Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:03 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема кселода  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано02.06.07 23:56



моля ви кажете каква е цената на месеца /или на опаковка/на кселода.
Колко курса трябва да се правят.



Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Автор Dimana64 (непознат )
Публикувано03.06.07 03:20



Би трябвало да го изписват безплатно от здравната каса. Инак - ето инфото, което намерих за цената:
Регистрационен номер: R105817
INN: Capecitabine
Търговско наименование: Xeloda 150 mg x 60
Лекарствена форма: film.tabl.
Притежател на разрешението за употреба: "??? ????????" - ????,????? 1618,??. ???? ???? 16
Цена на производител: 113.24 лв.
Ценова група: ?
ДДС: 22.65 лв.
Цена с ДДС на производител: 135.89 лв.
ТЕ надценка: 7 .00%
ТЕ надценка в лв.: 7.93 лв.
Цена на ТЕ: 121.17 лв.
ДДС върху цена на ТЕ: 24.23 лв.
Цена с ДДС на ТЕ: 145.4 лв.
ТД надценка: 20 %.
ТД надценка в лв.: 22.65 лв.
Цена на ТД: 143.81 лв.
ДДС: 28.76 лв.
Максимална крайна цена с ДДС на ТД: 172.58 лв.
ОТС цена: 0 лв.


Има една търсачка за цени на лекарства в България -
http://www.pharmacy-bg.com/searchprice.php - инфото е от там




Тема Re: кселоданови [re: Dimana64]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано03.06.07 12:29



благодаря
знам че се отпуска от здравната каса но все още не са отпуснали а чакаме вече 2-3 месеца.
В понеделник все пак ще ида в онкото да питам как стоят нещата и дали може да си я купим.Проблема е че нямаме парите но дано ми отпуснат кредит.



Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Автор nincka45 (непознат)
Публикувано03.06.07 16:49



Кат, съжалявам, че трябва още малко да те разочаровам. Кселода от 150 мг се изписва само като допълнение към общата дневна доза. Обикновено се изписва от 500 мг и една опаковка от 120 хапчета струва в складовете, не в аптеките, 921 лв. Това е горе-долу дозата за един курс, зависи от телесната маса на болния. Лекарят изчислява. Необходими си най-малко 4 курса. Зависи от състоянието., но обикновено предписват 6.
Дано да имате късмет!



Тема Re: кселоданови [re: nincka45]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано04.06.07 17:26



моля ви кажете някой купувал ли е от скъпоструващите лекарства който по принцип трябва да отпуска касата.От къде трябва да се купуват от къде е по добре.От складове , в аптеки има ли ги .............
Има ли шанс здравната ни каса да ми възстанови сумата?



Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 17:37



Кат, днес ми се обади моята лекарка, че е дошла кселода..Отивай в диспансера или където си получавате лекарства да провериш...



Тема Re: кселоданови [re: здp1]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано04.06.07 17:58



мама е ходила днес и няма отговор
на теб за кой курс ти отпускат
на мама за нито един не са отпуснали още
направо незнам какво да правя.По мойте изчисления кселода излиза към 5000 цялото лечение.Лошото е че нямам толкова пари,но днес цял ден съм по банки да проучвам кредити и ще видя какво да правя.
Малко се притеснявам как ще го връщам после,но за 5000лв няма да оставя мама.................оф дано го отпуснат или от министерството или на мен кредит.
утре ще ходя в онкото да видя лекарката какво мисли

много се притеснявам от кашлицата на мама и ме е страх.
Както и да намерим кселода дано да подейства ...



Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 18:06



В същност на нея за каква мета и пуснаха протокол за кселода...Отивай и питай има ли пуснат протокол и какво става...вие от къде бяхте...щтото в София няма ли лекарство в една болница, го няма никъде..като дойде на едно место идва и в другите...аз съм дълго на кселода с нея се поддържам..ако трябва да се купува, незнам..затова се борете да си го получи безплатно...



Тема Re: кселоданови [re: Dimana64]  
Автор v_kostadinova (непознат )
Публикувано04.06.07 20:44



кселода от 500мг. струва 921лв. приблизително за 1 мес.



Тема Re: кселоданови [re: здp1]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано04.06.07 22:34



Не е вярно, че в София, ако в една болница няма лекарства - няма никъде.
Миналият месец нямаше Фемара и Зомета в Онкологията, но в Диспансера в Младост имаше



И в отговор на Kattt - лекарствата за онкоболните се отпускат от здравното министерство, не се покриват от Здравната каса.
Ако купувате липсващи в болниците лекарства, купувайте ги с фактури....


Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: кселоданови [re: vesela.bg]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано05.06.07 09:45



кселода беше предписана на мама от софия от националния консутативен комитет(не помня името на доктора) още от тогава пускаме протоколи и все ги отказват с различни причини.Не били коректно написани и тн.
Миналия месец обаче на скенера намериха и метастази в черния дроб и докторката каза че варианта за лечение остава с кселода пак.Вие как мислите?Добре ли е кселода за чернодробни мета.
В_костадинова къде цената на кселода е 921 предполагам че по складове е по евтина но по аптеки сигурно си слагат надценка - та къде да намеря такъв склад в търново или региона



Тема Re: кселоданови [re: v_kostadinova]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано05.06.07 12:41



Да, за чернодробна М е ОК кселода..аз се лекувам от същото..Кселодата се пие по схема 14 дни определен брой хапчета в сависимост от теглото и височината, лекаря определя..7 дни почивка..това е един курс....Искай си лекарството щом е одобрена от комисия...да не се правят на луди..или да обяснят защо отказват да го изпишат...гонете си правата...лекарствата са страшно скъпи и обикновените хора не можем да се справим ..за 1 път бива да не прекъсваш лечение..но изцяо да поемеш..





Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
АвторДимaнa (Нерегистриран)
Публикувано05.06.07 15:26



Ако имаш познат аптекар може да ти ги продава по складови цени - няма пречка.



Тема Re: кселоданови [re: Димaнa]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано05.06.07 16:23



ЗДР тя не е одобрена от комисията.Точно това е проблема.
Не го отпускат и си измислят всякакви тъпи оправдания а отговоря на критериите.
Да лошото е че ние обикновенните хора трудно може да си позволим тези лекарства.Аз също нямам възможност да ги купя но ще изтегля кредит.Затова се интересувам от цената и от дозите който ще са необходими.
На теб колко курса кселода ти направиха?



Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Автор kalos (смирен)
Публикувано06.06.07 12:56



Kattt_1 и аз имах този проблем, след операцията на гърдата на майка ни предложиха лечение с Кселода.Тя също беше с метастази в черия дроб..за съжаление. Доц. Цекова от Исул я наблюдаваше, тя пишеше протоколи- от МНЗ отговаряха, че нещо не е наред .... Аз се притесних и си ги купих - и за първия, и за втория курс...Цената е около 930 лв ,когато ги вземеш от складовете за един курс...След втория нещата се оправиха и започнахме да ги получаваме безплатно.
Кселодата наистина се препоръчва при метастази в черния дроб- особено след рак на гърдата, но...не винаги. Затова преди да започнете лечението -направете сериозна консултазция - това лекарство е много силно и колкото и да помага, понякога пречи. За съжаление на майка не помогна...
Тава аз разбрах доста късно - при една от консултациите, които направих при проф. Гайдарски...
Желая ти успех! И си търси правата, трябва да ти го разрешат безплатно. И това е задължение на лекуващия химиотерапевт...Дано да помогне!



Тема Re: кселоданови [re: kalos]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано06.06.07 13:39



благодаря ти калос за отговора.
Много съжелявам за майка ти.
Как така може да пречи, моля те ако можеш ми напиши всичко което ти е казал проф.Гайдарски.В някоя друга тема ми беше писал за този проф но аз така и не отидох.Но сега май ще трябва.
На мама изписаха кселода от София ДР Койнов но тогава нямаше метастази в черен дроб а само в бял.После като направихме скенер се установи,вче има мета и в черния дроб.След това не сме ходили на консултация в София но лекарите в Търново казаха че лечението е същото и ще продължаваме да пращаме протоколи за кселода.
На скенера пише че е само една метастаза в горната част на дроба около 40мм но докторите ми казаха да не се заблуждавам че тези на скенера не са огледали целия черен дроб, защото искането за скенер било само за бял дроб.Общо взето са видяли само случайно метастазата и не са погледнали за друга.Направо не мога да си я обесня тая простотия.
Лошото е че мама мн се беше депресирала като видя метастазите,( а аз направо и бях втълпила че е добре вече) и сега не ми се иска да правим ехограф и пак да и сринат духа(тъкмо пак съм я окуражила) и не ми се иска да и кажат нещо което не трябва да чува.



Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Автор kalos (смирен)
Публикувано06.06.07 16:57



Разбирам те чудесно. Това,че си и вдигнала духа е много добре, но не забравяй, че не по-малко важно е да се се установи точно и откъде идва метастазата в черн ия дроб. Иначе, разбираш, че не може да има ефективно лечение. Ти самата казваш,че са гледали белия дроб и като че ли между другото са установили проблем в черния дроб. Това наистина е притеснително - в смисъл, че не е направен обстоен преглед. И това още повече те задължава да заведеш майката ти при добър чернодробен специалист - без съмнение / не му правя реклама / това е проф. Гайдарски. Има частен кабинет в София - близо до баня Мадара и приема всяка сряда след 18.00 - доколкото знам. Той има ехограф, така че си мисля - може да ти каже нещо конкретно - дори, ако се наложи операция, може да ти бъде от ползва...Не искам да ти създавам излишни притеснения, но ако не проф. Гайдарски, избери друг, но непременно отиди при добър специалсти и се консултирай. Консултирай се с химиотерапевт, консултирай се с хирург и чак след това вземи решение какво да правите...Но не губи и много време. Защото, ако наистина майка ти има метастаза в черния дроб, времето няма работи в твоя полза. Пак ти казвам - не се плаши, просто се организирай и действай. Има много начини да предупредиш докторите, които и да са те, да не говорят директно пред майка ти за болестта. Според мен това е най-малкия проблем. Важното е ти знаеш всичко и то колкото е възможно повече за състоянието й, за да можеш да вземеш правилното решение. Ако имаш нужда от телефон за контакт с проф. Гайдарски, имам телефона на сестрата му и мога да ти го дам.Остави ми бележка...



Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Автор kalos (смирен)
Публикувано06.06.07 17:05



Извинявай, забравих да ти кажа за Кселодата. Значи тя е много силно лекарство и ако черният дроб е много увреден, тя не само, че не може да помогне, но може и да го довърши съвсем набързо. Така с най-простички думи ти предавам това, което ми казаха на мен специалистите. Аз също исках да продължим лечението с Кселода, защото то в самото начало - до третия курс, даваше много обнадеждващи резултати, но в един момент вече не беше възможно. Аз имам останало някакво количество - за около половин курс - от майка, ако ти дотрябва - мога да го изпратя...Но преди това се увери,че точно Кселодата е това, което ти трябва, има и други химиотерапевтични програми, които също водят до добри резултати, ако все още заболяването е в начален стадии. Не пропускай и възможностите на хирургията...Успех ти желая! От сърце!



Тема Re: кселоданови [re: kalos]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано06.06.07 17:09



Не мога да разбера, защо такива хора като проф. Гайдарски се бутат в политиката? Какво им липсва? От къде ли не чувам, че като специалист няма равен на себе си. Но за министър не става, то при нашата система, който и да е министър, все тая, ама ми е жалко, когато такива професионалисти се губят в администрацията заради едната власт!


Малко отклонение - не се стърпях

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: кселоданови [re: kalos]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано06.06.07 17:24



Kalos, няма ли да дойдеш на срещата?



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: кселоданови [re: vesela.bg]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано06.06.07 17:26



БЛАГОДАРЯ КАЛОС
АЗ ТИ НАПИСАХ БЕЛЕЖКА
ЛОШОТО Е ЧЕ ЗАБОЛЯВАНЕТО НЕ Е В НАЧАЛЕН СТАДИЙ А Е РАК НА ГЪРДАТА С МЕТАСТАЗИ В БЯЛ И ЧЕРЕН ДРОБ.
НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОПЕРИРА, НЯМА СМИСЪЛ.
А КАКВА ДРУГА ХИМИЯ МОЖЕ ДА СЕ ПРАВИ
МОЖЕ БИ ПРОФ ГАЙДАРСКИ ПРЕЦЕНЯВА % НА УВРЕЖДАНЕ НА ЧЕРНИЯ ДРОБ И ТОГАВА КАЗВА ДАЛИ МОЖЕ.ТАКА ЛИ
НО НАЙ ЛОШОТО Е ЧЕ НЕ Е САМО ЧЕРНИЯ ДРОБ А ИМА И КАШЛИЦА ОТ БЕЛИЯ И ТЯ МЕ ПРИТЕСНЯВА ДОСТА.



Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано06.06.07 17:33



Мила, миналата година писахме доста за кашлицата...Влез в Справочника и разрови, имаше доста предложения за билкови чайчета, сиропи и т.н.
Понякога и простички неща дават много добър резултат.
Аз пак ще напомня за студения извлек от босилек, успокоява много кашлицата:
1-2 суп. лъж. сух босилек се залива с половин литър студена вода вечерта. Сутринта се прецежда и се изпива през деня. Не е гадно, не е горчиво - може да слагаш и малко мед. Опитай все пак, а? Знам с какво се борите, но ако се постигне леко облекчение на кашлицата ще е чудесно



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: кселоданови [re: vesela.bg]  
Автор kalos (смирен)
Публикувано06.06.07 17:40



Весе, позагубило ми се чувството за хумор, затова ще отговоря директно. Ходят в политиката, защото парите са им малко, защото са алчни и лакоми, защото държавата като цяло ни е сбъркана. Как иначе профосорът, за който говорим, ще си построи клиниката във Видин? Откъде пари затова? От бедните му болни пациенти не може да стане. Тия замъци, дето ги гледаме по морето и къде ли не, нали знаеш, че се правят само от онези, които са в големата далавера. Няма как иначе. Та затова е така. И докога ще е така , един Господ знае. Краят му се невижда.
И аз не се сдържам - особено като чета за ужасиите в здравеопазването. Идва ми не знам какво да направя и ако не бях достатъчно нахален - щях да платя на майка и шестте / не само 2-та/ курса с Кселодата...Но повечето от нас си мълчим, а те се гаврят с нас и нашите най-близки хора, ама както и колкото си искат, защото познават перфектно робската ни психика...И знаят, че сме готови да дадем всичко - само и само да помогнем...Пълен идиотизъм....
Весе, вземи та отвори една тема "Плювалня" или другояче я кръсти, но да има едно място във форума, където хора, пострадали от идиотското отношение на докторите, да си излеят на воля гнева.
Хем на нас ще ни олекне малко, хем така ще предупредим останалите - най-малкото да си отварят очите на четири, когато ходят при някои прехвалени доктори...
По никакъв начин не искам да умаловажа труда на многото доктори, помогнали на много болни хора, но има една голяма част от тях, които просто заслужават да бъдат оплюти. И това не бива да им го спестяваме, защото по този начин толерираме тяхната безкруполност....



