия особено ако има поразени лимфни възли или остатъци от жлезата.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
Автор marata122 (непознат)
Публикувано30.09.11 12:26



Здравей:))
Тсх ми беше 68,но честно казано не усещах дискомфорт.Започнах да пия еуторикса месец след операцията.
Ще те придърпва,отвън и отвътре,рамената и врата Последните две са вследствие на дългата операция и ще отшумят,виж с останалото трябва да си по-търпелив.При мен все още ги има,четири месеца след това,но се свиква.
Единственото нещо,което ме облекчаваше след като падна коричката от раната е мазило от мас и невен.
Ходя на прегледи при проф.Хаджиева,мога да ти дам координати,ако решиш.
Виж за йод аблацията Ники ще ти е полезен ,защото аз съм `медуларка`и не подлежа на подобна интервенция.
Ако те интересува режимът ми на хранене,добавките и изобщо каквото и да е-пиши и питай

,но е просто задължително да се направи промяна.Мисля,че това е от най-важните неща след добрата работа на хирурга
Смело напред,каквото и да предстои са стъпки към излекуване,пък и щитовидните сме едни от най-резултнатите бойци
Здраве и късмет!!!!

Редактирано от marata122 на 30.09.11 13:04.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: marata122]  
АвторUltraschall (Нерегистриран)
Публикувано30.09.11 17:56



Ето ме вече изписан в къщи.


Всичко е ок. Нямам почти никакви болки, смениха ми лепенката на операцията и ми казаха, че след 1-2 дена мога сам да си я махна, защото вече не ми трябва.
Питах за конците, кога, ама се оказа, че била без конци и само лепенката трябва сам да е махна. Нито са ме мазали с нещо, нито са ми предписали с нещо да е мажа. Забравям вече за операцията и трябва да се продължава напред. Предстоят ми срещи следващата седмица за определяне на етапите от лечението.
За диети и какво мога и не мога да ям забравих да питам, та ще го направя тук.
Кажете какви храни и напитки да избягвам и какво е полезно и на какво е хубаво да се набляга!
Благодаря! Чао и до скоро!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
Автор marata122 (непознат)
Публикувано30.09.11 22:50



Здравей:))
Честито ти завръщане у дома:)
Можеш да почерпиш богат опит от форума по повод на хранителния режим и добавките.
Ще ти кажа аз какво направих-`забравих`за всичко,което съдържа бяло брашно,млечните продукти(освен изварата),олиото,месото(едва сега започнах да консумирам пилешко филе и риба),захар(дори и мед),газирани напитки,кафе,олио,пържени храни,консерви
Наблегнах на суровоядство,много плодове и зеленчуци,сок от моркови,червено цвекло и ябълки,към него добавям малко джинжифил(всеки ден)зелен чай с плодчета лиции,към салатата си добавям смляно в кафемелачката ленено семе,тиквени и слънчогледови семки,кайсиеви ядки,сусамово семе и конопено семе,за подсладител използвам сок от агаве,извара,елда(идненадана съм от приятния и вкус)пълнозърнест хляб(в началото само препечен),билков чай(невен,турта,слез,коприва),ленено масло(за салатата).
Сега за добавките-от самото начало GE132,калции и алфа д3(драстично ми падна нивото на калции ),хитозан на тнт,тибетската рецепта за пречистване(спиртен извлек на чесън),газ,кленов сироп и сода,
Вода така и не успях да се науча да пия(до нужните 2,5л),но сега започнах на всеки кръгъл час да изпивам по една чаша,та дано я натъманя

,йога(опитвам се да победя вродения си мързел),приятели,които те разбират,а не те гледат с дълбоко съжаление,много движение и така.
Действах като при `пожар`,защото туморният ми маркер след операцията падаше бавно и беше висок,доста над нормата.
Сигурно има и още,но и без това поста стана дълъг:))
Пиши и питай-нямам много опит,но с каквото мога ще помагам:)
Успешно възстановяване!!!!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: marata122]  
АвторUltraschall (Нерегистриран)
Публикувано13.10.11 17:53



Благодаря ти marata122 за съветите, но диетата ти ми се вижда доста силна и крайна. В интерес на истината докторите не са ми казали до сега какво мога и не мога да ям. Не са споменавали за никакви диети, а и аз не съм и питал де. След операцията ям почти всичко както преди. Спрял съм единствено свинското, колбасите, белия хляб и се ограничавам от пържено и тежки храни. Наблягам на плодове, зеленчуци, кисело мляко, риба, телешко, пилешко и различни ядки. Вечер си пийва по 50 мл. домашна гроздова или 50-100 мл. червено вино.


