Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:23 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: renetage]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано05.07.08 08:21



renetage,
Благодаря много!
Днес ни е 9-ти ден от вливката с Метастрон и татко вчера беше доста по-свеж от преди ,но той твърди ,че няколко дни след вливането имало ужасна реакция и сега надявам се ,отминава.Ще пиша после уталожили ли са се нещата.
Веси ,задължена съм ти за отговорите!
Ами ние сме от Русе и бях изумена ,че тук никой не е чувал ,че има лекарство на име Авастин.Шефът на онко-то дори ни поиска листовката ,за да чете и да разбере за какво става дума.Другият лекар с който разговарях тук ме накара да му обясня какво представлява Авастин-а и смотолеви ,че медицината се развивала...За това исках да обменя опит с някой ,който е вливал тези лекарства и много се радвам ,че renetage се включи

.



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: Hиkи]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано05.07.08 08:50



Не може да бъде, потресена съм, в Русе да не знаят за Авастина! Не мога да повярвам, че онколог или химиотерапевт не е чувал за този препарат.

Трябва да ти изготвят протокол за отпускане на лекарството /например за количество за 2-3 вливки/ и да го изпратят в Министерство на здравеопазване, те одобряват протокола и отпускат поименно лекарствата. Ако добре се повлиява от Авастина, след време се пуска втори протокол.... Действай, не ги оставяй намира.



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано05.07.08 09:20



Ако питате мен, май най-добре е да се смени мястото на лечение и да пратят човека в София. Така де, няма русенските онколози да се образоват върху него! Какво адекватно лечение може да се очаква от такива недоучковци! Явно, че си карат по старите схеми и дори не си правят труда да да се огледат около себе си! "Медицината се развивала!" - това от пациентите си ли трябва да го научават!

Лично аз не бих поверила своя или живота на близките си в ръцете на такива "специалисти".

Имам и една молба към Ники - ако някой преведе руската рецепта, моля да постнеш превода й тук, за да остане в архива.

Желая лек ден!





Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: *jull**]  
Авторmarian123 (Нерегистриран)
Публикувано05.07.08 10:16



Напълно си права!!! Това е нечувано, отвращава ме, защото става въпрос за по-сериозна болест и за много нехайни лекари. Чувствам как се ядосвам много здраво.
Ние сме от Пловдив, първата операция я направихме в София, и сме доволни, отношение, доктор и всичко. Мина добре. Само че за останалата част си дойдохме в Пловдив, и сега подред - вписване в онкодиспансера(колко приятно звучи) нови изследвания и продължаване на лечението по начин, който още не знаем . Надявам се докторите да са добри, иначе ще вдигна всичко във въздуха, какво като съм жена и съм чувствителна
Хайде, отивам да търся хубави билки из форума
Късмет и здраве на всички
А всъщност това лекарство, коет струва само 3-4000 левчета не се ли поема от държавата?
И то едната таблетка ли е толкова или не са на таблетки, я ми обяснете



Тема А сега и това:(нови [re: *jull**]  
Автор -Niki- (zirkon)
Публикувано05.07.08 10:20



И аз съм потресена въобще от лекарското съсловие тук ,но баща ми тук е регистриран и вземаме тук обезболяващите.В момента той е в хирургическият блок ,защото същият лекар ,който поиска листовката на Авастин-а сега каза ,че за него има проблем в белите дробове


