Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:59 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема рак на пикочен мехур  
Автор4aя (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 17:10



ЗДРАВЕЙТЕ
Преди 2 год. оперираха майка ми от рак на маточната шийка,а сега има рецидив на пикучен мехур. Трябва да се направи цистектомия с екстерпация на уретрата.Уместно е да присъства и гинеколог, защота има рецидив и на остатъка от влагалището. ДО тук лошо, нооооооо можело да бъде и по-лошо.
От лъчетерапията тъканите и са много слаби и кървят. Нито един уролог във варна не се съгласи да я оперира. Отидохме в София. От Урологията там отново ни върнаха, отидохме в ТОКУДА.......и там ни отказаха. Има парещи болки.туморният и маркер е 30. Доста висок мисля, но от маркери не разбирам.
Прилагаме само алтернативни лечения,защото лекарите я отписаха. Ако някой има подобен проблем и знае нещо, което би и облекчило паренето.....моля да ми пише.
ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ЗДРАВЕ

Редактирано от vesela.bg на 10.02.08 16:00.



Тема Re: рак на пикучен мехурнови [re: 4aя]  
Авторmari (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 17:26



Опитайте при доц.Попова от пета многопрофилна болница.Тя ме оперира,аз също бях с рецидив на пикучния канал.



Тема Re: рак на пикучен мехурнови [re: mari]  
Авторmari (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 17:30



Много се извинявам сбърках не канал а мехур.При мене първата диагноза е рак на яйчника.



Тема Re: рак на пикучен мехурнови [re: mari]  
Автор4aя (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 17:55



Бих опитала, но всички са категорични,че няма да издържи операция от около 12 часа.Много настоявахме, но тъканите и се късат и кървят,което е недопустимо за такава тежка операция. С протекциите на близък се срещнахме с много добри специалисти, но не се наеха,защото ще умре на масата. Така казаха.
а в ТОКУДА ходихме за консулт и там ни посъветваха същото
Отново опитахме във Варна, но категорично отказха и операция и терапии.
Издадоха и само картон за успокоителни. Те нищо повече не можели.....
И сега се спасяваме както можем. Каквото чуем, правим.
Когато усетя, че се сривам, идвам тук и хора като вас ми вдъхват кураж.
Възхищавам се на духа и вярата им. Като чета,чета и си казвам "няма начин, да няма начин"
Желая ви здраве!



Тема Re: рак на пикучен мехурнови [re: 4aя]  
Автор *jull** (())
Публикувано08.02.08 19:11



Мога да те посъветвам да се свържеш с д-р Богданов, който от години се занимава с последиците от лъчетерапията и да се консултираш с него за вашия проблем. Той предлага продукти, които са изобретение на неговия баща, но не е задължително да ги купуваш. Човекът е много отзивчив и любезен и би могъл да ви бъде полезен с компетентността си. Тук посочвам линк към сайта му с адрес и телефони:



Успех!





Тема Re: рак на пикучен мехурнови [re: *jull**]  
Автор4aя (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 22:38



БЛАГОДАРЯ
ще го разгледам по-късно. А някой пробвал ли е тези добавки и какво е мнението му.
Майка ми засега се държи геройски. Решила е да победи това ракообразно и
дано успее....
ПОжелавам успех на всички и най-вече здраве.



Тема Re: рак на пикучен мехурнови [re: 4aя]  
Автор *jull** (())
Публикувано08.02.08 23:58



Ако говорим за добавките, които се предлагат на този сайт - да, ние сме ги ползвали няколко месеца точно по време на химио- и лъчетерапия. Резултатът беше отличен.
Но вашият случай се нуждае от специална консултация, затова мисля, че непременно трябва да говорите с д-р Богданов.
И тогава ще прецените дали са подходящи за решаване на конкретния ви проблем.
Чудесно е, че жената има висок дух!
Стискам палци!