В последно време обаче нещо не се чувствам добре. Дали не е от липсата на хормони? Едно ми е такова зашеметено, вие ми се свят понякога, а друг път все едно са ме ударили с мокър парцал по главата. Съня ми стана неспокоен и съм отпаднал, вял и апатичен. Да припомня, че щитовидната ми е махнаха на 27.09.11., а сега сме едва третата седмица след операцията. Чак на 03.11.11. започва терапията с радиойод до 07.11.11. Това са 6 седмици без никакви хормони. Може ли да се издържи толкова и нормално ли е? Някакви рискове? Има ли методи и средства да се облекча от това състояние в което съм? Имам чувството, че скоро ще полудея.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
Автор marata122 (непознат)
Публикувано14.10.11 10:16



Здравей:))
Крайна ситуация-крайни мерки,а и ти трябва да спазваш диета,особено сега преди йод терапията.За това е нужно и да си без хормони,за да може ,ако има остатъци от жлезата или поразени лимфи да бъдат изчистени.Чети постовете на Ники,той има опит в тази посока.Започнах да ги пия(хормоните) месец след операцията,така че-издържа се.


Да,така се чувстваш от липсата им..Знам за какво говориш,защото аз се чувствах така години наред,но операциите облекчиха нещата.Това са временни неразположения,ще отшумят.Рискове няма и лекарите добре знаят какво правят:)Друг е въпросът за хранителния режим и добавките(според лекарите те нямат значение),но за това пък е този форум
Виж,това е поредната стъпка към оздравяване,нещата не стават с магическа пръчка,особено след такава операция.Погледни откъм добрата страна,успешно премина първата стъпка,резултатите са добри,йод терапията не е сред агресивния вид лечение-с една дума малкия дявол:))))
Късмет и...не се отпускай,няма място за страх и отчаяние



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: nikibg73]  
Авторdvalent (Нерегистриран)
Публикувано16.10.11 22:29



zdr.

Кирилицата е задължителна!

Редактирано от *jull** на 16.10.11 23:14.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
Автор nikibg73 (новак)
Публикувано08.11.11 20:12



Ultraschall какво става бе човек.Напиши как си и до къде си.Най малко съм сигурен ,че има с къкво да ни зарадваш.
Поздрави!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: nikibg73]  
АвторUltraschall (Нерегистриран)
Публикувано14.11.11 15:19



Здравейте!


Бързам да се извиня за закъснението и за късното влизане тук, но не ми беше много до писане честно казано и не ми се щеше да пренасям негативните емоции върху четящите.
Радиойод терапията мина успешно, уж де. Поне така всички ми казват. Тумор маркера ми е 0,1 каквото и да значи това(всъщност добре ли е това или не чак толкова). Имам 2 мънички парченца остатък, което било нормално. След около 6 месеца ми казаха пак да ходя на изследвания и сигурно ще повторят терапията. Доктора ме успокои, че в неговата дългогодишна практика само 1 случай е имал на който тумор маркера е бил 0. Може и да ме лъготи за успокоение. Някой по-запознат да сподели, моля!
Самата терапия е нищо особено. Дадоха ми една капсула радиойод да глътна и това беше всичкото. Стоях в специално помещение 5 дена. След третия ден, след замервания на радиоактивноста, която излъчвам започнаха да ме пускат навън и да се срещам с близки. Не съм чувствал почти никакво неразположение или нещо по-особено.
Започнах да вземам Л-Тироксин 150 мг. Първите няколко ден не се чувствах никак добре. Виене на свят, високо кръвно, отпадналост, болки в стомаха, безсъние и общо неразположение. Няколко дена се нормализираха нещата и днес пак нещо ме стяга шапката. Явно количеството Тироксин не е точно, но имам час за вземане на кръв и изследване нивото на хормоните на 25.11.. Тогава ще ми кажат точното количество и всеки месец ще трябва да ходя да ми ги мерят и да ги напасват. Та общо взето това е. Като изключа лошите неща всичко друго е ОК.
Някой нещо, ако иска да пита. С каквото мога ще помогна. На тези на които им предстоят подобни процедури само ще им кажа, че няма страшно. Работите не са толкова страшни, колкото може би изглеждат.
Мисля да започна да вземам „Саменто“ за укрепване на имунната система, защото след такава терапия чух, че съпротивителните сили на организма много отслабвали, а сезона е такъв, че предполага към грип и настинки. Има ли някой опит с този медикамент?



