Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:28 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема сарком на юингнови  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 16:27



Някой може ли да ми даде информация за Сарком на Юинг - рядко срещащ се костен тумор. Синът ми е на 15 год. и е болен от това. Ако знаете нещо, моля ви, пишете ми.



Тема Re: сарком на юингнови [re: nelgina]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 16:44



Искрено ви съчувствам за сполетялото ви ...Потърсете информация в Гугъла...желая ви много кураж ,сили и смелост да се борите заедно с детето си с болестта...



Тема Re: сарком на юингнови [re: nelgina]  
Автор nadia32 ()
Публикувано18.05.06 16:52



намерих интересен линк в гугъл:







Тема Re: сарком на юингнови [re: nelgina]  
Автор vivi7 (новак)
Публикувано18.05.06 17:00



Уважаема госпожо Neglina,
Много съжалявам за това, което ви се случва. Представявм се колко е тежко да се разболее детете ти. За съжаление за пръв път чувам точно този тип сарком и нищо засега не мога да ви кажа, а много ми се иска да мога да ви помогна.
Аз доста се ровя по интернет и ако намеря нещо веднага ще го пращам. Предварително се извинявам ако ви изпращам неща, които сте виждала вече.
Непременно следете форума редовно, според мен тук има ценни неща. Тук повечето пият Натанал, предполагам че вече сте прочела за него. Има и други добавки, рецепти с билки и т.н. Съветът ми е да се обадите в АПОЗ, може там да ви кажат нещо.
А вие е добре да споделите тук кога е открита болестта, какво сте предприели досега, откъде сте и т.н, за да не се повтаряме. Аз засега намерих този сайт, но още не мога да разбера дали се прилага тази технология или предстои.
http://www.invitro-bg.com/display.php?page=m11&sub=8

Кураж госпожо и много късмет и вяра ви желая



Тема Re: сарком на юингнови [re: vivi7]  
Автор vivi7 (новак)
Публикувано18.05.06 17:26



http://www.cancerindex.org/ccw/guide2e.htm



Тема Re: сарком на юингнови [re: vivi7]  
Автор vivi7 (новак)
Публикувано18.05.06 17:37



http://hopkinskimmelcancercenter.org/scout/types/ewingssarcoma.cfm

Не знам дали разбирате английски, в последният абзац пише че в ПОВЕЧЕТО случаи саркома на юинг МОЖЕ ДА БЪДЕ ИЗЛЕКУВАН. Това е доста обнадеждаващо, не знам обаче как стоят нещата в България. Успех и пишете!



Тема Re: сарком на юингнови [re: nelgina]  
Авторлили (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 21:01



скъпа госпожо,тук наистина ще намерите разбиране.Във форума пишат или болни или техни близки.Не зная кое е по-тежко,сам да си болен или някой от най-близките ти хора.И в двата случая не е леко.Новината почти при всички ни е връхлетяла толкова изненадващо,че човек не може да си поеме дъх.И въпреки всичко,ако вярата изчезне,тогава борбата е невъзможна.Ние здравите трябва да сме два пъти по-силни и заради болните ни близки.Казвала съм го на много хора, а и на мен също са ми го казвали и знам,че е безкрайно трудно,но нима имаме алтернатива.Аз също имам дете на 15 години и от днес нататък всяка вечер ще се мола освен за болния ми баща и за вашия син.Пожелавам ви от цялото си сърце един ден да закрещите,но този път не от мъка , а от радост.



Тема Re: сарком на юингнови [re: nelgina]  
Авторлили (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 21:24



не зная дали разбираш руски но в този сайт има информация за излекувано дете от същата болест,а накрая можеш да зададеш въпрос към руски специалисти.Ако тук не могат,защо в чужбина да не помогнат.
/www.doktor.ru/onkos/together/center/3nomer/6.htm
Пиши всичко,което те вълнува,споделяй, а всеки ще ти помага с каквото може.
Желая ви успех.



Тема Re: сарком на юингнови [re: лили]  
Автор vivi7 (новак)
Публикувано19.05.06 05:42



http://poveche.abv.bg/get_help.php



Тема Re: сарком на юингнови [re: vivi7]  
Автор vivi7 (новак)
Публикувано19.05.06 06:44



http://www.oncolink.upenn.edu/types/article.cfm?c=1&s=2&ss=814&id=9532

Оказва се, че този тип тумори се среща доста рядко. Затова в българските сайтове няма почти нищо. За разлика от чуждите. В този, който ви пращам също има обнадеждаващи факти. Всичко обаче зависи от стадия, колко е голям тумора, дали има разсейки и т.н. Искренно се надявам при вас да е начален стадий. Пише, че основното лечение е операция, съчетана или последвана от лъчетерапия. Понякога, когато тумора е неоперабилен, може да се направи химиотерапия, за да се свие. Иначе само с химиотерапия не се постигат добри резултати. Така пише. От химиотерапевтичните лекарства има само няколко, които показват някакъв ефект. Те са следните:

doxorubicin, ifosfamide, epirubicin, gemcitabine, dacarbazine

Пише, че само в 10% от случаите се налага ампутация. В 75% от случаите пациентите се излекуват само с операция и лъчетерапия и не се прилага химиотерапия. Пак повтарям обаче, че тези данни не знам колко са приложими за българия. В сайта пише, че е желателно, поради факта, че този тумор е толкова рядък, да се търси помощ в специализирани центрове само за такива тумори. В България не знам дали има такъв. Въпреки, че здравната ни система е под всякаква критика обаче, имаме добри хирурги- а добрият хирург е много важен за вас (надявам се че туморът е операбилен). Трябва бързо да разучите какво е положението в България за този вид рак, какви са възможностите, статистиките. Ако мислите, че е по-добре в чужбина, може да се обърнете към фонд за набиране на средства, като този, който е описан в предишния ми отговор. Това е моето мнение.
Дръжте ни в течение, кураж, късмет!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.