Тема Re: кселоданови [re: kalos]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано06.06.07 17:43



Kalos, страхотна идея - правя я веднага



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: кселоданови [re: vesela.bg]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано06.06.07 17:48



знам весе, знам за тези теми
аз също много съм писала в тях.Този проблем не ни е от вчера но при лечението с таксотер въпреки че не намаляха метата кашлицата на мама беши изчезнала, но сега като вече 3-4м не правим нищо пак се появи.
Ще пробвам босилека



Тема Re: кселоданови [re: здp1]  
Автор nincka45 (непознат)
Публикувано08.06.07 15:34



Здравей Здравче!
Бих искала да не занимавам останалите, но нямаш регистрация и не мога да ти изпратя бележка. Прочетох, че Кселодата ти е поддържащото лекарство. По колко таблетки пиеш? Знам, че това се определя от химиотерапевта. Питам те, защото мъжът ми, опериран от рак на дебелото черво, също пие Кселода, но към края на курса вече започва разстройство. А да не говорим, че после 3-4 седмици кръвните показатели, предимно левкоцитите му са под нормата. Знам, че всичко е инидивидуално, но моля те, просто сподели. Защото това лекарство е химиотерапия и все едно ти си нон стоп на химиотерапия. А може и да не съм разбрала точно.



Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано08.06.07 15:37



днес ми се обадиха от онкологията и ми казаха че са отпуснали кселода на мама.Беше точно една минута след като говорих с лечителя/рейки мастер/при който тя беше днес.Той много ме отчая.Винаги ми е казвал, че е по добре, но не и днес.Каза че нещата не вървят добре, не с черния, а с белия дроб.И че организма и няма да издържи още една химия.
Буквално една минута след това ми звънят от болницата че са отпуснали кселода.И аз незнам дали да се радвам............незнам.Тотално съм объркана
Записах вчера час за проф.Гайдарски както ме посъветва калос и в сряда сме на консултация.Дано той даде повече надежда.
Моля те калос разкажи ми всичко което решиш , какво да питам проф.Гайдарски.Вие какви добавки пиете.Дали натанала с алкохол е вреден/мама мн повръща от този без алкохол/ какво друго лечение да предприема ..............газ, катран при болен черен дроб ...... какво





Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Автор *jull** (())
Публикувано08.06.07 17:20



Миличка, може би съветите на Val ще ти помогнат! Както той пише, опитал е много неща, но най-полезна се оказала Герсон-терапията. В постинга си описва режима на прилагането й по часове... Не се съмнявам, че си го чела, но в момент на силно притеснение, може да си го забравила! Ето линка, а аз ще потърся и нещо допълнително:



Не мисля, че лечението с газ ще навреди! По принцип то не изключва други видове терапии... още повече, че тук вече пише човек, който се е лекувал по този начин.
В момента не мога да прочета какви допълнителни средства даваш, но между тях полезните за черен дроб (както вероятно знаеш) са алое+мед+вино, шведска горчивка (по Мария Требен), както и билките плавун, аир и коприва; да не забравяме и лиций! За соковете от моркови, цвекло и ябълка - ти си знаеш! Ще потърся още нещо и ще пиша!
Дръж се!




Тема лечител?Re: кселоданови [re: kattt_1]  
АвторDimana64 (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 18:43



Здравей Кат, какъв е този Рейки Мастер и как лекуваш майка си при него и от кога? Ако имаш време - моля те, пиши или ми остави бележка.

Кураж и сили,
Д.



Тема Re: кселоданови [re: *jull**]  
Автор *jull** (())
Публикувано08.06.07 19:04



За картофените обелки знаеш, нали?... Нищо да не се изхвърля!





Тема Re: кселоданови [re: nincka45]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 19:50



Зравей! Мейла ми е zdravetc1950@abv.bg ..абе регистрирах се уж,ама нещо не излизам регистрирана..Ще ти рзкажа всичко..ако искаш тук ,ако ли не пиши ми бележка...



Тема Re: кселоданови [re: здp1]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано08.06.07 22:01



рейки мастера при който ходим се казва Иван Кацаров от София е но приема и в други градове.Миналата година пак сме ходили при него.Още от както се свързах с него ми каза че няма да е лесно и че не може нищо да гарантира,но днес ми каза че нищата стават по зле ..........направил е восаколеене на мама.Незнам каква е точно целта.В сряда ще идвам в София и ще идем пак при него.Имам му голямо доверие но ми се иска да не се отказваме от кселодата.Ако някой иска кординатите му може да ми пише на бележки или на мейла.
Здр за мен няма значение къде ще ми отговориш тук или на мейл или на бележка.Ти прецени.
Много е лошо че трябва да чакам Гайдарски чак до сряда а лекарството вече е дошло.Иска ми се да го започнем от понеделник.Калос ме наплаши много но кашлицата не спира и няма време за губене.При тая болест и 2 дни са от значение.Калос аз като четох предишните ти мнения разбрах че отначало майкати се е повлияла добре а после от термобилацията се е влошила и след това не е можело да се взема кселода.Така ли е.Може би тогава са и се повишили чернодробните ензими и затова е било противопоказно.



Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано09.06.07 11:04



не Джул не зная за картофените обелки
Моля те припомними.


Ти си цяла ходеща енциклопедия





Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Автор *jull** (())
Публикувано09.06.07 11:32



Май не съм много "ходеща"! Като забия пред компютъра - няма мърдане! Ама сега ще се сдобия с един джобен... и ще ходя С НЕГО на разходка!


