Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:41 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: кселоданови [re: nincka45]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 19:50



Зравей! Мейла ми е zdravetc1950@abv.bg ..абе регистрирах се уж,ама нещо не излизам регистрирана..Ще ти рзкажа всичко..ако искаш тук ,ако ли не пиши ми бележка...



Тема Re: кселоданови [re: здp1]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано08.06.07 22:01



рейки мастера при който ходим се казва Иван Кацаров от София е но приема и в други градове.Миналата година пак сме ходили при него.Още от както се свързах с него ми каза че няма да е лесно и че не може нищо да гарантира,но днес ми каза че нищата стават по зле ..........направил е восаколеене на мама.Незнам каква е точно целта.В сряда ще идвам в София и ще идем пак при него.Имам му голямо доверие но ми се иска да не се отказваме от кселодата.Ако някой иска кординатите му може да ми пише на бележки или на мейла.
Здр за мен няма значение къде ще ми отговориш тук или на мейл или на бележка.Ти прецени.
Много е лошо че трябва да чакам Гайдарски чак до сряда а лекарството вече е дошло.Иска ми се да го започнем от понеделник.Калос ме наплаши много но кашлицата не спира и няма време за губене.При тая болест и 2 дни са от значение.Калос аз като четох предишните ти мнения разбрах че отначало майкати се е повлияла добре а после от термобилацията се е влошила и след това не е можело да се взема кселода.Така ли е.Може би тогава са и се повишили чернодробните ензими и затова е било противопоказно.



Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано09.06.07 11:04



не Джул не зная за картофените обелки
Моля те припомними.


Ти си цяла ходеща енциклопедия





Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Автор *jull** (())
Публикувано09.06.07 11:32



Май не съм много "ходеща"! Като забия пред компютъра - няма мърдане! Ама сега ще се сдобия с един джобен... и ще ходя С НЕГО на разходка!


Та за картофените обелки... Страшно полезна напитка (за черния дроб, разбира се!). Като обелиш картофките, не изхвърляш обелките, ами ги сваряваш във вода (количество - "на око", но поне 2 чаши!). После прецеждаш и този път наистина изхвърляш обелките . А отварата - около 2 чаши - се изпива на два пъти през деня.
При здрави хора това също е много полезно. Но там не се налага да го правиш задължително. Ако ти е приятно (в смисъл не ти се гади, ами дори ти е вкусно) означава, че черният ти дроб действително се нуждае от тази напитка. Ако ли не - заменяш я с червено винце! (между другото то си е направо ПОЛЕЗНО за черния дроб, нищо, че се брои за алкохол). Ние няма да го прекаляваме, честна дума!




Тема Re: кселоданови [re: *jull**]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано09.06.07 19:21



благодаря ти енциклопедийке


а за бял дроб нещо мн мн много ефикасно ми трябва



Тема Re: БЯЛ ДРОБнови [re: kattt_1]  
Автор *jull** (())
Публикувано09.06.07 21:15



Има доста информация, тук ще напиша част от нея:
1) Това е един сайт (конкретно за рак на белите дробове), който съм помествала, но не знам дали си успяла да разгледаш:


2) А това е една книга от руски народен лечител на рак:

Книгата е посветена на лечението на рака с помощта на едно отровно растение - бучиниш („болиголов” -рус.).
Лечението на рак с отровни растения е добре известна практика. Така например писателят А. Солженицин описва в книгата си "Раков корпус" как се е излекувал от рак на белите дробове с едно друго отровно растение – аконит. Доказано е, че аконитът има и най-силен противометастазен ефект. Трябва да се приема не само вътрешно (по определена схема!), но и чрез втриване в кожата на съответното място (белите дробове).
За да ти бъда полезна, трябва да знам повече за фазата на заболяването и състоянието на болния... Например дали събира течност в белите дробове? Защото и затова мога да предложа нещо... Но трябва да ми пишеш повече подробности. Ако искаш на "Лични"!




Тема д-р Будвиг Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Автор Dimana64 (оцеляла)
Публикувано09.06.07 21:38



Здравей,

мислили ли сте да опитате с ленено олио, семе и извара по рецептата на д-р Бъдвиг - книжката "Ракът - проблемът и решението". Аз имам приятелки в САЩ, които са се излекували само с това и са направо идолопоклоннички на тази диета.

Тук в клуба, мисля, че също някъде се обсъждаше?



Тема д-р Будвиг Re: кселоданови [re: Dimana64]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано09.06.07 22:25



чувала съм за диетата но не съм се запознавала по подробно с нея.
Чудя се и незнам в България има ли леноно олио.
Ако можеш да ми опишеш по подробно основоните неща.
А има ли излекуван случай на рак с метастази.Може би затова съм я подминавала тази диета, защото незнам защо си мисля че тя е по скоро за рак но не в 4ти стадий.Но наистина защо така си мисля.



Тема Диетата на д-р Будвиг накратко Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Автор Dimana64 (оцеляла)
Публикувано10.06.07 07:25



Здравей,

Да, ленено олио има в България - българско и немско - приблизително еднакви цени - за 300-330 гр - около 5лв (може 4.90 - 5.90; но не българското от 100гр, което е много скъпо); лененото семе може да се купи от пазара на цена от 3.50 за кг.

Аз лично познавам само хора с метастази от рак на гърдата излекувани само с тази диета. Така твърди и д-р Будвиг в книгата си и за други видове рак. Описани са случаи на терминални (4-ти стадий) пациенти с рак на белия дроб и др.

Д-р Будвиг е д-р по химия и на базата на своите химични изледвания стига до създаването на тази диета. В момента в Германия има институт прилагащ това лечение и разпространяващ друг важен елемент от лечението - така нареченото ЕЛДИ олио, което е само за външно приложение. ЕЛДИ за сега го няма в България, но тук във форума имаше инфо как да се достави и познавам хора, които го ползват. За майка ти може да е полезно защото си спомням за описание на втриването му външно за бял дроб.

