Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:04 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: Ekna]  
Автор sonshine (непознат )
Публикувано19.10.12 12:36



Скъпа Екна! Реших да пиша, защото минах по твоя път и все още продължавам. Спомням си първия рецидив. Апаратурата тук не можа да открие къде е локализацията. Правих ХТ и пак повишаване на маркера.Този клуб и Thea ми помогнаха, като ми писаха, че в Турция има ПЕТ-СТ. Тогава намериха локализацията и слава богу можеше да се оперира. Пиша това за да кажа, че ПЕТ скенера при рака на яйчника е може би най-достоверния източник на информация за сега и много важен. И в чуждата литература пише, че обикновените скенери и ехографи не могат да уловят метастатични лимфни възли и др. от рак на яйчника. А пък аз 9-та година вече го доказвам на гърба си. За съжаление в България се чака много за да минеш това изследване. На мен лично са ми отказвали във Варна, ако маркера ми не много висок. Тогава тичам в Турция . Успех и кураж!



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: sonshine]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано19.10.12 13:40



Благодаря ти за подкрепата, Саншайн!
Оценявам, че даваш подкрепа дори, когато ти самата имаш нужда от нея!

Не бях се замисляла, за вероятността от резистентност. Предполагам, че тя е също толкова индивидуална, колкото и всичко останало. Дали и кога ще се прояви ...!? Има ли някакви "правила" за това?

Да, ще почакам още за ПЕТ-а, но поне не съм отхвърлена. А дотогава ще направя и втора вливка, така че да не чакам със скръстени ръце. И дано извадя и късмет.

Аз се планирах за ПЕТ-а в Александровска болница в София. Графикът им върви по същия начин като във Варна, горе-долу 2 мес. напред. Но все пак са вече 2 апарата. Ако ме бяха отвхърлили на единия щях да се пробвам на втория



Прегръдки, целувки и кураж и от мен за теб!



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: Ekna]  
Автор sonshine (непознат )
Публикувано19.10.12 17:00



Скъпа Екна! Не се познаваме, но като съратнички в борбата направо сме на ти. Почти 100% гаранция ти давам, че като си премериш маркера преди 2-ра вливка ще видиш, че е в норма. Платината и Таксола при този карцином си казват думата. Само имай предвид, че трябва да мине месец от химиотерапията до скенера. Препоръчвам ти варненския. Успех и много целувки!



Тема Re:за резистентносттанови [re: sonshine]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано19.10.12 17:28



Момичета, надявам се да ми простите, че се намесвам във вашата тема, но се изкушавам да си кажа мнението по отношение на резистентността – от личен опит.
След рецидивиране на заболяването ми през 2008 г. ми назначиха 6 курса доцетакс. След ІV курс направих контролен скенер в ИСУЛ. Скенерът показа 50% намаление на ТУ, а истината беше, че беше пораснал /изразено видимо външно на гръдната стена/. От това произтече обездвижване в горната част на тялото и само благодарение на доц.Цекова, която ме изпрати на спешна лъчетерапия и ме спаси. Два месеца по-късно ми отпуснаха Херцептин и благодарение на него положението се задържа около година, след което той престана да ми действа и започнах лечение по Програма за клинично изследване. След няколко месеца – нова прогресия. Лекарят много се притесни и каза, че ще го обсъдят на комисия с доц.Цекова и ще ми се обади. Около 2 седмици никой не ме потърси и аз помислих, че ме отписаха, но най-накрая той ми се обади и ми съобщи, че комисията е решила да започна Таксотер/Доцетакс/. Явно доцентката е разгледала доста обемното ми досие и е видяла подвеждащия скенер от 2008 г. и е сметнала, че тогава ефекта от това лекарство е бил добър. Но аз, знаейки истината, направо съвсем се сдухах. Започнах Искадор и др.алтернативни средства, но не посмях да откажа и химията. След 8 курса скенера показа, че всички образувания – на гръдна стена, бял и черен дроб, лимфни възли, са намалели, т.е. лекарството, което преди 2 години въобще не ми е подействало, сега си е свършило много добре работата. Започнах отново Херцептин, който задържа положението около 6 месеца, после пак Доцетакс, пак с добър ефект, и отново Херцептин. Та така ги редувам и слава богу, държа положението засега. Дано не съм ви досадила с писанията ми, но искам да ви кажа, как едно и също лекарство в един момент не действа, а на по късен етап действа. Така че, в заключение мога да кажа, че резистентността е нещо относително. Не се отчайвайте и бъдете отворени към всичко, което предложат лекарите, или пък това, което ти подсказва интуицията.Това, което най-малко очакваш, може да се окаже спасението.
И не на последно място е и дозата късмет, която пожелавам от сърце на всички тук!





Тема Re:за резистентносттанови [re: nadia_O6O6]  
Автор sonshine (непознат )
Публикувано20.10.12 19:22



nadia_O6O6 точно така е относно резистентността. Аз всъщност искам да попитам на накоя от Вас с овариален карцином правена ли е брахитерапия или лъчева терапия . Счита се , че този вид рак не се влияе от лъчетерапия. Но напоследък чета в чуждата литература някаква ревизия на това твърдение. Тайно си мечтая вече да има и друг начин за лечение освен химиотерапията.



Тема Re:за резистентносттанови [re: sonshine]  
Автор Crasiva (минаващ)
Публикувано22.10.12 15:13



Много зависи резистентността от това от кое ниво на злокачественост тръгваш. Нивото миже да се повиши от начина на хранене и на живот и рака да стане резистентен към всичко, което до този момент е действало.



Тема Re: рак на яйчниканови [re: Dona]  
Автор merylus (непознат )
Публикувано26.10.12 18:29



Dona , kaжи какво стана с майка ти ?
Искам да попитам как да отговарям в темите , къде да кликна , освен цитат др. не ми е ясно , как да видя собствените си отговори ? Благодаря !
Някой ходил ли е на тази терапия : http://www.spartakhadjiev.com/bg/page3/ , какво ви е мнението , помага ли , какви са цените ?



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: Dona]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.11.12 08:18



Странно. Като странични ефекти най-вече се набляга на повръщане и други подобни, а рядко се споменава за психическия дискомфорт след вливка.
Аз не повръщам, леко ми се гади само. Но пък толкова да не ме свърта на едно място, че ще откача. В същото време нямам енергия за да свърша нещо. Хем ме унася, хем не мога да заспя. Как се справяте с тези странични ефекти? Какво правите за да намалите психическия дискомфорт?



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: Ekna]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано08.11.12 09:39



При съпруга ми най-много помага ходенето пеша. Кога колкото може, но всеки ден и то сред природа. Преместихме се в къщата на Варвара, много е близо до гората. Това в началото го прочетох в книгата "Антирак", той пише, че независимо от времето и от това, колко зле се е чувствал, е ходил пеша и е карал колело. Наистина има ефект - и психически, и физически.



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: ramibolu]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.11.12 11:02



Мда, права си. Сега точно това направих.
Макар, че съм с кърпа и нямам перука се разходих до социалните да си подам документите за перуката.
Свежият, леко щипкащ въздух и слънцето ме оживиха. Но ето че като се прибера и ръце и крака потропват и мърдат постоянно. Малко като аутист съм. Но ще се оправим, нали така






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.