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
Автор nikibg73 (новак)
Публикувано14.11.11 20:00



Здравей.Вече звучиш къде къде по свежо.Не те лъготят лекарите .ТМ ти е доста под нормата.Това е повече от НОРМАЛНО (че дори и леко ненормално

).Остатъците от щитовидната които са малки също се очакват.Те ще се стопят след месец-два от радиойод-терапията. Значи всичко с тебе е ОК.Сега е време да се успокоиш и да наблегнеш на червеното вино и приятните емоции.Доста полезно е да намериш и рецептата за червено вино,мед и алое.Така ще е и полезно и приятно.
Поздрави.
Ако имаш въпроси можеш и в скайп да ме намериш.

Редактирано от *jull** на 14.11.11 23:56.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
Автор marata122 (непознат)
Публикувано15.11.11 15:56



Здравей


Добре звучиш,добър маркер имаш(поддържай нивото,супер е)
Докато се напасне дозата може би ще имаш леки неразположения,но това да му е.Сок от бъз или сладко от бъз,а може и сушен,зеленият чай с плодчета лиции,Ники вече те е ориентирал към меда и алоето.
Не забравяй чашата червено вино и много положителни емоции.
Бъди здрав!!!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: marata122]  
Автор newe (непознат)
Публикувано16.11.11 14:12



здравейте, дойде време и аз да се присъединя към вашия клуб
Наскоро оперирана съм с диагноза папиларен карцином и изцяло премахната жлеза. Лимфните възли не са пипани, уж били чисти
Сега чакаме хистологията, която според хирурга няма да се различава от гевгира
Междувременно ме пращат в Онкологията в Дървеница за сцинтиграфия и евентуално лечение с йод131
Та исках да питам някой има ли представа колко време се чака за това изследване, хирурга ми говори нещо за 4-5 месеца
И в Исул ли се чака толкова много
Вече съм склонна да ида в провинцията да го направя, за да стане по-бързо

А след това изследване колко дни не трябва да съм в контакт с детето си

Малко ми е разпокъсано всичко, но още не мога да осъзная какво ми се случва



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: newe]  
Авторsrldia (Нерегистриран)
Публикувано02.12.11 20:04



Здравей newe!
Не трябва да се притесняваш от случилото се. Аз съм оперирана с фоликулярен карцином, премахната изцяло щитовидна жлеза и 18 бр. лимфни възли в чужбина. Писала съм по-рано. Преминала съм и радиоактивния йод.
Сцинтиграфията там се прави преди операция, а не след.
Радиоактивният йод се приема 4-5 седмици след извършената операция и без приемане на Л-Тироксин таблетки през периода, както и никаква консумация на риба и определени храни.
В България, за съжаление йода се дава в течен вид и доколкото знам, пациентът се задържа повече време в онкологията.
В Германия, приема е във вид на кампусла и престоя трае до 3 дни, като след това няма риск за околните хора и общуването може да се случва веднага. Десет дни след проемането на капсулата се извършва скенер на цялото тяло и се вижда дали има натрупване по-голямо от нормалното в някоя област.
Ако имаш нужда от допълнителна информация - на разположение съм.
И ти пожелавам да не падаш духом, аз вече мисля за деца.
УСПЕХ!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: srldia]  
Авторcucu2 (Нерегистриран)
Публикувано22.12.11 12:43



