Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:44 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: vesela.bg]  
Авторmarian123 (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 17:10



:)
Далеч съм от мисълта, че сами можем да си назначаваме лекарствата и ми е ясно горе - долу, че ракът не е грип.
Не ми беше ясна процедурата по изписването.
Благодаря



Тема Рак на простатата и Метастрон - лечение в Пловдивнови [re: marian123]  
Авторmarian123 (Нерегистриран)
Публикувано08.07.08 20:03



Здравейте!
Преди малко попаднах на мнение по повод обслужването и лекуването в Пловдив. Изглежда не сме снабдени с най добрите уреди...Всъщност може и да има някаква промяна към днешна дата. Някой има ли по-актуална информация?
(става въпрос за лъче и хормонотерапия)
Благодаря ви



Тема Re: Рак на простатата и Метастрон - лечение в Пловдивнови [re: marian123]  
Автор jac75 (непознат )
Публикувано09.07.08 11:20



Здравейте! За пръв път се включвам. Баща ми също има рак на простата и метастази в костите на таза, ребрата и черепа. Имаше доста силни болки и му проведоха лачетерапия на засегнатите места. Сега се чувства по-добре, но продължава да го боли главата, тъй като там не можело да се прави лъчетерапия. Преди дни ходи на преглед в Стара Загора и там му препоръчаха Метастрон. Доста четох в мрежата за този препарат, но не можах да намеря категорични мнения за ползата от него. Разбира се, че ще направим инжекцията, въпреки, че ни казаха, че трябва да си го закупим /1940 лв./, тъй като държавната поръчка се е изчерпала. Това става чрез лицензираната лаборатория, която ще го постави. Дано да има подобрение от него, въпреки че както разбирам препарата е предимно за болките, т.е. за палиативно лечение.

Редактирано от jac75 на 09.07.08 11:29.



Тема Re: Рак на простатата и Метастрон - лечение в Пловдивнови [re: jac75]  
Автор jac75 (непознат )
Публикувано09.07.08 11:33



Водих баща ми в този медицински център http://www.integramed.org/index.htm Там го прегледа д-р Христо Дамянов и ни предложи да започнем неговата инсулинпотенцираща терапия, първоначалното лечение с която обаче струва около 5-6000 лв. и разбира се няма гаранция, че ще е успешно. Баща ми засега отказва, защото има съмнения относно почтеността им /казва че това е фабрика за пари/. Някой има ли преки впечатления от тази терапия?

Редактирано от jac75 на 09.07.08 11:37.



Тема Re: Рак на простатата и Метастрон - лечение в Пловдивнови [re: jac75]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано09.07.08 11:40



Ето тук

сме обсъждали този център.
Дано ти е от полза!

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Тема Re: Рак на простатата и Метастрон - лечение в Пловдивнови [re: nelgina]  
Автор jac75 (непознат )
Публикувано09.07.08 12:57



Благодаря за линка. Съжалявам, че първо не потърсих. Няма обаче нещо особено, което да ми вдъхне по-голяма надежда.





Тема Re: Рак на простатата и Метастрон - лечение в Пловнови [re: jac75]  
Автор *jull** (())
Публикувано09.07.08 13:31



А защо не опитате да си помогнете и с алтернативно лечение? В Справочника е поместена рецепта на Петър Димков за метастази в мозъка (с кестени, корени от бъз и хлебен квас). Има я и в книжката на П. Димков, която излезе като приложение
на в. "24 часа". Тази рецепта конкретно ми е препоръчана от хора, които са имали успех с нея.

Желая и на вас късмет!





Тема Re: Рак на простатата - лечение в Плoвдивнови [re: *jull**]  
Авторmarian123 (Нерегистриран)
Публикувано11.07.08 22:15



Здравейте! След известно мълчание се включвам наново. Искам да попитам бихте ли ми казали според вас дали може да се разчита на докторите, когато назначават дати за започване на някаква терапия - лъче или друга. Операцията на простатата мина отдавна, онкокомисията беше тази седмица, а първата дата за терапията е на 21 юли - много далече ми се струва. А през това време какво да правим. Къде мога да потърся друго мнение, когато онкодиспансера е един в града, в София ли да отидем пак. Направо е голяма лудница, нищо не ми е ясно и не вярвам на тези лекари. Моля ви се, дайте ми съвет!



Тема До Jullнови [re: marian123]  
Авторmarian123 (Нерегистриран)
Публикувано11.07.08 22:46



Здравей! Обръщам се към теб, защото неведнъж си ми отговаряла и си ми давала ценни съвети, за което съм ти безкрайно благодарна.
Чета в сайта за всевъзможни билки и комбинации, домашни отвари и готови продукти. Обърках се, не знам кое да избера, в същото време не можем да взимаме и опитваме от всичко. Пък и е важно традиционното лечение, което както споменах още не е започнало. Дай ми съвет, какво да направя, ти как би постъпила.
Засега сме само на зелен чай, куркума, зеленчуци и плодове + някои не дотам здравословни храни. Мисля да взема котешки нокът и после натанал, но мисълта ми е как да ги комбинираме, кога да почнем и свършим с едното, защото не може всичко наведнъж. Знам че някои билки повлияват един вид рак други - друг?
За простатата няма кой знае каква информация...



Тема Re: До Jullнови [re: marian123]  
Автор *jull** (())
Публикувано12.07.08 02:00



Тук ще ти напиша само някои от най-известните продукти, които потискат развитието на този вид тумор. Основното е храненето, защото чрез живите храни човек по най-естествен начин приема всичко полезно, което същевременно е и лекарство за организма. Така че наблягайте основно на зеленчуци и плодове.
По принцип зеленчуците се ядат по възможност сурови (на салата или на сокове), подправят се със зехтин или нерафинирано олио (слънчогледово, ленено или от гроздови семки).
Споменатите хранителни добавки или билки се приемат според упътването им. Може да намериш рецепти в книгата на Мария Требен, както и в в книжката с рецептите за рак на Петър Димков. Може да се свържеш също с фитотерапевт или просто с добър билкар.

И така:
- Моркови, зеле, броколи и домати (препоръчва се в комбинация), боб (фасул и зелен), червено вино, люти чушки и чили, големи количества лук (особено зелен), чесън (включително Натанал) и праз-лук.
- Да се пие зелен чай, но да се изключат млечните продукти!
- Може да се яде по малко мед, но не и захар!
- Доказано лечебно действие има коренът от сладник „женско биле”).
- Особено значение имат големите дози Омега 3 – освен чрез хранителни добавки и рибеното масло, в естествен вид се съдържат в скумрията, херингата, риба тон и сьомгата (за препоръчване печени или варени).
- Доказано е лечебното действие на тодикамп – зелени орехчета в рафинирана газ (рецептата я има в Справочника).

Изберете си един от лечебните методи – Х. Кларк, Й. Будвиг, а защо не В. Ласкин – диетата с елда (темата в момента е на първа страница). Свали си книгата от нета и я прочети – не е голяма, звучи много обнадеждаващо, а самата диета не противоречи на нищо, което съм ти написала по-горе. Другите диети също са описвани в Клуба. Което не намериш в Справочника, можеш да откриеш чрез търсачката – най-горе на страницата в Дира-а.

Ако имаш още въпроси, питай спокойно. Който може, ще помага!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.