Диетата в оригиналната си форма е много строга (и много ефективна).

Основното е ленено олио, ленено семе, извара и сок от кисело зеле (има рецепта как да се прави през цялата година - става за около 20 дена). Останалото са пресни плодове и зеленчуци, каквито сега има в изобилие.

Аз лично, като поддържащо взимам ежедневно ленено олио и ленено семе (много ми хареса изискването за шампанскота

). Също гледам поне когато не съм на работа да ям пресни или на пара зеленчуци (в момента продават едни сита, с които може да се запарва във всеки съд - струват окло 5-7лв).

Инак диетата е предназначена само за болни хора, които очевидно не ходят на работа. В самата книга изрично има указания към тези, които се грижат за болните - да приготвят винаги прясна храната и то - обезателно с любов и добри чувства!!!!

Ето накратко (без пълно обяснения и мотивация) диетата на д-р Будвиг

Важно е всички храни да са богати на електрони и пресни, за предпочитане органични и повечето да се консумират като салати и сокове; да се приготвят пресни, преди ядене за да се запазят максимално полезните съставки и електронния баланс. Моля, обърнете внимание на наблягането въху електроните... лененото олио е особено богато на тях, но е добре да се набавят от всички възможни източници. Всяка малка добавка помага и всяка помощ е нужна...защото един пренебрегнат детайл може да е този, който е нужен за баланса.

Ежедневното излагане на слънце е важно (мин 15 мин)

Пиенето на вода (само вода, не течности) поне 2-3 литра дневно, се разбира от самосебе си и не е изрично включено. (мога да добавя от себе си - пиенето на вода може да се комбинира с метода на д-р Емото (наскоро говореха за това по БТВ в Искрено и Лично) - преди да пиеш разклащаш водата 50-60 пъти (в бутилка, разбира се и то не вода от чешмата т.е. нехлорирана) и й благодариш(многократно), че те е излекувала; обяснено беше как думите се закодират във водната молекула и после навлизайки в тялото хармонизират останалите молекули - книжката на Емото е хит в момента на нашия пазар)



Също и разнообразието от диетични храни, които могат да се взаимно заменят.

1. Започвате сутринта с една чаша сок от кисело зеле

2. Закуска – зелен чай, билков чай (аз пия пелин - съдържа артемизин, който е силно противораков - прилага се в Китай и на запад; в българската билкова традиция - градинския репей е също силно противораков; също рубеола розацеа (златен корен); може чай ройбос, каркаде), мюсли състоящо се от 3 супени лъжици ленено олио + други съставки (рецептата – отделно-важното тук е лененото олио)

3. В средата на сутринта – пресен зеленчуков сок, предимно морковен

4. Преди обяд - 2 супени лъжици прясно смляно ленено семе разтворено в чаша шампанско (има евтино българско шампанско)

5. Обяд – салата и сурови зеленчуци с ленено олио+извара (или куарк – рецепта отделно), с майонеза(специална). Може и зеленчуци на пара с естествени подправки или Олеолукс (рецепта). За десерт – десертен крем от ленено олио с извара (рецепта)

6. Средата на следобеда – 2 супени лъжици прясно смляно ленено семе, разтворено в чаша шампанско или разтворени в чаша сок.

7. Малко по-късно – 2 супени лъжици прясно смляно ленено семе разтворено в чаша сок от папая (може да се замени с друг сок + комбиниран ензимен препарат - има ги по аптеките).

8. Вечеря - зеленчукова супа, добре подправена, добавете Олеолукс след сготвянето

Ензимите са важни.Д-р Будвиг е карала своите пациенти да взимат сок от папая заради ензимите (много хора взимат ензимни добавки).

Яжте пълнозърнени и естествени храни – ако е възможно органични (т.е. без изкуствени торове).

Приготвяйте храната прясна. Не я приготвяйте наведнъж за следващо ядене или следващ ден.

Много е важно да се избягват непълнозърнени, преработени храни и субстанции като хидрогенирани мазнини, животински мазнини, бяло брашно, консерванти, химикали, рафинирана захар.

Също д-р Будвиг е била голям противник на химио и лъчетарапията (извадката е от книгата – Ракът – проблемът и решението, наскоро излязла на български).


Ако има интерес мога да постна и рецептите - не са сложни; основното е ленено олио и извара с добавки на прясно смлени ядки, пресни плодове и зеленчуци и др.

Успех!
Д.



Тема Диетата на д-р Будвиг накратко Re: кселоданови [re: Dimana64]  
Автор *jull** (())
Публикувано10.06.07 08:38



Димана, добро утро! Чак не повярвах, че си скокнала преди мен в неделната утрин и дори си успяла да напишеш толкова дълъг и стойностен постинг! Днес ти носиш палмата на първенството!
Много благодаря за диетата, аз имах само най-общите й насоки, а сега вече има завършен вид. Особено полезно е, че си приложила подробен дневен режим. Очаквам с нетърпение и рецептите!... Права си, онова с шампанското е най-хубавата част - представям си в горещините как си ходиш леко подпийнал и за нищо не ти пука!

... Да попитам и нещо, което е, разбира се, "на дъното просо": как се отразява всекидневният прием на толкова ленено семе и олио на стомашно-чревния тракт и ... на килограмите? Последното е много полезно за хора, които се лекуват, защото най-често те имат нужда да качват килограми, но тези, които го правят като поддържащо лечение или за профилактика?...
Искам да добавя, че много лечители препоръчват да се пие т. нар. "структурирана" вода, която лесно се приготвя при домашни условия. Много добре действа и когато човек се мие с нея!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.