Здравейте , чета в сайта последната година , но не съм писала . Време е да разкажа и моята история , ако мога да бъда полезна на някой за вбъдеще.В началото на годината забелязах подут лимфен възел на врата, почна се обикаляне по лекари - всеки искаше да ме оперира, но не знаеха от какво и не обясняваха нищо! В крайна сметка в рамките на няколко дни чрез познати попаднах на др. Сечанов и той ме оперира в ендокринологията - оказа се , че имам папиларен карцином . Всеки знае какъв е стреса в началото ... Последва разбира се радиойд терапия - аз избрах да отида в онкологията . След операциятя имах много висок туморен маркер(260). Никой тогава не ми каза , че се налага втора операция. Даже след сцинтиграфията др. Пиперкова ми каза , че почти няма остатъци. Това е поради ниската доза радийод при сцинтиграфия и не може да се натрупа ако има мнг остатъци. След сцинтиграфията дори Тг се вдигна още към 400. Аз напипах и др. лимфен възел и когато отидох при др. Сечанов преди радиойодтерапията , той ми каза, че не се знае какво е .. по натам ще се махне след терапията. Минах радиойодтерапията , после пак сцинтиграфия - вече се видяха остатъци - съответно този лимфен възел. Исках да споделя с др. , които също имат подобни проблеми , че трябва да се оперират и да се махне всичко преди да се тровят с радиойод! Следих се следващите месеци , но беше ясно , че се налага втора операция . Истината е , че с РАИ няма гаранция , че лимфните възли ще се стопят - шанса е до 70%. След проучване избрах др. Пандев - наистина съм изключително доволна , обяснява много подробно и ми хареса, това което ми предложи като начин на лечение . В рамките на две операции ми направи лява и дясна лимфна дисекция .Махнати са приблизително 40-50 лимфни възли , от които 9 с метастази .Преди това на ехографа ендокринолога беше отбелязал само 5 съмнителни възли , а на сцинтиграфията след радиойод терапията беше натрупан йод само в единия . Радвам се , че избрах този метод , а не при всяко съмнение за поредния възел да ме режат наново. Сега туморния ми маркер след операциите спадна до 0,1 и съм много щастлива , но все пак чакам за сцинтиграфия догодина и от нея ще се разбере дали отново трябва да мина радиойод терапия. Аз съм млада и още не съм имала деца , много съжалявам , че лечението ми се проточи толкова , но и съм щастлива донякъде с хубавите резултати до тук :) Желая успех на всички , късмет и сили да продължавате напред !



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: cucu2]  
Авторsisi2 (Нерегистриран)
Публикувано22.12.11 13:04



Горния ми пост беше дълъг и тук искам да допълня някои неща . Търсих начини за лечение в чужбина - начина на лечение е абсолютно еднакъв навсякъде , въпроса вече е в отношение на лекари , спазване на срокове , обстановка и др. Аз в крайна сметка избрах да остана тук и съм доволна от последните операции при др. Пандев , все пак който има възможност би могъл и да се замисли къде е по-добре за него ...
Има един канадски сайт

- от там може да си свалите книга със съвети за диетата преди радиойодтерапията - low iodine cookbook.
Искам да попитам някой дали е чувал за лекарството Iscador и дали има мнение? Повечето хора в България ,които са го ползвали са с рак на гърдата , има Искадор за различни типове рак , но не съм срещала мнение от хора с карцином на щитовидната жлеза.
След първата операция, прочетох книгите анти-рак и храни срещу рака. Помагат в началото за психичексата нагласа и да приемеш случващото се. Спазвам основните принципи на хранене, но никъде няма реално проучвания, касаещи тироидните хормони. Бих се радвала ако някой сподели какви хранително добавки взима и как му се отразяват? Ходили ли сте при лекари, които да ви предпишат, имунолози или др. При нас реално лекарите не предлагат никаква промяна в начина на живот , но истината е , че е необходима - поне качествената храна и спорта, от там нататък може би всичко е късмет ...
Желая ви късмет на вас!! И много хубави празници, дано забравите проблемите и се радвайте на миговете с любимите ви хора!

Редактирано от *jull** на 22.12.11 18:48.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: sisi2]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано22.12.11 15:00



Искадор се прави от бял имел. В Швейцария го ползват от стотина години, при нас не се продава, ползва се белия имел като билка. Различни видове е, според дървото върху което е раснал имела. Инжектира се подкожно на най-близкото до тумора място, прилага се по схема. В Европа се заплаща от здравната каса. Съвместимо е с химиотерапия. Познавам хора, които се поддържат с него от години. Ние го ползвахме 5 месеца, но съпругът ми направи алергия към него и се наложи да го спрем. Най-евтино е в Германия. В България може да се консултирате с д-р Дора Пачова, тя е хомеопат, координатите ги има в интернет. Ще прецени какво е подходящо за вас и ще ви напише рецепта.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: ramibolu]  
Авторsisi2 (Нерегистриран)
Публикувано23.12.11 14:20



Благодаря за информацията ! Ще потърся кординатите на др. Пачова.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: lnfo]  
Авторммм (Нерегистриран)
Публикувано29.12.11 09:04



