Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:52 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: кселоданови [re: vesela.bg]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано05.06.07 09:45



кселода беше предписана на мама от софия от националния консутативен комитет(не помня името на доктора) още от тогава пускаме протоколи и все ги отказват с различни причини.Не били коректно написани и тн.
Миналия месец обаче на скенера намериха и метастази в черния дроб и докторката каза че варианта за лечение остава с кселода пак.Вие как мислите?Добре ли е кселода за чернодробни мета.
В_костадинова къде цената на кселода е 921 предполагам че по складове е по евтина но по аптеки сигурно си слагат надценка - та къде да намеря такъв склад в търново или региона



Тема Re: кселоданови [re: v_kostadinova]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано05.06.07 12:41



Да, за чернодробна М е ОК кселода..аз се лекувам от същото..Кселодата се пие по схема 14 дни определен брой хапчета в сависимост от теглото и височината, лекаря определя..7 дни почивка..това е един курс....Искай си лекарството щом е одобрена от комисия...да не се правят на луди..или да обяснят защо отказват да го изпишат...гонете си правата...лекарствата са страшно скъпи и обикновените хора не можем да се справим ..за 1 път бива да не прекъсваш лечение..но изцяо да поемеш..





Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
АвторДимaнa (Нерегистриран)
Публикувано05.06.07 15:26



Ако имаш познат аптекар може да ти ги продава по складови цени - няма пречка.



Тема Re: кселоданови [re: Димaнa]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано05.06.07 16:23



ЗДР тя не е одобрена от комисията.Точно това е проблема.
Не го отпускат и си измислят всякакви тъпи оправдания а отговоря на критериите.
Да лошото е че ние обикновенните хора трудно може да си позволим тези лекарства.Аз също нямам възможност да ги купя но ще изтегля кредит.Затова се интересувам от цената и от дозите който ще са необходими.
На теб колко курса кселода ти направиха?



Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Автор kalos (смирен)
Публикувано06.06.07 12:56



Kattt_1 и аз имах този проблем, след операцията на гърдата на майка ни предложиха лечение с Кселода.Тя също беше с метастази в черия дроб..за съжаление. Доц. Цекова от Исул я наблюдаваше, тя пишеше протоколи- от МНЗ отговаряха, че нещо не е наред .... Аз се притесних и си ги купих - и за първия, и за втория курс...Цената е около 930 лв ,когато ги вземеш от складовете за един курс...След втория нещата се оправиха и започнахме да ги получаваме безплатно.
Кселодата наистина се препоръчва при метастази в черния дроб- особено след рак на гърдата, но...не винаги. Затова преди да започнете лечението -направете сериозна консултазция - това лекарство е много силно и колкото и да помага, понякога пречи. За съжаление на майка не помогна...
Тава аз разбрах доста късно - при една от консултациите, които направих при проф. Гайдарски...
Желая ти успех! И си търси правата, трябва да ти го разрешат безплатно. И това е задължение на лекуващия химиотерапевт...Дано да помогне!



Тема Re: кселоданови [re: kalos]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано06.06.07 13:39



благодаря ти калос за отговора.
Много съжелявам за майка ти.
Как така може да пречи, моля те ако можеш ми напиши всичко което ти е казал проф.Гайдарски.В някоя друга тема ми беше писал за този проф но аз така и не отидох.Но сега май ще трябва.
На мама изписаха кселода от София ДР Койнов но тогава нямаше метастази в черен дроб а само в бял.После като направихме скенер се установи,вче има мета и в черния дроб.След това не сме ходили на консултация в София но лекарите в Търново казаха че лечението е същото и ще продължаваме да пращаме протоколи за кселода.
На скенера пише че е само една метастаза в горната част на дроба около 40мм но докторите ми казаха да не се заблуждавам че тези на скенера не са огледали целия черен дроб, защото искането за скенер било само за бял дроб.Общо взето са видяли само случайно метастазата и не са погледнали за друга.Направо не мога да си я обесня тая простотия.
Лошото е че мама мн се беше депресирала като видя метастазите,( а аз направо и бях втълпила че е добре вече) и сега не ми се иска да правим ехограф и пак да и сринат духа(тъкмо пак съм я окуражила) и не ми се иска да и кажат нещо което не трябва да чува.



Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Автор kalos (смирен)
Публикувано06.06.07 16:57



Разбирам те чудесно. Това,че си и вдигнала духа е много добре, но не забравяй, че не по-малко важно е да се се установи точно и откъде идва метастазата в черн ия дроб. Иначе, разбираш, че не може да има ефективно лечение. Ти самата казваш,че са гледали белия дроб и като че ли между другото са установили проблем в черния дроб. Това наистина е притеснително - в смисъл, че не е направен обстоен преглед. И това още повече те задължава да заведеш майката ти при добър чернодробен специалист - без съмнение / не му правя реклама / това е проф. Гайдарски. Има частен кабинет в София - близо до баня Мадара и приема всяка сряда след 18.00 - доколкото знам. Той има ехограф, така че си мисля - може да ти каже нещо конкретно - дори, ако се наложи операция, може да ти бъде от ползва...Не искам да ти създавам излишни притеснения, но ако не проф. Гайдарски, избери друг, но непременно отиди при добър специалсти и се консултирай. Консултирай се с химиотерапевт, консултирай се с хирург и чак след това вземи решение какво да правите...Но не губи и много време. Защото, ако наистина майка ти има метастаза в черния дроб, времето няма работи в твоя полза. Пак ти казвам - не се плаши, просто се организирай и действай. Има много начини да предупредиш докторите, които и да са те, да не говорят директно пред майка ти за болестта. Според мен това е най-малкия проблем. Важното е ти знаеш всичко и то колкото е възможно повече за състоянието й, за да можеш да вземеш правилното решение. Ако имаш нужда от телефон за контакт с проф. Гайдарски, имам телефона на сестрата му и мога да ти го дам.Остави ми бележка...



Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Автор kalos (смирен)
Публикувано06.06.07 17:05



Извинявай, забравих да ти кажа за Кселодата. Значи тя е много силно лекарство и ако черният дроб е много увреден, тя не само, че не може да помогне, но може и да го довърши съвсем набързо. Така с най-простички думи ти предавам това, което ми казаха на мен специалистите. Аз също исках да продължим лечението с Кселода, защото то в самото начало - до третия курс, даваше много обнадеждващи резултати, но в един момент вече не беше възможно. Аз имам останало някакво количество - за около половин курс - от майка, ако ти дотрябва - мога да го изпратя...Но преди това се увери,че точно Кселодата е това, което ти трябва, има и други химиотерапевтични програми, които също водят до добри резултати, ако все още заболяването е в начален стадии. Не пропускай и възможностите на хирургията...Успех ти желая! От сърце!



Тема Re: кселоданови [re: kalos]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано06.06.07 17:09



Не мога да разбера, защо такива хора като проф. Гайдарски се бутат в политиката? Какво им липсва? От къде ли не чувам, че като специалист няма равен на себе си. Но за министър не става, то при нашата система, който и да е министър, все тая, ама ми е жалко, когато такива професионалисти се губят в администрацията заради едната власт!


Малко отклонение - не се стърпях

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: кселоданови [re: kalos]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано06.06.07 17:24



Kalos, няма ли да дойдеш на срещата?



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.