Тема Re: рак на пикучен мехурнови [re: *jull**]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано09.02.08 08:14



Аз също пих три месеца от тези добавки.В момента правя изследвания и като станат всички готови ще пиша за резултата.



Тема Re: рак на пикучен мехурнови [re: 4aя]  
Автор *jull** (())
Публикувано09.02.08 08:22



Ако черният дроб е здрав, защо не започнете лечение с газ?





Тема Re: рак на пикучен мехурнови [re: *jull**]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 09:03



Джул, от къде купуваш газта, обработваш ли я допълнително



Тема Re: рак на пикучен мехурнови [re: Kaлoянa]  
Автор *jull** (())
Публикувано09.02.08 09:54



Преди време бях намерила за познати газ от химик, който я пречистваше и продаваше. Аз самата не съм ползвала.
Но Буба67 отдавна пие газ и за мен тя е най-надеждният източник, защото споделя личен опит. Купува си обикновена газ за горене (от железарските магазини) и я пречиства с активен въглен и филтърна хартия. Прочети й постингите - описано е подробно, включително и схемата на пиене:





Тема Re: рак на пикучен мехурнови [re: *jull**]  
Автор4aq (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 11:55



Здравейте,
скоро започна да пие газ.
гъбите не и понасят и спря да ги пие.
сега е на билки, ленено семе, хомеопатия, тиб. медицина, а сега очаквам да получа и Олексин за да започне прием. Чувства се сравнително добре, но няма достатъчно сили и паренето.....
А вие как сте мили дами? Надявам се, че спазвате програмата и се сражавате упорито. Желая ви успех



Тема Re: рак на пикучен мехурнови [re: 4aq]  
Автор *jull** (())
Публикувано09.02.08 13:01



Чета, че правите доста неща, но дискомфорътт с паренето продължава. Затова искам да попитам:

1) знаете ли причината за това парене - дали е възпаление или е причинено от висока киселинност на урината?

2) кога точно се получава паренето:
а) по време на уриниране (което е често, но затруднено);
б) в края на уринирането (особено при последните капки)?

3) Какви билки и хомеопатични средства използвате (за да не се повтарям) и от колко време?

4) спазвате ли някаква хранителна диета?

Може би ще успея да помогна с някакъв съвет, но може и да се окаже, че правите всичко възможно... Затова задавам толкова въпроси.
Знаете, разбира се, че природните средства изискват по-дълъг период на лечение.





Тема Re: рак на пикучен мехурнови [re: *jull**]  
Автор4aя (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 18:23



паренето е от разлагане на тъкан. поне така казаха, но майка ми не знае.
тя мисли че това е някаква инфекция, което също може да е вярно.
всички лекари и препоръчват само обезболяващи и никакво лечение.
спазва хранителен режим.
Билките, които пие са комбинация от подходящи за раково болни.
хомеопатичните са капки приготвени от лекар хомеопат, и всеки месец си ги набавяме.
Гъбите не и понасят и прекрати с тях. поне за момента.
соковете и зеленият чай са редовни.
ленено семе, газ, и очаквам пристигането на олексин+спирулина.
за 1 месец бе отслабнала с 13кг, но вече 3 месеца ги задържа и дори качи 2 кг. няма достатъчно сили .... но да се обслужва и стигат.
*jull** много ти благодаря за вниманието. Как намираш сили да се занимаваш и с проблемите на толкова хора. знам, че всеки се опитва да помогне, но... на мен още ми е трудно да свикна, че това е положението и ако се напредва в лечението, то ще е милиметър по милиметър.