изчетох цялата тема,
мисля, че в най скоро време ще бъда един от вас с диагноза. За сега само се лутам по лекари и се побърквам. Оплакванията ми започнаха след едно следгрипно състояние през април получих болки и пробождания в сърдечната област. Веднага хукнах по кардиолози направих си кардиограма, ехограф и стресест с колело, всичко беше наред. За съжаление оплакванията не отшумяхя, в паниката си направих сигурно стотина кардиограми и ехографии на сърцето - до сега не се бях разболявал от нещо по сериозно от грип. В края на август към оплакванията ми се прибавиха изтръпване на ляв крак и ръка /въобще чувствах си лявата част по особен начен/ и усещане за подутина от вътрешната страна на гърлото /даже имам усещане за много леко дразнне към ухото/. Всичките ми оплаквания са в покой, когато съм активен не усещам нищо. Ходих при личната, посмя ми се изписа ми някакви лекарства вкл. и противовъзпалителни. ефекта беше нулев. По късно в германия се прегледах при общ лекар, веднага ме погледна на ехограф и каза, че вижда възелче от ляво 0.8см. Че не е притеснително и ще го наблюдава. Направи ми и изследвания нахормони - в норма. От септември до сега се мотам по невролози тъй като си мислех, че проблема е неврологичен. Сега на 02.01 ми предстои диспансеризиране в една неврологична клиника, ще ми направят МРТ / в БГ май е ЯМР/ пункция и още доста изследвания за нарушения на сенситивноста. Бих желал да разбера има ли някои с моите симптоми и на МРТ дали ще се види възела.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА *DELETED*нови [re: ммм]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано30.12.11 01:17



Мнението е изтрито от collibri

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Collibri]  
Автор Marrie ()
Публикувано30.12.11 01:30



.

Здравейте,

Имам един въпрос, моля помогнете ми, ако знаете.
Имам възли, единия 34мм и от 4 години знам за него, другия е 14мм, казват ми всички да ходя на операция, аз все отлагам, защото хормоните са в норма ин ищо не усещам.

Изследвах хормони - всичко е в норма, но тиреоглобулина преди 2 седмици беше 85, при норма 78 макс, а сега днес го изследвах, само 15 дни по-късно в друга лаборатория Бодимед - и е 180!

Имам записан час за д-р Пандев на 10 януари. Притесних се от това рязко скачане на стойността, наистина в различни лаборатории, но горната граница е една и съща. Какво може да означава това, какво мери тиреоглобулина??? И мога ли да чакам до 10 януари или трябва нещо спешно да действам? Обадих се на д-р Брусарска, поликлинската ендокриноложка и тя каза, че мога да чакам, че за 1 седмица едва ли нещо ще се промени. Вие какво мислите?

Притесних се.

Редактирано от Marrie на 30.12.11 01:33.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Marrie]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.12.11 09:14



Мисля, че няма нищо страшно да се случи за времето до 10 януари. Една близка беше изпаднала в шок при стойност 480, но д-р Пандев я успокои остави без операция, а само на наблюдение. Имаш проблем и си попаднала на точния специалист, ще се справиш и всичко ще е наред.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Buba67]  
Автор Marrie ()
Публикувано30.12.11 11:17



Благодаря ти много, Буба, за бързия отговор! Тези твои думи ми вдъхнаха надежда и поне малко покой за стреснатия ми мозък да изкарам празниците що годе нормално, с дечицата ми и съпруга ми. На д-р Пандев попаднах спонтанно от нета, и успях сравнително бързо да си запиша час, и колкото повече чета сега, толкова повече се уверявам, че съм избрала правилния човек! Чувствам се дори щастлива, че толкова скоро ще имам преглед. Благодаря ти още веднъж за тези думи, които значат много за мен, ще се радвам на всякакви ваши мнения,
Весели празници и здраве на всички!!





Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Marrie]  
Автор Marrie ()
Публикувано12.01.12 19:17



Минах на преглед.
Док. каза че тиреоглобулин изобщо не е показател, преди да е махната изцяло жлезата и сложи три удивителни на бележките си! което пък говори зле за докторите, които ме пратиха да го изследвам и ми причиниха такъв силен новогодишен стрес. Както и разликата със 100 единици в различните лаборатории за 15 дни - той просто се изсмя като ги видя - явно е доста необичайно - вероятно грешка в една от лабораториите. Каза, че може да се повиши при прекарана наскоро инфекция, а аз имах 2 гнойни ангини точно тогава и много боледуване...

