Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:03 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: рецидивнови [re: nelgina]  
Автор Юлия 48 (новак)
Публикувано02.07.07 21:10



Поискайте трето и дори четвърто мнение, и при нас нещата неса ясни а и много протеворечиви ,на 04 .07 в ВМА последно мнение тоест четвърто като се събира комисия от гръден хирург ,съдов,ортопед, и пластичен хирург ,за да решат ,С Рали няма да ходим, само мъжете ,и ако решат докторите ,тогава ще пътуваме и ние.



Тема Re: сарком на юингнови [re: nelgina]  
АвторИзплaшeнa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано27.09.09 22:34



Кажете ми среща ли се този коварен сарком при глезен? Чували, или виждали ли сте за сарком на това място? Четох, че най-често е около лакътя или коляното... За което СЕ МОЛЯ да е вярно...



Тема Re: сарком на юингнови [re: Изплaшeнa мaйka]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано27.09.09 22:57



Мила майчице,познавам това чуство на стах,с него живея вече осем месеца,страх от неизвестното,страх за живота на най-милото ти същество,но това не ни дава право като майки да изпадаме в паника,независимо от всичко ние трябва да бъдем силни и да вдъхваме увереност в нашите деца!
Напиши по-подробно къде поставиха диагнозата,как я поставиха с биопсия или само по ренгенова снимка?Само мнението на един лекар ли имате?
Регистрирай се в клуба за да може да получаваш бележки на лични .
Ако искаш пиши ми на имейла,може би ще мога да ти помогна с повече информация!Спокойна нощ!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: сарком на юингнови [re: reni56]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано27.09.09 23:46



Благодаря ти! Аз съм изплашената майка... Може и да съм луда, че се плаша така, но не мога да избягам от себе си...

Няма диагноза, на лекар дори не съм го водила още. Просто от десет дни вече се оплаква от болка в глезена без НИКАКВА причина. Не се е натъртвал, не се е изкълчвал...в началото беше слабо, после - все по-силно, но той е герой и си мълчи, не обръща внимание. От 1-2 дни започна да споменава все по-често, взе да накуцва... и аз, глупачката, чак сега започнах да обръщам внимание! Нали са момчета - все някъде се натъртват, все се сритват... на 12 години е. Разпитах го и се шокирах, защото описанието е повече от странно! Глезенът го болял КОГАТО СИ ВДИГА КРАКА ЗА МАЛКО НАГОРЕ... днес го боли дори и без да стъпва на него и да го движи! При повдигане на крака нагоре, и сега вече - и в покой! Описва го като "мека, но много силна болка"!! А преди малко ми каза, че освен глезена, вече го боли и горната част на стъпалото и сухожилието отзад...

Прочетох в проклетия интернет и веднага си ГО помислих! И сега знам какво ще стане - ще отидем на джи-пи-то, тя ще каже :"Нищо му няма, ти си луда" (може и да е права ЗА ВТОРОТО!!) и ще зачакаме да се влоши още повече...

Просто не знам - дали веднага да не го заведа я на рентген, я на скенер... по-добре да си платя, но да оживея! Знам и от преди - този рак е от най-страшните и най-бързите...



Тема Re: сарком на юингнови [re: Гaби9]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано28.09.09 08:56



Здравей Габи,не си луда,нормално е да се притесняваш.Моя съвет е да вземеш направление от личния лекар за ортопед,предполагам,че ще се окаже някакъв ортопедичен проблем.Не се паникьосвай но и не отлагай прегледа

Пиши след прегледа какъв е резултатаУспех!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re: сарком на юингнови [re: reni56]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано28.09.09 15:32



Привет, Габи! Това, че си притеснена и търсиш отговори на въпросите си, всъщност е по-скоро добре, отколкото признак на лудост.
Не отлагай, още утре върви при ортопед (дори и джипито да не ти даде направление), нека го прегледа и си каже мнението. Ако до 3-4 дни не помогне назначената от него терапия, настоявай за скенер или ЯМР.
Забранявам ти да си внушаваш, че е сарком, още повече точно този вид. По-вероятно е момченцето ти да го е натъртило и да не е обърнало внимание.
Пиши за резултатите, за да не ви мислим и вярвай, че е нещо банално.
Успех!

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове


Тема Re: сарком на юингнови [re: nelgina]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано04.11.09 21:33



Пиши за резултатите, за да не ви мислим и вярвай, че е нещо банално.


Написах цял разказ преди малко, и когато кликнах да го изпратя - интернетът МЕ ИЗХВЪРЛИ!! Нямам сила да го повторя... Затова питам ПАК - НЯКОЙ ЧУВАЛ ЛИ Е ЗА .... ПРОКЛЕТАТА БОЛЕСТ, проявена в глезена?



Тема Re: сарком на юингнови [re: Гaби9]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано05.11.09 14:40



Габи, драсни все пак няколко реда. Какво излезе в крайна сметка, на лечение ли сте, как е детенцето..
От постинга ти разбирам, че най-вероятно майчините ти притеснения са се оказали основателни

( дано греша)
Дори и да е така, локализацията в глезена е най- малката злина от голямото зло. Предполагам знаеш - колкото тумора е по-отдалечен от центъра на тялото, толкова шансът за излекуване е по-голям.
Междувременно , ако не си запозната с тази история, прочети я непременно.
Тя ще ти вдъхне надежда. И пиши, с каквото можем, ще помагаме.

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Тема Re: сарком на юингнови [re: Гaби9]  
Автор vedda (непознат )
Публикувано05.11.09 14:59



Скъпа Габи, успокой се и пиши по-подробно. Какво точно откриха на детето ти, има ли диагноза или сама си я поставяш? Нищо не е ясно от думите ти. Тук има доста страдащи майки, с какви ли не тумори и други подобни, но всички заедно се подкрепят и съветват. Тук има истински приятели, с подобни съдби. Пожелавам ти да не се докаже лоша диагноза, но дори да е така, знай, че няма да бъдеш сама. Синът ми е на 28 год. с опериран мозъчен тумор, не зная какво ме чака, но продължавам борбата.



Тема Re: сарком на юингнови [re: vedda]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано12.11.09 14:56



Момичета, бихте ли ми казали има ли туморен маркер, специфичен за сарком? Кой е и дават ли го по здравна каса?
Благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.