Тема Re: рак на пикучен мехурнови [re: 4aя]  
Автор *jull** (())
Публикувано09.02.08 18:54



Опитайте една от следните отвари, за да облекчите парещата болка при уриниране, особено ако е свързана с инфекция на отделителната система:

• Изпиват се 2 големи чаши ечемична отвара. След това, в продължение на 3 часа, си пие по 1 чаша на всеки 20 минути;

• За да се намали киселинността на урината, на всеки час да се изпива по чаша ечемична отвара, към която е добавена 1 чаена лъжичка сода бикарбонат;

• При нетърпимо парене да се направи седяща вана със силна настойка от лайка;

• През останалото време - отново седяща вана с топла вода, в която са прибавени по 2 капки етерично масло от плодове на хвойна, евкалиптово и сандалово масло (от аптеката). Да се облива с тази вода няколко минути областта на таза, а след това да се поседи във водата 10 минути.

Направете няколко дни тези процедури и пишете дали имат някакъв ефект. Ако не подействат, вероятно не се отнася до възпаление на пикочните пътища.

Искам да добавя и изключителното лечебно действие на червените боровинки (на сок или на капсули), но нямам представа дали и къде могат да се намерят. Ако някой знае, моля да напише.

Освен антисептично действие, червените боровинки увеличават ефикасността на химиотерапевтичните средства и са особено ефикасни при рак на яйчниците.

Това го пиша за обща информация.

УСПЕХ!





Тема Re: рак на пикучен мехурнови [re: *jull**]  
Автор ceceto (отнесена)
Публикувано09.02.08 22:04



*jull**, преди няколко месеца - средата на октомври, когато се установи диагнозата на съпруга ми, аз се лутах напосоки да търся какви ли не хранителни добавки. Случайно в една аптека намерих боровинки на капсули /впоследствие се оказа, че почти във всяка аптека могат да се намерят/. На опаковката пише:
плодо-терапия
БОРОВИНКА
хранителна добавка
Bouroff
Българско производство е



Гледай напред, не се обръщай назад !

Тема Re: рак на пикучен мехурнови [re: 4aя]  
Автор *jull** (())
Публикувано09.02.08 22:36



Много благодаря! Във всички рецепти досега съм срещала предимно "екстракт" и "сироп" от червени боровинки. За капсулите само предположих, но се радвам, че ги има и могат лесно да се намерят.
Както писах в предишния постинг, боровинките са особено препоръчителни при химиотерапия, защото усилват полезното действие на това лечение (съдържащите се в тях съединения повишвата чувствителността на раковите клетки към химиотерапевтиците).
Същевременно пазят от бактериални инфекции като един истински природен антибиотик. Което е много важно при резистентност на организма и опасност от различни инфекции при отслабнала имунна система.
Е, не на последно място засилват и умствената дейност!...





Тема Re: рак на пикучен мехурнови [re: *jull**]  
Автор4aя (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 18:30



Отново Благодаря
това с отварата не сме го правили и ще опитаме, а седящи вани прави с различни билки.Дано има ефект.



Тема Re: рак на пикучен мехурнови [re: 4aя]  
Автор *jull** (())
Публикувано10.02.08 19:36



Искам да добавя ПРОСОТО към другите средства, защото то също създава алкална реакция - смляно, сварено на каша или само сварено и леко подсладено с мед.

Надявам се знаете какво създава киселата среда в организма, която е истински "развъдник" на бактерии... Категорично избягвайте тези продукти. Поне за известно време. И нека един ден в седмицата да яде само плодове и чай с мъничко мед. Ако има сили, нека дните станат два (може и да не са последователни). След време може да ги увеличите. Но нека всичко е постепенно.





Тема Re: рак на пикочен мехурнови [re: 4aя]  
Автор жeлязнaтa лeйди (непознат )
Публикувано11.02.08 16:55



Здравей!Искам първо да ви пожелая успех в битката и дано майка ти преодолее и това!Моята майка е оперирана преди три месеца от рак на мат .шийка според хистологията без метастази вдруги органи и лим.възли.Но като чета доста често този вид рак дава рецидив именно в пикочния мехур.Може ли да ми кажеш как го откриха при майката ти и какво да обръщаме ние внимание



Тема Re: рак на пикочен мехурнови [re: жeлязнaтa лeйди]  
Автор4aя (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 18:09