Та за картофените обелки... Страшно полезна напитка (за черния дроб, разбира се!). Като обелиш картофките, не изхвърляш обелките, ами ги сваряваш във вода (количество - "на око", но поне 2 чаши!). После прецеждаш и този път наистина изхвърляш обелките . А отварата - около 2 чаши - се изпива на два пъти през деня.
При здрави хора това също е много полезно. Но там не се налага да го правиш задължително. Ако ти е приятно (в смисъл не ти се гади, ами дори ти е вкусно) означава, че черният ти дроб действително се нуждае от тази напитка. Ако ли не - заменяш я с червено винце! (между другото то си е направо ПОЛЕЗНО за черния дроб, нищо, че се брои за алкохол). Ние няма да го прекаляваме, честна дума!




Тема Re: кселоданови [re: *jull**]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано09.06.07 19:21



благодаря ти енциклопедийке


а за бял дроб нещо мн мн много ефикасно ми трябва



Тема Re: БЯЛ ДРОБнови [re: kattt_1]  
Автор *jull** (())
Публикувано09.06.07 21:15



Има доста информация, тук ще напиша част от нея:
1) Това е един сайт (конкретно за рак на белите дробове), който съм помествала, но не знам дали си успяла да разгледаш:


2) А това е една книга от руски народен лечител на рак:

Книгата е посветена на лечението на рака с помощта на едно отровно растение - бучиниш („болиголов” -рус.).
Лечението на рак с отровни растения е добре известна практика. Така например писателят А. Солженицин описва в книгата си "Раков корпус" как се е излекувал от рак на белите дробове с едно друго отровно растение – аконит. Доказано е, че аконитът има и най-силен противометастазен ефект. Трябва да се приема не само вътрешно (по определена схема!), но и чрез втриване в кожата на съответното място (белите дробове).
За да ти бъда полезна, трябва да знам повече за фазата на заболяването и състоянието на болния... Например дали събира течност в белите дробове? Защото и затова мога да предложа нещо... Но трябва да ми пишеш повече подробности. Ако искаш на "Лични"!




Тема д-р Будвиг Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Автор Dimana64 (оцеляла)
Публикувано09.06.07 21:38



Здравей,

мислили ли сте да опитате с ленено олио, семе и извара по рецептата на д-р Бъдвиг - книжката "Ракът - проблемът и решението". Аз имам приятелки в САЩ, които са се излекували само с това и са направо идолопоклоннички на тази диета.

Тук в клуба, мисля, че също някъде се обсъждаше?



Тема д-р Будвиг Re: кселоданови [re: Dimana64]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано09.06.07 22:25



чувала съм за диетата но не съм се запознавала по подробно с нея.
Чудя се и незнам в България има ли леноно олио.
Ако можеш да ми опишеш по подробно основоните неща.
А има ли излекуван случай на рак с метастази.Може би затова съм я подминавала тази диета, защото незнам защо си мисля че тя е по скоро за рак но не в 4ти стадий.Но наистина защо така си мисля.



Тема Диетата на д-р Будвиг накратко Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Автор Dimana64 (оцеляла)
Публикувано10.06.07 07:25



Здравей,

Да, ленено олио има в България - българско и немско - приблизително еднакви цени - за 300-330 гр - около 5лв (може 4.90 - 5.90; но не българското от 100гр, което е много скъпо); лененото семе може да се купи от пазара на цена от 3.50 за кг.

Аз лично познавам само хора с метастази от рак на гърдата излекувани само с тази диета. Така твърди и д-р Будвиг в книгата си и за други видове рак. Описани са случаи на терминални (4-ти стадий) пациенти с рак на белия дроб и др.

Д-р Будвиг е д-р по химия и на базата на своите химични изледвания стига до създаването на тази диета. В момента в Германия има институт прилагащ това лечение и разпространяващ друг важен елемент от лечението - така нареченото ЕЛДИ олио, което е само за външно приложение. ЕЛДИ за сега го няма в България, но тук във форума имаше инфо как да се достави и познавам хора, които го ползват. За майка ти може да е полезно защото си спомням за описание на втриването му външно за бял дроб.

Диетата в оригиналната си форма е много строга (и много ефективна).

Основното е ленено олио, ленено семе, извара и сок от кисело зеле (има рецепта как да се прави през цялата година - става за около 20 дена). Останалото са пресни плодове и зеленчуци, каквито сега има в изобилие.

Аз лично, като поддържащо взимам ежедневно ленено олио и ленено семе (много ми хареса изискването за шампанскота

). Също гледам поне когато не съм на работа да ям пресни или на пара зеленчуци (в момента продават едни сита, с които може да се запарва във всеки съд - струват окло 5-7лв).

Инак диетата е предназначена само за болни хора, които очевидно не ходят на работа. В самата книга изрично има указания към тези, които се грижат за болните - да приготвят винаги прясна храната и то - обезателно с любов и добри чувства!!!!

Ето накратко (без пълно обяснения и мотивация) диетата на д-р Будвиг

Важно е всички храни да са богати на електрони и пресни, за предпочитане органични и повечето да се консумират като салати и сокове; да се приготвят пресни, преди ядене за да се запазят максимално полезните съставки и електронния баланс. Моля, обърнете внимание на наблягането въху електроните... лененото олио е особено богато на тях, но е добре да се набавят от всички възможни източници. Всяка малка добавка помага и всяка помощ е нужна...защото един пренебрегнат детайл може да е този, който е нужен за баланса.