И то защото на баща ми му излязоха няколко образувания на тялото ,подобни на топчета.В клиниката ,където му вляхме Метастрон-а ни успокоиха ,че това е от костите и наистина тези неща са излезли на местата ,където според сцинтиграфията е костната разсейка...а сега ни казаха и това
Между другото ,ние ходихме на скенер специално заради белите дробове ,защото баща ми е пушач от години ,но лекаря ,който разчете скенера отхвърли вероятността да има проблем в дробовете ,но точно тогава случайно откри разсейката в костите-аз бях писала тук.
Днес си говорихме с майка ми по телефона ,че на базата на този скенер доктора ,който го е разчел явно е убеден ,че белите дробове са чисти ,защото е написал да изследваме панкреаса и простатата.Ох ,незнам ,отчаяхме се вече...
Казахме на лекаря ,който се усъмни за белите дробове ,че имаме един рентген и два скенера ,но той каза ,че били правени много отдавна-а последният е преди няколко седмици-след като тези образувания отдавна вече бяха излезли.Татко твърди ,че са излезли в рамките на една нощ.После и в Токуда го гледаха баща ми на ехограф...за белите дробове не казаха нищо ,разсейката я потвърдиха там и после и със сцинтиграфия..
Сега чакаме резултатът и от тази биоспия и ще видим какво ще правим.
Ще настояваме за Авастина да ни го отпуснат и дано да се навият ,защото ни правиха спънки за едни инжекции -eprex ,тук в онко-то ,понеже им се видяли много скъпи.
Ако има някой запознат дали на скенерите може да остане скрит рак на белият дроб или е чувал за такъв случай ,ще се радвам да се включи.



Тема Re: А сега и това:(нови [re: -Niki-]  
Авторmarian123 (Нерегистриран)
Публикувано05.07.08 11:27



Аз нямам наблюдения...Само чета из български и френски сайтове за различни случаи. Има не малко с разсейки в белите дробове, но като цяло резултатите и настроенията са оптимистични. Не знам за вас, но си давам сметка, че медицината е дръпнала доста напред, макар че обикновените хора като чуят рак и почват да се вайкат или пък замълчават уплашени и не знаят какво да мислят. Аз предпочитам да не споделям с хората(познатите) само могат да те натоварят.
Изход трябва да има, но не е лошо, според мен да се съчетава традиционна медицина + алтернативна + правилно хранене.



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: Hиkи]  
Автор renetage ()
Публикувано06.07.08 10:50



Как сте, ники, мисля за вас и ви подкрепям. Ефектът от метастрона е с различна продължителност, но във вс. случаи от три месеца до една година. Мога да те насоча за консултация или просто да попиташ повече, в онкото не го правят, не зная защо.



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: renetage]  
Автор -Niki- (zirkon)
Публикувано06.07.08 16:39



Преди малко ходихме на свиждане на татко-той е в хирургията за няколко дни заради биопсията ,казва ,че още има кризи от Метастрон-а и доктора ,който му го е влял му е казал ,че е нормално и може да продължи до три седмици реакцията със засилване на болките

.
Ние Метастрон-а го правихме в св. Иван Рилски ,изключително сме доволни от екипа там.Ако имаш допълнителна информация ,всичко би ни било от полза.
Приемаме всякакви съвети.
Чао за сега и се пази



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: -Niki-]  
Авторmarian123 (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 15:56



Здравейте! Надявам се нещата при всички да се развиват добре. Имам един въпрос, още не съм съвсем наясно - всички тези препарати, лекарства и т.н кой ги предлага? Мисълта ми е понеже има всякакви видове лекартства и различни доктори, кой взима решението какво точно лекарство да се изпише, да се влива и т.н Лекарите предлагат няколко варианта, а пациентите решават сами или просто трябва де се обърнем към различни лекари. Защото тук се обсъжда примерно качеството и действието на метастрона, но откъде идва идеята за него? Само чрез интернет и форумите ли можем да се доберем до ценна информация? Как да намерим и най-подходящия лекар...изобщо не ми е ясно...



Тема Re: Рак на простатата и Метастроннови [re: marian123]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано07.07.08 16:31



Изписването на лекарствата става в онкоболниците и диспансерите.
Лекуващият химиотерапевт представя пациента/документите му/ на лекарска комисия, която решава какъв вид лечение е подходящо за него. Ако му се назначи скъпоструващо лечение, лекуващият химиотерапевт изготвя протокол за отпускането му от Министерството на здравеопазването.

Скъпите препарати, за които говорим тук никой не може да си ги назначава сам. Ракът не е грип, че да си се самолекуваме. Да не говорим за Метастрона, който е и радиоактивен на всичкото отгоре. Затова са лекарите, да преценяват тези неща.

Нема начин да нема начин!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.