ЗДРАВЕЙ
Желязна лейди,
след операцията майка ми се чувстваше добре, но продължаваше да губи сили и получи някакво течение. На пегледа през март и откриха колкото грахово зърно на остатъчната част от шийката и после установиха,че има и на пикучния мехур. отслабна с 13 кг за 1 месец. Веднага я вкараха в урология и и назначиха операция, но нито един уролог не се съгласи да я оперира. Проведената лъчетерапия е увредила тъканите, а те бяха общо 31 сеанса. Пропуснах да кажа,че има пареща болка и тази болка се усилва. В началото пиеше спазмалгон, после комбинации, сега пие аулин и и изписаха опиати.
Сега за теб. Не се притеснявай, всичко може да е наред при вас. Още повече, че сигурно спазвате диета, приемате добавки и билки.
Майка ми криеше неразположенията си от нас, да не ни тревожи и се стигна дотук. Сега знаеме всичко и пробваме всичко, но е трябвало доста по рано.
Успя да задържи теглото си, даже качи 2 кг, което ни радва много. Сега има апетит и пие всичко което и даваме по график.Надявам се да удържим положението и даже да се подобри значително. ДАНО>
Поздрави майка си и и давай кураж. Стискам ви палци и ви желая успех.
До скоро.



Тема Re: рак на пикочен мехурнови [re: 4aя]  
Авторжeлязнaтa лeйди (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 10:41



Благодаря ти,миличка за изчерпателния отговор.Дано майките ни имат сили да се преборят !Стискам палци на всички със същите проблеми!За сега майка е добре.След 12 процедура от лъчето получи леко разстройство,но взе да пие едни билкови на таблетки,с които се оправи.Но сърцето ми е свито постоянно от страх какво ще последва след лъчетерапията.Толкова негативни мнения има за това облъчване,че не искам да мисля за последствията,а се само се моля да и помогне наистина.



Тема Re: рак на пикочен мехурнови [re: 4aя]  
Авторжeлязнaтa лeйди (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 10:44



Да те попитам каква беше операцията при майка ти - тотална хистеректомия ли е правена?



Тема Re: рак на пикочен мехурнови [re: 4aя]  
Автор4aя (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 18:16



Здравей
преди 2 год има извършена лапарохистеректомия радикалис кум аднексес билатералис класс III. И ние като теб бяхме много притеснени и уплашени. доверихме се 100% на лекарите и вярвахме в добрия край. тя виждаше нашето притеснение и никога не се оплака за нищо / да не ни тревожим, че и ние си имаме купища грижи/. Пък и лекарите правеха всичко по силите си.
СЛед 1,5 год. рецидив и.......диагноза: са коли утери. Инфилтрацио везице уринарие. хематурия.
И? Никой не се наема да оперира.
Сега тя се довери на един човек, които я лекува с билки. И се чувства добре. даже забележително добре и аз съм мноооооооооого доволна
Дано да е така и занапред.
сега изчезвам, но после пак ще пиша. чао
дано и при вас всичко е наред. поздрави майчето и кураж..



Тема Re: рак на пикочен мехурнови [re: 4aя]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 17:41



Здравеите!
Преди 10 месеца откриха на баща ми рак на пикочния мехур!
След 5 ТУР-а лечението се оказа неуспешно!
Тъй като често споменавате за хранителен режим,а той никога не е спазвал такъв, тъй като никога не му е бил предписван и явно сами трябва да се ориентираме, можете ли да ме насочите и да дадете конкретна информация какво е добре да се приема, какво не, кога и т.н.?
Предварително благодаря на всички и дано всички оздравеем!