На своя глава бях изследвала калцитонин - при мен добре, той ме похвали за това ми решение - той вече бил показателен, ако е над норма за наличие на медуларен рак.

Възлите ми не го притесниха като за веднага операция /особено големия - 34мм хич не го притесни/, но ме насочи към биопсия на малкия около 1см възел, заради калцификатите - няколко точки в него, в следствие на което ще се реши по-нататъшното опериране, ако е лош или неопериране и следене, ако е добър.

Каза, че ако няма лоши клетки, може да си го следим през няколко месеца и да не се оперирам още време. Да си ми работи добре жлезата.

Във връзка с това, знаете ли какви са процедурите за биопсия.

Ще я направя при Ралица Иванова, при нея ходих и преди в ендокринологията. Разбрах, че трябва направление 7 за болница.

Но първо трябва с докторката ли да се видя и уговоря за ден или в болницата да отида - не зная процедурите? Не зная първо при личния за направление за болница ли да ида, или първо да запиша час за лекарката /което ще е сигурно след 1-2 седмици, като има час и тя да ме прати при личен, да назначи дата/.

Разбрах, че давали направление за тридневен престой в болница, но някъде четох, че е убождане за един ден, след което си тръгваш? И мога да ходя на работа? Ще се радвам на повече информация от вас, които сте правили!

Благодаря!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Marrie]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.01.12 19:36



Казах аз да не се притесняваш, ама не слушаш.


Сега по същество, първо иди при Ралица Иванова, предполагам е д-р, покажи и какво е написал Пандев и от кой възел трябва да вземе биопсия. Тя ще ти кажа какво и е нужно. А при нея можеш с направление за ендокринолог.
Стискам палци всичко да е наред, дръж ни в течение.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Buba67]  
Автор Marrie ()
Публикувано12.01.12 20:31



Благодаря ви, приятели!

, много ми помагате с всеки съвет!! Благодаря ти, Буба, за куража!! Ще ви давам отчет обезателно и се надявам да сте добре и здрави!!!!!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Marrie]  
Автор EFO75 ()
Публикувано13.01.12 09:20



Здравей,послушай Буба какво ти казва,да се поуспокоиш че ако знаеш как 'сритва'

.
След като се уговориш с докторката в болницата за кога,ти трябва талон 7,от джп.,а вече според това какво ще правят се определя престоя в болницата.От миналата година е вече задължително престой от 1 ден за процедури с упойки/лидокаин/.Ще ти дам пример;като сменям дд с лидокаин до 14ч.стоях и си тръгвах,сега вече ме приемат за 1 ден.Успех



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: EFO75]  
АвторMarrie (Нерегистриран)
Публикувано13.01.12 09:39



Благодаря! Платена ли е биопсията? Упойката предполагам се слага местно? Вероятно е по-добре с местна? Доктора иска биопсия от един възел, четох, че е хубаво от всички да се вземе - явно той смята, че другия му изглежда надежден, но да настоявам ли да ми вземат от всичките? И това може ли да стане навъднъж?



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Marrie]  
АвторMarrie (Нерегистриран)
Публикувано13.01.12 09:53



Резултатите бързо ли излизат или се чака с дни, седмици?



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Marrie]  
Автор EFO75 ()
Публикувано13.01.12 09:56



В болницата нее като си приета.Да месна.При мен/2003г/ за възлите ме приеха и ме оперираха без биопсия,доктора преценява как ще процедира.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Marrie]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано13.01.12 13:49



Резултатьт излиза на следвашия ден. На мен ми правиха биопсия на 2 вьзела едновременно. С местна упоика. Не е страшно!
За плашане - искат при приемането 100 лв за избор на екип, независимо дали избираш. Поне така беше през м.март 2011. И не се наложи да ношувам там, макар 4е ме водиха 5 дни в болница.
Желая ти успех и добри резултати !



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: diana1OO]  
АвторMarrie (Нерегистриран)
Публикувано13.01.12 16:15



Благодаря за отговора! Диана ти къде я прави биопсията, защото по тел. ми казаха, че не слагат упойка в ендокринологията в Майчин дом?

Мога ли аз да настоявам да видят всички възли или те решават, доктора е предписал само на един от възлите?