Ежедневното излагане на слънце е важно (мин 15 мин)

Пиенето на вода (само вода, не течности) поне 2-3 литра дневно, се разбира от самосебе си и не е изрично включено. (мога да добавя от себе си - пиенето на вода може да се комбинира с метода на д-р Емото (наскоро говореха за това по БТВ в Искрено и Лично) - преди да пиеш разклащаш водата 50-60 пъти (в бутилка, разбира се и то не вода от чешмата т.е. нехлорирана) и й благодариш(многократно), че те е излекувала; обяснено беше как думите се закодират във водната молекула и после навлизайки в тялото хармонизират останалите молекули - книжката на Емото е хит в момента на нашия пазар)



Също и разнообразието от диетични храни, които могат да се взаимно заменят.

1. Започвате сутринта с една чаша сок от кисело зеле

2. Закуска – зелен чай, билков чай (аз пия пелин - съдържа артемизин, който е силно противораков - прилага се в Китай и на запад; в българската билкова традиция - градинския репей е също силно противораков; също рубеола розацеа (златен корен); може чай ройбос, каркаде), мюсли състоящо се от 3 супени лъжици ленено олио + други съставки (рецептата – отделно-важното тук е лененото олио)

3. В средата на сутринта – пресен зеленчуков сок, предимно морковен

4. Преди обяд - 2 супени лъжици прясно смляно ленено семе разтворено в чаша шампанско (има евтино българско шампанско)

5. Обяд – салата и сурови зеленчуци с ленено олио+извара (или куарк – рецепта отделно), с майонеза(специална). Може и зеленчуци на пара с естествени подправки или Олеолукс (рецепта). За десерт – десертен крем от ленено олио с извара (рецепта)

6. Средата на следобеда – 2 супени лъжици прясно смляно ленено семе, разтворено в чаша шампанско или разтворени в чаша сок.

7. Малко по-късно – 2 супени лъжици прясно смляно ленено семе разтворено в чаша сок от папая (може да се замени с друг сок + комбиниран ензимен препарат - има ги по аптеките).

8. Вечеря - зеленчукова супа, добре подправена, добавете Олеолукс след сготвянето

Ензимите са важни.Д-р Будвиг е карала своите пациенти да взимат сок от папая заради ензимите (много хора взимат ензимни добавки).

Яжте пълнозърнени и естествени храни – ако е възможно органични (т.е. без изкуствени торове).

Приготвяйте храната прясна. Не я приготвяйте наведнъж за следващо ядене или следващ ден.

Много е важно да се избягват непълнозърнени, преработени храни и субстанции като хидрогенирани мазнини, животински мазнини, бяло брашно, консерванти, химикали, рафинирана захар.

Също д-р Будвиг е била голям противник на химио и лъчетарапията (извадката е от книгата – Ракът – проблемът и решението, наскоро излязла на български).


Ако има интерес мога да постна и рецептите - не са сложни; основното е ленено олио и извара с добавки на прясно смлени ядки, пресни плодове и зеленчуци и др.

Успех!
Д.



Тема Диетата на д-р Будвиг накратко Re: кселоданови [re: Dimana64]  
Автор *jull** (())
Публикувано10.06.07 08:38



Димана, добро утро! Чак не повярвах, че си скокнала преди мен в неделната утрин и дори си успяла да напишеш толкова дълъг и стойностен постинг! Днес ти носиш палмата на първенството!
Много благодаря за диетата, аз имах само най-общите й насоки, а сега вече има завършен вид. Особено полезно е, че си приложила подробен дневен режим. Очаквам с нетърпение и рецептите!... Права си, онова с шампанското е най-хубавата част - представям си в горещините как си ходиш леко подпийнал и за нищо не ти пука!

... Да попитам и нещо, което е, разбира се, "на дъното просо": как се отразява всекидневният прием на толкова ленено семе и олио на стомашно-чревния тракт и ... на килограмите? Последното е много полезно за хора, които се лекуват, защото най-често те имат нужда да качват килограми, но тези, които го правят като поддържащо лечение или за профилактика?...
Искам да добавя, че много лечители препоръчват да се пие т. нар. "структурирана" вода, която лесно се приготвя при домашни условия. Много добре действа и когато човек се мие с нея!




Тема ленено олио - Диетата на д-р Будвиг Re: кселоданови [re: *jull**]  
Автор Dimana64 (оцеляла)
Публикувано10.06.07 09:05



Здравей Жул,

Правилно се насочваш към основния въпрос за лененото олио и семе - за стомашно чревния тракт - за мен лично всеки ефект в това направление е силно желателен, но не забелязвам нещо особено. За килограмите си напълно права - аз почнах само профилактичен прием на ленено олио по 2 суп. лъжици сутрин и се боря с усилие с покачващите се килограми - това са си около 300- калории допълнително и още толкова от лененото семе и шампанското. Като се добави и забавения метаболизъм от Тамоксифена (който скоро ще спра) е много трудно. Но си мисля, че си заслужава. Просто трябва да сме много внимателни с храната.