Тъй като прочетох за Червената БОРОВИНКА, мога да ви кажа, че това, което баща ми пие се казва "УРИНАЛ" и поне доколкото пише на опаковката съдържанието му е -100 % червена боровинка! Скоро чух за случай на безнадеждно болен със същата диагноза, излекуван специално с КАНАДСКА червена боровинка, която в България за съжаление не може да се намери!Все пак го давам като информация, човек никога не знае!
Друго, което сме пробвали са "чудодейните еликсири на акад. Хлебаров", както и билките на Ламбрев! Нещо друго, което на баща ми поне в началото му се отразяваше добре, е "САМЕНТО" ! http://www.lechitel.bg/product.php?p=69

Кураж на всички!



Тема Re: За режиманови [re: Haдeждa]  
Автор Buba67 ()
Публикувано21.03.08 18:19



Не се учудвам, че никой нищо не ви е казал. Трета година аз и много в клуба ни / има и на много повече години от поставената диагноза/ се учим на принципа на пробата и опита. Добавките като саменто се пият 3,4 месеца и се сменят с нещо друго. Витамините се набавят от прясно изстискани сокове и в никакъв случай от аптеката /извлечените по химичен път директно хранят раковите клетки/. Забравяте за тежки и тлъсти меса, колбаси и сирена със стабилизатори и консерванти, газирано. Наблягате на пилешко и рибка, плодове и зеленчуци. Ето линк към справочника на темите в клуба.


Четете и добавяйте алтернативни методи. И питайте смело. Успех!
Да добавя, че порция агнешко на Великден или пържола на Коледа /стига да му се яде/ няма да навреди много, поне аз си позволявам по празници.

Редактирано от Buba67 на 21.03.08 18:22.



Тема Re: рак на пикочен мехурнови [re: Haдeждa]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано21.03.08 19:10



Много е важно да се избягват цигарите, парацетамола и всякакви лекарства, които го съдържат (фервекси, тайлоли и т.н.), нафталина, нефтопродуктите (бензин, нафта), анилиновите бои.

Трябва да се пият повече течности, за да не се задържат вредните вещества в урината.

Другото го е написала Буба.



Тема Re: рак на пикочен мехурнови [re: little_rabbit]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 04:18



http://procapslabs.com/PCL/Pages/Products/PCLProductDetail.aspx?Cranberry-Benefits







тези продукти са натурални, биологично активни и ние ги ползваме, работят



Тема Re: рак на пикочен мехурнови [re: Kaлoянa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 04:42









И това специално за рак на пикочния мехур, разгледай сайта до край, виж хранителните добявки



Виж - насищане тялото със кислород, Зеолит, рН на урината трябва да бъде 7 или около 7, ензими, антиоксиданти, ако неможеш да се справиш, нека някой ти помогне с превода, ако те интерисува от къде можеш да си купиш Зеолит ще се постарая да ти посоча сайт, не е скъп, на таблетки е, има и на капки, но е скъп





Тема Re: рак на пикочен мехурнови [re: Kaлoянa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 05:11



Като съм почнала, ще продължа до край, та да ти е ясно за какво става въпрос, а не да гадаеш Ето прочети това, ще ти бъде интересно







[urlhttp://www.naturalnews.com/015232.html[/url]



Тема Re: рак на пикочен мехур-зеолитнови [re: Kaлoянa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 05:16







Тема Re: рак на пикочен мехурнови [re: 4aя]  
Автор4aя (Нерегистриран)
Публикувано23.03.08 21:41



Здравейте
Майка ми пие Олексин,билки подходящи за нейната диагноза, сокове, ленено семе, зелен чай, хомеопатични и прясно изцедени сокове.
От всички тези " илачи", резултатът е добър само в една посока- задържа килограми и е по- силна,има апетит.Паренето обаче я побърква и без обезболяващи не може. Има обременен десен бъбрек и уплатнения в уретрата.
Ако някой е вещ в тази област може малко да ми разясни диагнозата и да ми пише на лични. Не се наемат да я оперират и я изпратиха в къщи с картон за обезболяващи, и толкова....Отидохме и в София-също отказаха операция.
Скоро беше на комисия- маркера увеличен-няма операция, няма и терапия, нищо.........т.е. колкото издържи. Ние се съветваме с хора от този и др.подобни сайтове какви добавки и алтернативи да прилагаме.
Мили хора, борете се, заради себе си и заради близките!
Тук е мястото да споделяте и черпите сили.
Аз научих много неща тук, за което ви Благодаря



