Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:59 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: сарком на юингнови [re: vivi7]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано19.05.06 15:13



Мила госпожо, аз лично нищо не зная за тази болест.
Но ще си позволя, да ви дам малко кураж.
Моля ви от сърце - само не изпадайте в паника.
Все пак трябва да мислите трезво и да преценявате трезво.
Всичко може да се овладее със здрава психика и адекватно поведение и най- вече ВЯРА.
Направете консултации с няколко лекари - за да сондирате мнения.
Моята препоръка е да се насочите към Онкологията в София.
Все пак е национален център и се работи само с такива заболявания. Там ще ви дадат най-обективно мнение.
Мисля, че трябва да се доверите напълно на лекарите. Все пак там работят по световните стандарти и ползват всички нови терапии и медикаменти.
Аз съм с вас и стискам палци.
И пишете тук да сме в течение на развитието на нещата
Поздрави

Нема начин да нема начин!


Тема Re: сарком на юингнови [re: nelgina]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 19:35



Здравейте всички. Искам да ви разкажа историята на заболяването на детето ми, за да предпазя вас и децата ви от подобна съдба. Синът ми започна да се оплаква от усилваща се болка в областта на бедрото Веднага го заведохме на лекар, които обясни, че това е от растежа. Посетихме и други специалисти, но рекцията беше горе-долу същата Междувременно болките страшно се усилиха. Стигна се дотам, че синът ми молеше лекарите да го отърват от болката, за да може поне да поспи. Вкрая на третия месец се появи голям отток в областта на кръста Това , като че ли постресна докторите и ни изпратиха на ЯМР. Там ни поставиха диагнозата Сарком на Юинг на тазовите кости, за съжаление доста голям. Дано никога не попадате на такива "специалисти".



Тема Re: рецидивнови [re: nelgina]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано02.07.07 15:01



Веси, благодаря ти за светкавичната реакция. Не можем да правим ЯМР заради метал в протезата. Скенерът също показва отблясъци от метала и нищо не може да се види. Операция не ни препоръчват да правим - не било хубаво да се отваря отново оперативното поле, за да не се инфектира протезата. Питах за ехографа, защото ми се иска.........това нещо да не е рецидив. Когато говори здравия разум - май само такова може да е (Дори не успявам да говоря и пиша смислено - извинете ме).



Тема Re: рецидивнови [re: nelgina]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано02.07.07 15:34



Ехографа си е нормален апарат, който маркира изменения в изследваните полета, не съм казала нищо лошо за него и аз редовно гледам коремни органи на ехографа. А не допускаш ли, че и ехографа е дал отблясъци от протезата и те затова мислят за рецидив? Но във вашия случай трябва нещо по-прецизно за да се разбере дали е рецидив или не.... Ще мисля...а хората тук да дават идеи... Как сте с кръвни показатели и т.н.?

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: рецидивнови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано02.07.07 15:39



Аз като тъпа, но упорита


ЯМР с контраст ще си покаже дали има нещо или не въпреки отблясъците от протезата - не може да не може. На компютъра /гледайки изображенията/ обръщат от всякъде и могат да избегнат отблясъците - все ще се види нещо.... Аз бих опитала все пак, знаеш ме какъв питбул съм в това отношение, като захапя нещо, не пускам докрай, та затова говоря така....

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: рецидивнови [re: nelgina]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано02.07.07 16:03



Изобщо не можем да правим това изследване, защото ЯМР представлява мощен магнит и ако пациентът има метал в себе си, апаратът буквално ще го "разкъса". Кръвните ни изследвания са долу-горе в норма. А принципно формацията я откриха по повод парене и силен сърбеж в областта, където преди това беше туморната формация. Лошото е ,че този рецидив се получава на фона на изключително силната следоперационна химиотерапия, която не сме спирали да правим. Боже, какви мъки преживя в името на по-добри резултати, а тази новина ни се стовари като гръм.



Тема Re: рецидивнови [re: nelgina]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано02.07.07 17:22



Нели, знаеш че и аз имам метал в ръката, но успях да направя скенер с контрастно вещество. Метала даде отражение, но не чак толкова колко се опасяваха докторите. Резултат имаше, ако положението на Люси го позволява опитайте.



Тема Re: рецидивнови [re: Paлицa]  
Автор Юлия 48 (новак)
Публикувано02.07.07 17:58



Нели, нямам думи с които да те успокоя поне малко, но негуби кураж,ЯМР наистина неможе във вашия случай но скенер да ,има и цветен ,бъди много много силна ,знаеш докато дишаме ще се надяваме .Прегърни и целуни Люси от мен,много ми етрудно в момента дори невиждам клавиатурата но ще намеря сили да ти пиша ,а ти не се отчайваи ходихте ли вГор.Б ? Какво каза проф.?



Тема Re: рецидивнови [re: Юлия 48]  
Автор Юлия 48 (новак)
Публикувано02.07.07 19:43



Нели, ако несте ходили в Международния Онкологичен Център отидете ,и също в ВМА там също има много добри специалисти, кураж и негуби надежда,
тя НАДЕЖДАТА ако я изгубиш.........,
www.oncology-bg.net ,прочети и за имунотерапията,неможе да няма изход
Зная как се чувстваш ,понякога невиждаш изход но това е само временно ,вярвам че ще се преборите и този път !!!



Тема Re: рецидивнови [re: nelgina]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано02.07.07 20:52



Скенер правихме, но там не могат да го видят, тъй като еветуално тумора е някъде до протезата (а тя дава значителни артефакти) и не могат да го засекат. При професора в Горна баня ходихме и той смята, че може да го извади, но от онкологията ни съветват да не го подлагаме на операция, тъй като щом се е появил рецидив по време на химия, дори да се оперира, той отново ще се появи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.