Използвам да ти благодаря за темата за полезните сайтове - аз вече ходих на руския форум и питах за Евиста и др. - много са любезни и отговарят веднага. Аз се чудя дали има интерес да отворя една тема за акупресура. Имам записки от курсове и личен опит с точките.


За структурираната вода - и аз съм - за - макар, че е малко пипкаво (защото трае само 15 сек според това, което чух).

За Емото - бях голям ентусиаст в началото, после разни критици по интернет и песимисти ме поохладиха, но от Искрено и Лично, като разбрах, че с това се занимава и има потвърждения от проф.Антонов , който е физик и съм чувала в професионалните среди за него пак почнах да се оглеждам в тази насока.

Лек ден,

Д.



Тема Диетата на д-р Будвиг накратко Re: кселоданови [re: Dimana64]  
Автор hadjiatabg (минаващ)
Публикувано10.06.07 12:44



къде мога да намеря ленено олио



Тема купуване олио Диетата на д-р Будвиг Re: кселоданови [re: hadjiatabg]  
Автор Dimana64 (оцеляла)
Публикувано10.06.07 12:54



В повечето магазинчета за диетични храни - немското е за предпочитане, защото има добавки - витамини, антиоксиданти - например - на Шишман, близо до Гурко, на Самуил - в началото на Женския пазар; българско на най-добра цена може да се намери в Пикадили - рафта за диетични храни.



Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
АвторЯницa (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 09:09



Здрасти Кат,
Не съм чела другите отговори, защото съм доста натоварена. Извинявам се ако повтарям нечии отговор.
Майка ми приемаше кселода без протокол, тоест закупувахме я.
Свързах се с Рош България, те са и доставчици.
http://www.roche.bg/roche/default.aspx?page=contact
Разговярах с тях по телефона, обясних им ситуацията, и те ми я доставяха в аптеката на "търговска лига" в Дианабад. Цената е около 920 лв за опаковка 500мл.
Приема се една седмица, след това две се почива и после пак. Така че излиза повече на месец.



Тема Re: кселоданови [re: Яницa]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано11.06.07 09:18



благодаря ти яница
вече отпуснаха на мама кселода и няма да трябва да я купувам
Разкажи за майка си.Какъв е нейния случай.Как е?Как и влияе кселодата



Тема Re: кселоданови [re: vesela.bg]  
Автор kalos (смирен)
Публикувано12.06.07 15:17



Весе,не бях в България тия дни. Сега влизам за първи път във форума, видях поканата ти, но...Всъщност искам да ти благодаря за това, че си се сетила за мен.
Аз си мислех,че на тези срещи се събирате само...жени. Шегувам се,разбира се.
С удоволствие бих се видял с вас по друг такъв повод. И ще почерпя от сърце!Както и забелязала аз не влизам всеки ден, но така или иначе оставам с вас, живея с вашите тревоги и мечти и много,много искам да успеете в борбата.
Още веднъж - благодаря за поканата! Успех на всички!



Тема Re: кселоданови [re: kalos]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано12.06.07 17:26



Ми досега мъже не са се престрашили да дойдат на срещите ни. Ние хора не ядем, камо ли пък мъже


Да не забравиш, че си обещал да почерпиш следващия път!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: кселоданови [re: vesela.bg]  
Автор kalos (смирен)
Публикувано14.06.07 16:33



Аз никога не забравям. За мен ще бъде голямо удоволствие да съм сред вас !



Тема Re: кселоданови [re: kalos]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано02.07.07 17:42



днес разбрах че на мама са и отпуснали само 2курса кселода - което означава че че като изпие 2рия курс в растояние на 1сед трябва да я изследват дали и влияе добре да и напишат протокол да и го изпратят от софия да и го одобрят и да го изпратят във В Търново и от там мама да го получи.
Как ще стане това за 1сед


Общо взето от това министерство само отпускат крайно недостатачно количество лекарство да ти замажат очите и после.......................стига толкова.Нали схемата е само с една седмица почивка а ако се одължи почивката какво ще правя.То се губи ефекта.
Дали някаде мога да намеря нещо като оборотно лекарство.Т.е да го върна като го отпуснат.Просто за да избегна тромавата процедура.
Лошото е че нямам възможност да го закупя
Какво да правя от Апоз ми казват че нямат лекарства.................



Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Автор zdravetc (непознат )
Публикувано02.07.07 17:50



Не се притеснявай толкова ...прекъсване до 14 дни е допустимо..казано от лекар.не се счита за прекъсване на терапията..дано се реши проблема за 2 седмици...



Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Автор v_kostadinova (новак)
Публикувано18.07.07 20:08



кат , постигнахте ли добри резултати с кселодата? Ние още не сме ходили на скенер и незнам какво ще излезе



Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
Автор mcvetanova (непознат)
Публикувано04.10.07 10:44



Аз се регистрирах вчера и изчетох мненията за употребата на кселода, но все още не мога да намеря отговор за себе си. Майка ми има метастази в белите и черния дроб и в гръдната кост и при консултация с доц. Цекова тя препоръча лечение с кселода. Майка ми до сега е лекувана в Плевен и при последния (седми) курс на химиотерапия- два от курсовете бяха с таксотер, но последния с таксол. Мнението на химиотерпавта беше, че тя няма да може да понесе още една терапия с таксотер, тъй като нивото на левкоцитите и беше ниско и ги вдигнаха с инжекции и за това и приложиха таксол. Докторът там счита, че не трябва да сменя терапията и следващите вливания трябва да са отново с таксол, което се различава от мнението на доц. Цекова.