Тема Re: рак на пикочен мехурнови [re: 4aя]  
Авторtschaq (Нерегистриран)
Публикувано23.03.08 21:49



4aq се регистрира като tschaq



Тема Re: Пробвайнови [re: 4aя]  
Автор Buba67 ()
Публикувано23.03.08 22:08



Чая, пак изчетох постингите ти и ми хрумна нещо. Защо не пробвате с Атаракс от 25 мг. Това е пречистено лекарство за нервната система. Не е много силно. Можеш да го купиш без рецепта, и не е скъпо /5,6 лева/. При мен помага за фантомните болки. Паренето, за което пишеш сигурно и влияе зле на нервите. Можеш да добавиш и чай от невен. Успех!



Тема Re: Пробвайнови [re: Buba67]  
Автор4aq (Нерегистриран)
Публикувано24.03.08 20:45



Благодаря БУБЕ, ще опитам.
Мама е борбен човек и не се дава лесно, но това парене е непоносимо и аулина действа само около 6 часа. И после пак и пак и пак. Иначе като е добре се справя с всичко. дори за цветята и розите в градинката, а беше доста зле преди.
Обаче отказва да пие сок от моркови, гадело и се вече, а трябва всеки ден, нали?
А ега да ви ппожелая здраве и успешна борба



Тема Re: Пробвайнови [re: 4aq]  
Автор Buba67 ()
Публикувано24.03.08 21:25



Редувай обезболяващите. Помоли личния лекар /или онколога, ако имате такъв/ да предпише нещо и редувай с аулина.
Не настоявай за сока от моркови. Остави я да си почине няколко дни. А после да прибави ябълка или плод, който обича. Така по-лесно се преглъща моркова.
Добре се справя мама, щом е стигнала до розите.





Тема Re: рак на пикочен мехурнови [re: 4aя]  
Автор4aя (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 19:53



Мама е в болница. запушен и е бъбрека. Ще и слагат стендове. Дано и е по-добре сега. И знаете ли, че след 5 месеца ходене по болници, никой не се съгласи да я оперира. Едва днес, намерихме екип, който е склонен да опита.Много се надявам да мине успешно тази така чакана от нас операция, която е и ммного сложна. Вярвам,че всичко ще мине добре. ДАНО.



Тема Re: рак на пикочен мехурнови [re: 4aя]  
Автор4aя (Нерегистриран)
Публикувано18.04.08 18:36



отново ни излъгаха. операция нямаше. много ми е тежко. мама е изтощена от гладуване заради разни изследвания и от болестта.



Тема SOSнови [re: 4aя]  
Автор4aя (Нерегистриран)
Публикувано29.04.08 22:26



отново проблеми.....мама е зле.болки ужасни, сили почти никакви, а трябва да я оперират средата на май. как да я подсилим и какво да направим, за да издържи до операцията, която и без друго е под въпрос.



Тема Re: SOSнови [re: 4aя]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 21:56



Оперираха ли ви?
Къде се съгласиха да ви оперират!И ние с майка ми така ходихме по мъките.И при нея се беше запушил бъбрека с гной и по спешност и сложиха нефростома ,след това стендове.Сега ги сменяме на 3 месеца.....



Тема Диагностика и лечениенови [re: Hoвa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.08.14 07:28



Доц. д-р Красимир Нейков - уролог, онколог, началник на Клиниката по урология при Онкологична болница в София коментира най-новите лечебни методи, както и основните рискови фактори, симптоми и прогноза при туморите в пикочния мехур:



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.