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Marrie]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано14.01.12 07:51



Не съм много категорична за упойката, но не боли.Игличките са съвсем тънки и не боли.
Биопсията ми правиха точно в майчин дом. В момента лекарката реши да са 2 пробите. Бяха ми казали само за един съмнителен възел.
Никак не е страшна процедурата! Спокойно!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: diana1OO]  
Авторлuлuтo (Нерегистриран)
Публикувано16.01.12 17:30



Здравейте , искам да ви попитам какви мерки за безопасност взимате , когато пиете малката доза йод за сцинтиграфия? Сега ще ми е за втори път , но истината е , че първия път не ми обясниха много , а може би и вече не помня ...Колко дни не ходите на работа ? Казаха ми, че ще пия йода и после след 2 дни ще е сцинтиграфията . Пият ли се веднага много течности след взимането на йода ? Моят Тг е 6(без прием на хормони) и се чудя дали не трябва нараво да ме насочат за радиойодтерапия , а не първо сцинтиграфия? Преди почти година правих радиойод терапия. Сега Тг е значително паднало , но все пак след като е налице , това предполага остатъци нали ?



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: лuлuтo]  
АвторMarrie (Нерегистриран)
Публикувано17.01.12 18:31



Знаете ли какво направление е необходимо за тънкоиглена биопсия?

Докторът ми е написал N107 МКБ Е04, а прочетох в интернет за направленията и пише МКБ **06.11. Отделно ми го издаде отсега за 1 февруари - дотогава има 14 дни, а то било важало 7 дни... притеснявам се да не стане проблем с направлението. Дали трябва да отида и да си изкарам ново? Но кой номер?



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Marrie]  
Автор EFO75 ()
Публикувано18.01.12 13:58



N107-е заболяване на щитовидната жлеза с инструментална диагностика/биопсията/
МКБ Е 04-нетоксична дифузна гуша,така че не се стряскай,след изследването ще се променят и буквите и цифрите/зависи какъв е резултата/.
А за мкб 6-мисля че е за когато има възпаление на щитовидната/хашимото,тиреодит и др.ппи мен беше така/ И щом ти го е издал доктора не се притеснявай нали той ще ти я прави.талоните са за месец.Успех



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: EFO75]  
АвторMarrie (Нерегистриран)
Публикувано18.01.12 18:02



Благодаря ти за отговора!

Направлението го прави личния лекар и той бая се зачуди какво да пише, стори ми се чак, че му е за пръв път, затова така поразрових и се позачудих. Днес звъннах в ендокринологията, при тази която ми записа деня и каза, че било ок и щяло да важи. Дано е така и да не ме връщат за глупости.





Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Marrie]  
Авторcollibri (Нерегистриран)
Публикувано23.01.12 20:18



Въпрос за биопсията: има ли значение освен избора на екип /избрала съм Ралица Иванова от ендокринологията в майчин дом/ кой ще е патолога - който ще изследва пробата?? Трябва ли да се ориентирам в избор и на патолог? Моля, помагайте, тези, които знаете :hug: Препоръчали са ми Анна Михова патолог от ВМА, но дали ще могат да изпратят пробите при нея, има ли такава практика ?



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: collibri]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано23.01.12 20:52



Няма как да знаеш точно кой патолог ще ти гледа пробата, но винаги можеш да си вземеш блокчетата и да ги занесе при друг патолог.
Гледането на една проба два пъти от различни патолози е задължително за изясняване на диагнозата и лечението след това.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: collibri]  
Авторsisi2 (Нерегистриран)
Публикувано25.01.12 17:25



В ендокринологията е много добра патоложката , май се казваше Радина Иванова . Говори си лично с нея . Гледала е мои проби и за това ти казвам да не се притесняваш, а и с други хора съм се съветвала по въпроса.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: sisi2]  
АвторMarrie (Нерегистриран)
Публикувано26.01.12 01:34



благодаря за отговорите!
Явно има съвпадения на имена - биопсията да направи Ралица Иванова, пък патологията Радина Иванова - аз ще питам и ендокриноложката, кой гледа изследването. Пък може да се възползвам и от съвета да занеса за второ мнение - но да видим какво ще излезе...



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Marrie]  
АвторПaвлoвa (Нерегистриран)
Публикувано26.01.12 11:37



Здравейте, след биопсия на възел на щитовидната жлеза резултатът е папиларен тумор. Другите изследвания са в норма и няма никакви оплаквания. Ще бъда благодарна ако някой знае и сподели за друго лечение освен опирация.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Пaвлoвa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.01.12 16:10



Темата продължава



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.