И аз не знам как да постъпя- дали да продължим лечението в Плевен или да го продължим в ИСУЛ. От къде може да се купи кселода, зто в няколко аптеки, където питах, отговориха, че не я доставят.

Ако някой може да ми помогне със съвет- ще съм много благодарна.

Благодря и приятен ден на всички.



Тема Re: кселоданови [re: mcvetanova]  
Автор v_kostadinova (минаващ)
Публикувано04.10.07 22:11



доц. Цекова си разбира много от работата, послушайте я и отидете в ИСУЛ, ако искате да живеете бягайте от тези провинциални болници, аз лично много съжалявам и може би моята майка щеше да е още жива ако по-рано бяхме отишли в ИСУЛ, КСЕЛОДАТА я отпускат с протокол, но ако искаш да я купуваш струва 921 лв голямата опаковка , а малката е около 150 , но е само допълваща



Тема Re: кселоданови [re: kattt_1]  
АвторPriatelka (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 11:28



Здравейте,
Един приятел има в наличност Кселода филм табл. 500 мг х 120. Купи го за майка си през януари, но уви, не успя да го ползва

...майка му почина. Ако някой се нуждае, би могъл да му го даде на цена по-ниска от продажната, която до колкото знам е над 900лв. Годността му е до 2009г. оставям мой тел. за връзка **********

Редактирано от vesela.bg на 19.11.07 14:04.



Тема Re: кселоданови [re: Priatelka]  
АвторNadia (Нерегистриран)
Публикувано21.11.07 14:59



Здравейте,
От известно време следя всички теми във форума. Не искам да изпадам в подробности с обеснения защо, не искам да ви натоварвам допълно. За съжаление явно започнахме лечението с Кселода късно. Останаха ни 24 таблетки по 500 мг, които искаме да подарим на някой нуждаещ се. Срокът на годност е до 2009-та година.
Зная, че не е много, но ще се радваме, ако помогнем на някого. Моля пишете на ел.поща georges.1976@abv.bg.



Тема Re: кселоданови [re: vesela.bg]  
Автормapия (Нерегистриран)
Публикувано14.05.10 23:44



Продавам една неизползвана опаковка Xeloda 500mg/120 (филмирани таблетки) .Ако някой се интересува телефонът ми е 0*********.Ето линк към листовката на продукта: http://old.bda.bg/bdias/12285s.pdf

Оставете мейл за връзка.

Редактирано от Buba67 на 15.05.10 08:23.



Тема Re: кселоданови [re: мapия]  
Авторondin (Нерегистриран)
Публикувано17.05.10 22:13



на каква цена се продава кселодата? И докога е срока й на годност?
това са неща, които ме вълнуват. мерси за отговора.



Тема Re: кселоданови [re: ondin]  
Автор naneta1 (минаващ)
Публикувано25.11.10 21:50



Здравейте!
Чакам за Кселода от 22-ри октомври, с протокола всичко е наред и трябваше да е пристигнала в Онкологията, София, до три седмици. От 11 ноември в аптеката на СБАЛО не е имало доставка. Ако имате информация как е на другите места, моля напишете! Притеснявам се, че времето минава, края на годината е, има липса и на други лекарства и ,,, нищо чудно да си остана с чакането...Ако няма доставки и в другите аптеки да търся начин за закупуване.



Тема Re: кселоданови [re: naneta1]  
Авторstelitka (Нерегистриран)
Публикувано26.11.10 08:47



naneta1 - имам неразпечатана кселода. Поне докато дойде твоята.
Пиши ми stella_pb@yahoo.com



Тема Re: кселоданови [re: stelitka]  
Автор ondinche ((оптимист))
Публикувано26.11.10 19:41



Продавате ли кселодата?
И аз търся такава.



Тема Re: кселоданови [re: naneta1]  
Автор ondinche ((оптимист))
Публикувано26.11.10 22:02



Обадете се в МЗ и питайте какво ви се случва с Кселодата. Не може да не си получавате лекарствата. Обаждате се на химиотерапевта си или в болницата, искате изходящ номер на протокола и звъните да питате в МЗ...не се оставяйте. лекарството ви е нужно , за да го търсите!





Тема Re: кселоданови [re: ondinche]  
Автор мapия ивaнoвa (непознат )
Публикувано28.11.10 13:46



Zdraveite!Az prodavam kseloda.Moje da se svurjite s men e-maila mi e maria.mis@mail.bg

Кирилицата е задължителна!

Редактирано от *jull** на 28.11.10 14:45.



Тема Re: кселоданови [re: мapия ивaнoвa]  
Автор vedda ()
Публикувано31.10.17 12:02



Здравейте! Някой може ли да ми каже от къде може да се закупи без рецепта кселода? Интересуват се мои близки от Русия.



Тема Re: кселоданови [re: vedda]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано31.10.17 14:46



Без рецепта е почти невъзможно. На фармацевта е нужна записана точната доза на лекарството, милиграмите са различни. Обикновена рецепта от онколог. Турция, Гърция и околните страни може да се купи на по-ниска цена от тази у нас.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.